OBRAZ DNIA: Kaczyński o KW: Organ robiący dużo dobrego dla zwykłych ludzi, Fakty atakują PO za HGW i za hipokryzję ws składki zdrowotnej

— 300POLITYKA PUBLIKUJE WSPÓLNE OŚWIADCZENIE PETRU I GRYGLASA O ŻYCZLIWYM ROZSTANIU POSŁA Z NOWOCZESNĄ. http://300polityka.pl/news/2017/10/09/300polityka-publikuje-wspolne-oswiadczenie-petru-i-gryglasa-o-zyczliwym-rozstaniu-posla-z-n/

— PREZYDENT DUDA WNIOSKUJE DO MARSZAŁKA SEJMU O ZWOŁANIE ZGROMADZENIA OGÓLNEGO NA 5 GRUDNIA – piszemy na 300.  http://300polityka.pl/news/2017/10/09/pad-wnioskuje-do-marszalka-sejmu-o-zwolanie-zgromadzenia-narodowego-na-5-grudnia-2/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
PAD: Cieszę się, że wraz z obecnym polskim rządem mogę pracować dla Śląska
Ruszają wybory terenowe w PiS. Brudziński: Rozporządzenie podpisał prezes
Prezes PAP zawieszony
Petru: Dziwi mnie to, że nie ma reakcji rządu na problemy lekarzy
http://300polityka.pl/live/2017/10/09/

*****

FAKTY TVN

— OPOZYCJA PUNKTUJE RZĄD ZA FINANSOWANIE OCHRONY ZDROWIA ALE WARTO WSZYSTKICH ROZLICZYĆ Z OBIETNIC. Młodzi lekarze głodują od ponad tygodnia, a minister zdrowia tłumaczył się z ich protestu w Sejmie. I kiedy opozycja punktuje rząd, to warto wszystkich rozliczyć z obietnic. Miała być wyższa zdrowotna składka, miało być więcej pieniędzy w systemie, ale skończyło się na obietnicach.

— ZARZUTY 2 BYŁYCH MINISTRÓW ZDROWIA Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ TO SZCZYT HIPOKRYZJI, PO NIE PODNIOSŁA SKŁADEK POMIMO WIELOKROTNIE SKŁADANYCH OBIETNIC – Maciej Nowicki.

— ARCHIWALNE SŁOWA KOPACZ O PODNIESIENIU SKŁADKI.

— ARCHIWALNE ŻĄDANIA RADZIWIŁŁA, BY PODNIEŚĆ SKŁADKĘ. Choć przez lata to właśnie on, jako szef samorządu lekarskiego, domagał się zwiększenia nakładów. – Nie da się zreformować ochrony zdrowia bez zwiększenia finansowania tego sektora – podkreślał przed laty Radziwiłł.

— Minister marzy o artylerii, prezydent o lepszej współpracy. Andrzej Duda mówi wprost, że niektórych decyzji MON na pewno nie zaakceptuje. I nie chodzi tylko o jednego generała, chodzi o całą armię. Śmigłowców jak nie było tak nie ma, są za to nowe pomysły. Antoni Macierewicz ma cybernetyczny plan na wojsko.

— BARDZO DOBRZE SIĘ NAM WSPÓŁPRACUJE – Antoni Macierewicz na Cybersec.

— NIE POWINIEN PREZYDENTURY SPROWADZAĆ DO INCYDENTU – Adam Szłapka.

— O ARMII CYBERNETYCZNEJ MACIEREWICZ MÓWIŁ DZIŚ JAK KIEDYŚ O TYSIĄCACH DRONÓW, KTÓRYCH NIE MA – Sobieniowski.

— KOLEJNE ZATRZYMANIA WS REPRYWATYZACJI.

— CZY CAŁA PARTIA BĘDZIE JĘCZEĆ PRZEZ HGW? – zapowiedź.

— CORAZ CISZEJ BRZMI GŁOS ZAUFANIA DO HGW – Maciej Knapik.

— NIE JESTEM PRAWNIKIEM, ONA JEST PROFESOREM PRAWA – Ewa Kopacz

— POLITYKA, JAK HISTORIA NIE ZNOSI PRÓŻNI, TRZEBA SIĘ BIĆ – Mariusz Witczak.

— POWINNA PRZESTAĆ GWIAZDORZYĆ I ODPOWIEDZIEĆ NA OCZEKIWANIA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY – Paweł Rabiej.

— POLITYKOM PIS WEWNĘTRZNY SPÓR W PO JEST NA RĘKĘ – Knapik.

— GDYBY BYŁ MOCNYM LIDEREM TO BY SPOWODOWAŁ, ŻE STAWIŁABY SIĘ PRZED KOMISJĄ – Jan Mosiński z PiS.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZERO TOLERANCJI DLA PATOLOGII W SPÓŁKACH – belka.

— Powołując się na wpływy, za pieniądze, oferowali załatwienie biznesmenom wielomilionowych i długotrwałych kontraktów. Łapówką miała też być inwestycja w pewną firmę. Miała być, bo udało się ją zablokować. Sześć zatrzymanych dziś przez CBA osób usłyszało zarzuty o charakterze korupcyjnym. Wszyscy trafili do aresztu. To między innymi szef rady nadzorczej Grupy Azoty i pracownik Grupy Lotos.

— DZIAŁANIA SŁUŻB NIE MAJĄ BARW POLITYCZNYCH – Maciej Wąsik.

— WBREW ZARZUTOM TOTALNEJ OPOZYCJI DZIAŁANIOM NA POLITYCZNE ZLECENIE NIE MOŻE BYĆ MOWY – Marcin Tulicki.

— PAŃSTWO DZIAŁA W PRAKTYCE, NIE TYLKO TEORETYCZNIE – Tulicki.

— W Kancelarii Premiera powstanie specjalna komórka zajmująca się cyberbezpieczeństwem – zapowiada premier Beata Szydło. Bo dzisiejszy świat, o czym przekonało się boleśnie kilka krajów i wiele firm, to oprócz tradycyjnych zagrożeń, również zabójcze niebezpieczeństwa w sieci komputerowej.

— BEATA SZYDŁO O KOMÓRCE DS CYBERBEZPIECZEŃSTWA W KPRM.

— PROPOZYCJE ZOSTANĄ PRZEDSTAWIONE JUTRO – Beata Mazurek: MAMY NADZIEJĘ, ŻE NASZA PROPOZYCJA SPOTKA SIĘ Z ŻYCZLIWOŚCIĄ PANA PREZYDENTA.

— Najbogatsza urzędniczka w Polsce, były szef warszawskiej adwokatury i biznesmen znany ze skupowania roszczeń do nieruchomości – trzy osoby zamieszane w reprywatyzację wartej fortunę działki w samym centrum Warszawy zostały dziś zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. A chodzi o słynny już adres – Chmielna 70.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI: Oczywiście, że powinna się stawić, to organ przewidziany przez ustawę, akceptopwany przez społeczeństwo i robiący dużo dobrego dla społeczeństwa, dla zwykłych ludzi, dla praworządności w Polsce. Powinna się stawić, a dlaczego się nie stawia? Zapewne obawia się odpowiedzialności za mówienie nieprawdy.

— PATRYK JAKI: To kłótnia w samej PO. Mi nie chodzi o politykę, tylko o realną pomoc ludziom, a trudno pomóc, jeśli prezydent miasta nie współpracuje.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT ANDRZEJ DUDA SKIEROWAŁ DO SEJMU WNIOSEK O ZWOŁANIE 5 GRUDNIA ZGROMADZENIA NARODOWEGO – zapowiedź.

— ATMOSFERĘ PSUJĄ JEDNAK NAPIĘCIA MIĘDZY PREZYDENTEM DUDĄ A RZĄDEM PIS – Jarosław Gugała.

— O TEJ RELACJI [DUDA-ZIOBRO] JAROSŁAW KACZYŃSKI MÓWI: TO SPORY POKOLENIOWE MIĘDZY 40-LATKAMI – Dariusz Ociepa: Prezydent prostuje prezesa mówiąc, że to coś więcej, że to spór o przyszłość państwa.

— MOŻNA POWIEDZIEĆ WPROST: PREZYDENT Z MINISTREM OKŁADAJĄ SIĘ W MEDIAMI – Ociepa dalej: To już nie jest jednorazowy wyskok. To serial.

— W TEJ WYPOWIEDZI [DLA DO RZECZY] NIE PADA NAZWISKO ZBIGNIEWA ZIOBRY – Ociepa: Ale wszystkie wskazówki i dane nie pozostawiają wątpliwości, że chodzi o Ziobrę.

— FRAGMENT WYWIADU TVP Z ZIOBRO.

— JESZCZE W SOBOTĘ ZIOBRO WYCIĄGAŁ DO PREZYDENTA RĘKĘ – Ociepa: Dziś to powtarzał, ale po słowach o błądzeniu widać, że zgody nie będzie.

— NA RAZIE W TYM SPORZE 40-LATKÓW GÓRĄ JEST PREZYDENT – Ociepa dalej: Między nimi jest prezes Kaczyński.

— PREZYDENT WNIOSKUJE O ZWOŁANIE 5 GRUDNIA ZGROMADZENIA NARODOWEGO – Ociepa.

— PROTESTUJĄCY LEKARZE REZYDENCI DOMAGAJĄ SIĘ SPOTKANIA Z PREMIER SZYDŁO I MINISTREM MORAWIECKIM – zapowiedź.

— MINISTER DOSKONALE WIE, ŻE PREMIER NA ROZMOWY SIĘ NIE WYBIERA I ŻE TO ON JAKO JEDEN Z MINISTRÓW, O KTÓRYCH MÓWIŁO SIĘ, ŻE MOŻE STRACIĆ TEKĘ W RAZIE REKONSTRUKCJI RZĄDU, MUSI ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM – Agnieszka Milczarz.

— OCZEKIWANIA SĄ DUŻE – Milczarz dalej.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Do Rzeczy opisuje dzień Kaczyńskiego, Zaremba o lepszej atmosferze dla PAD, GPC o groźbach ideologicznej cenzury w Internecie, Karnowski: Nie ma powrotu III RP

— WYDAWCY INTERNETOWI RAZEM PRZECIW PODATKOWI OD LINKÓW – Wirtualne Media: “Jesienią Komisja Europejska zaproponowała zmiany w prawie autorskim, które wprowadzają tzw. „podatek od linków”, czyli opłatę od publikacji odnośników chronionych prawem autorskim. Polscy wydawcy internetowi sprzeciwiają się tym zmianom i apelują do rządu o wsparcie. – Należy zachować wolny Czytaj więcej →

STAN GRY: Niezależna: JK dziękował PBS, Szymon Majewski o smsach: Dlaczego nie jesteś z nami? Sroczyński: PiS ma pasztet z sądami, SE: PMM używa emotek

— ANDRZEJ WIELOWIEYSKI KOŃCZY DZIŚ 90 LAT. — Dworczyk szefem gabinetu Morawieckiego? – tak podaje Fakt: „Kto zajmie ich miejsce? Jedno nazwisko nie jest tajemnicą od piątku. To Marek Suski, jeden z najbardziej niedocenianych przez lata posłów PiS. Suski – dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej ds. Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości: PMM wrócił na spotkanie z szefem AW i koordynatorem, PMM: O sądach z Macronem minutę, Fakty: Niejasne tłumaczenie Morawieckiego

— LIVEBLOG 300POLITYKI: W poniedziałek senackie komisje zajmą się ordynacją Hermeliński potwierdza: Spotkanie z PAD we wtorek Jutro Rada Krajowa Nowoczesnej. Petru proponuje projekt uchwały ws. zjednoczonej opozycji Mucha: Być może dojdzie do spotkania PAD-Hermeliński Tusk: Morawiecki musiał mieć jakieś bardzo ważne powody Merkel i Macron zapewniają o poparciu dla Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Hermeliński, Kopacz, Miller, Biedroń, Schreiber, Zandberg i Szynkowski vel Sęk

18:00 Adrian Zandberg – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Szymon Szynkowski vel Sęk – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Robert Biedroń – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Wojciech Hermeliński – TVN24 FpF 20:00 Janusz Nosek – TVN24 Piaskiem po oczach 20:12 Łukasz Schreiber, Ireneusz Zyska, Marzena Okła-Drewnowicz, Mieczysław Kasprzak, Agnieszka Czytaj więcej →