OBRAZ DNIA: Fakty: Spór w PO o HGW, TVP: HGW ponad prawem, Skórzyński: Operacja GG – grillowanie Gowina

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
KW ukarała HGW grzywnami w łącznej wysokości 9 tys. zł
Błaszczak: Verhofstadt i Timmermans bardzo daleko oderwali się od rzeczywistości
Błaszczak: Tusk i jego zaplecze polityczne byli gotowi zagrozić bezpieczeństwu Polski dla własnych pomysłów
Błaszczak: HGW nie chce stawić się przed komisją dlatego, że wyraźnie ma coś do ukrycia
Dera: Nie potrzeba było żadnego pośrednictwa, jeżeli Kaczyński chciał się spotkać z PAD
Dera: Spotkanie PAD-JK jutro o 17:00 z inicjatywy prezesa
“Nie planuję” – HGW pytana czy stawi się przed komisją weryfikacyjną
Jaki do TVN: Wczoraj państwo przekroczyliście wszelkie granice, tworząc program “Czarno na białym”
Jaki: TVN w sposób ohydny manipuluje informacjami nt. komisji weryfikacyjnej
NSA oddalił wnioski o rozstrzygnięcie sporów kompetencyjnych pomiędzy prezydentem Warszawy a komisją weryfikacyjną
http://300polityka.pl/live/2017/10/05/

MICHAŁ KAMIŃSKI O SWOJEJ CHOROBIE,ZDIAGNOZOWANEJ PRZEZ EWĘ KOPACZ, O PRZYJAŹNIACH W POLITYCE I O TYM CZY W SWOJEJ KSIĄŻCE GRA STRACHEM PRZED ISLAMSKIM TERRORYZMEM – https://wiadomosci.wp.pl/sentymentalny-powrot-na-nowogrodzka-michal-kaminski-w-kto-nami-rzadzi-6173423042049665a

*****

FAKTY TVN

— Nie ma sporu kompetencyjnego w wyjaśnianiu afery reprywatyzacyjnej. Każdy może robić swoje – takie jest orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, który oddalił wniosek prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz. Politycy PiS mówią jej: do zobaczenia na komisji. A prezydent Warszawy odpowiada, że „nie planuje” się tam pojawić.

— NADAL NIE CHCE STAWIĆ SIĘ PRZED KOMISJĄ, MIMO, ŻE DLA WIELU POSTANOWIENIE NSA BYŁO PRZESĄDZAJĄCE – Maciej Knapik.

— RUNĄŁ OSTATNI MUR ZA KTÓRYM HGW STAŁA MÓWIĄC ŻE NIE JEST W STANIE ZEZNAWAĆ – Paweł Rabiej.

— PRZEWODNICZĄCY PO POJAWIA SIĘ PO RAZ KOLEJNY Z MOCNYM PRZEKAZEM – Knapik.

— TO OZNACZA SPÓR WEWNĄTRZ SAMEJ PO – Knapik.

— TWORZY TO NIEJEDNOZNACZNY PRZEKAZ DLA OPINII PUBLICZNEJ – Knapik.

— MA SIĘ MNIEJ ARGUMENTÓW DO PRZEKAZANIA ŚWIATU, Z DRUGIEJ STRONY NIEKONSTYTUCYJNY ORGAN – Rafał Grupiński.

— NSA UCIEKŁ OD ROZSTRZYGANIA NIEWĄTPLIWEGO SPORU – Robert Kropiwnicki.

— SOBIENIOWSKI O SPRAWIE GENERAŁA: Tym razem poszło o przeszłość generała Krzysztofa Motackiego. Ludzie prezydenta i ministra do późnego wieczora przerzucali się oświadczeniami. Chodzi o to kto i dlaczego kończył kursy w Moskwie.

— GENERAŁOWI WYCIĄGA SIĘ KURSY W MOSKWIE W IMIĘ WALKI MON Z PAD – Sobieniowski: Opozycja w tej sprawie nie staje jednak po stronie prezydenta, tylko potwierdza to, co mówią generałowie. Wojskowi są oburzeni tym, że kolejny dobry i szanowany w NATO oficer jest kompromitowany – wyciąga mu się kursy w Moskwie w imię politycznej walki między Antonim Macierewiczem, a prezydentem.

— SOBIENIOWSKI O WARIOGRAFIE: Antoni Macierewicz jeszcze niedawno doceniał generała. Teraz jednak MON przyznaje, że mu na tyle nie wierzyło, że wolało go badać wykrywaczem kłamstw.

— MICHAŁ DWORCZYK: Takie działania są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zgodą oczywiście zainteresowanych.

— NIE MOGĄ SIĘ POROZUMIEĆ – dalej Sobieniowski: O tym jak w tej chwili wygląda walka między resortem Antoniego Macierewicza, a Andrzejem Dudą najlepiej świadczy to, że nie mogą się porozumieć w sprawie reorganizacji systemu dowodzenia armią i wzajemnie się o to obwiniają.

— KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI O GG CZYLI GRILLOWANIU GOWINA:  „Grillowanie Gowina” – tak prześmiewczo politycy PiS mają nazywać ostatnie uszczypliwości w kierunku wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

— SKÓRZYŃSKI O PORÓWNANIU DO KUDRYCKIEJ: Barbara Kudrycka była ministrem nauki w rządzie Platformy. W środowisku PiS porównanie czyichś dokonań do dokonań kogokolwiek z Platformy to wyraz największej możliwej dezaprobaty.

— Dla szefa klubu PiS nie ma znaczenia to, że reformę Gowina popiera spora część środowiska akademickiego. Nie ma znaczenia to, że krytykuje wicepremiera własnego rządu. Dla reszty polityków PiS to też bez znaczenia – Skórzyński.

— SKÓRZYŃSKI O KANDYDATURZE EMILEWICZ: Kolejnym etapem „grillowania Gowina” jest to, jak ważni politycy PiS-u zareagowali na ostatnią konferencję wicepremiera, na której przedstawił Jadwigę Emilewicz dobrze ocenianą wiceminister rozwoju – jako kandydatkę na prezydenta Krakowa.

— GRUPA NIEPEWNYCH – SKÓRZYŃSKI: Jarosław Gowin zamierzał dyskutować z PiS-em o poparciu wspólnego kandydata. Ale PiS nie zamierza. Jarosław Kaczyński zaliczył już Gowina do tak zwanej „grupy niepewnych”.  Teraz Jarosław Kaczyński uważa ministra nauki wręcz za lidera „grupy niepewnych”, bo wspierał Andrzeja Dudę przy pracach nad prezydenckimi projektami ustaw w sprawie reformy sądownictwa. I nadal je wspiera.

— Testem dla Jarosława Gowina będzie moment głosowania nad najważniejszymi dla niego ustawami – o reformie szkolnictwa wyższego – Skórzyński.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Gronkiewicz-Waltz stawia się ponad prawem – belka.

— Nie ma sporu kompetencyjnego między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną badającą aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz w tej sprawie. „Storpedowanie prac komisji nie powiodło się”, ocenił jej przewodniczący, Patryk Jaki. Mimo niekorzystnego dla siebie wyroku, prezydent Warszawy jest zadowolona i nadal nie zamierza stawiać się przed komisją.

— CO ZASKAKUJĄCE HGW TEŻ JEST ZADOWOLONA Z DECYZJI SĄDU, KTÓRY ODRZUCIŁ JEJ WNIOSEK – Korab.

— PREZYDENT WARSZAWY NIE PRZYJMUJE ŻADNYCH ARGUMENTÓW, POJAWIA SIĘ PYTANIE DLACZEGO? – Korab.

— JÓŹWIAK: NIE WIEM, NIE PAMIĘTAM – belka.

— Przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji, stanął dziś Jarosław Jóźwiak – były wiceprezydent stolicy i prawa ręka Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zapewniał, że ani on, ani prezydent Warszawy, nie wiedzieli o nieprawidłowościach przy zwrocie nieruchomości, wartych setki milionów złotych.

— Jóźwiak nie musiał szukać pracy, zasiada w dwóch radach nadzorczych spółek miejskich – Karol Jałtuszewski.

— PO CO NAM URZĘDNICY SKORO TYLKO WYSTARCZY CZYTAĆ GAZETY? – Patryk Jaki.

— SZOKUJĄCE SŁOWA TIMMERMANSA – belka.

— Za dwa tygodnie, na wniosek szefa liberałów Guy Verhofstada, w Europarlamencie odbędzie się kolejna debata o praworządności w Polsce. W listopadzie z kolei zaplanowano debatę na sesji plenarnej, po której Parlament Europejski ma przyjąć rezolucję w sprawie Polski. Ten wniosek jest o tyle zaskakujący, że europosłowie będą rozmawiali o Polsce w czasie, kiedy w chaosie pogrąża się Hiszpania, a rząd w Madrycie jest oskarżany o brutalne tłumienie protestów, po referendum w Hiszpanii.

— MY SOBIE TO ZAPAMIĘTAMY – PAD.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— NSA ODDALIŁ WNIOSKI HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ – zapowiedź.

— ROZSTRZYGNIĘCIE NSA TO ZŁA WIADOMOŚĆ DLA PREZYDENT WARSZAWY, KTÓRA PODWAŻAŁA UPRAWNIENIA KOMISJI WERYFIKACYJNEJ – Grzegorz Kępka.

— PREZYDENT WARSZAWY NIE UZNAJE, ŻE PONIOSŁA PORAŻKĘ – Kępka dalej.

— DECYZJA NSA NIE PRZECIĘŁA JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ GORĄCYCH SPORÓW – Kępka: W materiale słowa HGW, która nie planuje stawiać się przed komisją.

— JAROSŁAW JÓŹWIAK INACZEJ NIŻ JEGO PRZEŁOŻONA NA PRZESŁUCHANIE PRZYSZEDŁ – Kępka dalej.

— KOLEJNA ODSŁONA WOJNY NA LINII PREZYDENT-MON.

— PIS SZYKUJE ZMIANY W ORDYNACJI PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI – zapowiedź.

— O POMYSŁACH WCIĄŻ WIĘCEJ SŁYCHAĆ Z PRZECIEKÓW NIŻ KONFERENCJI – Dariusz Ociepa: Dwa dni temu w tej sprawie odbyło się spotkanie ścisłego kierownictwa partii.

— NA DECYZJĘ ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU – Ociepa dalej: Zmiany muszą wejść w życie najpóźniej 6 miesięcy przed wyborami.

— W GRĘ WCHODZI ZMIANA WYBORÓW DO GMIN Z WIĘKSZOŚCIOWYCH NA PROPORCJONALNE, MOŻLIWOŚĆ STARTU KANDYDATÓW TYLKO Z LIST PARTYJNYCH I ZMIANY PERSONALNE W PKW – Ociepa.

— OPOZYCJA OBAWIA SIĘ, ŻE PIS BĘDZIE CHCIAŁO TEŻ ZMIENIĆ REGUŁY WYBORU PREZYDENTÓW, BURMISTRZÓW I WÓJTÓW – Ociepa dalej: Tak aby wybór następował tylko w jednej turze. To oznaczałoby, że opozycja już dziś musiałaby siadać do rozmów o wspólnych kandydatach.

— PIS ARGUMENTUJE, ŻE ORDYNACJĘ TRZEBA ZMIENIĆ, ŻEBY NIE DOSZŁO DO POWTÓRKI Z 2014 ROKU – Ociepa.

— PRZED PRZYSZŁOROCZNYMI WYBORAMI RZĄDZĄCYCH CZEKA WEWNĘTRZNA ROZGRYWKA O KANDYDATÓW – Ociepa dalej.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →