OBRAZ DNIA: TVP: Kulson ośmieszył opozycyjnych radykałów, Skórzyński: Nowa sytuacja z PAD może dotyczyć oddania mu MSZ

— PIS PODSUMOWUJE DWULECIE RZĄDU SERIĄ INTERNETOWYCH SPOTÓW. http://300polityka.pl/news/2017/11/14/pis-podsumuje-dwulecie-rzadu-seria-internetowych-spotow/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Schetyna: Trudno utrzymać scenariusz w którym rządzi się z tylnego siedzenia
Schetyna: CBOS jest rządową instytucją, podległą KPRM
Schetyna: Politycy PiS są politycznie odpowiedzialni za to, co dzieje się każdego 11 listopada
Bielan: Relacje PAD i większości rządowej będą nieco inne. Będzie potrzeba wzmocnienia ośrodka rządowego. Tak interpretuję słowa Kaczyńskiego
Jutro konferencje prasowe ministerstw
Tyszka: Polityka podatkowa PiS jest kontynuacją polityki Platformy
Szydło: Nie ma sensu reforma sądownictwa jeżeli ona nie będzie dogłębna
Szydło podsumowuje dwa lata i dziękuje Kaczyńskiemu za zaufanie
“Pani premier będąca pod różnymi naciskami w trudnych sytuacjach nie zawiodła” – Kaczyński dziękuje Szydło
http://300polityka.pl/live/2017/11/14/

*****

FAKTY TVN

— Prezydent Warszawy zwraca się do ministra Ziobry o delegalizację ONR-u. Zgodnie z Konstytucją organizacje nawołujące do nienawiści nie mogą legalnie manifestować. Od kilku lat 11 listopada jest tyle nienawiści, że trudno jej nie słyszeć. I to nie jest kwestia odmiennych poglądów, to kwestia poglądów nie do zaakceptowania.

— WICEPREMIER GLIŃSKI JAKO 1 POTĘPIŁ RASISTOWSKIE HASŁA A TERAZ PRZYZNAŁ, ŻE PIS JEDZIE DO KRAKOWA, BO WIE JAKIE HASŁA POJAWIĄ SIĘ NA ULICACH WARSZAWY – Maciej Knapik.

— PIS MOCNO ODCIĄŁ SIĘ OD HASEŁ Z MARSZU – Knapik.

— PIS ŚCIŚLE PRZESTRZEGA, ŻEBY NA MARSZU NIE POJAWIŁA SIĘ ŻADNA ZNANA TWARZ PARTII – Knapik.

— PLATFORMA NIE DOPROWADZIŁA DO DELEGALIZACJI ONR – Knapik.

— TRUDNO OD OPINII PUBLICZNEJ OCZEKIWAĆ ŻE BĘDZIE TO POMIJAĆ, LUB BAGATELIZOWAĆ, ZWŁASZCZA, ŻE ZA ROK 100 LECIE – Knapik.

— SŁOWA DUDY DOCIERAJĄ DO MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH: Nie ma w Polsce miejsca ani zgody na ksenofobię, antysemityzm i chorobliwy nacjonalizm – mówi po Marszu Niepodległości prezydent Andrzej Duda. I te słowa docierają chyba do ministra spraw wewnętrznych. Mariusz Błaszczak twierdził wcześniej, że nie widział żadnych niepokojących haseł. Teraz zobowiązuje policję do działań.

— TĘ DEMONSTRACJĘ POLICJA ZAREJESTROWAŁA W CAŁOŚCI – Jakub Sobieniowski o demonstracji Obywateli RP.

— GDY 13 KOBIET POD HASŁEM DLA FASZYZMU BYŁO KOPANE, POLICJA SIĘ NIE POJAWIŁA – Sobieniowski.

— POLICJA JEST ZADOWOLONA ZE SWOICH DZIAŁAŃ – Sobieniowski.

— SUKCESY I CELE WYZNACZA KACZYŃSKI: Dwa lata gabinetu Beaty Szydło w gabinecie prezesa. Na uroczystej konferencji prasowej sukcesy wymienia i cele wyznacza Jarosław Kaczyński. Pytań zadawać nie można. Konferencja miała miejsce w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

— PODSUMOWANIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE DLA JEDNEGO GESTU, ŻADEN MOMENT NIE WZBUDZIŁ PODOBNEGO ZAINTERESOWANIA, BO ZOSTAŁ ODEBRANY JAKO SYGNAŁ, ŻE PREMIER NADAL BĘDZIE PREMIEREM A DZISIEJSZE POSIEDZENIE NIE BĘDZIE JEDNYM Z OSTATNICH PROWADZONYCH PRZEZ PBS – Krzysztof Skórzyński.

— Z UST BEATY SZYDŁO NAJCZĘŚCIEJ PADAŁO NAZWISKO MORAWIECKIEGO, CO BYŁO SYGNAŁEM, ŻE JEST W STANIE ODDAĆ MU WIĘCEJ WŁADZY, MIMO, ŻE DOTĄD WALCZYŁA Z NIM O WPŁYWY – Skórzyński.

— ONI NAUCZYLI SIĘ NIE ODPOWIADAĆ NA ŻADNE PYTANIA, TYLKO MÓWIĄ TO, CO CHCĄ POWIEDZIEĆ – Sławomir Nitras.

— NIE MOGŁY PAŚĆ PYTANIA O TK ANI O SĄDY I SZYKOWANE PRZEJĘCIE KONTROLI NAD SN – Skórzyński.

— JK NIE CHODZIŁO O WYWIERANIE PRESJI NA PAD, BO TE USTAWY SĄ PO MYŚLI PIS. MÓWIĄC O SYTUACJI PO WETACH SUGERUJE, ŻE WETA MOGĄ SIĘ POWTÓRZYĆ I PIS I PAD MUSZĄ NA NOWO OKREŚLIĆ SWOJE RELACJE. MOŻE TO DOTYCZYĆ ODDANIA DUDZIE KONTROLI NAD MSZ – Skórzyński.

— NAM WSZYSTKIM ZOSTAWIŁ TESTAMENT – Justyna Pochanke o pogrzebie Piotra Szczęsnego.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— 2 LATA RZĄDU PIS – belka.

— Premier Beata Szydło wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim podsumowali dwulecie rządu. Plan na kolejne 2 lata to kontynuacja programu opartego na trzech filarach – Rodzinie, Rozwoju i Bezpieczeństwie. Jak mówi premier – potrzeba jeszcze kolejnych lat, by można było powiedzieć, że dzieło, którego podjął się rząd PiS zostało w pełni dokończone.

— Materiał o sukcesach rządu.

— 2 LATA RZĄDU TO NIE TYLKO REKORDOWE WYDATKI NA POLITYKĘ RODZINNĄ, ALE REKORDOWE WYNIKI GOSPODARKI, OSTATNIE 2 LATA TO NIE TYLKO USTAWY ZMIENIAJĄCE SYTUACJĘ POLSKICH RODZIN ALE TEŻ ZMIANA POLITYKI MIGRACYJNEJ – Dominik Cierpioł.

— BADANIA OPINII PUBLICZNEJ DOWODZĄ., ŻE CORAZ WIĘCEJ OSÓB DOSTRZEGA POPRAWĘ W SWOIM DOMOWYM BUDŻECIE, PIS MA POPARCIE WYŻSZE NIŻ W WYBORACH – Cierpioł.

— KOMISJA COFNĘŁA ZŁODZIEJSKĄ PRYWATYZACJĘ – belka.

— Kolejne, warte fortunę działki w samym centrum Warszawy wracają do Skarbu Państwa. Komisja Weryfikacyjna uchyliła decyzje Ratusza o zwrocie trzech nieruchomości znajdujących się na Placu Defilad. Przekazanie ich w prywatne ręce, było zdaniem komisji – kolejnym, rażącym naruszeniem prawa przez ekipę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

— LICZYMY NA TO, ŻE MIASTO TYM RAZEM NIE ZASKARŻY KORZYSTNEJ DLA SIEBIE DECYZJI – Kaleta.

— WIEMY JUŻ ŻE REPRYWATYZACJA TYCH GRUNTÓW WIĄZAŁA SIĘ Z PLANAMI ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO, KTÓRE ZAKŁADAŁY, ŻE MIAŁY TAM STANĄĆ WIEŻOWCE…  – Jałtuszewski.

— KOMISJA MILLERA MÓWIŁA GŁOSEM KREMLA – belka.

— Ponad 7 lat po katastrofie smoleńskiej, ujawnione przez Telewizję Republika, stenogramy rozmów członków komisji Badania Wypadków Lotniczych, rzucają światło jak doszło do szkalowania generała Andrzeja Błasika. Bez dowodów, wbrew faktom, tak zwani eksperci oświadczyli, że dowódca sił powietrznych znalazł się w kokpicie.

— CYNICZNIE, NIE PRZEJMUJĄC SIĘ FAKTAMI KOMISJA MILLERA ODEBRAŁA DOBRE IMIĘ POLSKIEMU GENERAŁOWI – Jan Korab.

— MIMO, ŻE WIEDZIELI O EKSPERTYZIE CENTRALNEGO LABORATORIUM KRYMINALISTYCZNEGO, PODJĘLI DECYZJĘ, ŻEBY WPISAĆ SIĘ W ROSYJSKĄ NARRACJĘ – Korab o Komisji Millera.

— LASEK I MILLER KIEDYŚ ROZMOWNI, DZIŚ WYŁĄCZYLI TELEFONY – Korab.

— ANODINA PRÓBOWAŁA ZRZUCIĆ WINĘ NA BŁASIKA, KOMISJA MILLERA POWIELIŁA ROSYJSKIE KŁAMSTWA – Korab.

— WYJĄTKOWO PODLI, NIKCZEMNI LUDZIE – Ewa Błasik.

— JERZEMU MILLEROWI 2 TYG. PO KATASTROFIE ZALEŻAŁO NA TWORZENIU JEDNOLITEGO Z ROSJANAMI PRZEKAZU DOT PRZYCZYN KATASTROFY – Korab.

— KULSON OŚMIESZYŁ OPOZYCYJNYCH RADYKAŁÓW – belka.

— Tajemniczy policjant o pseudonimie „Kulson” – to na nim przez ostatnie dni była skupiona uwaga sporej części opinii publicznej. Policja ostatecznie rozwiała wątpliwości – „Kulson” istnieje i tym samym zdemaskowała kłamliwe oskarżenia. Ci, którzy próbowali wmówić, że funkcjonariusze wulgarnie obrazili aktywistów „Obywateli RP” po prostu nie mieli racji.

— NA FB OBYWATELI RM CAŁY CZAS ISTNIEJE FAŁSZYWY WPIS – Wojtanowski.

— PRZYKŁADY ATAKÓW DZIAŁACZY OBYWATELI RP NA POLICJANTÓW.

— W DUPIE MAM PRAWO – Frasyniuk do policjantów.

— FUCK YOU – Kasprzak do policjantów.

— PRZECIWNICY RZĄDU OD MIESIĘCY PROWOKUJĄ POLICJANTÓW, LICZĄC NA REAKCJĘ, KTÓRĄ BĘDZIE MOŻNA POKAZAĆ W MEDIACH – Wojtanowski.

— UDAWAĆ OFIAR NIE MUSIELI UCZESTNICY PROTESTÓW WE FRANCJI I NIEMCZECH, GDZIE POLICJA BRUTALNIE POTRAKTOWAŁA OFIARY – Wojtanowski.

— W POLSCE KTÓRA RZEKOMO RZĄDZONA JEST PRZEZ AUTORYTARNY REŻIM PROTESTUJĄCY PROWADZĄ WESOŁE TRANSMISJE Z POLICYJNYCH WOZÓW, LICZĄC, ŻE POLICJANT SIĘ DO NICH BRZYDKO ODEZWIE – Wojtanowski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— POLITYCY PIS PODSUMOWUJĄ DWA LATA SWOJEGO RZĄDU – zapowiedź.

— PIERWSZE PYTANIE JAKIE NASUWAŁO SIĘ PO ZAPROSZENIU NA DZISIEJSZĄ KONFERENCJĘ TO DLACZEGO BEATA SZYDŁO MUSIAŁA PRZYJECHAĆ DO PREZESA, A NIE NA ODWRÓT – Dariusz Ociepa: W materiale słowa Beaty Mazurek, że tu wszystko się zaczęło.

— MIMO ŻE PODSUMOWANIE DOTYCZYŁO DWÓCH LAT RZĄDU PREMIER SZYDŁO, PIERWSZY GŁOS ZABRAŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI – Ociepa dalej.

— WYSTĄPIENI PANI PREMEI BYŁO ZA TO DWA RAZY DŁUŻSZE – Ociepa: Ale w wymowie bliźniaczo podobno do wystąpienia prezesa.

— DRUŻYNA DOBREJ ZMIANY CHWALIŁA SIĘ DZIŚ JAK JEST DOBRA – Ociepa dalej.

— I PREZES I PANI PREMIER WIELE MÓWILI O INWESTYCJACH, W TYM O PORCIE CENTRALNYM, WYRYWANIU POLAKÓW Z PĘTLI KREDYTOWEJ I POLITYCE ZAGRANICZNEJ – Ociepa.

— O ŻADNYCH ZMIANACH PERSONALNYCH, W TYM PRZEDE WSZYSTKIM O ZMIANIE PREMIERA NIE BYŁO DZIŚ MOWY – Ociepa dalej.

— DO REKONSTRUKCJI MA DOJŚĆ W GRUDNIU – Ociepa: Ale bez względu na jej skalę, prezes przyznał że ich rządzenie nie jest już tak łatwe jak wcześniej.

— JUTRO MINISTROWIE NA WŁASNYCH KONFERENCJACH PODSUMUJĄ DOBRE ZMIANY – Ociepa dalej.

— ZMIANY PRZYGOTOWANE PRZEZ PIS DAJĄ MOŻLIWOŚĆ ODCINANIA UPOSAŻEŃ ZA NARUSZANIE REGULAMINU PARLAMENTU.

— W III KWARTALE GOSPODARKA WZROSŁA O PONAD 4,5%.

Pozostałe z : Stan gry

Morawiecki: W gospodarce trzeba odrzucić skrajności. Nie jesteśmy ekipą, która hołduje neoliberalizmowi albo protekcjonizmowi [WYSTĄPIENIE Z KONGRESU 590]

Credo polityki gospodarczej jakie wygłosił wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 w Rzeszowie. 300POLITYKA była patronem medialnym kongresu. ******* Dzisiaj główni ekonomiści świata jak Eichengreen czy redakcja Bloomberga mówią do nas: jesteście gospodarką totalnie uzależnioną. Jesteście krajem, który jest w posiadaniu kogoś innego. Dwa lata temu, podczas prac nad Planem Czytaj więcej →

STAN GRY: Sakiewicz: Szydło może wrócić na stanowisko premiera, Karnowski: Rekonfiguracja szersza niż rekonstrukcja, Fakt: Nowacka wystartuje?

— 15 LAT TEMU Lech Kaczyński został zaprzysiężony na stanowisku prezydenta Warszawy. — 2 LATA TEMU premier Beata Szydło wygłosiła w Sejmie exposé, po czym jej rząd uzyskał wotum zaufania. — 22 LATA TEMU w II turze wyborów prezydenckich Aleksander Kwaśniewski pokonał ubiegającego się o reelekcję Lecha Wałęsę. — 30 Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Szczerski nie chciał komentować sprawy filmu PAD, Sondaż dla TVP: Europosłowie PO to targowica

— LIVEBLOG 300POLITYKI: HGW o projekcie dot. kodeksu wyborczego: On przede wszystkim wprowadza chaos HGW: PAD powiedział to, co widzą wszyscy interesujący się polityką Petru: Do grona kandydatów na przewodniczącego Nowoczesnej dołącza Pudłowski Tusk do PiS: Traktujcie UE jako swoje naturalne środowisko Mazurek o słowach PAD nt. Macierewicza: To była Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Błaszczak, Gronkiewicz-Waltz, Tyszka, Cymański, Gryglas, Hermeliński, Szłapka i Kamiński

18:00 Adam Szłapka – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Wojciech Hermeliński, Michał Kamiński, Elżbieta Jakubiak  – TVN24 Tak jest 18:02 Zbigniew Gryglas – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Hanna Gronkiewicz-Waltz, Ryszard Czarnecki, Stanisław Tyszka – TVN24 FpF 19:57 Mariusz Błaszczak – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Tadeusz Cymański – TVN24 Czytaj więcej →