OBRAZ DNIA: Fakty: Kaczyński coraz skuteczniejszy wobec PAD, TVP: HGW ciągnie PO na dno, Polsat: Prezes może prezydenta urobić

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Mazurek: PiS poszedł na ogromne ustępstwa
Hofman: W listopadzie pewnie dojdzie do zmian w rządzie, ale one nie będą rewolucyjne

Hofman: Sądzę, że niedługo realna sfera władzy prezydenta zostanie poszerzona
Hofman: W tej chwili Kaczyński zarządza tym konfliktem. Twórcze napięcie nie do przecenienia dla PiS
HGW: Czasami się nawet zastanawiam, że to może była pułapka służb na mnie
HGW: Nie będę kandydowała do zarządu Platformy
HGW: Jestem do dyspozycji prokuratora, ale nie będę przed komisją weryfikacyjną wydawała się na lincz
Łapiński: Klub PiS zgłosi poprawki. Należy się w najbliższym czasie spodziewać kolejnego spotkania
Cymański: Największej partii, jaką jest PiS, nie rozgrywa żaden Ziobro, tylko prezes Kaczyński
Szydło: Nikt nie pozostanie pozostawiony bez pomocy
Schetyna: Przyjmiemy nowy statut, który jeszcze bardziej demokratyzuje struktury Platformy
Schetyna o spotkaniu PAD-JK: To wielki sprawdzian dla PAD. Jestem zdumiony, że premier nie bierze w nim udziału
Schetyna: HGW bardzo poważnie powinna wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się na komisji weryfikacyjnej
http://300polityka.pl/live/2017/10/06/

*****

FAKTY TVN

— PREZES U PREZYDENTA, PREZES Z POLITYCZNĄ OFERTĄ.

— KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI SPRZED BELWEDERU: Jeden z polityków PiS zażartował, że prezes nie przyjeżdża. Spór jest o to, czy głównym kadrowym będzie prezydent czy minister Ziobro.

— KACZYŃSKI JEST CORAZ SKUTECZNIEJSZY – Skórzyński: Spotkanie 1 pojednaniem, 2 rozmiękczaniem, 3 to już wywieranie presji.

— DOKTRYNA PREZESA PIS TO METODA NA TO, BY PAD NIE ZAWETOWAŁ KOLEJNYCH USTAW – Skórzyński.

— CHARAKTERYSTYCZNE, ŻE PRZED SPOTKANIEM Z PAD, PJK ROZMAWIAŁ Z ZIOBRO – Skórzyński.

— CAŁA GRA O 1 ZAPIS W USTAWIE O KRS, KTÓRY MOŻE ZABLOKOWAĆ PRZEJĘCIE PRZEZ PIS TEJ INSTYTUCJI – Skórzyński.

— JAKO ELEMENT PRESJI, KACZYŃSKI UDZIELIŁ NAJBLIŻSZEJ SOBIE GAZECIE WYWIADU, W KTÓRYM W MAŁO DYPLOMATYCZNY SPOSÓB POWIEDZIAŁ, ŻE WETA NIE BYŁY PRZEMYŚLANE – Skórzyński.

— Rzecznik Praw Obywatelskich chce wiedzieć, jak to się stało, że dzień po czarnym proteście policja weszła do siedzib organizacji kobiecych. Politycy PiS mówią o przypadku. Kobiety w to nie wierzą. W odpowiedzi słyszą, że nieprzypadkowe jest tylko to, że próbują przykryć tą sprawą swoją rzekomą klęskę.

— MARIUSZ BŁASZCZAK: Opozycja totalna próbuje znaleźć jakieś pole do ataku na rząd. Zarzuty są zupełnie bezpodstawne.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SPOTKANIE PAD-PJK: Szczegółów nie znamy, ale obie strony deklarują chęć kompromisu.

— NIEKTÓRE ZAPISY USTAW PAD SĄ DLA PIS NIE DO ZAAKCEPTOWANIA – Marcin Szypszak.

— SPÓR TOCZY SIĘ O WYBÓR KRS – Szypszak.

— SŁYSZYMY Z NIEOFICJALNYCH ŹRÓDEŁ ŻE POROZUMIENIE JEST TUŻ ZA ROGIEM, TO ŚWIETNA INFORMACJA DLA POLAKÓW – Michał Karnowski.

— SZYBKA POMOC DLA OFIAR ORKANU – belka.

— MROCZNA PRZESZŁOŚĆ AMBASADORA STARZYKA – belka.

— Polski ambasador przy Unii Europejskiej podał się do dymisji. Jak ustalili dziennikarze Wiadomości to efekt ujawnienia informacji z byłego zbioru zastrzeżonego Instytutu Pamięci Narodowej. Z dokumentów wynika, że Jarosław Starzyk został zwerbowany przez służby wojskowe pod koniec PRL.

— Został ambasadorem w lutym zeszłego roku – Dominik Cierpioł.

— CEZARY GMYZ: W przypadku ambasadora Starzyka musialo dojśc do jakiegoś zaniedbania, dlaczego jego przeszłość wcześniej nie została sprawdzona, tego nie wiem.

— W ZBIORZE ZASTRZEŻONYM MOŻE SIĘ ZNAJDOWAĆ JESZCZE OK. 20 NAZWISK DYPLOMATÓW W TYM AMBASADORÓW – Cierpioł. 

— Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło kolejną mafię podatkową. Zatrzymano 18 osób, a w sumie podejrzanych jest 61 osób. Przestępcy zawierali fikcyjne transakcje i fałszowali faktury wyłudzając nienależny podatek VAT – w sumie ponad 120 milionów złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

— CO SIĘ Z TYMI PIENIĘDZMI STAŁO, CZY CZASEM NIE TRAFIŁY DO POLITYKI – Stanisław Tyszka.

— POLITYCY PO NIE CZUJĄ SIĘ ODPOWIEDZIALNI ZA GRABIEŻ BUDŻETU PAŃSTWA – Graczak.

— Złodziejska reprywatyzacja obciąża Platformę – belka.

— Na przełomie listopada i grudnia członkowie Platformy Obywatelskiej wybiorą nowe kierownictwo partii. Wiele wskazuje na to, że będzie to okazja do usunięcia z zarządu partii Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wciąż jest wiceprzewodniczącą PO – informuje dziennik Rzeczpospolita. Platforma przez długi czas broniła prezydent Warszawy.

— HGW MA TERAZ ZNACZNIE WIĘKSZE PROBLEMY, CORAZ BARDZIEJ WYRAŹNIE ODCINA SIĘ OD NIEJ WŁASNA PARTIA – Karol Jałtuszewski.

— NIE BRAKUJE GŁOSÓW, ŻE TO WŁAŚNIE HGW SWOIM UPOREM CIĄGNIE PO NA SONDAŻOWE DNO – Jałtuszewski.

— WYGLĄDA NA TO, ŻE PO MA SPOSÓB NA TO, WYBIERAJĄC NOWE WŁADZE. PRZED PARTYJNYMI WYBORAMI PEWNE JEST TO, ŻE NA STANOWISKU ZOSTANIE SCHETYNA MIMO ROSNĄCEJ KRYTYKI OD WEWNĘTRZNEJ OPOZYCJI – Jałtuszewski.

— BĘDĄ OKAZJĄ BY ZRZUCIĆ Z SAŃ OSAMOTNIONĄ PREZYDENT WARSZAWY, ALE DOPIERO PO PÓŁTORA ROKU PO UJAWNIENIU AFERY REPRYWATYZACYJNEJ – Jałtuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— TRZECIE SPOTKANIE PREZYDENTA Z PREZESEM WS. REFORMY SĄDOWNICTWA – zapowiedź.

— DUŻE SZANSE NA KOMPROMIS – Dariusz Ociepa sprzed Belwederu: Są na to duże szanse [na kompromis], bo na tym kompromisie zależy obu stronom – i Andrzejowi Dudzie i Jarosławowi Kaczyńskiemu. To spotkanie rozpoczęło się prawie dwie godziny temu, ale trudno powiedzieć, czy to dobra czy zła informacja. Przed chwilą próbowałem u źródła dowiedzieć się, jak przebiegają te rozmowy, w jakiej atmosferze, w którym kierunku idą. JEdyna odpowiedź, jaką usłyszałem: panowie rozmawiają.

— PRAWDOPODOBNIE PO SPOTKANIU ODBĘDĄ SIĘ BRIEFINGI RZECZNIKÓW – Ociepa dalej.

— PREZYDENT Z PREZESEM UPODOBALI SOBIE PIĄTKI – Ociepa: To już trzecie w dokładnie dwutygodniowych odstępach. Andrzej Duda z Jarosławem Kaczyńskim zawsze spotykają się późnym popołudniem i zawsze tu, w Belwederze.

— OBU PANÓW DZIELI WYBÓR 15 SĘDZIÓW-CZŁONKÓW KRS – Ociepa dalej: Nie ma zgody, co zrobić w razie klinczu.

— PREZYDENT NIE ZGODZI SIĘ NA PROPOZYCJE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, ABY CZŁONKÓW KRS W DRUGIM KROKU WYBIERAŁ SENAT – Ociepa: To dawałoby rządzącym monopol.

— WARUNEK ANDRZEJA DUDY JEST JASNY: WPŁYWU NA OBSADĘ KRS NIE MOŻE MIEĆ TYLKO JEDNA PARTIA – Ociepa dalej: Dlatego Jarosław Kaczyński miał przywieść do Belwederu jeszcze jakąś inną. Być może kompromisową propozycję.

— TRUDNO WYOBRAZIĆ SOBIE SYTUACJĘ, W KTÓREJ PIS FORSUJE ZMIANY BEZ UZGODNIENIA Z PREZYDENTEM – Ociepa: To mogłoby doprowadzić do kolejnego weta, a w konsekwencji do wizerunkowego blamażu całej drużyny dobrej zmiany.

— DLATEGO ZBIGNIEW ZIOBRO NIE MOŻE SOBIE OT TAK PRZEPISAĆ UPRAWNIEŃ PREZYDENTA CZY FORSOWAĆ SWOICH ZMIAN W SN – Ociepa dalej: Ale oczywiście w jakimś stopniu prezes może dziś – mówiąc kolokwialnie – prezydenta urobić.

— PRZED WIZYTĄ W BELWEDERZE KACZYŃSKI KONSULTOWAŁ SIĘ Z ZIOBRO – Ociepa.

— TRUDNO PRZYPUSZCZAĆ, ABY DZISIEJSZE SPOTKANIE W ZNACZĄCY SPOSÓB ZMIENIŁO PROJEKT USTAWY O SN – Ociepa dalej: Kością niezgody jest raczej KRS.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Pochanke: PiS ostatecznie i politycznie chce zdobyć SN, KKZ: Władza chce szybko zapełnić SN, Wiadomości: Manifestujący słabą frekwencję próbują nadrobić agresją

— LIVEBLOG 300POLITYKI: PiS naprawia błąd w ustawie o SN PMM: Nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego rolnictwa PiS zgłasza poprawki do projektu dot. sądów Ast: Mam nadzieję, że do września poznamy I prezesa SN Gersdorf w liście do PAD wytyka brak formalnego stwierdzenia przejścia w stan spoczynku i Czytaj więcej →