OBRAZ DNIA: TVN: Temperatura konfliktu znowu rośnie, Polsat: Na wojnie w obozie władzy najwięcej traci nieobecna opozycja

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Sejm o budżecie i handlu w niedziele, PAD na Węgrzech, Cybersec z Szydło, Tusk z V4. http://300polityka.pl/news/2017/10/08/polityczny-plan-tygodnia-sejm-o-budzecie-i-handlu-w-niedziele-pad-na-wegrzech-cybersec-z-szydlo-tusk-z-v4/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
#KupujęKiedyChcę – Nowoczesna wystartowała z akcją dot. handlu w niedziele
Misiło: Nie widzę światełka w tunelu
Misiło: Postanowiłem ubiegać się o fotel szefa Nowoczesnej
“Wyborcy pamiętają, kto zdradził PiS” – słowa PAD na okładce DoRze
Łapiński: HGW najmocniej podważa pozycję Schetyny jako szefa PO
Trzaskowski: Staramy się namówić HGW do stawienia się przed komisją weryfikacyjną
Jaki: Powołanie komisji weryfikacyjnej to przełamanie polskiego imposybilizmu
http://300polityka.pl/live/2017/10/08/

*****

FAKTY TVN

— PO WCZORAJSZEJ KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI, SŁOWACH O INCYDENCIE I WYCIĄGNIĘTEJ DŁONI, TEMPERATURA KONFLIKTU W OBOZIE WŁADZY ZNOWU GWAŁTOWNIE ROŚNIE – zapowiedź.

— TO KOLEJNA ODSŁONA KONFLIKTU NA LINII PREZYDENT-MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI – Dariusz Prosiecki: Tym razem to Andrzej Duda, co prawda nie wprost, ale wskazuje, kto w obozie rządzącej partii inspiruje ataki na Pałac Prezydencki.

— FRAGMENTY WYWIADU Z PREZYDENTEM DLA DO RZECZY.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: Prezydent odniósł się, mówiąc że te ataki są nie z całego PiS czy obozu Zjednoczonej Prawicy, tylko punktowo z jednego środowiska. Przypomniał jakoś zdarzenia sprzed kilku lat.

— ANI PREZYDENT ANI JEGO RZECZNIK NIE WSKAZUJĄ KONKRETNIE, ŻE CHODZI O MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI – Prosiecki: Ale mówiąc o wydarzeniach sprzed kilku lat ewidentnie nawiązują do tej sytuacji [o usunięciu polityków Ziobry z PiS].

— PATRYK JAKI: Zbigniew Ziobro wielokrotnie wyciągał rękę do prezydenta i niepotrzebne są te zaczepki.

— TEGO KONFLIKTU NIE DA SIĘ UKRYĆ – Prosiecki: W tej konkretnej sprawie sam prezes PiS mówił, że to spór pokoleniowy 40-latków.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI NA KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI PODKREŚLAŁ, ŻE W OBOZIE RZĄDZĄCYM POTRZEBNA JEST TERAZ WSPÓŁPRACA, NIE KŁÓTNIE, ALE JEDNOCZEŚNIE SAM PODSYCAŁ KONFLIKT, NAZYWAJĄC WETA DO USTAW SĄDOWYCH INCYDENTEM – Prosiecki dalej.

— NOWOCZESNA ZBIERA PODPISY, BY NIE WPROWADZONO ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— KOMU PRZESZKADZA MODLITWA KATOLIKÓW – zapowiedź: Brytyjski portal BBC nazwał “kontrowersyjną” wczorajszą akcję Różaniec do Granic. Zagraniczne media piszą o niejasnych intencjach inicjatywy, która połączyła w modlitwie o pokój dla Polski i świata około miliona Polaków. Datę modlitewnego wydarzenia na obrzeżach naszego kraju dziennikarze połączyli z bitwą sprzed prawie 500 lat, która powstrzymała inwazję muzułmanów na Europę.

— BELGIA WALCZY Z RADYKALIZMEM W MECZETACH.

— CZY PLATFORMA POŚWIĘCI PREZYDENT WARSZAWY – zapowiedź: Mimo presji ze strony polityków Platformy Obywatelskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza stawić się na posiedzenie komisji weryfikacyjnej. Platforma nie chce już dłużej bronić prezydent stolicy, która w grudniu ma stracić stanowisko wiceprzewodniczącej partii. Co więcej, oprócz odpowiedzialności politycznej niewykluczona jest też odpowiedzialność karna.

— HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁA DO ZARZĄDU PLATFORMY – Bartłomiej Graczak: Politycy jej własnej partii w ostatnich dniach wywierają na niej presję. Chcą by prezydent stolicy zaczęła przestrzegać prawa i stawiła się na komisji.

— WIDAĆ, ŻE PLATFORMA NIE ZAMIERZA DŁUŻEJ BRONIĆ PREZYDENT WARSZAWY – Graczak dalej.

— W CZWARTEK DOTYCHCZASOWA ARGUMENTACJA GRONKIEWICZ-WALTZ O SPORZE KOMPETENCYJNYM Z KOMISJĄ RUNĘŁA JAK DOMEK Z KART – Graczak.

— PO ORZECZENIU NSA GRONKIEWICZ-WALTZ ZOSTAŁA POLITYCZNIE OSAMOTNIONA – Graczak dalej.

— KIEDY HGW STANIE PRZED KOMISJĄ JAKO ŚWIADEK BĘDZIE MUSIAŁA POD RYGOREM ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ ZEZNAWAĆ PRAWDĘ I BYĆ MOŻE TEGO PREZYDENT STOLICY BOI SIĘ NAJBARDZIEJ – Graczak.

— PREZYDENT STOLICY ZAPOWIADA, ŻE JEST OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ, ALE TYLKO Z PROKURATURĄ – Graczak dalej: To ważna deklaracja, bo wezwanie na przesłuchanie do prokuratury jest jedynie kwestią czasu.

— SZEFOWA PISF ZOSTANIE ODWOŁANA.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT DUDA DAJE DO ZROZUMIENIA, ŻE ATAKI NA NIEGO POCHODZĄ ZE ŚRODOWISKA ZBIGNIEWA ZIOBRY – zapowiedź.

— PATRYK JAKI: Szkoda, że prezydent traci czas na tego typu zaczepki, zamiast skupić się na tym, co najważniejsze, tzn. na napisaniu wspólnie dobrych ustaw, które pomogą obywatelom poszkodowanym przez sądy.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: To było stwierdzenie, które można mniej więcej czytać tak, że prezydent nie zdradził swoich wyborców, swojego programu, obozu z którego się wywodzi. Realizuje swój program, swoje obietnice wyborcze.

— WCZORAJ MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI WYCIĄGAŁ RĘKĘ DO PREZYDENTA, DZISIAJ GŁOWA PAŃSTWA PRZYPOMINA, ŻE ZIOBRO KIEDYŚ JUŻ ZDRADZIŁ PIS – zapowiedź.

— NA WOJNIE W OBOZIE WŁADZY NAJWIĘCEJ TRAFI NIEOBECNA OPOZYCJA – Joanna Wrześniewska-Sieger.

— W CZASIE SOBOTNIEJ KONWENCJI ZBIGNIEW ZIOBRO WYRAŹNIE CZUŁ SIĘ PEWNIE – Anna Hałas-Michalska.

— TO WŁAŚNIE JEGO ŚRODOWISKO PREZYDENT WSKAZUJE JAKO TO, KTÓRE GŁÓWNIE GO ATAKUJE – Hałas-Michalska dalej.

— FRAGMENTY WYWIADU Z PREZYDENTEM DLA DO RZECZY.

— JAKI: To niepotrzebna zaczepka ze strony prezydenta. Tym bardziej że minister Ziobro wczoraj po raz kolejny wyciągnął rękę i prosił prezydenta żebyśmy skoncentrowali się na tym, co najważniejsze.

— TO JEDYNIE PRZYPOMNIENIE – ODPOWIADA PREZYDENCKI RZECZNIK – Hałas-Michalska.

— NA RAZIE NIE ZANOSI SIĘ NA SPOTKANIE DUDA-ZIOBRO – Hałas-Michalska dalej.

— KANCELARIA PREZYDENTA NIE CHCE OCENIAĆ SŁÓW PREZESA PIS – Hałas-Michalska.

— W KRAKOWIE MARSZ RODZINIE I ŻYCIU – TAK – bez materiału.

— AKCJA NOWOCZESNEJ DOT. HANDLU W NIEDZIELE TO ODPOWIEDŹ NA PLANY RZĄDU, KTÓRY OD PRZYSZŁEGO ROKU ZAMIERZA ZAKAZAĆ HANDLU W DWIE NIEDZIELE W MIESIĄCU.

Pozostałe z : Stan gry

Morawiecki: W gospodarce trzeba odrzucić skrajności. Nie jesteśmy ekipą, która hołduje neoliberalizmowi albo protekcjonizmowi [WYSTĄPIENIE Z KONGRESU 590]

Credo polityki gospodarczej jakie wygłosił wicepremier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590 w Rzeszowie. 300POLITYKA była patronem medialnym kongresu. ******* Dzisiaj główni ekonomiści świata jak Eichengreen czy redakcja Bloomberga mówią do nas: jesteście gospodarką totalnie uzależnioną. Jesteście krajem, który jest w posiadaniu kogoś innego. Dwa lata temu, podczas prac nad Planem Czytaj więcej →

STAN GRY: Sakiewicz: Szydło może wrócić na stanowisko premiera, Karnowski: Rekonfiguracja szersza niż rekonstrukcja, Fakt: Nowacka wystartuje?

— 15 LAT TEMU Lech Kaczyński został zaprzysiężony na stanowisku prezydenta Warszawy. — 2 LATA TEMU premier Beata Szydło wygłosiła w Sejmie exposé, po czym jej rząd uzyskał wotum zaufania. — 22 LATA TEMU w II turze wyborów prezydenckich Aleksander Kwaśniewski pokonał ubiegającego się o reelekcję Lecha Wałęsę. — 30 Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Szczerski nie chciał komentować sprawy filmu PAD, Sondaż dla TVP: Europosłowie PO to targowica

— LIVEBLOG 300POLITYKI: HGW o projekcie dot. kodeksu wyborczego: On przede wszystkim wprowadza chaos HGW: PAD powiedział to, co widzą wszyscy interesujący się polityką Petru: Do grona kandydatów na przewodniczącego Nowoczesnej dołącza Pudłowski Tusk do PiS: Traktujcie UE jako swoje naturalne środowisko Mazurek o słowach PAD nt. Macierewicza: To była Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Błaszczak, Gronkiewicz-Waltz, Tyszka, Cymański, Gryglas, Hermeliński, Szłapka i Kamiński

18:00 Adam Szłapka – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Wojciech Hermeliński, Michał Kamiński, Elżbieta Jakubiak  – TVN24 Tak jest 18:02 Zbigniew Gryglas – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Hanna Gronkiewicz-Waltz, Ryszard Czarnecki, Stanisław Tyszka – TVN24 FpF 19:57 Mariusz Błaszczak – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Tadeusz Cymański – TVN24 Czytaj więcej →

STAN GRY: Łapiński o garstce prawicowych krytyków PAD, Engelking: PAD oddala się od prawicy, Kondzińska: Trwa akcja oswajania z premierostwem JK

— 300LIVE: Gliński: Skończmy z tym Pałacem Kultury. To była wrzutka Roberta Mazurka, który lubi różne żarty robić Gliński: Przygotowujemy ustawę dekoncentracyjną. To końcowy etap Szydło na szczycie w Goteborgu: Odniosę się do debaty w PE, która była oparta na kłamliwych przesłankach Waszczykowski o rekonstrukcji: Chciałbym żeby ten festiwal się Czytaj więcej →