OBRAZ DNIA: Fakty po sprawie HGW: Czy Trzaskowski pozostanie wspólnym kandydatem? Wydarzenia: Noakowskiego uderza w HGW, Wiadomości: PO kłamie we wniosku

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Ziobro: Wszędzie zdarzają się ludzie skrajni, ludzie nienawistni, to należy potępiać w wymiarze moralnym, estetycznym, etycznym, a w sytuacjach skrajnych reagować też prokuratorsko

Ziobro o wniosku PO: Trzeba być mocno pod wpływem trunków wyskokowych, żeby pisać takie eseje
Ziobro o HGW: Jest niezwykle zastanawiające, że nie chce się w świetle tych obciążających faktów stawić się na komisji
Ziobro: Ludzie byli traktowani przez czyścicieli kamienic gorzej niż śmieci
Ziobro: Nie wiem, czy można znaleźć polityka w kraju, który miałby większy tupet niż Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sejm w czwartek rozpatrzy wniosek o konstruktywne wotum nieufności
Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności ma nadany numer druku
Schetyna pytany o wybór KRS: Zobaczymy jakie będą ostateczne zapisy ustawy i potem podejmiemy decyzję
Schetyna o komisji weryfikacyjnej: Trzeba dać odpór kłamstwom
Schetyna: PiS proponuje zamach stanu. Chce zabierać niezależność i możliwość startu samorządowcom
http://300polityka.pl/live/2017/12/04/— PREZYDENTOWA WRĘCZYŁA STATUETKĘ CZŁOWIEK BEZ BARIER:

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,336,pierwsza-dama-wreczyla-statuetke-czlowiekowi-bez-barier.html

*****

FAKTY TVN

— KOLEJNY RAZ HGW KONSEKWENTNIE ODMAWIA PRZYJŚCIA – Maciej Knapik.

— POLITYCY PO WSPIERAJĄ HGW – Knapik: Przypominają że sąd uchylił jedną z wymierzonych jej grzywien.

— ALE OD KAŻDEGO Z NICH MOŻNA USŁYSZEĆ ŻE LEPIEJ BYŁOBY ABY NA PRZESŁUCHANIE JEDNAK PRZYSZŁA – Knapik dalej.

— NIEZADOWOLENIE SŁYCHAĆ TAKŻE ZE STRONY NOWOCZESNEJ – Knapik.

— PYTANIE CZY RAFAŁ TRZASKOWSKI POZOSTANIE WSPÓLNYM KANDYDATEM – Knapik dalej.

— KRAKOWSCY SĘDZIOWIE MUREM ZA ODWOŁANĄ PREZES.

— ODWOŁANA LISTOWNIE PREZES KRAKOWSKIEGO SĄDU NIE CHCE UŻYWAĆ SŁOWA BUNT – Krzysztof Skórzyński: Woli bezpieczniejsze sformułowanie czyli „spór o ministrem”. Ale to niuans biorąc pod uwagę całą resztę.

— OSKARŻENIE O NISZCZENIE PODWŁADNYCH JEST OSKARŻENIEM Z KATEGORII NAJCIĘŻSZYCH I WYMAGA KOMENTARZA ADRESATA TYCH SŁÓW – Skórzyński dalej: Niestety Zbigniew Ziobro uniknął dziś wszystkich pytań.

— SĘDZIA MORAWIEC DOSTAŁA LIST Z DYMISJĄ W DNIU W KTÓRYM CBA ZATRZYMAŁO DYREKTORÓW KILKU MAŁOPOLSKICH SĄDÓW – Skórzyński: Dyrektorzy są podejrzewani o wyłudzenia pieniędzy za fikcyjne usługi dla sądów. Prezes nie jest podejrzewana o nic.

— STĄD OSKARŻENIA ODWOŁANEJ PREZES O SZUKANIE PRETEKSTU BY DOKONAĆ CZYSTKI W KRAKOWSKIM SĄDZIE, A DO OSKARŻEŃ DOŁĄCZONY JEST POZEW PRZECIWKO ZIOBRZE – Skórzyński dalej.

— POLITYCY PIS NA PEWNO WIDZIELI TEN BARDZO SILNY GEST SOLIDARNOŚCI – Skórzyński o krakowskich sędziach solidaryzujących się z odwołaną prezes.

— KOLEJNE ZMIANY W ORDYNACJI WYBORCZEJ, TEŻ NADZWYCZAJNE.

— TO TYM POLITYCY PIS-U CIĄGLE UZASADNIAJĄ PROPONOWANE PRZEZ SIEBIE ZMIANY W ORDYNACJI WYBORCZEJ – Jakub Sobieniowski: Chcą by wizytówką ich zmian były przeźroczyste urny.

— W MATERIALE TWEET MARKA KUCHCIŃSKIEGO.

— TYLE, ŻE TE URNY TO NIC NOWEGO, PKW ODPOWIEDZIAŁA ŻE NICZEGO NIE TRZEBA WPROWADZAĆ BO PRZEZROCZYSTE URNY OBOWIĄZUJĄ OD PONAD ROKU – Sobieniowski dalej.

— W MATERIALE O ODDANIU PKW POD PARTYJNĄ KONTROLĘ.

— NA RAZIE PIS SKUTECZNIE FORSUJE POMYSŁY BO OKRĘGI WYBORCZE WYZNACZALI KOMISARZE WYBIERANI PRZEZ POLITYKÓW I ŻEBY LUDZIE WYBIERANI PRZEZ POLITYKÓW KONTROLOWALI WYBORCZY PROCES – Sobieniowski.

— PO 3 LATACH PIS NIE PRZEDSTAWIŁO DOWODÓW NA FAŁSZERSTWA – Sobieniowski dalej.

— BARBÓRKA PEŁNA OBIETNIC, RZĄD ZAPOWIADA INWESTYCJE.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— WICESZEFOWA PO STAWIA SIĘ PONAD PRAWEM – belka.

— Komisja Weryfikacyjna zajęła się dziś sprawą kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, na której miliony złotych zarobiła rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wiceszefowa PO nie pojawiła się na dzisiejszym przesłuchaniu. Zamiast tego – ostro zaatakowała byłego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego.

— BRONI SIĘ PRZEZ ATAK NA SWOJEGO POPRZEDNIKA – Karol Jałtuszewski.

— DOSKONALE WIE, ŻE NOWE FAKTY POJAWIŁY SIĘ W 2007 I NIE ZROBIŁA NIC, BY COFNĄĆ TE DECYZJE – Jałtuszewski.

— NIE CHCIAŁA TEŻ SPOTKAĆ SIĘ ZE ZROZPACZONYMI LOKATORAMI – Jałtuszewski.

— LECH KACZYŃSKI WNIOSKOWAŁ O ZMIANĘ DECYZJI, JEGO PISMO ZOSTAŁO ZIGNOROWANE – Jałtuszewski.

— CZEKA, AŻ SPRAWA SIĘ PRZEDAWNI, BO BY MUSIAŁA ODDAWAĆ PIENIĄDZE – Patryk Jaki.

— ZŁODZIEJSKA OŚMIORNICA W WARSZAWSKIM RATUSZU – belka.

— Trzech urzędników warszawskiego ratusza zostało zatrzymanych w sprawie złodziejskiej reprywatyzacji. Jak informuje CBA – wszyscy mieli przez lata przyjmować wysokie łapówki, w zamian za pomoc przy zwrocie nieruchomości i wypłatach odszkodowań. To kolejni zatrzymani urzędnicy ratusza, którzy pod nadzorem Hanny Gronkiewicz-Waltz, prowadzili złodziejski proceder.

— PLAN MORAWIECKIEGO UNOWOCZEŚNIA POLSKĘ – belka.

— Modernizacja polskich kolei nabiera tempa. W remoncie jest półtora tysiąca kilometrów linii kolejowej, a łączna wartość rozpoczętych projektów to 25 miliardów złotych. W nowe pojazdy inwestują też spółki kolejowe – nawet te, które za rządów PO-PSL, były bliskie likwidacji.

— KŁAMSTWO ADAMA SZEJNFELDA – belka.

— Choć Platforma w tym przypadku, być może chciałaby aby było to odbierane jako kolejna próba zmiany stanowiska, to jest to zwykłe kłamstwo. Wczoraj w tym studiu, Adam Szejnfeld, ku zaskoczeniu wielu stwierdził, że PO nigdy nie była przeciw staraniom o reparacje od Niemiec. Postanowiliśmy więc sięgnąć do archiwum.

— Słowa Szejnfelda, że PO nigdy nie była przeciwna staraniom o reparacje.

— WICESZEFOWA PO NIE CHCE OPUBLIKOWAĆ FILMU DOKUMENTUJĄCEGO ZNISZCZENIA WOJENNE – Jakub Wojtanowski.

— PLATFORMA KŁAMIE WE WNIOSKU O ZMIANĘ RZĄDU – belka.

— Reparacje wojenne to nie jedyny przykład tego jak opozycja mija się z prawdą. Jak sprawdziliśmy, nieprawdziwe czy wręcz kłamliwe informacje, znalazły się nawet we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, który złożyła niedawno Platforma Obywatelska. Ale na kłamaniu w żywe oczy przyłapano w ostatnich dniach nie tylko opozycyjnych polityków.

— GERSDORF SZŁA W ZAPARTE – Marcin Szypszak.

— TŁUMACZENIA GODNE WYTRAWNEGO POLITYKA, W TYM ŚRODOWISKU PRYM W MIJANIU SIĘ Z PRAWDĄ WIEDZIE SZCZERBA – Szypszak.

— POSTPRAWDA KRÓLUJE W WYPOWIEDZIACH POLITYKÓW OPOZYCJI – Szypszak.

— Sprostowanie księdza do wypowiedzi Grabca.

— DLA PO KŁAMSTWO STAŁO SIĘ FUNDAMENTEM WNIOSKU O WOTUM NIEUFNOŚCI, PISZE O MARSZU FASZYSTÓW – Szypszak.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— POLITYCY PIS OD DAWNA SUGERUJĄ ŻE PREZYDENT WARSZAWY MOŻE USŁYSZEĆ ZARZUTY WS. NIELEGALNYCH REPRYWATYZACJI – Grzegorz Kępka.

— PREZYDENT WARSZAWY ZATRZYMAŃ [URZĘDNIKÓW] NIE KOMENTUJE, ALE WG. NIEJ NIE JEST PRZYPADKIEM ŻE DOSZŁO DO NICH W DNIU POSIEDZENIA KOMISJI WERYFIKACYJNEJ – Kępka dalej.

— SPRAWA KAMIENICY NA NOAKOWSKIEGO 16 MOCNO UDERZA W PREZYDENT WARSZAWY – Kępka.

— Hanna Gronkiewicz-Waltz mogła nie znać przeszłości kamienicy do której część praw odziedziczył jej mąż. Ale nie zrobiła nic gdy ta wiedza stała się powszechna – konkluzja Kępki.

— KOLEJNE POSIEDZENIE SEJMOWEJ KOMISJI NADZWYCZAJNEJ WS. ZMIAN W KODEKSIE WYBORCZYM, JUŻ BEZ PRZEDSTAWICIELI PKW.

— MIEJSCE ZAJMOWANE DOTĄD PRZEZ CZŁONKÓW PKW SĄ PUSTE – Dariusz Ociepa: To protest przeciwko ich obrażaniu podczas posiedzeń komisji.

— MÓWIĄC DELIKATNIE, KIEPSKA ATMOSFERA TOWARZYSZY PRACOM NAD PROJEKTAMI ZMIAN W ORDYNACJI OD MOMENTU ICH UJAWNIENIA – Ociepa dalej.

— OPOZYCJA PODEJRZEWA ŻE PIS ZOSTAWI DUŻE OKRĘGI Z DUŻĄ LICZBĄ MANDATÓW TAM GDZIE MA NAJWIĘKSZE POPARCIE – Ociepa: Resztę podzieli na mniejsze.

— LEKARZE W CAŁEJ POLSCE WYPOWIADAJĄ KLAUZULĘ OPT-OUT.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Fakty: W Europie mamy spore szanse na sankcje i małe na kolejne sojusze, Wydarzenia o 500+: Opozycja pyta o sukcesy 100 dni, nie poprzedniego rządu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Gliński: Nikt rozsądny w Polsce nie chce wyprowadzać Polski z UE Bielan: Nie ma zawodu z premiera Morawieckiego. Rozmawiałem z prezesem Bielan: Prezes Kaczyński jest przeziębiony Szefernaker o MC: Dziś nadzór pełni premier bezpośrednio przez sekretarza stanu i pewnie decyzje czy będzie nowy minister zostaną ogłoszone Hermeliński: Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Gliński, Szefernaker, Bielan, Dera, Kukiz, Piebiak, Horała, Dorn i Żurek

17:45 Paweł Szefernaker – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Andrzej Dera – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Adam Bielan – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adam Strzembosz – TVN24 FpF 19:57 Piotr Gliński, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Halicki – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Paweł Kukiz – TVN24 Kropka nad i Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński: Z technokraty w gawędziarza, Słojewska: Morawiecki wypada znacznie gorzej niż Szydło, GW: Klapa białej księgi, Beylin o SLD: Gigant wśród karłów

— 300LIVE: CZAPUTOWICZ O BEZPIECZEŃSTWIE I PARTNERSTWIE Z NIEMCAMI, Mastalerek: W 2010 PO-PSL zmieniło malowanie samolotów LOT. Na 100-lecie niepodległości Dobra Zmiana nie da rady? Damy radę http://300polityka.pl/live/2018/03/21/ — WOJCIECH MUCHA O FAKE NEWS WS FACEBOOKA W KAMPANII DUDY – pisze w GPC: “Nic nie wiadomo o tym, by z usług Czytaj więcej →

Polityczna ramówka środowego poranka: Szymański, Łapiński, Szefernaker, Jaki, Kempa, Trzaskowski, Kukiz i Scheuring-Wielgus

7:15 Władysław Kosiniak-Kamysz – Sygnały dnia PR1 7:20 Piotr Apel – Poranek Radia Wnet 7:30 Konrad Szymański – Jeden na jeden TVN24 7:33 Dorota Arciszewska-Mielewczyk – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 7:40 Witold Waszczykowski – Poranek Radia Wnet 8:02 Beata Kempa – Gość Radia Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: Praworządność to cały czas polski problem, Wydarzenia: Decydujący moment w polsko-unijnym sporze

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński: Biała księga może nie przekona komisarza Timmermansa, ale przekona przywódców większości państw Łapiński: Prezydent z gratulacjami dla prezydenta Putina poczeka do momentu oficjalnego zaprzysiężenia Łapiński o nieobecności PAD na mundialu w Rosji: Forma zasygnalizowania, że niekoniecznie wszystko w relacji Rosji ze światem jest ok Szydło na Czytaj więcej →