— ŁUKASZ RZEPECKI DOŁĄCZA DO KUKIZ ‘15 – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2017/10/12/lukasz-rzepecki-dolacza-do-kukiz-15/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Bielan: Myślę, że w przyszłym tygodniu PAD da nam odpowiedź
Bielan: Po zakończeniu negocjacji ws. ustaw trzeba będzie na nowo ułożyć relacje z PAD
Bielan: Być może już w przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace nad ustawami reformującymi wymiar sprawiedliwości
Bielan o wypowiedzi Hrynkiewicz: Niepotrzebny incydent

Radziwiłł: Będę na jutrzejszej komisji zdrowia. Pani premier – nie sądzę
Radziwiłł o udziale w debacie z młodymi lekarzami: Nie uchylam się od możliwości spotkania
Sejm przeciwko uchyleniu immunitetu Tarczyńskiego
Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności NIK w 2016 roku
Hrynkiewicz: Powiedziałam to w wielkim rozżaleniu. Ja nikogo nie obraziłam
Arłukowicz: Kuchciński przesuwa jutrzejsze posiedzenie komisji zdrowia na 12:00
http://300polityka.pl/live/2017/10/12/

*****

FAKTY TVN

— To nie była debata, to była awantura. W Sejmie mówiono o proteście medyków. Kłótni polityków słuchali siedzący na sejmowej galerii i głodujący w szpitalu lekarze rezydenci. Musiało im zrobić się przykro, gdy usłyszeli od posłanki PiS Józefiny Hrynkiewicz „to niech jadą” za granicę.

— NAJWAŻNIEJSZY FOTEL W RZĄDOWYCH ŁAWACH BYŁ PUSTY – Krzysztof Skórzyński. Gdyby premier przyszła, może by zareagowała na słowa posłanki PiS.

— Słowa z sali: Niech jadą.

— NIE ZAREAGOWAŁ TEŻ MINISTER ZDROWIA – Krzysztof Skórzyński.

— PO TYM NIECH JADĄ TRUDNO BYŁO O SPOKOJNĄ DEBATĘ – Skórzyński.

— SKÓRZYŃSKI O WARUNKACH PRACY LEKARZY: To nie propaganda tej czy innej partii, to rzeczywistość.

— RZĄD CHWALI SIĘ FANTASTYCZNĄ SYTUACJĄ BUDŻETU, ALE SKŁADA MGLISTE DEKLARACJE – Skórzyński.

— To już jest koniec kontrowersyjnej kampanii „Sprawiedliwe sądy”. Polska Fundacja Narodowa, która ją przygotowała, ma w teorii się trzymać z dala od polityki. Nie widać za to końca sporu prezydenta z PiS-em o projekty ustaw o sądownictwie. Teraz wiemy nieco więcej o tym, co położyli na biurku prezydenta politycy partii rządzącej.

— ADAM BIELAN: To będzie oznaczało pewne porozumienie między opozycją a koalicją. Co najmniej 6 osób będzie miało poparcie klubów opozycyjnych.

— BORYS BUDKA: KRS nie może być przedmiotem handlu.

— KGP: Nie możemy się zgodzić na zmianę Konstytucji w drodze zwykłych ustaw.

— NIEOFICJALNIE MÓWI SIĘ O USTALENIU PARYTETÓW, CAŁY SKŁAD GŁOSOWANOBY RAZEM – Knapik.

— OPOZYCJA PROSI PREZYDENTA O KONSULTACJE ALE PLATFORMA JUŻ RAZ NA SPOTKANIE NIE PRZYSZŁA – Knapik.

— STANISŁAW PIOTROWICZ: Myślę, że nie należy zbyt wiele mówić.

— POLACY BYLI ZA TO EPATOWANI KAMPANIĄ, KTÓRA PRZEDSTAWIALA NIEŚCISŁE INFORMACJE – Knapik.

— Razem, a nie osobno – to propozycja Nowoczesnej dla opozycji na przyszłoroczne wybory samorządowe. Cel jest oczywisty: za wszelką cenę wygrać z PiS-em. A ta cena wcale nie musi być tak wysoka. Na początek trzeba porozumieć się z Platformą Obywatelską. Plan może okazać się skuteczny, bo na horyzoncie są zmiany ordynacji wyborczej.

— BORYS BUDKA: Jesteśmy bliżej niż dalej tego, o czym marzą Polacy, o czym słyszymy na ulicach, na każdym spotkaniu: idźcie razem

— WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ: Do wyborów sejmikowych pójdziemy spod własnego szyldu. My mamy zupełnie inne elektoraty niż Platforma i Nowoczesna, nawet się wykluczające.

— MOTOREM ROZMÓW JEST NOWOCZESNA – SOBIENIOWSKI: Dzisiaj motorem rozmów na temat wspólnych list jest Nowoczesna, którą do wspólnego działania wzywał w lipcu wzywał lider PO Grzegorz Schetyna. Nowoczesna mówi o wspólnych kandydatach na każdym szczeblu samorządu, wspólnych listach trzech partii – Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Bez Kukiza i Razem.

—  KATARZYNA LUBNAUER: Kukiz’15 zawsze jest bardzo blisko PiS-u, często głosuje jak PiS. Możemy ją potraktować śmiało jako pewną przybudówkę PiS. Natomiast Partia Razem zawsze jest osobno.

— SOBIENIOWSKI O ROZBIEŻNOŚCIACH OPOZYCJI: Problem polega na tym, że pierwsze pytania dotyczące wspólnych kandydatów to protokół rozbieżności opozycji. PSL nie wyobraża sobie wspólnych list – zwłaszcza do sejmików, ale co do niektórych kandydatów jest gotowe do porozumienia.

— SOBIENIOWSKI O SZANSACH NA POPARCIE MAJCHROWSKIEGO: Najwięcej szans na poparcie opozycji ma Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa. Mogą go poprzeć wszyscy od SLD przez PSL, Nowoczesną i Platformę. Ale już w Warszawie kandydat Nowoczesnej mocno uderza w wiceprzewodniczącą PO.

— PAWEŁ RABIEJ: Nikt tak dobrze nie robi mojej kampanii prezydenckiej w Warszawie jak Hanna Gronkiewicz-Waltz. To jest osoba, która najbardziej ją wspiera, bo jej działania i działania Platformy w Warszawie powodują, że widać, że zmiana jest bardzo potrzebna.

— Do rozmów opozycję „zachęcają” niejasne zapowiedzi polityków PiS dotyczące zmian w ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych.

— GRUNTOWNE – Ryszard Terlecki na pytanie jakie zmiany w oprdynacji sugerował rano.

— MAREK SUSKI: Na razie zmian nie ma, więc sądzę, że nie zamierzamy odwołać wyborów…

— PAWEŁ KUKIZ: Ten statut będzie sobie leżał w szufladzie. Na wszelki wypadek. Pan prezes Kaczyński stwierdził, że za wcześnie jest by mówić o zmianie ordynacji wyborczej. Obawiam się, że  na tydzień przed wyborami powie, że to jest ten czas, kiedy o zmianie należy mówić.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Około miliarda złotych według szacunków Prokuratury Krajowej może wynosić wartość nieruchomości wyłudzonych w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Ministerstwo sprawiedliwości, zapowiada, że wkrótce śledczy zajmą się reprywatyzacją w Łodzi. To trzecie miasto po Warszawie i Krakowie, w którym będzie wyjaśniana złodziejska reprywatyzacja z ostatnich lat. Dziś sąd aresztował trzy osoby odpowiedzialne za jedną z najbardziej atrakcyjnych działek w centrum Warszawy.

— DOPIERO PO ZMIANACH W PROKURATURZE ROZPOCZĘTO SETKĘ ŚLEDZTW – Dominik Cierpioł.

— KONIEC ZWROTÓW KAMIENIC Z LUDŹMI – Patryk Jaki.

— TEN PROBLEM MOŻNA BYŁO ROZWIĄZAĆ 6 LAT TEMU, ALE ÓWCZESNY PREMIER TUSK POD PRETEKSTEM SYTUACJI BUDŻETU WSTRZYMAŁ PRACE NAD USTAWĄ. TA DECYZJA SPOWODOWAŁA, ŻE PRZEZ LATA NIKT NIE PRZESZKADZAŁ OŚMIORNICY REPRYWATYZACYJNEJ – Cierpioł.

— Komornicy przestaną łupić Polaków – belka.

— MŁODZI LEKARZE ŻĄDAJĄ DUŻYCH PODWYŻEK – belka.

— W Sejmie – burzliwa debata na temat sytuacji protestujących lekarzy rezydentów. Wniosek o jej zwołanie złożyli posłowie opozycji. Głos w dyskusji zabrał minister zdrowia, który przypomniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, w przeciwieństwie do swoich poprzedników z PO-PSL, systematycznie zwiększa i będzie zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Również na podwyżki dla lekarzy rezydentów. W 2021 roku każdy z nich zarabiałby ponad dwa tysiące złotych więcej niż teraz. Na zakończenie debaty zaapelował do młodych lekarzy: „skończcie protest i usiądźmy razem do pracy”.

— PO I NOWOCZESNA POPARŁY WROGA POLSKI – belka.

— Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało pięć państw, wśród których jest Turcja i Polska, do przywrócenia rządów prawa. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej poparli rezolucję, której autorem jest szef niemieckiego Związku Wypędzonych. Ta organizacja otwarcie kwestionuje prawo Polski do odszkodowania za niemieckie zbrodnie z czasów drugiej wojny światowej.

— Zdjęcia z tureckiego puczu i aresztowań sędziów.

— Obok Turcji w rezolucji znalazła się Polska, Bułgaria – Jan Korab.

— Tarczyński w RE o politycznych atakach Niemiec.

— Delegaci PO i N poparli deklaracje przeciw Polsce – Korab.

— Korab o prezesie Związku Wypędzonych i Steinbach.

— WRÓG POLSKI PISZE REZOLUCJĘ A PARLAMENTARZYŚCI PO JĄ POPIERAJĄ TO OCIERA SIĘ O ZDRADĘ – Arkadiusz Mularczyk.

— DOKUMENT PRÓBĄ OBNIŻENIA POZYCJI POLITYCZNEJ POLSKI – Korab.

— PRZEDSTAWICIELE OPOZYCJI TOTALNEJ WYDAJĄ SIĘ TYM W OGÓLE NIE PRZEJMOWAĆ – Korab.

— DZIAŁANIA ROSYJSKIE SIĘ WZMOCNIŁY OD CZASU, GDY STACJONUJĄ U NAS WOJSKA NATO – Antoni Macierewicz.

— AGENT ROSYJSKIEGO WYWIADU MOŻE BYĆ UMIEJSCOWIONY PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE – Ewa Bugała.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PROTEST GŁODOWY LEKARZY REZYDENTÓW WYWOŁAŁ BURZLIWĄ DYSKUSJĘ W SEJMIE PO WCZORAJSZYM FIASKU ROZMÓW – zapowiedź.

— PREMIER NAMAWIA LEKARZY DO WSPÓŁPRACY W ZESPOLE ROBOCZYM – Agnieszka Milczarz.

— DZIŚ GŁODUJĄCY CHCIELI POSŁUCHAĆ SEJMOWEJ DEBATY NA SWÓJ TEMAT – Milczarz dalej: Do Sejmu wpuszczono tylko małą grupę.

— DEBATĘ ZWOŁANO NA WNIOSEK PLATFORMY – Milczarz dalej.

— OPOZYCJA GRZMI, ŻE PIS ZMUSZA MŁODYCH LEKARZY DO EMIGRACJI – Milczarz.

— W MATERIALE O SŁOWACH POSŁANKI HRYNKIEWICZ „NIECH JADĄ”.

— PREMIER SZYDŁO SZŁA NA NA ROZMOWY Z PROTESTUJĄCYMI PRZEKONANA, ŻE UDA SIĘ JEJ DOJŚĆ DO POROZUMIENIA Z MŁODYMI LEKARZAMI – zapowiedź.

— TO SPRAWA, KTÓRA PSUJE WIZERUNEK RZĄDU I STANOWI POWAŻNY PROBLEM DLA RZĄDZĄCYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA PREMIER SZYDŁO – Jarosław Gugała.

— W OSTATNICH DNIACH POWRÓCIŁ TEMATY WYMIANY PREMIERA, WŁAŚNIE Z POWODU ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ ROCZNICY – Dariusz Ociepa: Podczas lipcowego kongresu PiS Jarosław Kaczyński mówił wyraźnie: dwa lata, czyli półmetek, będzie dobrą okazją do podsumowań i rozliczeń.

— SEJMOWE KULUARY PEŁNE SĄ PLOTEK O ODEJŚCIU PREMIER – Ociepa dalej: Jedni widzą ją w Brukseli, drudzy w Nowym Jorku, jako ambasadora przy ONZ.

— WSŁUCHUJĄC SIĘ W PLOTKI, SWOIM DOTYCHCZASOWYM ZAJĘCIEM PANI PREMIER JEST JUŻ PONOĆ ZMĘCZONA – Ociepa.

— TO, CO NA PEWNO MOŻE BYĆ MĘCZĄCE, TO CIĄGŁE OGLĄDANIE SIĘ NA KOMUNIKATY PŁYNĄCE Z NOWOGRODZKIEJ – Ociepa dalej.

— OD WEWNĄTRZ PREMIER CZUJE PRESJĘ ZE STRONY MATEUSZA MORAWIECKIEGO – Ociepa: Jego ambicje sięgają wyżej niż funkcja wicepremiera, ministra rozwoju i finansów.

— SWEGO CZASU NAJWIĘKSZYM SPRZYMIERZEŃCEM SZYDŁO W OBOZIE DOBREJ ZMIANY BYŁ ANDRZEJ DUDA, ALE OD CZASU PREZYDENCKICH WET DO USTAW O SĄDOWNICTWIE TAK MIŁO JUŻ NIE JEST – Ociepa dalej.

— TO WSZYSTKO SKŁADA SIĘ NA POLITYCZNĄ SYTUACJĘ NIE DO POZAZDROSZCZENIA – Ociepa: Ale z drugiej strony są sondaże, choćby te zaufania.

— ZGROMADZENIE PARLAMENTARNE RADY EUROPY PRZYJĘŁO REZOLUCJĘ O ZAGROŻENIU PRAWORZĄDNOŚCI W PIĘCIU KRAJACH, W TYM W POLSCE – zapowiedź.

— DEBATA NAD REZOLUCJĄ O ZAGROŻENIU PRAWORZĄDNOŚCI BYŁA WŁAŚCIWIE POJEDYNKIEM POLSKICH POSŁÓW – Dorota Bawołek.

— Choć rezolucja została przyjęta przy bardzo niskiej frekwencji na sali, to jest oficjalnym stanowiskiem organizacji międzynarodowej zrzeszającej 48 państw – Bawołek.

— WEDŁUG MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI, WYŁUDZONE NIERUCHOMOŚCI MAJĄ WARTOŚĆ OKOŁO MILIARDA ZŁOTYCH – bez materiału.