OBRAZ DNIA: TVN: Temperatura konfliktu znowu rośnie, Polsat: Na wojnie w obozie władzy najwięcej traci nieobecna opozycja

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Sejm o budżecie i handlu w niedziele, PAD na Węgrzech, Cybersec z Szydło, Tusk z V4. http://300polityka.pl/news/2017/10/08/polityczny-plan-tygodnia-sejm-o-budzecie-i-handlu-w-niedziele-pad-na-wegrzech-cybersec-z-szydlo-tusk-z-v4/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
#KupujęKiedyChcę – Nowoczesna wystartowała z akcją dot. handlu w niedziele
Misiło: Nie widzę światełka w tunelu
Misiło: Postanowiłem ubiegać się o fotel szefa Nowoczesnej
“Wyborcy pamiętają, kto zdradził PiS” – słowa PAD na okładce DoRze
Łapiński: HGW najmocniej podważa pozycję Schetyny jako szefa PO
Trzaskowski: Staramy się namówić HGW do stawienia się przed komisją weryfikacyjną
Jaki: Powołanie komisji weryfikacyjnej to przełamanie polskiego imposybilizmu
http://300polityka.pl/live/2017/10/08/

*****

FAKTY TVN

— PO WCZORAJSZEJ KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI, SŁOWACH O INCYDENCIE I WYCIĄGNIĘTEJ DŁONI, TEMPERATURA KONFLIKTU W OBOZIE WŁADZY ZNOWU GWAŁTOWNIE ROŚNIE – zapowiedź.

— TO KOLEJNA ODSŁONA KONFLIKTU NA LINII PREZYDENT-MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI – Dariusz Prosiecki: Tym razem to Andrzej Duda, co prawda nie wprost, ale wskazuje, kto w obozie rządzącej partii inspiruje ataki na Pałac Prezydencki.

— FRAGMENTY WYWIADU Z PREZYDENTEM DLA DO RZECZY.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: Prezydent odniósł się, mówiąc że te ataki są nie z całego PiS czy obozu Zjednoczonej Prawicy, tylko punktowo z jednego środowiska. Przypomniał jakoś zdarzenia sprzed kilku lat.

— ANI PREZYDENT ANI JEGO RZECZNIK NIE WSKAZUJĄ KONKRETNIE, ŻE CHODZI O MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI – Prosiecki: Ale mówiąc o wydarzeniach sprzed kilku lat ewidentnie nawiązują do tej sytuacji [o usunięciu polityków Ziobry z PiS].

— PATRYK JAKI: Zbigniew Ziobro wielokrotnie wyciągał rękę do prezydenta i niepotrzebne są te zaczepki.

— TEGO KONFLIKTU NIE DA SIĘ UKRYĆ – Prosiecki: W tej konkretnej sprawie sam prezes PiS mówił, że to spór pokoleniowy 40-latków.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI NA KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI PODKREŚLAŁ, ŻE W OBOZIE RZĄDZĄCYM POTRZEBNA JEST TERAZ WSPÓŁPRACA, NIE KŁÓTNIE, ALE JEDNOCZEŚNIE SAM PODSYCAŁ KONFLIKT, NAZYWAJĄC WETA DO USTAW SĄDOWYCH INCYDENTEM – Prosiecki dalej.

— NOWOCZESNA ZBIERA PODPISY, BY NIE WPROWADZONO ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— KOMU PRZESZKADZA MODLITWA KATOLIKÓW – zapowiedź: Brytyjski portal BBC nazwał “kontrowersyjną” wczorajszą akcję Różaniec do Granic. Zagraniczne media piszą o niejasnych intencjach inicjatywy, która połączyła w modlitwie o pokój dla Polski i świata około miliona Polaków. Datę modlitewnego wydarzenia na obrzeżach naszego kraju dziennikarze połączyli z bitwą sprzed prawie 500 lat, która powstrzymała inwazję muzułmanów na Europę.

— BELGIA WALCZY Z RADYKALIZMEM W MECZETACH.

— CZY PLATFORMA POŚWIĘCI PREZYDENT WARSZAWY – zapowiedź: Mimo presji ze strony polityków Platformy Obywatelskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza stawić się na posiedzenie komisji weryfikacyjnej. Platforma nie chce już dłużej bronić prezydent stolicy, która w grudniu ma stracić stanowisko wiceprzewodniczącej partii. Co więcej, oprócz odpowiedzialności politycznej niewykluczona jest też odpowiedzialność karna.

— HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁA DO ZARZĄDU PLATFORMY – Bartłomiej Graczak: Politycy jej własnej partii w ostatnich dniach wywierają na niej presję. Chcą by prezydent stolicy zaczęła przestrzegać prawa i stawiła się na komisji.

— WIDAĆ, ŻE PLATFORMA NIE ZAMIERZA DŁUŻEJ BRONIĆ PREZYDENT WARSZAWY – Graczak dalej.

— W CZWARTEK DOTYCHCZASOWA ARGUMENTACJA GRONKIEWICZ-WALTZ O SPORZE KOMPETENCYJNYM Z KOMISJĄ RUNĘŁA JAK DOMEK Z KART – Graczak.

— PO ORZECZENIU NSA GRONKIEWICZ-WALTZ ZOSTAŁA POLITYCZNIE OSAMOTNIONA – Graczak dalej.

— KIEDY HGW STANIE PRZED KOMISJĄ JAKO ŚWIADEK BĘDZIE MUSIAŁA POD RYGOREM ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ ZEZNAWAĆ PRAWDĘ I BYĆ MOŻE TEGO PREZYDENT STOLICY BOI SIĘ NAJBARDZIEJ – Graczak.

— PREZYDENT STOLICY ZAPOWIADA, ŻE JEST OTWARTA NA WSPÓŁPRACĘ, ALE TYLKO Z PROKURATURĄ – Graczak dalej: To ważna deklaracja, bo wezwanie na przesłuchanie do prokuratury jest jedynie kwestią czasu.

— SZEFOWA PISF ZOSTANIE ODWOŁANA.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT DUDA DAJE DO ZROZUMIENIA, ŻE ATAKI NA NIEGO POCHODZĄ ZE ŚRODOWISKA ZBIGNIEWA ZIOBRY – zapowiedź.

— PATRYK JAKI: Szkoda, że prezydent traci czas na tego typu zaczepki, zamiast skupić się na tym, co najważniejsze, tzn. na napisaniu wspólnie dobrych ustaw, które pomogą obywatelom poszkodowanym przez sądy.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: To było stwierdzenie, które można mniej więcej czytać tak, że prezydent nie zdradził swoich wyborców, swojego programu, obozu z którego się wywodzi. Realizuje swój program, swoje obietnice wyborcze.

— WCZORAJ MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI WYCIĄGAŁ RĘKĘ DO PREZYDENTA, DZISIAJ GŁOWA PAŃSTWA PRZYPOMINA, ŻE ZIOBRO KIEDYŚ JUŻ ZDRADZIŁ PIS – zapowiedź.

— NA WOJNIE W OBOZIE WŁADZY NAJWIĘCEJ TRAFI NIEOBECNA OPOZYCJA – Joanna Wrześniewska-Sieger.

— W CZASIE SOBOTNIEJ KONWENCJI ZBIGNIEW ZIOBRO WYRAŹNIE CZUŁ SIĘ PEWNIE – Anna Hałas-Michalska.

— TO WŁAŚNIE JEGO ŚRODOWISKO PREZYDENT WSKAZUJE JAKO TO, KTÓRE GŁÓWNIE GO ATAKUJE – Hałas-Michalska dalej.

— FRAGMENTY WYWIADU Z PREZYDENTEM DLA DO RZECZY.

— JAKI: To niepotrzebna zaczepka ze strony prezydenta. Tym bardziej że minister Ziobro wczoraj po raz kolejny wyciągnął rękę i prosił prezydenta żebyśmy skoncentrowali się na tym, co najważniejsze.

— TO JEDYNIE PRZYPOMNIENIE – ODPOWIADA PREZYDENCKI RZECZNIK – Hałas-Michalska.

— NA RAZIE NIE ZANOSI SIĘ NA SPOTKANIE DUDA-ZIOBRO – Hałas-Michalska dalej.

— KANCELARIA PREZYDENTA NIE CHCE OCENIAĆ SŁÓW PREZESA PIS – Hałas-Michalska.

— W KRAKOWIE MARSZ RODZINIE I ŻYCIU – TAK – bez materiału.

— AKCJA NOWOCZESNEJ DOT. HANDLU W NIEDZIELE TO ODPOWIEDŹ NA PLANY RZĄDU, KTÓRY OD PRZYSZŁEGO ROKU ZAMIERZA ZAKAZAĆ HANDLU W DWIE NIEDZIELE W MIESIĄCU.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Czarnecki: Zbliżamy się do do znaczącego ograniczenia napięć z Brukselą, Zandberg o fali społecznego gniewu, Misiewicz o błędzie braku pokory

— BARTŁOMIEJ MISIEWICZ OPOWIADA O BŁĘDACH JAKIE POPEŁNIŁ I ZGUBNYM BRAKU POKORY, O TYM, CZEGO SIĘ NAUCZYŁ OD ANTONIEGO MACIEREWICZA, KTÓRY ŚPI 4 GODZINY NA DOBĘ A O 3 RANO SKACZE NA BASENIE DO WODY, O TYM JAK ZACZĄŁ OSTROŻNIEJ JEŹDZIĆ PO TYM, JAK STRACIŁ PRAWO JAZDY: https://wiadomosci.wp.pl/kto-nami-rzadzi-misiewicz-z-ministrem-mam-kontakt-sporadyczny-6232889412724865v — WITOLD GADOMSKI Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →