OBRAZ DNIA: TVN: Kaczyński sugeruje, że może nie być dowodów na zamach, Polsat o trzech wersjach ordynacji, TVP: Lekarze odrzucili kompromis

— 4 LISTOPADA KONGRES POLSKI RAZEM ZJEDNOCZONEJ PRAWICY – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2017/10/10/4-listopada-kongres-polski-razem-zjednoczonej-prawicy/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
PAD: Reforma konstytucyjna lub nowa Konstytucja – na 20-25 czy 30 lat
Bielan: Nie rozpoczniemy procedowania zmian w ordynacji przed załatwieniem kwestii reformy sądów
Bielan: To są poprawki, które gwarantują określoną liczbę miejsc opozycji. Co najmniej 6 osób
Arłukowicz: Oczekujemy deklaracji ze strony ministra pracy o przesunięciu z funduszu pracy 135 mln zł na podwyżki w 2017 roku
Szydło: Złożyłam protestującym rezydentom propozycję powołania wspólnego zespołu do prac nad ich postulatami
http://300polityka.pl/live/2017/10/11/

*****

FAKTY TVN

— PATRYK JAKI PRZEKONUJE, ŻE JEST ZIELONE ŚWIATŁO DLA DUŻEJ USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ – zapowiedź.

— WEJŚCIE BYŁO MOCNE, ALE OD RAZU PRZYSTOPOWANE – Maciej Knapik: W materiale słowa Beaty Mazurek, iż nie zna dokładnie tej ustawy, bo Jaki to Solidarna Polska.

— POSŁOWIE PIS-U NIE ZNAJĄ PROJEKTU TEJ NIE WARSZAWSKIEJ, ALE OGÓLNOPOLSKIEJ PRYWATYZACJI – Knapik dalej: Sama premier powiedziała bardzo ogólnie.

— TO BĘDZIE 21. PROJEKT USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ W HISTORII – Knapik: Ostatni, na początku roku posłowie PiS-u zdecydowali się wyrzucić do kosza.

— W MATERIALE O TYM, ŻE NIE MA WYLICZEŃ.

— PATRYK JAKI WYLICZEŃ NIE MA – Knapik dalej: Najpierw chce zebrać wszystkie roszczenia i wtedy wycenić. Potem minister finansów corocznie z budżetu ma wyznaczyć jakąś kwotę do zwrotu. Ale jaką?

— WSZYSTKIE POPRZEDNIE PROJEKTY ROZBIJAŁY SIĘ O PIENIĄDZE – Knapik.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI TEŻ [KIEDYŚ] BYŁ SCEPTYCZNY – Knapik dalej.

— OPOZYCJA OBIECUJE WSPÓŁPRACĘ – Knapik.

— CIĄGLE ZA TO BRAK ZGODY WS. WEZWANIA HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ PRZED KOMISJĘ WERYFIKACYJNĄ – Knapik dalej: W materiale o propozycji Patryka Jakiego.

— PREMIER OBIECAŁA MILIARDY W SYSTEMIE W PRZYSZŁOŚCI, ALE NIE PODWYŻKI DLA LEKARZY DZIŚ – zapowiedź.

— W MATERIALE O ODWIESZENIU PROTESTU PO SPOTKANIU Z PREMIER SZYDŁO.

— ZA SUKCES OBIE STRONY UZNAŁY TO, ŻE DO SPOTKANIA I ROZMÓW W OGÓLE DOSZŁO – Paweł Płuska.

— LEKARZE CHCIELI USŁYSZEĆ COŚ BARDZIEJ KONKRETNEGO [NIŻ PROPOZYCJE POWOŁANIA ZESPOŁU] – Płuska dalej.

— PIERWSZY RAZ PREZES KACZYŃSKI PRZYZNAŁ, ŻE PRACE PODKOMISJI MACIEREWICZA MOGĄ SKOŃCZYĆ SIĘ NICZYM – zapowiedź.

— W TYM PRZEMÓWIENIU PREZESA PIS-U NIE BYŁO SŁOWA O WINIE, NIE BYŁO CIENIA SUGESTII, ŻE BYŁ ZAMACH – Jakub Sobieniowski: Za to sugestia, że może nie być cienia dowodów na zamach.

— W MATERIALE PRZYPOMNIENIE ARCHIWALNYCH TEORII PIS NT. SMOLEŃSKA.

— ANTONI MACIEREWICZ MÓWIŁ O ZAMACHU BEZ ŻADNYCH DOWODÓW I PRZEZ LATA BEZ KONSEKWENCJI – Sobieniowski.

— TE OSKARŻENIA, BEZ DOWODÓW ALBO Z TAKIMI PREZENTACJAMI BYŁY POLITYCZNĄ BRONIĄ PIS-U PRZECIW POPRZEDNIM RZĄDOM, ALE PIS RZĄDZI JUŻ DWA LATA – Sobieniowski dalej: Wydało duże pieniądze podatników i nie znalazło dowodów na zamach.

— TERAZ PREZES PIS-U MÓWI, ŻE MOŻE NIE UDA SIĘ ICH WSKAZAĆ [DOWODÓW] I PRZY OKAZJI NIE PADA SŁOWO “PRZEPRASZAM” – Sobieniowski.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— KONIEC ZŁODZIEJSKIEJ REPRYWATYZACJI – zapowiedź.

— TO MA BYĆ KONIEC BAŁAGANU WOKÓŁ REPRYWATYZACJI W CAŁEJ POLSCE – Karol Jatłuszewski.

— ŁĄCZNA KWOTA ZADOŚĆUCZYNIEŃ MOŻE WYNIEŚĆ MILIARDY ZŁOTYCH – Jatłuszewski: By uniknąć chaosu, pieniądze będą wypłacane co roku ze specjalnej puli, ustalonej przez Ministerstwo Finansów.

— WSZYSTKIE TOCZĄCE SIĘ SPRAWY REPRYWATYZACYJNE ZOSTANĄ UMORZONE I ROZPATRZONE WEDŁUG NOWEJ USTAWY – Jałtuszewski dalej.

— USTAWA ROZWIĄŻE PROBLEM PRZYSZŁYCH ZWROTÓW – Jatłuszewski: Dotychczasowe musi wyjaśnić komisja weryfikacyjna.

— MŁODZI LEKARZE ODRZUCILI KOMPROMIS – zapowiedź.

— PONAD TRZY GODZINY ROZMÓW I NEGOCJACJI, EFEKTEM PROPOZYCJA ZE STORNY PREMIER SZYDŁO ADRESOWANA DO MŁODYCH LEKARZY – Marcin Szypszak.

— KONKRETNE ROZWIĄZANIA MIAŁYBY BYĆ WYPROWADZONE DO POŁOWY GRUDNIA – Szypszak dalej.

— STRAJKUJĄCY OD KILKU DNI LEKARZE REZYDENCI CHCĄ ZARABIAĆ W GRANICACH 9 TYS. ZŁ – Szypszak.

— SZEFOWA RZĄDU OBIECUJE, ŻE PENSJE BĘDĄ SYSTEMATYCZNIE ROSŁY, BY Z KOŃCEM 2021 ROKU SIĘGNĄĆ MINIMUM 5 TYS. ZŁ – Szypszak dalej.

— DLA MŁODYCH LEKARZY PROPOZYCJE, KTÓRE PADŁY PODCZAS DZISIEJSZEGO SPOTKANIA, TO WCIĄŻ ZA MAŁO – Szypszak.

— WICEPREMIER GLIŃSKI PRZEDSTAWIŁ ŻEGLARSKI PROJEKT POLSKA 100, KTÓRY BĘDZIE PROMOWAŁ NASZ KRAJ POZA GRANICAMI – bez materiału.

— INWESTORZY DOCENILI PROSPOŁECZNY BUDŻET – zapowiedź.

— INDEKS WIG20 PRZEBIŁ NIEWIDZIANY OD 4 LAT POZIOM 2550 PUNKTÓW, A GŁÓWNY INDEKS – CZYLI WIG – JEST NAJWYŻEJ OD 10 LAT – Damian Diaz.

— OPOZYCJA ATAKUJE NIE TYLKO POLITYKĘ FISKALNĄ, ALE I ROZWOJOWĄ RZĄDU – Diaz.

— Z NAJNOWSZEGO BADANIA CBOS WYNIKA, ŻE PRAWIE 60% POLAKÓW UWAŻA, ŻE PAŃSTWO POWINNO ODGRYWAĆ AKTYWNĄ ROLĘ W GOSPODARCE – Diaz dalej.

— MINISTERSTWO OBRONY PRZEKAZAŁO DO PROKURATURY KRAJOWEJ MATERIAŁY DOT. PODEJRZENIA POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA PRZEZ DONALDA TUSKA – zapowiedź.

— ŚLEDZTWO ODDANO ROSJANOM POCHOPNIE, PRAWDOPODOBNIE JUŻ W DNIU KATASTROFY, BEZ DOKŁADNEJ ANALIZY PRZEPISÓW – Konrad Wąż.

— ARCHITEKT WOLNEJ POLSKI – zapowiedź.

— FRAGMENTY WCZORAJSZEGO WYSTĄPIENIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO.

— LECH KACZYŃSKI BYŁ NIEZWYKLE CENIONYM MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI – Ewa Bugała: Jego priorytetem było zapewnienie Polakom bezpieczeństwa.

— O SPRAWIEDLIWOŚĆ WALCZYŁ TAKŻE JAKO PREZES NIK, CHWALILI GO NAWET POLITYCZNI PRZECIWNICY – Bugała dalej.

— GDZIE JEST ZŁOTO – zapowiedź: Była główną księgową Amber Gold, ale – jak twierdzi – w ogóle nie zajmowała się fakturami parabanku. Danuta Misiewicz została przesłuchana przez komisję śledczą. Jak zeznała, nie miała świadomości, że pełniła rolę słupa. Drugi świadek to były gdański dominikanin, a prywatnie bliski znajomy małżeństwa, które oszukało tysiące Polaków.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— LEKARZE REZYDENCI DOCZEKALI SIĘ SPOTKANIA Z PREMIER, JEDNAK ROZMOWY NIE DOPROWADZIŁY DO POROZUMIENIA I WZNOWILI PROTEST – zapowiedź.

— OCZEKIWANIA BYŁY OLBRZYMIE – Agnieszka Milczarz: Po wczorajszych wieczornych rozmowach miało być tylko lepiej.

— ZAWIESZENIE PROTESTU TO BYŁ WARUNEK SPOTKANIA Z PREMIER SZYDŁO – Milczarz dalej.

— ALE KILKUGODZINNE ROZMOWY ZAKOŃCZYŁY SIĘ FIASKIEM – Milczarz.

— OD DEFINITYWNEGO ZAKOŃCZENIA WZNOWIONEJ GŁODÓWKI PREMIER UZALEŻNIA POWOŁANIE ROBOCZEGO ZESPOŁU, KTÓRY MIAŁBY PRACOWAĆ NAD POSTULATAMI REZYDENTÓW – Milczarz.

— LEKARZE REZYDENCI DOMAGAJĄ SIĘ BY NAKŁADY NA SŁUŻBĘ ZDROWIA WZROSŁY DO 6,8% W CIĄGU 3 LAT – Milczarz dalej: Rząd daje sobie czas do 2025 roku.

— PATRYK JAKI ZAPREZENTOWAŁ RZĄDOWY PROJEKT USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ – zapowiedź.

— AUTORZY USTAWY PRZYZNAJĄ, ŻE NIE BYLI W STANIE POLICZYĆ ILE BĘDZIE KOSZTOWAĆ TAKA REPRYWATYZACJA, ANI NAWET OSZACOWAĆ ILU OSÓB MOŻE DOTYCZYĆ – Grzegorz Kępka: Proponują więc rozłożenie płatności w czasie.

— PLATFORMA PRZYPOMINA, ŻE JEJ PROJEKT USTAWY JEST OD ROKU W SEJMIE, A W NIM WIELE PODOBNYCH ROZWIĄZAŃ – Kępka dalej.

— ZAPREZENTOWANY DZIŚ PROJEKT NIE JEST SZERZEJ ZNANY POSŁOM PIS – Kępka: Uzgodniono go jednak z Beatą Szydło

— W MATERIALE O PROPOZYCJI JAKIEGO DLA HGW.

— HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ NAM ODMAWIA SPOTKANIA Z KOMISJĄ – Kępka.

— PREZYDENT DUDA ANALIZUJE PISOWSKIE POPRAWKI DO SWOICH PROJEKTÓW USTAW O KRS I SN – zapowiedź.

— ALBO W LEWO ALBO W PRAWO – Dariusz Ociepa: Dzień po wysłaniu prezydentowi poprawek do jego ustaw sądowniczych, PiS oczekuje decyzji.

— WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻĘ DO KOMPROMISU MIĘDZY PIS A PREZYDENTEM DOJDZIE – Ociepa dalej: PiS miało zaproponować kompromisowy sposób wyboru członków KRS w tzw. drugim kroku. Każda partia miałby być – w zależności od wielkości – wpływ na wybór określonej liczby członków rady. PiS miałoby ich najwięcej.

— OBOK REFORMY SĄDOWNICTWA, NA ROZSTRZYGNIĘCIE CZEKA SPRAWA ZMIAN W ORDYNACJI WYBORCZEJ – Ociepa: Sprawa pilna, bo do wyborów zostało dokładnie 13 miesięcy.

— PIS MA PRZYGOTOWANE TRZY WARIANTY ZMIAN, ALE MIMO PRESJI CZASU, CZEKA – Ociepa.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI CHCE MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE – JAK TO NAZWAŁ – INCYDENT Z PREZYDENCKIMI WETAMI JUŻ SIĘ NIE POWTÓRZY – Ociepa dalej: Stąd trzy warianty zmian w ordynacji. Od kosmetycznych do radykalnych.

— PIS CHCE OGRANICZYĆ WPŁYW SAMORZĄDOWCÓW NA ORGANIZOWANIE WYBORÓW, W KTÓRYCH SAMI STARTUJĄ – Ociepa.

CHCE TEŻ ZLIKWIDOWAĆ JOW-Y W WYBORACH DO RAD GMIN I ZAKAZAĆ STARTU — JEDNOCZEŚNIE DO KILKU SZCZEBLI SAMORZĄDU – Ociepa dalej.

— PIS CHCIAŁOBY TEŻ POWOŁAĆ OSOBNE KOMISJE – Ociepa: Jedna kontrolowałaby przebieg wyborów, a druga liczyłaby głosy.

— OPOZYCJA OBAWIA SIĘ JESZCZE JEDNEJ ZMIANY – Ociepa dalej: Wybór prezydentów, burmistrzów i wójtów tylko w jednej turze wymusiłby jednoczenie się opozycji i wystawienie wspólnego kandydata. PiS zdaje sobie z tego sprawę, dlatego – jak wynika z naszych informacji – ten wariant jest mało prawdopodobny.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE OSTATNIA MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA ODBĘDZIE SIĘ ZA PÓŁ ROKU, W ÓSMĄ ROCZNICĘ KATASTROFY.

— TO WYRAŹNA ZMIANA RETORYKI, BO DOTĄD ANTONI MACIEREWICZ I JEGO PODKOMISJA PRZEKONYWALI, ŻE PRAWDĘ ODKRYJĄ I UJAWNIĄ – Jan Mikruta.

— PRAWDY MOŻE NIE BYĆ, ZA PÓŁ ROKU MAJĄ JEDNAK STANĄĆ POMNIKI – Mikruta dalej.

— POLACY MAJĄ POZNAĆ PRAWDĘ O PRAWDZIE – konkluzja Mikruty: Za pół roku mają skończyć się miesięcznicowe marsze, stanąć mają pomniki, a Polacy mają poznać prawdę o prawdzie. Mają.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →