OBRAZ DNIA: Kaczyński: Bardzo dobrze było, TVN: To nie oznacza, że doszło do porozumienia, TVP: Pokaz jedności

— ZIOBRO: MOGĘ WYCIĄGNĄĆ RĘKĘ DO PREZYDENTA. http://gazetaprawna.pl/artykuly/1076354,ziobro-moge-wyciagnac-reke-do-prezydenta.html

— NA 300POLITYCE FRAGMENTY NOWEJ KSIĄŻKI-POLITYCZNEGO THRILLERA MICHAŁA KAMIŃSKIEGO. http://300polityka.pl/news/2017/10/07/premier-w-srodku-kampanii-spotyka-sie-w-hotelu-pod-szczecinem-z-liderem-opozycji-fragmenty-politycznego-thrillera-15-sierpnia-michala-kaminskiego/

— JUTRO W ŚNIADANIU RADIA ZET I POLSAT NEWS: Krzysztof Łapiński, Jerzy Meysztowicz, Sławomir Neumann, Jarosław Sellin, Jakub Stefaniak i Stanisław Tyszka.

— JUTRO W KAWIE NA ŁAWĘ: Joanna Scheuring-Wielgus, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Łapiński, Piotr Zgorzelski, Patryk Jaki i Grzegorz Długi.

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Jaki: Kaczyński jest najważniejszym politykiem. Oddajemy królowi, co królewskie
Kukiz: Może Kornel Morawiecki doszedł do wniosku, że dla dobra kariery syna pomoże Kaczyńskiemu przechodząc do klubu PiS
Szefernaker: Premier Szydło w poniedziałek na otwarciu Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC
Jaki: Stoi przed nami wybór, w jaki sposób chcemy rządzić. Czy administrować czy reformować
Jaki: Dzięki ciężkiej pracy Ziobry udało się odebrać przestępcom dużą część VAT-u i oddać Polsce
http://300polityka.pl/live/2017/10/07/

*****

FAKTY TVN

— DZIEŃ PO SPOTKANIU Z PREZYDENTEM JAROSŁAW KACZYŃSKI NAZYWA WETA INCYDENTEM I MÓWI O WSPÓLNEJ DRODZE NA PRZÓD – zapowiedź.

— TĘ OBECNOŚĆ PREZESA PIS-U NA KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI MOŻNA UZNAĆ ZA ZNAK – Paweł Płuska: Wyraźny znak do kogo jest mu bliżej. Zwłaszcza po słowach, które padły na temat spodziewanych i niespodziewanych trudności na drodze zmian w reformie sądownictwa.

— PREZES KACZYŃSKI INCYDENTEM NAZWAŁ TO, CO ZROBIŁ PREZYDENT DUDA WS. ZMIAN USTAW DOT. KRS I SN – Płuska dalej.

— WCZORAJSZE WIECZORNE SPOTKANIE BYŁO TRZECIM W CIĄGU MIESIĄCA – Płuska: O tym jak przebiegało wiedzielibyśmy pewnie mniej gdyby nie to, że Jarosław Kaczyński wychodząc z konwencji Solidarnej Polski był prowadzony przez ochronę dość pokrętną drogą. I może dlatego cokolwiek powiedział.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI: Bardzo dobrze było.

— TO BARDZO DOBRZE NIE OZNACZA JEDNAK ŻE DOSZŁO DO POROZUMIENIA – Płuska.

— SPÓR Z PIS DOTYCZY TEGO, CO SIĘ STANIE, JEŚLI TAKIEJ WIĘKSZOŚCI [3/5] KANDYDACI DO KRS NIE UZYSKAJĄ – Płuska dalej.

— PREZES Z PREZYDENTEM USTALILI TEŻ, ŻE PROJEKTY USTAW NIE TRAFIĄ POD OBRADY SEJMU DOPÓKI STRONY NIE DOJDĄ DO POROZUMIENIA – Płuska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SIŁA W JEDNOŚCI – zapowiedź.

— TO BYŁ POKAZ JEDNOŚCI OBOZU ZJEDNOCZONEJ PRAWICY – Bartłomiej Graczak: Zbigniew Ziobro dzisiaj nazwał Jarosława Kaczyńskiego architektem dobrej zmiany.

— UPRZEJMOŚCI WYMIENIAŁ TEŻ JAROSŁAW KACZYŃSKI – Graczak dalej.

— FRAGMENTY WYSTĄPIEŃ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO I ZBIGNIEWA ZIOBRY.

— WYSTĄPIENIE BYŁO TEŻ PODSUMOWANIEM ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ PÓŁMETKA KADENCJI – Graczak.

— CORAZ BLIŻEJ REFORMY SĄDOWNICTWA – zapowiedź.

— SŁOWA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO O INCYDENCIE.

— W NAJBLIŻSZYM CZASIE KLUB PIS ZGŁOSI POPRAWKI DO PREZYDENCKICH PROJEKTÓW – Hanna Mordań.

— SPOTKANIE POLITYKÓW ZAOWOCOWAŁO ZNACZNYM ZBLIŻENIEM STANOWISK – Mordań dalej.

— TOTALNA OPOZYCJA SAMA WYŁĄCZYŁA SIĘ Z ROZMÓW DOT. REFORMY – Mordań.

— DYREKTOR PISF SZKALUJE POLSKĘ – bez materiału.

— INWESTYCJE NAPĘDZAJĄ POLSKĄ GOSPODARKĘ: Największy terminal kontenerowy na Bałtyku będzie nadal rozbudowywany. DCT Gdańsk przy wsparciu rządowych instytucji rozwojowych w ciągu 3 lat przeprowadzi inwestycje o wartości 280 mln zł. Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że to niezwykle ważny projekt dla naszej gospodarki, bo przejmuje część handlu z portów Zachodniej Europy.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PIERWSZY KOMENTARZ PREZESA PIS-U PO WCZORAJSZYM SPOTKANIU Z PREZYDENTEM – zapowiedź.

— ZALEDWIE KILKANAŚCIE GODZIN PO TEJ WIZYCIE W BELWEDERZE I ROZMOWIE Z PREZYDENTEM PREZES PIS POJAWIŁ SIĘ U BOKU ZBIGNIEWA ZIOBRY JAKO GOŚĆ NA KONWENCJI SOLIDARNEJ POLSKI – Anna Hałas-Michalska.

— WYMIANA UPRZEJMOŚCI BYŁA OBUSTRONNA – Hałas-Michalska dalej.

— ZNAMIENNE BYŁO TO, CO MÓWIŁ [JAROSŁAW KACZYŃSKI] O TRUDNOŚCIACH, JAKIE NAPOTYKA OBÓZ DOBREJ ZMIANY – Hałas-Michalska: To jasne nawiązanie do prezydenckich wet.

— WCZORAJSZA ROZMOWA ANDRZEJA DUDY Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM TRWAŁA DWIE GODZINY – Hałas-Michalska dalej.

— WIADOMO, ŻE PIS MA UWAGI DO PROJEKTÓW – Hałas-Michalska: I ma je przedstawić w ciągu kilku dni. Na piśmie.

— PIS ZGADZA SIĘ NA KRYTERIUM EMERYTALNE W SN ORAZ WYBÓR KRS PRZEZ SEJM WIĘKSZOŚCIĄ 3/5 GŁOSÓW – Hałas-Michalska dalej.

— POPRAWKI PIS MAJĄ DOTYCZYĆ AWARYJNEGO WYBORU KRS – Hałas-Michalska.

— JEST JUŻ ZAPOWIEDŹ KOLEJNEGO SPOTKANIA PREZYDENT-PREZES PIS – Hałas-Michalska dalej: I choć w prezydenckich projektach rola prokuratora generalnego jest ograniczona, to nie było dziś słychać, aby Zbigniew Ziobro czuł się przegrany.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Wiadomości: PO w obronie interesu nadzwyczajnych sędziów, Fakty: Nowy akcent w sporze PiS-u z UE

— BEATA KEMPA DLA WP O DECYZJI ORBANA: POMOŻE TYLKO NIEWIELKIEJ LICZBIE OSÓB. https://wiadomosci.wp.pl/orban-przyjmie-uchodzcow-kempa-pomoze-tylko-niewielkiej-liczbie-osob-6210024448550529v — PERSPEKTYWA DLA SĄDÓW JEST BARDZO ZŁA – stwierdził Dariusz Zawistowski w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,22906850,zawistowski-perspektywa-dla-sadow-jest-bardzo-zla-byly-szef.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Macierewicz: Nie myślę o nowym ugrupowaniu Kukiz o wyborze KRS: Kukiz ’15 będzie wspierał Czytaj więcej →

RAMÓWKA WTORKOWEGO WIECZORU: Macierewicz, Sasin, Kukiz, Kidawa-Błońska, Różański, Łętowska, Siemoniak i Bejda

17:00 Jerzy Meysztowicz – TOK FM Wywiad polityczny 17:45 Paweł Bejda – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Julia Zimmermann – TOK FM Analizy 18:02 Małgorzata Kidawa-Błońska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Paweł Kukiz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Arkadiusz Mularczyk, Jerzy Meysztowicz, Ewa Łętowska – TVN24 FpF 19:55 Czytaj więcej →

STAN GRY: Fried: Polski rząd nie jest antyunijny, Karnkowski: Nie będzie silnego zaangażowania w kampanię Dudy, Wroński o strefach wpływów w dyplomacji

— SASIN WYKLUCZA: WCZEŚNIEJSZE WYBORY I LIKWIDACJĘ MIN. CYFRYZACJI, NIE WYKLUCZA STARTU JAKIEGO I KARCZEWSKIEGO – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/01/16/ — KRRITV PRACUJE NAD WŁASNYM PANELEM POMIARU OGLĄDALNOŚCI:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-wybiera-technologie-do-wlasnego-badania-ogladalnosci-i-sluchalnosci-panel-pilotazowy-pod-koniec-roku — ADMINISTRACJA TRUMPA DOSTRZEGŁA W POLSCE LUSTRZANE ODBICIE – Daniel Fried, były demokratyczny ambasador USA w Polsce w rozmowie z Filipem Puchejdą w Kulturze Czytaj więcej →