OBRAZ DNIA: Skórzyński: Temat wet na dziś zamknięty, Wydarzenia: PKW poda się do dymisji, Jaki: Kończy się bezkarność

— ANDRZEJ DUDA ZATRZYMAŁ AWANSE NA I STOPIEŃ OFICERSKI W ARMII? BBN UJAWNIA KONKRETNE LICZBY – pisze Marcin Makowski na WP.pl: “Jak w rozmowie z Wirtualną Polską twierdzi rzecznik prasowy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marcin Skowron, to bardzo nieprecyzyjne podejście do tematu. – Prezydent od początku 2017 roku mianował na I stopień oficerski łącznie 3012 osób. W wojsku 1760, w tym m.in. 811 absolwentów uczelni wojskowych i 528 podchorążych rezerwy. Inne służby mundurowe to natomiast 1252 osoby – tłumaczy. Równocześnie dodaje, że mówienie o blokadzie sił zbrojnych przez Andrzeja Dudę to nieporozumienie. – W tej chwili faktycznie nie zakończyliśmy opiniowania awansów na I stopień oficerski, ale chodzi o zaledwie 25 wniosków. Żaden z nich nie odnosi się bezpośrednio do dowódców sił zbrojnych – precyzuje Skowron”. https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-andrzej-duda-zatrzymal-awanse-na-i-stopien-oficerski-w-armii-bbn-ujawnia-konkretne-liczby-6193709769074817a

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
W sobotę i niedzielę komisja ma kontynuować prace nad zmianami w prawie wyborczym
Brudziński: Nikt po 24 grudnia nie będzie robił rekonstrukcji. Była mowa o początku grudnia
PKW rezygnuje z udziału w komisji zajmującej się zmianami w ordynacji
Witczak: Polacy mają prawdziwe powody by bać się że w Polsce nie będzie wolnych wyborów
Waszczykowski o rekonstrukcji: Mam żal do kierownictwa PiS i rządu, że nie przecięli spekulacji
http://300polityka.pl/live/2017/12/01/

*****

FAKTY TVN

— ZWOLNIONA PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO W KRAKOWIE POZWIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI.

— TO MUSI BYĆ I JEST WYRAŹNY SYGNAŁ DLA ZBIGNIEWA ZIOBRY – Paweł Płuska: Ta reakcja sędziów sądu okręgowego w Krakowie na powitanie odwołanej prezes.

— SĘDZIOWIE PRZYPOMINAJĄ ŻE DYREKTORZY PODLEGAJĄ MINISTROWI, A NIE PREZES SĄDU – Płuska dalej.

— JAN KANTHAK: Głównym zarzutem, powodem odwołania pani prezes była kwestia związana z niską efektywnością pracy SO w Krakowie.

— NIE TAKICH POPRAWEK SPODZIEWAŁ SIĘ ANDRZEJ DUDA PO POWROCIE Z WIETNAMU.

— NADSZEDŁ CZAS PRÓBY DLA PREZYDENTA – Grzegorz Kajdanowicz.

— PREZYDENT WRACAJĄC Z WIETNAMU MIAŁ 13 GODZIN DOCZYTAĆ JAK DOKŁADNIE I JAK BARDZO [PIS ZMIENIŁO PREZYDENCKIE PROJEKTY] – Krzysztof Skórzyński.

— MARZENIEM OPOZYCJI JEST POWTÓRKA Z HISTORII, CZYLI WEJŚCIE W NOWY ROK Z DWOMA WETAMI – Skórzyński dalej.

— JEŚLI WSPÓŁPRACOWNIK PREZYDENTA JEST ZADOWOLONY, JEŚLI CHWALI PRZY OKAZJI POSŁA PIOTROWICZA, TO TEMAT WET NA DZIŚ NALEŻY ZAMKNĄĆ – Skórzyński.

— PIS SWOIMI POPRAWKAMI, PRZYNAJMNIEJ W JEDNEJ SPRAWIE, OGRAŁO PREZYDENTA – Skórzyński dalej: Bo minister Ziobro dostał do ręki potężne narzędzia do dyscyplinowania sędziów.

— JEŚLI W PRZYSZŁYM TYGODNIU USTAWĘ ZATWIERDZI SEJM, SZYBKO SENAT A PREZYDENT NIE BĘDZIE SIĘ WAHAŁ, REWOLUCJA W SĄDOWNICTWIE ROZPOCZNIE SIĘ PO NOWYM ROKU – Skórzyński.

— KAMIENICA, W KTÓREJ MIESZKAŁA JOLANTA BRZESKA, ZWRÓCONA WARSZAWIE – bez materiału.

— POSŁOWIE W REKORDOWO SZYBKIM TEMPIE ZMIENIAJĄ ORDYNACJĘ.

— FRAGMENTY POSIEDZENIA KOMISJI.

— W MATERIALE O LIKWIDACJI GŁOSOWANIA KORESPONDENCYJNEGO.

— PIS PROPONUJE INWALIDOM GŁOSOWANIE PRZEZ PEŁNOMOCNIKA – Maciej Knapik.

— PKW REZYGNUJE Z PRACY W KOMISJI.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— OPTYMIZM W POLSKIEJ GOSPODARCE – belka.

— Polski przemysł rozwija się najszybciej od dziewięciu miesięcy – wskazuje na to indeks PMI, który obrazuje nastroje w tym sektorze gospodarki. Zdaniem ekonomistów, w końcówce roku należy się więc spodziewać utrzymania dwucyfrowego wzrostu produkcji przemysłowej i blisko pięcioprocentowej dynamiki PKB.

— RZĄD ZAPOWIEDZIAŁ KOLEJNĄ WIELKĄ INWESTYCJĘ – belka.

— To rządowa mega inwestycja, która ma strategiczne znaczenie. Drugi stopień wodny w Siarzewie zapewni bezpieczeństwo energetyczne, powodziowe i przyczyni się do rozwoju transportu śródlądowego. O tej inwestycji wodnej mówiło się od lat, teraz rząd wpisał ją na listę priorytetów.

— ROŚNIE ZNACZENIE GRUPY WYSZEHRADZKIEJ – belka.

— PODCZAS OBRAD V4 ROZMAWIANO M.IN. CENACH LEKÓW.

— LEKI PRODUKOWANE PRZEZ ZACHODNIE KONCERNY BĘDĄ TAŃSZE – Stanisław Karczewski.

— KLĘSKA TOTALNEJ OPOZYCJI – belka.

— Sejmowa komisja zakończyła prace nad prezydenckimi projektami ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości. Przez trzy dni totalna opozycja próbowała nie dopuścić do wprowadzenia zmian. Jednak zgodnie z oczekiwaniami Polaków – reforma zbliża się do finiszu. Następny etap to drugie czytanie, które odbędzie się 6 grudnia w Sejmie.

— 3 DNI, PODCZAS KTÓRYCH TOTALNA OPOZYCJA PRÓBOWAŁA OPÓŹNIĆ WPROWADZANIE ZMIAN – Ewa Bugała.

— PAWEŁ MUCHA, ŻE DODATKOWE ZMIANY BĘDĄ MOŻLIWE PODCZAS II CZYTANIA.

— DO HISTORII PRZEJDZIE ZACHOWANIE I PREZES SN, KTÓRA NA POSIEDZENIU KOMISJI DOPUŚCIŁA SIĘ KŁAMSTWA – Bugała.

— JEJ POSTAWA STAŁA SIĘ PRZEDMIOTEM KPIN I ŻARTÓW NAWET DLA STAŁYCH BYWALCÓW OPOZYCYJNYCH MANIFESTACJI – Bugała o filmiku działacza Zielonych wykpiwającego Gersdorf.

— KOMISJA PRZYWRACA SPRAWIEDLIWOŚĆ – belka.

— Najbardziej znany handlarz roszczeniami ma zwrócić trzy miliony złotych, które zarobił na sprzedaży przejętych od miasta kamienic. To decyzja Komisji Weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji. Decyzja przełomowa i symboliczna, bo chodzi o kamienicę, w której mieszkała Jolanta Brzeska – ikona ruchów lokatorskich, brutalnie zamordowana w 2011 roku.

— BRZESKA PODJĘŁA NIERÓWNĄ WALKĘ Z MOSSAKOWSKIM I WARSZAWSKIM RATUSZEM – Karol Jałtuszewski.

— NAWET NIE PRZYSZŁA PO JEJ ŚMIERCI ŻADNA ODPOWIEDŹ Z RATUSZA NA LISTY MAMY – córka Jolanty Brzeskiej.

— CI LUDZIE ZAWSZE SPADALI NA CZTERY ŁAPY, ALE TA BEZKARNOŚĆ SIĘ KOŃCZY – Patryk Jaki.

— HGW NIE SŁYSZAŁA GŁOSU ZROZPACZONYCH LOKATORÓW – Jałtuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— W CZASIE GDY SEJMOWA KOMISJA PRZYJMOWAŁA PREZYDENCKĄ USTAWĘ O SN, ANDRZEJ DUDA KOŃCZYŁ WIZYTĘ W WIETNAMIE – Grzegorz Kępka.

— PREZYDENT MA SIĘ NAD CZYM ZASTANAWIAĆ – Kępka dalej: Prace nad jego projektami w komisji rozpoczęły się dzień po jego wyjeździe. Zakończyły kilkanaście godzin przed jego powrotem. To raczej nie był przypadek.

— POŚPIECH NIE BYŁ UZASADNIONY, BO SEJM ZAJMIE SIĘ PROJEKTAMI NAJWCZEŚNIEJ W ŚRODĘ – Kępka: Chyba że chodziło o sygnał wysłany głowie państwa.

— W MATERIALE O ZWOLNIONEJ PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO W KRAKOWIE.

— EKSPRESOWO IDĄ TEŻ PRACE NAD ZMIANAMI W KODEKSIE WYBORCZYM.

— ATMOSFERA WOKÓŁ ZMIAN W ORDYNACJI ZAGĘSZCZA SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ – Dariusz Ociepa.

— W MATERIALE O WYCOFANIU SIĘ PKW Z PRAC KOMISJI.

— W TYM WYPADKU MOŻNA POWIEDZIEĆ ŻE PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY – Ociepa: W materiale słowa Jarosława Kaczyńskiego o sfałszowaniu wyborów.

— JEŚLI RZĄDZĄCY DOPNĄ SWEGO, PRZYSZŁOROCZNE WYBORY SAMORZĄDOWE MOGĄ BYĆ RULETKĄ – Ociepa dalej.

— NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ ŻE WOJCIECH HERMELIŃSKI PODA SIĘ DO DYMISJI, NIE CHCĄC FIRMOWAĆ WYBORÓW ORGANIZOWANYCH NA TAKICH ZASADACH – Ociepa.

— JAK WYNIKA Z NASZYCH INFORMACJI, BARDZIEJ PRAWDOPODOBNY JEST WARIANT W KTÓRYM CAŁY ALBO PRAWIE CAŁY OBECNY SKŁAD PKW PODA SIĘ DO DYMISJI – Ociepa dalej.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Pochanke: PiS ostatecznie i politycznie chce zdobyć SN, KKZ: Władza chce szybko zapełnić SN, Wiadomości: Manifestujący słabą frekwencję próbują nadrobić agresją

— LIVEBLOG 300POLITYKI: PiS naprawia błąd w ustawie o SN PMM: Nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego rolnictwa PiS zgłasza poprawki do projektu dot. sądów Ast: Mam nadzieję, że do września poznamy I prezesa SN Gersdorf w liście do PAD wytyka brak formalnego stwierdzenia przejścia w stan spoczynku i Czytaj więcej →