OBRAZ DNIA: TVP: Ostatnio Tusk przyjeżdżał głównie składać zeznania, Polsat: Tusk nadal bardzo zainteresowany polską polityką

— NEWS 300POLITYKI: PRZEŁOM W ROZMOWACH PAŁACU Z PIS WS. SĄDÓW. PIOTROWICZ POTWIERDZA http://300polityka.pl/news/2017/11/10/news-300-nieoficjalnie-przelom-w-rozmowach-palacu-z-pis-ustawy-maja-byc-szybko-procedowane/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Kantar Public: PiS traci, PO dalej poniżej 20%, SLD spada po próg
Zandberg: Wybór PKW przez posłów to zły, groźny pomysł. PAD powinien użyć weta
Apel: Złożymy projekt ordynacji – wybory w jednomandatowych okręgach na wszystkich szczeblach samorządu
WKK: Likwidacja jednomandatowych okręgów to błąd
Grupiński: Kiedy PiS zabiera się za ordynację wyborczą to lepiej uważać na plecy, bo nic dobrego może z tego nie wyniknąć
http://300polityka.pl/live/2017/11/10/

*****

FAKTY TVN

— Prezydent Andrzej Duda będzie świętować rocznicę odzyskania niepodległości bez Jarosława Kaczyńskiego, za to z Donaldem Tuskiem. W sytuacji, gdy relacje głowy państwa z PiS wydają się coraz bardziej burzliwe, jego kancelaria wyjaśnia, że szef Rady Europejskiej zawsze był zapraszany, ale nie przyjeżdżał.

— PREZES PIS NIE ODPOWIADAŁ NA ŻADNE PYTANIA, TOWARZYSZYŁA MU PRYWATNA OCHRONA, STRAŻ MARSZAŁKOWSKA, POSŁOWIE PIS I RZECZNICZKA – Jakub Sobieniowski.

— PYTANA O OSOBISTĄ OPINIĘ NIE KRYŁA JUŻ EMOCJI – Sobieniowski.

— BEATA MAZUREK: Jestem zaskoczona i zdumiona opinią prezydenta, że my blokujemy reformę wymiaru sprawiedliwości, to prezydent ją zawetował.

— JOACHIM BRUDZIŃSKI: To proszę pytać Tuska, a co to ja jestem Graś.

— RYSZARD TERLECKI: Teraz to nas już trudno zaskoczyć…

— PIS UZNAJE ZAPROSZENIE ZA ZŁOŚLIWOŚĆ A JEJ PRZYJĘCIE ZA JESZCZE WIĘKSZĄ ZŁOŚLIWOŚĆ – Sobieniowski.

— GEST SYMPATYCZNY ALE FAKTY BĘDĄ POKAZYWAĆ ŻE TO OBÓZ ŁEJ ZMIANY I NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ – Ryszard Petru.

— 27:1 było jednym z największych porażek dyplomatycznych – Sobieniowski.

— TO GEST DOBRY, ODPOWIEDNIE ZACHOWANIE – Sławomir Neumann.

— PSTRYCZEK WOBEC JK – Marcin Kierwiński.

— NOWA ORDYNACJA.

— PIĄTEK PO ZAKOŃCZENIU OBRAD I PRZED ŚWIĘTEM OBFITUJĄCYM W WAŻNE I GŁOŚNE WYDARZENIA, TAKI SPOSÓB ZGŁOSZENIA WZBUDZIŁ ALARM, BO PIS ZGŁASZAŁO W TEN SPOSÓB JUŻ WCZEŚNIEJ – Maciej Knapik.

— TAM, GDZIE NIE POTRAFIĄ UCZCIWIE WYGRAĆ, STOSUJĄ TRICKI – Jakub Stefaniak.

— DLACZEGO PIS WYMIERZA POLICZEK W OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE? – Ryszard Petru o likwidacji głosowania korespondencyjnego.

— MASOWA WYMIANA PREZESÓW SĄDÓW: Masowa wymiana prezesów sądów, głównie na Śląsku. Minister sprawiedliwości odwołał prezesa i wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach, a także prezesów 10 śląskich sądów niższych szczebli i jednego w Warszawie. Zbigniew Ziobro korzysta z niezawetowanej przez prezydenta ustawy o ustroju sądów, która pozwala mu przerywać kadencje prezesów bez podania przyczyn.

— NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ REFORMY – Borys Budka.

— CORAZ WYŻSZE PROGNOZY DLA POLSKI. Polska gospodarka przyspiesza – podała Komisja Europejska. Eksperci mówią, że wzrost jest nakręcony przez zwiększone wydatki konsumentów, bezrobocie maleje, niestety kuleją inwestycje.

— W materiale Pawła Płuski podkreślono, że prognozy wzrastają “dla całej Unii”.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NOWA ORDYNACJA ZAPEWNI PRZEJRZYSTOŚĆ WYBORÓW.

— Większy udział obywateli w wybieraniu i kontrolowaniu samorządów – Bartłomiej Graczak: Projekt wzmacnia mężów zaufania.

— SIŁĄ RZECZY TE OSOBY PO CAŁYM DNIU WYDAWANIA KART BĘDĄ ZMĘCZONE WIĘC PRZEKAŻĄ GŁOSY NOWEJ KOMISJI – Marcin Horała.

— CZĘŚĆ OPOZYCYJNYCH POLITYKÓW DOSTRZEGAJĄ POZYTYWNE STRONY, PSL DOSTRZEGA WIĘKSZĄ KONTROLĘ WYBORCÓW – Graczak.

— POLACY CZEKAJĄ NA REFORMĘ SĄDOWNICTWA – belka.

— UDAŁO SIĘ WYPRACOWAĆ TAKIE ROZWIĄZANIA, KTÓRE MOGŁYBY SATYSFAKCJONOWAĆ OBIE STRONY, SPEŁNIĆ WARUNKI PREZYDENTA I ZACHOWAĆ ISTOTĘ REFORMY NA CZYM MOJEMU UGRUPOWANIU ZALEŻY – Stanisław Piotrowicz.

— HOŁD DLA OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – belka.

— W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej staną oba pomniki upamiętniające prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary tragedii – zapowiedział Jarosław Kaczyński. Dziś 91. miesięcznica smoleńska. Jak co miesiąc, pamiętamy o ofiarach katastrofy z kwietnia 2010 roku.

— JK O POMNIKACH.

— ALEJA ARMII LUDOWEJ – LECHA KACZYŃSKIEGO – wojewoda mazowiecki o zmianie nazwy ulicy.

— W CO GRA DONALD TUSK? – belka.

— TWIERDZIŁ, ŻE POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ: Twierdził, że „Polskość to nienormalność” – teraz, razem z Polakami zamierza świętować odzyskanie Niepodległości. Donald Tusk, niespodziewanie, przyjął zaproszenie z kancelarii prezydenta na jutrzejsze obchody Święta Niepodległości, choć jeszcze rok temu je zignorował – zapowiedź.

— DT nieoczekiwanie przyjął zaproszenie wysyłane co roku. To nowość bo jeszcze rok temu nie skorzystał, skąd ta zmiana? – Karol Jałtuszewski.

— PRÓBUJE WYSŁAĆ SYGNAŁ KTÓRY ZDEZORIENTUJE JESZCZE BARDZIEJ CZĘŚĆ WYBORCÓW PRAWICY – Michał Karnowski.

— PRZYJĘCIE ZAPROSZENIA NA POLSKIE ŚWIĘTO JEST ZASKAKUJĄCE PO TYM, CO SAM MÓWIŁ KIEDYŚ O POLSKOŚCI – Jałtuszewski.

— POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ – Tusk w Znaku w 1987.

— POLITYCY PIS PRZYPOMINAJĄ ŻE NIE ROZLICZYŁ SIĘ Z GŁOŚNYCH AFER, WSPIERAŁ OKUPACJĘ SEJMU, A NIEDAWNO WSPIERAŁ NAKŁADANIE NA POLSKĘ SANKCJI ZA NIEPRZYJMOWANIE IMIGRANTÓW, ALE NIE MAJĄ PRETENSJI DO PREZYDENTA, BO ZAPROSZENIE DLA BYŁYCH SZEFÓW RZĄDÓW JEST TRADYCJĄ – Jałtuszewski.

— W PRZESZŁOŚCI POLITYCY PO ODRZUCALI ZAPROSZENIA DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA NIEPODLEGŁOŚCI – Jałtuszewski.

— WYPOWIEDŹ CHLEBOWSKIEGO, ŻE BAL NIEPODLEGŁOŚCI ORGANIZOWANY PRZEZ LECHA KACZYŃSKIEGO W 2008: Z WIELKIEGO BALI ZROBIŁA SIĘ TROCHĘ WIEJSKA POTAŃCÓWKA.

— OSTATNIO TUSK PRZYJEŻDŻAŁ DO POLSKI GŁÓWNIE SKŁADAĆ ZEZNANIA – Jałtuszewski. 

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DONALD TUSK PRZYJĄŁ ZAPROSZENIE DUDY NA JUTRZEJSZE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

— DONALD TUSK PRZYJEDZIE DO WARSZAWY ZALEDWIE NA KILKA GODZIN – Grzegorz Kępka: Będzie m.in. w czasie głównych uroczystości Święta Niepodległości.

— JEGO KRÓTKA WIZYTA WYWOŁAŁA JEDNAK FALĘ EMOCJI I KOMENTARZY – Kępka dalej.

— INFORMACJA O PRZYJEŹDZIE PRZEWODNICZĄCEGO RE WYWOŁAŁA MIESZANE UCZUCIA WŚRÓD POLITYKÓW PIS – Kępka.

— KRYTYCZNE SŁOWA PADAJĄ TEŻ POD ADRESEM PREZYDENTA – Kępka dalej: Marek Suski przypomina że PiS od lat świętuje rocznicę odzyskania niepodległości w Krakowie.

— W MATERIALE SŁOWA SUSKIEGO ŻE DUDA WOLAŁ TUSKA.

— ZARZUT WYDAJE SIĘ ABSURDALNY, BO OD LAT BYLI PREZYDENCI I PREMIERZY SĄ ZAPRASZANI NA ŚWIĘTA 3 MAJA I 11 LISTOPADA – Kępka.

— TUSK PRZEZ DWA LATA Z ZAPROSZENIA NIE SKORZYSTAŁ – Kępka dalej.

— POJAWIENIE SIĘ W WARSZAWIE BYŁEGO PRZEWODNICZĄCEGO PLATFORMY MOŻE BYĆ ODCZYTYWANE JAKO FORMA WSPARCIA DLA PREZYDENTA, BĘDĄCEGO W SPORZE Z PIS – Kępka.

— DECYZJA BYŁEGO PREMIERA ZASKOCZYŁA TEŻ PLATFORMĘ – Kępka dalej.

— TUSK DAŁ DO ZROZUMIENIA, ŻE NADAL JEST BARDZO ZAINTERESOWANY POLSKĄ POLITYKĄ – konkluzja Kępki: Nie tylko ściągnął uwagę i wywołał kontrowersje, ale zapowiadając swój przyjazd Donald Tusk dał także wyraźnie do zrozumienia, że nadal jest bardzo zainteresowany polską polityką.

— JEST WSTĘPNY KOMPROMIS NA LINII PIS-PREZYDENT WS. USTAW SĄDOWYCH – bez materiału.

— JUTRO NIE BĘDZIE NOMINACJI GENERALSKICH.

— W SEJMIE JEST JUŻ PROJEKT ZMIAN W ORDYNACJI SAMORZĄDOWEJ.

— OMÓWIENIE ZMIAN PROPONOWANYCH PRZEZ PIS.

— O KLUCZOWYCH ZMIANACH W ORDYNACJI NIE INFORMOWAŁ PREZES PARTII RZĄDZĄCEJ, ALE SZEREGOWI POSŁOWIE – Robert Gusta.

— NAJWIĘCEJ ZASTRZEŻEŃ WZBUDZIŁA LIKWIDACJA JOW-ÓW – Gusta dalej.

Pozostałe z : Stan gry

Morawiecki: W gospodarce trzeba odrzucić skrajności. Nie jesteśmy ekipą, która hołduje neoliberalizmowi albo protekcjonizmowi [WYSTĄPIENIE Z KONGRESU 590]

Credo polityki gospodarczej jakie wygłosił wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 w Rzeszowie. 300POLITYKA była patronem medialnym kongresu. ******* Dzisiaj główni ekonomiści świata jak Eichengreen czy redakcja Bloomberga mówią do nas: jesteście gospodarką totalnie uzależnioną. Jesteście krajem, który jest w posiadaniu kogoś innego. Dwa lata temu, podczas prac nad Planem Czytaj więcej →

STAN GRY: Sakiewicz: Szydło może wrócić na stanowisko premiera, Karnowski: Rekonfiguracja szersza niż rekonstrukcja, Fakt: Nowacka wystartuje?

— 15 LAT TEMU Lech Kaczyński został zaprzysiężony na stanowisku prezydenta Warszawy. — 2 LATA TEMU premier Beata Szydło wygłosiła w Sejmie exposé, po czym jej rząd uzyskał wotum zaufania. — 22 LATA TEMU w II turze wyborów prezydenckich Aleksander Kwaśniewski pokonał ubiegającego się o reelekcję Lecha Wałęsę. — 30 Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Szczerski nie chciał komentować sprawy filmu PAD, Sondaż dla TVP: Europosłowie PO to targowica

— LIVEBLOG 300POLITYKI: HGW o projekcie dot. kodeksu wyborczego: On przede wszystkim wprowadza chaos HGW: PAD powiedział to, co widzą wszyscy interesujący się polityką Petru: Do grona kandydatów na przewodniczącego Nowoczesnej dołącza Pudłowski Tusk do PiS: Traktujcie UE jako swoje naturalne środowisko Mazurek o słowach PAD nt. Macierewicza: To była Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Błaszczak, Gronkiewicz-Waltz, Tyszka, Cymański, Gryglas, Hermeliński, Szłapka i Kamiński

18:00 Adam Szłapka – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Wojciech Hermeliński, Michał Kamiński, Elżbieta Jakubiak  – TVN24 Tak jest 18:02 Zbigniew Gryglas – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Hanna Gronkiewicz-Waltz, Ryszard Czarnecki, Stanisław Tyszka – TVN24 FpF 19:57 Mariusz Błaszczak – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Tadeusz Cymański – TVN24 Czytaj więcej →