OBRAZ DNIA: Fakty: Kaczyński coraz skuteczniejszy wobec PAD, TVP: HGW ciągnie PO na dno, Polsat: Prezes może prezydenta urobić

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Mazurek: PiS poszedł na ogromne ustępstwa
Hofman: W listopadzie pewnie dojdzie do zmian w rządzie, ale one nie będą rewolucyjne

Hofman: Sądzę, że niedługo realna sfera władzy prezydenta zostanie poszerzona
Hofman: W tej chwili Kaczyński zarządza tym konfliktem. Twórcze napięcie nie do przecenienia dla PiS
HGW: Czasami się nawet zastanawiam, że to może była pułapka służb na mnie
HGW: Nie będę kandydowała do zarządu Platformy
HGW: Jestem do dyspozycji prokuratora, ale nie będę przed komisją weryfikacyjną wydawała się na lincz
Łapiński: Klub PiS zgłosi poprawki. Należy się w najbliższym czasie spodziewać kolejnego spotkania
Cymański: Największej partii, jaką jest PiS, nie rozgrywa żaden Ziobro, tylko prezes Kaczyński
Szydło: Nikt nie pozostanie pozostawiony bez pomocy
Schetyna: Przyjmiemy nowy statut, który jeszcze bardziej demokratyzuje struktury Platformy
Schetyna o spotkaniu PAD-JK: To wielki sprawdzian dla PAD. Jestem zdumiony, że premier nie bierze w nim udziału
Schetyna: HGW bardzo poważnie powinna wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się na komisji weryfikacyjnej
http://300polityka.pl/live/2017/10/06/

*****

FAKTY TVN

— PREZES U PREZYDENTA, PREZES Z POLITYCZNĄ OFERTĄ.

— KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI SPRZED BELWEDERU: Jeden z polityków PiS zażartował, że prezes nie przyjeżdża. Spór jest o to, czy głównym kadrowym będzie prezydent czy minister Ziobro.

— KACZYŃSKI JEST CORAZ SKUTECZNIEJSZY – Skórzyński: Spotkanie 1 pojednaniem, 2 rozmiękczaniem, 3 to już wywieranie presji.

— DOKTRYNA PREZESA PIS TO METODA NA TO, BY PAD NIE ZAWETOWAŁ KOLEJNYCH USTAW – Skórzyński.

— CHARAKTERYSTYCZNE, ŻE PRZED SPOTKANIEM Z PAD, PJK ROZMAWIAŁ Z ZIOBRO – Skórzyński.

— CAŁA GRA O 1 ZAPIS W USTAWIE O KRS, KTÓRY MOŻE ZABLOKOWAĆ PRZEJĘCIE PRZEZ PIS TEJ INSTYTUCJI – Skórzyński.

— JAKO ELEMENT PRESJI, KACZYŃSKI UDZIELIŁ NAJBLIŻSZEJ SOBIE GAZECIE WYWIADU, W KTÓRYM W MAŁO DYPLOMATYCZNY SPOSÓB POWIEDZIAŁ, ŻE WETA NIE BYŁY PRZEMYŚLANE – Skórzyński.

— Rzecznik Praw Obywatelskich chce wiedzieć, jak to się stało, że dzień po czarnym proteście policja weszła do siedzib organizacji kobiecych. Politycy PiS mówią o przypadku. Kobiety w to nie wierzą. W odpowiedzi słyszą, że nieprzypadkowe jest tylko to, że próbują przykryć tą sprawą swoją rzekomą klęskę.

— MARIUSZ BŁASZCZAK: Opozycja totalna próbuje znaleźć jakieś pole do ataku na rząd. Zarzuty są zupełnie bezpodstawne.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SPOTKANIE PAD-PJK: Szczegółów nie znamy, ale obie strony deklarują chęć kompromisu.

— NIEKTÓRE ZAPISY USTAW PAD SĄ DLA PIS NIE DO ZAAKCEPTOWANIA – Marcin Szypszak.

— SPÓR TOCZY SIĘ O WYBÓR KRS – Szypszak.

— SŁYSZYMY Z NIEOFICJALNYCH ŹRÓDEŁ ŻE POROZUMIENIE JEST TUŻ ZA ROGIEM, TO ŚWIETNA INFORMACJA DLA POLAKÓW – Michał Karnowski.

— SZYBKA POMOC DLA OFIAR ORKANU – belka.

— MROCZNA PRZESZŁOŚĆ AMBASADORA STARZYKA – belka.

— Polski ambasador przy Unii Europejskiej podał się do dymisji. Jak ustalili dziennikarze Wiadomości to efekt ujawnienia informacji z byłego zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej. Z dokumentów wynika, że Jarosław Starzyk został zwerbowany przez służby wojskowe pod koniec PRL.

— Został ambasadorem w lutym zeszłego roku – Dominik Cierpioł.

— CEZARY GMYZ: W przypadku ambasadora Starzyka musialo dojśc do jakiegoś zaniedbania, dlaczego jego przeszłość wcześniej nie została sprawdzona, tego nie wiem.

— W ZBIORZE ZASTRZEŻONYM MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ JESZCZE OK. 20 NAZWISK DYPLOMATÓW W TYM AMBASADORÓW – Cierpioł. 

— Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło kolejną mafię podatkową. Zatrzymano 18 osób, a w sumie podejrzanych jest 61 osób. Przestępcy zawierali fikcyjne transakcje i fałszowali faktury wyłudzając nienależny podatek VAT – w sumie ponad 120 milionów złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

— CO SIĘ Z TYMI PIENIĘDZMI STAŁO, CZY CZASEM NIE TRAFIŁY DO POLITYKI – Stanisław Tyszka.

— POLITYCY PO NIE CZUJĄ SIĘ ODPOWIEDZIALNI ZA GRABIEŻ BUDŻETU PAŃSTWA – Graczak.

— Złodziejska reprywatyzacja obciąża Platformę – belka.

— Na przełomie listopada i grudnia członkowie Platformy Obywatelskiej wybiorą nowe kierownictwo partii. Wiele wskazuje na to, że będzie to okazja do usunięcia z zarządu partii Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wciąż jest wiceprzewodniczącą PO – informuje dziennik Rzeczpospolita. Platforma przez długi czas broniła prezydent Warszawy.

— HGW MA TERAZ ZNACZNIE WIĘKSZE PROBLEMY, CORAZ BARDZIEJ WYRAŹNIE ODCINA SIĘ OD NIEJ WŁASNA PARTIA – Karol Jałtuszewski.

— NIE BRAKUJE GŁOSÓW, ŻE TO WŁAŚNIE HGW SWOIM UPOREM CIĄGNIE PO NA SONDAŻOWE DNO – Jałtuszewski.

— WYGLĄDA NA TO, ŻE PO MA SPOSÓB NA TO, WYBIERAJĄC NOWE WŁADZE. PRZED PARTYJNYMI WYBORAMI PEWNE JEST TO, ŻE NA STANOWISKU ZOSTANIE SCHETYNA MIMO ROSNĄCEJ KRYTYKI OD WEWNĘTRZNEJ OPOZYCJI – Jałtuszewski.

— BĘDĄ OKAZJĄ BY ZRZUCIĆ Z SAŃ OSAMOTNIONĄ PREZYDENT WARSZAWY, ALE DOPIERO PO PÓŁTORA ROKU PO UJAWNIENIU AFERY REPRYWATYZACYJNEJ – Jałtuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— TRZECIE SPOTKANIE PREZYDENTA Z PREZESEM WS. REFORMY SĄDOWNICTWA – zapowiedź.

— DUŻE SZANSE NA KOMPROMIS – Dariusz Ociepa sprzed Belwederu: Są na to duże szanse [na kompromis], bo na tym kompromisie zależy obu stronom – i Andrzejowi Dudzie i Jarosławowi Kaczyńskiemu. To spotkanie rozpoczęło się prawie dwie godziny temu, ale trudno powiedzieć, czy to dobra czy zła informacja. Przed chwilą próbowałem u źródła dowiedzieć się, jak przebiegają te rozmowy, w jakiej atmosferze, w którym kierunku idą. JEdyna odpowiedź, jaką usłyszałem: panowie rozmawiają.

— PRAWDOPODOBNIE PO SPOTKANIU ODBĘDĄ SIĘ BRIEFINGI RZECZNIKÓW – Ociepa dalej.

— PREZYDENT Z PREZESEM UPODOBALI SOBIE PIĄTKI – Ociepa: To już trzecie w dokładnie dwutygodniowych odstępach. Andrzej Duda z Jarosławem Kaczyńskim zawsze spotykają się późnym popołudniem i zawsze tu, w Belwederze.

— OBU PANÓW DZIELI WYBÓR 15 SĘDZIÓW-CZŁONKÓW KRS – Ociepa dalej: Nie ma zgody, co zrobić w razie klinczu.

— PREZYDENT NIE ZGODZI SIĘ NA PROPOZYCJE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, ABY CZŁONKÓW KRS W DRUGIM KROKU WYBIERAŁ SENAT – Ociepa: To dawałoby rządzącym monopol.

— WARUNEK ANDRZEJA DUDY JEST JASNY: WPŁYWU NA OBSADĘ KRS NIE MOŻE MIEĆ TYLKO JEDNA PARTIA – Ociepa dalej: Dlatego Jarosław Kaczyński miał przywieść do Belwederu jeszcze jakąś inną. Być może kompromisową propozycję.

— TRUDNO WYOBRAZIĆ SOBIE SYTUACJĘ, W KTÓREJ PIS FORSUJE ZMIANY BEZ UZGODNIENIA Z PREZYDENTEM – Ociepa: To mogłoby doprowadzić do kolejnego weta, a w konsekwencji do wizerunkowego blamażu całej drużyny dobrej zmiany.

— DLATEGO ZBIGNIEW ZIOBRO NIE MOŻE SOBIE OT TAK PRZEPISAĆ UPRAWNIEŃ PREZYDENTA CZY FORSOWAĆ SWOICH ZMIAN W SN – Ociepa dalej: Ale oczywiście w jakimś stopniu prezes może dziś – mówiąc kolokwialnie – prezydenta urobić.

— PRZED WIZYTĄ W BELWEDERZE KACZYŃSKI KONSULTOWAŁ SIĘ Z ZIOBRO – Ociepa.

— TRUDNO PRZYPUSZCZAĆ, ABY DZISIEJSZE SPOTKANIE W ZNACZĄCY SPOSÓB ZMIENIŁO PROJEKT USTAWY O SN – Ociepa dalej: Kością niezgody jest raczej KRS.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Czarnecki: Zbliżamy się do do znaczącego ograniczenia napięć z Brukselą, Zandberg o fali społecznego gniewu, Misiewicz o błędzie braku pokory

— BARTŁOMIEJ MISIEWICZ OPOWIADA O BŁĘDACH JAKIE POPEŁNIŁ I ZGUBNYM BRAKU POKORY, O TYM, CZEGO SIĘ NAUCZYŁ OD ANTONIEGO MACIEREWICZA, KTÓRY ŚPI 4 GODZINY NA DOBĘ A O 3 RANO SKACZE NA BASENIE DO WODY, O TYM JAK ZACZĄŁ OSTROŻNIEJ JEŹDZIĆ PO TYM, JAK STRACIŁ PRAWO JAZDY: https://wiadomosci.wp.pl/kto-nami-rzadzi-misiewicz-z-ministrem-mam-kontakt-sporadyczny-6232889412724865v — WITOLD GADOMSKI Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →