— PIĄTEK 13-TEGO.

— 8 LAT TEMU TUSK ZDYMISJONOWAŁ SCHETYNĘ PO AFERZE HAZARDOWEJ: Grzegorz Schetyna, Andrzej Czuma i Mirosław Drzewiecki odeszli z pierwszego rządu Donalda Tuska.

— NIECH JADĄ – na jedynce Faktu.

— PREMIER SZYDŁO PRZEBRAŁA SIĘ U PREZESA – Fakt: “– Pani premier jest wiceszefową partii i na Nowogrodzkiej czuje się jak u siebie w domu – mówi nam ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości”.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/metamorfoza-premier-beaty-szydlo/c31rpcn

— 300LIVE:
Mazurek o protestach: Zastanawiam się, czy to nie jest inspirowane politycznie
Terlecki: Słyszę, że strajkujących odwiedzają celebryci i maskotki KOD-u
Terlecki o prezydenckim referendum: Ani nie ani tak. To jeszcze odległy termin
Terlecki: Jeżeli PAD powie, że nie podobają mu się nasze propozycje, będziemy dalej negocjować
Czabański: Wielokrotnie zwracam się do kierownictwa TVP z prośbą o wyjaśnienia pewnych zjawisk
Gowin: Dzisiaj ogłosimy powstanie nowej formacji, cały projekt ujawnimy 4 listopada
http://300polityka.pl/live/2017/10/13/

— POSŁANKA PO RATUJE OPOZYCJĘ – Marek Beylin o programie Muchy: “Mimo tych uszczerbków manifest Muchy to i tak najlepsze dokonanie ideowe opozycyjnej Platformy. Mam nadzieję, że świadczy on o szerszej woli zmian w tej partii. Bo pytanie, czy PO potrafi się zmienić, jest kluczowe nie tylko dla niej samej, lecz także dla przyszłości nas wszystkich, również jej demokratycznych przeciwników. Ponieważ tylko z odnowioną i prospołeczną Platformą mamy szansę wspólnie wygrać z PiS. I kłócić się jako wolni ludzie o kształt polskiej demokracji”. http://wyborcza.pl/7,75968,22502859,manifest-joanny-muchy-to-ostatnia-szansa-platformy-oto-dlaczego.html

— JOANNA MUCHA W SWOIM MANIFEŚCIE, który drukuje GW: “Zbudowaliśmy solidne fundamenty pod gmachem nowoczesnego państwa, wstąpiliśmy do Unii i NATO. Ale nie uniknęliśmy błędów i wielu z nas pamięta te 30 lat jako czas wyrzeczeń. Zamiast obrażać się na tych, którzy zagłosowali na PiS, przekonajmy ich, że mogą wybrać bezpieczeństwo socjalne bez łamania kręgosłupów, bez inwigilacji, bez wycinania drzew, bez patriotycznych strzelnic i Misiewiczów”.

— MUCHA O OPOZYCJI KONSTRUKTYWNEJ: “Dzisiaj władzy totalnej musi przeciwstawić się nie tak zwana totalna opozycja, lecz opozycja konstruktywna. W żadnym przypadku nie może to być opozycja wobec wczorajszych i dzisiejszych wyborców PiS. Przeciwnie, nasz program musi być otwarty także na ich potrzeby. Musimy przekonać ich, że mogą żyć w państwie, które spełnia ich oczekiwania socjalne, ale jednocześnie nie niesie z sobą garbu demontażu demokracji. Nie ogranicza osobistej wolności, nie stosuje kontroli na masową skalę, nie niszczy bezmyślnie środowiska naturalnego i polskiej kultury. Nie skazuje na izolację w Europie, a przeciwnie – gwarantuje wykorzystanie w pełni europejskich możliwości dla dobra Polski i jej obywateli. Odejście od ideologii na rzecz pragmatycznej polityki to szansa na odbudowanie wspólnoty”. http://wyborcza.pl/7,75968,22499798,panstwo-gmina-polityka-praca-patriotyzm-szkola-emerytury.html

— JOANNA MUCHA O SPOŁECZEŃSTWIE WYSP OTOCZONYCH TUJAMI – mówi Agnieszce Wiśniewskiej w Krytyce Politycznej: “Wspólne działania trzeba podejmować tak nisko, jak to tylko możliwe. Proces decentralizacyjny za naszych rządów nie był przemyślany, bo zapomnieliśmy o najważniejszym – zaangażowaniu. Jeśli tworzymy wspólnotę, to znaczy, że za siebie wzajemnie odpowiadamy, ale żeby za siebie odpowiadać, trzeba się zaangażować. Ludzie kupują sobie dom, obsadzają go tujami i poza nimi świata nie widzą. Jeśli zbudujemy społeczeństwo złożone z wysp obsadzonych tujami, to po prostu nie będzie to szczęśliwe społeczeństwo”.

— MUCHA PRZECIW POLITYCE BON MOTÓW: “Jesteśmy dzisiaj w momencie, kiedy potrzebujemy idei. To nie jest czas na polityków tworzących bon moty. Ja odmawiam uczestniczenia w takiej polityce. Odmawiam też uczestniczenia w polityce, która polega na doktoryzowaniu się z PiS-ologii… Jestem totalnie zdeterminowana, żeby rozmawiać o programie, o wizji Polski na najbliższe trzydzieści lat, a nie na najbliższe wybory. Porządna robota, wykonywana z mrówczym uporem, wcześniej czy później po prostu przynosi rezultaty. Nie ma innej możliwości. Jeśli ludzie będą widzieli osobę, która wie, o co jej chodzi, i jest zdeterminowana, to ona uzyska ich akceptację”. http://krytykapolityczna.pl/kraj/mucha-ma-plan-rozmowa-z-joanna-mucha/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=krytyka

— ZMIERZCH PREZYDENTURY – Michał Wojtczak w Gazecie Stołecznej: “Pani prezydent czuje się skrzywdzona i zaszczuta. Zdaje się uważać, że skoro zwolniła urzędników bezpośrednio odpowiedzialnych za złe decyzje, to sprawa jest załatwiona. Nie przyjmuje do wiadomości, że część odpowiedzialności za aferę reprywatyzacyjną spada na nią. Dla macierzystej partii stała się obciążeniem. Przesądzone jest, że straci stanowisko wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej (nie będzie się nawet ubiegać o tę funkcję). Kto wie, może nawet przed końcem kadencji PO wycofa jej rekomendację partyjną”.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22505681,zmierzch-prezydentury-hanny-gronkiewicz-waltz-kiedys-waleczna.html

— PIS WYRUSZYŁO DROGĄ PO – Tomasz Pietryga w RZ: “Teraz władza daje sygnał: obywatelu, nic ci do tego, siedź spokojnie i czekaj jak petent w poczekalni. Kiedy się już dogadamy, damy znać, może to będzie za tydzień, a może za dwa. To zły znak, że władza już zaczyna zajmować się samą sobą, że ważniejsze stają się zakulisowe rozgrywki i robienie polityki niż transparentność działania. Podobne oderwanie od rzeczywistości cechowało podczas drugiej kadencji Platformę Obywatelską, przekonaną, że nie musi się z niczego tłumaczyć, bo od rządzenia jest ona, a nie społeczeństwo. Koniec był żałosny. PiS właśnie wyruszyło tą samą drogą”.
http://www.rp.pl//310139973-Pietryga-panstwo-PiS-schodzi-do-podziemia.html

— “PIS JAK PO SIĘ NADMIE AROGANCJĄ I WYPIERDOLI O WŁASNE NOGI” – SZCZEPAN TWARDOCH: “Wielkomiejska klaso średnia, wyśmiewaj dalej 500 plus, przewracaj oczkami na to, że swołocz pierwszy raz pojechała na wczasy i zbyt tłumnie uczęszcza twoją ulubioną plażę w Sopocie, biznesmenie prowincjonalny, pomstuj na to, iż przez 500 plus nikt nie chce pracować w twoim biznesie, który opłacał ci się tylko wtedy, gdy ludzie pracowali za stawki na wpół niewolnicze, róbcie tak dalej, a PiS będzie rządził tak długo, aż malowniczo wzorem dawnego PO nadmie się arogancją tak bardzo, że aż wypierdoli o własne nogi”.

— JESZCZE TWARDOCH: “PiS czy PO? Pocałujcie mnie w dupę”.
https://m.onet.pl/wiedza-swiat/ksiazki,s853nw

— ANDRZEJ STANKIEWICZ O PRZEDŁUŻENIU ŚLEDZTWA WS KWAŚNIEWSKICH: “Prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. W obozie władzy panuje przekonanie, że była prezydencka para ukrywa nielegalnie zdobytą fortunę”.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sledztwo-w-sprawie-majatku-kwasniewskich-przedluzone/g5wsxn7

— PAWEŁ BRAVO CHWALI JAKIEGO: “Wiceminister sprawiedliwości przedstawił założenia do ustawy reprywatyzacyjnej. Przy wszystkich zastrzeżeniach, warto docenić odwagę szarpnięcia za węzeł sprzecznych interesów. (…) A fakt, że tak fundamentalne rozstrzygnięcie kapitalnego pytania o fundamenty rzeczpospolitej będzie odtąd miało twarz Patryka Jakiego, urzędnika skądinąd zasłużonego w psuciu państwa i osłabianiu zasad praworządności – to tylko złośliwy chichot historii i wezwanie do rachunku sumienia tych wszystkich cnotliwych mężów stanu, którzy przez 27 lat woleli udawać, że słonia nie ma w pokoju”.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/reprywatyzacja-chichot-jakiego-150386

— ANDRZEJ RYSUJE W GW: – Pasażer zemdlał, czy na pokładzie jest lekarz? – To lot z Polski, tu są sami lekarze.

— PROPAGANDA ZAMIAST PIENIĘDZY – tytuł w Fakcie o lekarzach.

— PAŁAC SIĘ NIE SPIESZY – Agata Kondzińska w GW: “ W poniedziałek, na życzenie prezydenta, spisaliśmy nasze poprawki do jego ustaw, a we wtorek dokumenty dostał już Pałac. Za dwa tygodnie Sejm mógłby już ustawy przegłosować – wylicza polityk z otoczenia prezesa PiS. (…) Ale Pałac Prezydencki nie przyspiesza. Do końca tygodnia raczej żadne decyzje tam nie zapadną, bo Duda będzie na Węgrzech. Wiemy też, że prezydenccy prawnicy dokładnie analizują każdą poprawkę PiS. A tych – jak mówią w partii rządzącej – jest sporo”.
http://wyborcza.pl/7,75398,22505445,poprawki-pis-do-ustaw-o-krs-i-sadzie-najwyzszym-pod-lupa-prawnikow.html

— STANISŁAW TYSZKA O LEKCEWAŻENIU PREZYDENTA – mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w RZ: “Na te spory trzeba spojrzeć w szerszym kontekście, bo moim zdaniem są one pokłosiem polityki lekceważenia prezydenta i chęci umniejszenia jego pozycji przez kilku wpływowych ministrów obecnego rządu. Z niepokojem patrzymy zwłaszcza na spór prezydenta Dudy i ministra Macierewicza, bo dotyczy spraw o fundamentalnym znaczeniu dla państwa, dla bezpieczeństwa Polski, jakimi są kwestie związane z obronnością, które powinny być wyjęte spod bieżącej kłótni politycznej. Naszym zdaniem do eskalacji tego sporu przyczyniają się niejasne przepisy konstytucji dotyczące podziału kompetencji w zakresie obronności między prezydentem a rządem. To powinno zostać uporządkowane i zdaniem Kukiz’15, którzy postulujemy system prezydencki, sprawy związane z obronnością powinny być kompetencją głowy państwa”.

— TYSZKA SIĘ DZIWI GOWINOWI: “Proszę zapytać pana premiera, może liczy na to, że poprzez iluzję wzmocnienia swojej pozycji politycznej wewnątrz obozu władzy wymusi przyjęcie ustawy o szkolnictwie wyższym. Współpracowałem kiedyś z Jarosławem Gowinem i czasem trochę się dziwię, że popiera kolejne ustawy PiS zakładające dalszą centralizacją państwa, dalsze zadłużanie kolejnych pokoleń Polaków i dalsze podwyżki podatków”.
http://www.rp.pl/Kukiz15/310129866-Tyszka-Nie-na-taka-reforme-czekaja-sady.html?template=restricted

— (NIE) CAŁA WŁADZA W RĘCE SZYDŁO – Agata Kondzińska i Ireneusz Siudak w GW: “– Będzie próba zablokowania tej ustawy. Pójdziemy do Jarosława Kaczyńskiego – słyszymy w PiS. – Pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł i uchwaleniu ustaw sądowniczych. Ustawa dająca władzę Szydło pilna nie będzie – mówi polityk z otoczenia prezesa PiS. Wiemy też, że pomysł nie podoba się zakonowi PC (to działacze, którzy są z Kaczyńskim od czasu jego pierwszej partii – Porozumienia Centrum). Zakon uważa, że to osłabi pozycję prezesa PiS. – To argumenty za tym, że ustawa nie przejdzie – mówi osoba z otoczenia Morawieckiego”.
http://wyborcza.pl/7,75398,22505631,nie-cala-wladza-w-rece-szydlo.html

— ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ ZDEMOLOWANY – jedynka GW.

— MONIKA OLEJNIK W GW O MACIEREWICZU: “Ale, niestety, to, co się stało w Polsce, już się nie sklei. Z jajecznicy nie da się zrobić jajka. Winien jest też Kościół, który na żadnym etapie nie powiedział „stop”. Przyklaskiwał, a nawet brał udział w tropieniu sprawców”. http://wyborcza.pl/7,75968,22505367,smolenska-benzyna-wciaz-wysokooktanowa.html

— STRZELNICE JAK ORLIKI – Paweł Wroński w GW: “Budowę strzelnic na stulecie niepodległości zapowiada Ministerstwo Obrony. Mają się stać równie popularne jak „orliki” – boiska budowane przez rząd PO”. http://wyborcza.pl/7,75398,22505828,strzelnice-jak-orliki.html

— URODZINY: Mirosław Kochalski, Piotr Gursztyn.