OBRAZ DNIA: TVP: Ostatnio Tusk przyjeżdżał głównie składać zeznania, Polsat: Tusk nadal bardzo zainteresowany polską polityką

— NEWS 300POLITYKI: PRZEŁOM W ROZMOWACH PAŁACU Z PIS WS. SĄDÓW. PIOTROWICZ POTWIERDZA http://300polityka.pl/news/2017/11/10/news-300-nieoficjalnie-przelom-w-rozmowach-palacu-z-pis-ustawy-maja-byc-szybko-procedowane/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Kantar Public: PiS traci, PO dalej poniżej 20%, SLD spada po próg
Zandberg: Wybór PKW przez posłów to zły, groźny pomysł. PAD powinien użyć weta
Apel: Złożymy projekt ordynacji – wybory w jednomandatowych okręgach na wszystkich szczeblach samorządu
WKK: Likwidacja jednomandatowych okręgów to błąd
Grupiński: Kiedy PiS zabiera się za ordynację wyborczą to lepiej uważać na plecy, bo nic dobrego może z tego nie wyniknąć
http://300polityka.pl/live/2017/11/10/

*****

FAKTY TVN

— Prezydent Andrzej Duda będzie świętować rocznicę odzyskania niepodległości bez Jarosława Kaczyńskiego, za to z Donaldem Tuskiem. W sytuacji, gdy relacje głowy państwa z PiS wydają się coraz bardziej burzliwe, jego kancelaria wyjaśnia, że szef Rady Europejskiej zawsze był zapraszany, ale nie przyjeżdżał.

— PREZES PIS NIE ODPOWIADAŁ NA ŻADNE PYTANIA, TOWARZYSZYŁA MU PRYWATNA OCHRONA, STRAŻ MARSZAŁKOWSKA, POSŁOWIE PIS I RZECZNICZKA – Jakub Sobieniowski.

— PYTANA O OSOBISTĄ OPINIĘ NIE KRYŁA JUŻ EMOCJI – Sobieniowski.

— BEATA MAZUREK: Jestem zaskoczona i zdumiona opinią prezydenta, że my blokujemy reformę wymiaru sprawiedliwości, to prezydent ją zawetował.

— JOACHIM BRUDZIŃSKI: To proszę pytać Tuska, a co to ja jestem Graś.

— RYSZARD TERLECKI: Teraz to nas już trudno zaskoczyć…

— PIS UZNAJE ZAPROSZENIE ZA ZŁOŚLIWOŚĆ A JEJ PRZYJĘCIE ZA JESZCZE WIĘKSZĄ ZŁOŚLIWOŚĆ – Sobieniowski.

— GEST SYMPATYCZNY ALE FAKTY BĘDĄ POKAZYWAĆ ŻE TO OBÓZ ŁEJ ZMIANY I NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ – Ryszard Petru.

— 27:1 było jednym z największych porażek dyplomatycznych – Sobieniowski.

— TO GEST DOBRY, ODPOWIEDNIE ZACHOWANIE – Sławomir Neumann.

— PSTRYCZEK WOBEC JK – Marcin Kierwiński.

— NOWA ORDYNACJA.

— PIĄTEK PO ZAKOŃCZENIU OBRAD I PRZED ŚWIĘTEM OBFITUJĄCYM W WAŻNE I GŁOŚNE WYDARZENIA, TAKI SPOSÓB ZGŁOSZENIA WZBUDZIŁ ALARM, BO PIS ZGŁASZAŁO W TEN SPOSÓB JUŻ WCZEŚNIEJ – Maciej Knapik.

— TAM, GDZIE NIE POTRAFIĄ UCZCIWIE WYGRAĆ, STOSUJĄ TRICKI – Jakub Stefaniak.

— DLACZEGO PIS WYMIERZA POLICZEK W OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE? – Ryszard Petru o likwidacji głosowania korespondencyjnego.

— MASOWA WYMIANA PREZESÓW SĄDÓW: Masowa wymiana prezesów sądów, głównie na Śląsku. Minister sprawiedliwości odwołał prezesa i wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach, a także prezesów 10 śląskich sądów niższych szczebli i jednego w Warszawie. Zbigniew Ziobro korzysta z niezawetowanej przez prezydenta ustawy o ustroju sądów, która pozwala mu przerywać kadencje prezesów bez podania przyczyn.

— NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ REFORMY – Borys Budka.

— CORAZ WYŻSZE PROGNOZY DLA POLSKI. Polska gospodarka przyspiesza – podała Komisja Europejska. Eksperci mówią, że wzrost jest nakręcony przez zwiększone wydatki konsumentów, bezrobocie maleje, niestety kuleją inwestycje.

— W materiale Pawła Płuski podkreślono, że prognozy wzrastają “dla całej Unii”.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NOWA ORDYNACJA ZAPEWNI PRZEJRZYSTOŚĆ WYBORÓW.

— Większy udział obywateli w wybieraniu i kontrolowaniu samorządów – Bartłomiej Graczak: Projekt wzmacnia mężów zaufania.

— SIŁĄ RZECZY TE OSOBY PO CAŁYM DNIU WYDAWANIA KART BĘDĄ ZMĘCZONE WIĘC PRZEKAŻĄ GŁOSY NOWEJ KOMISJI – Marcin Horała.

— CZĘŚĆ OPOZYCYJNYCH POLITYKÓW DOSTRZEGAJĄ POZYTYWNE STRONY, PSL DOSTRZEGA WIĘKSZĄ KONTROLĘ WYBORCÓW – Graczak.

— POLACY CZEKAJĄ NA REFORMĘ SĄDOWNICTWA – belka.

— UDAŁO SIĘ WYPRACOWAĆ TAKIE ROZWIĄZANIA, KTÓRE MOGŁYBY SATYSFAKCJONOWAĆ OBIE STRONY, SPEŁNIĆ WARUNKI PREZYDENTA I ZACHOWAĆ ISTOTĘ REFORMY NA CZYM MOJEMU UGRUPOWANIU ZALEŻY – Stanisław Piotrowicz.

— HOŁD DLA OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – belka.

— W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej staną oba pomniki upamiętniające prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary tragedii – zapowiedział Jarosław Kaczyński. Dziś 91. miesięcznica smoleńska. Jak co miesiąc, pamiętamy o ofiarach katastrofy z kwietnia 2010 roku.

— JK O POMNIKACH.

— ALEJA ARMII LUDOWEJ – LECHA KACZYŃSKIEGO – wojewoda mazowiecki o zmianie nazwy ulicy.

— W CO GRA DONALD TUSK? – belka.

— TWIERDZIŁ, ŻE POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ: Twierdził, że „Polskość to nienormalność” – teraz, razem z Polakami zamierza świętować odzyskanie Niepodległości. Donald Tusk, niespodziewanie, przyjął zaproszenie z kancelarii prezydenta na jutrzejsze obchody Święta Niepodległości, choć jeszcze rok temu je zignorował – zapowiedź.

— DT nieoczekiwanie przyjął zaproszenie wysyłane co roku. To nowość bo jeszcze rok temu nie skorzystał, skąd ta zmiana? – Karol Jałtuszewski.

— PRÓBUJE WYSŁAĆ SYGNAŁ KTÓRY ZDEZORIENTUJE JESZCZE BARDZIEJ CZĘŚĆ WYBORCÓW PRAWICY – Michał Karnowski.

— PRZYJĘCIE ZAPROSZENIA NA POLSKIE ŚWIĘTO JEST ZASKAKUJĄCE PO TYM, CO SAM MÓWIŁ KIEDYŚ O POLSKOŚCI – Jałtuszewski.

— POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ – Tusk w Znaku w 1987.

— POLITYCY PIS PRZYPOMINAJĄ ŻE NIE ROZLICZYŁ SIĘ Z GŁOŚNYCH AFER, WSPIERAŁ OKUPACJĘ SEJMU, A NIEDAWNO WSPIERAŁ NAKŁADANIE NA POLSKĘ SANKCJI ZA NIEPRZYJMOWANIE IMIGRANTÓW, ALE NIE MAJĄ PRETENSJI DO PREZYDENTA, BO ZAPROSZENIE DLA BYŁYCH SZEFÓW RZĄDÓW JEST TRADYCJĄ – Jałtuszewski.

— W PRZESZŁOŚCI POLITYCY PO ODRZUCALI ZAPROSZENIA DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Jałtuszewski.

— WYPOWIEDŹ CHLEBOWSKIEGO, ŻE BAL NIEPODLEGŁOŚCI ORGANIZOWANY PRZEZ LECHA KACZYŃSKIEGO W 2008: Z WIELKIEGO BALI ZROBIŁA SIĘ TROCHĘ WIEJSKA POTAŃCÓWKA.

— OSTATNIO TUSK PRZYJEŻDŻAŁ DO POLSKI GŁÓWNIE SKŁADAĆ ZEZNANIA – Jałtuszewski. 

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DONALD TUSK PRZYJĄŁ ZAPROSZENIE DUDY NA JUTRZEJSZE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

— DONALD TUSK PRZYJEDZIE DO WARSZAWY ZALEDWIE NA KILKA GODZIN – Grzegorz Kępka: Będzie m.in. w czasie głównych uroczystości Święta Niepodległości.

— JEGO KRÓTKA WIZYTA WYWOŁAŁA JEDNAK FALĘ EMOCJI I KOMENTARZY – Kępka dalej.

— INFORMACJA O PRZYJEŹDZIE PRZEWODNICZĄCEGO RE WYWOŁAŁA MIESZANE UCZUCIA WŚRÓD POLITYKÓW PIS – Kępka.

— KRYTYCZNE SŁOWA PADAJĄ TEŻ POD ADRESEM PREZYDENTA – Kępka dalej: Marek Suski przypomina że PiS od lat świętuje rocznicę odzyskania niepodległości w Krakowie.

— W MATERIALE SŁOWA SUSKIEGO ŻE DUDA WOLAŁ TUSKA.

— ZARZUT WYDAJE SIĘ ABSURDALNY, BO OD LAT BYLI PREZYDENCI I PREMIERZY SĄ ZAPRASZANI NA ŚWIĘTA 3 MAJA I 11 LISTOPADA – Kępka.

— TUSK PRZEZ DWA LATA Z ZAPROSZENIA NIE SKORZYSTAŁ – Kępka dalej.

— POJAWIENIE SIĘ W WARSZAWIE BYŁEGO PRZEWODNICZĄCEGO PLATFORMY MOŻE BYĆ ODCZYTYWANE JAKO FORMA WSPARCIA DLA PREZYDENTA, BĘDĄCEGO W SPORZE Z PIS – Kępka.

— DECYZJA BYŁEGO PREMIERA ZASKOCZYŁA TEŻ PLATFORMĘ – Kępka dalej.

— TUSK DAŁ DO ZROZUMIENIA, ŻE NADAL JEST BARDZO ZAINTERESOWANY POLSKĄ POLITYKĄ – konkluzja Kępki: Nie tylko ściągnął uwagę i wywołał kontrowersje, ale zapowiadając swój przyjazd Donald Tusk dał także wyraźnie do zrozumienia, że nadal jest bardzo zainteresowany polską polityką.

— JEST WSTĘPNY KOMPROMIS NA LINII PIS-PREZYDENT WS. USTAW SĄDOWYCH – bez materiału.

— JUTRO NIE BĘDZIE NOMINACJI GENERALSKICH.

— W SEJMIE JEST JUŻ PROJEKT ZMIAN W ORDYNACJI SAMORZĄDOWEJ.

— OMÓWIENIE ZMIAN PROPONOWANYCH PRZEZ PIS.

— O KLUCZOWYCH ZMIANACH W ORDYNACJI NIE INFORMOWAŁ PREZES PARTII RZĄDZĄCEJ, ALE SZEREGOWI POSŁOWIE – Robert Gusta.

— NAJWIĘCEJ ZASTRZEŻEŃ WZBUDZIŁA LIKWIDACJA JOW-ÓW – Gusta dalej.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →