OBRAZ DNIA: Serwisy o reprywatyzacji w Krakowie, Fakty: PiS proponuje Dudzie wpływ na MSZ, TVP: Bodnar po stronie czyścicieli kamienic

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Ziobro: Trzymam kciuki za prezydenta, za jego mądrość. Liczę na kompromis
Dera pytany czy Gersdorf dostanie zgodę na dokończenie kadencji: To czas pokaże
Dera: PAD wyraźnie mówił, że jeżeli będą lepsze propozycje, to on nie będzie miał żadnych przeciwskazań
Bochenek: Z uwagi na to, że to ustawy PAD, które są w parlamencie, negocjacje prowadzi szef ugrupowania rządzącego
Morawiecki: Chcemy zrezygnować z poboru akcyzy od małych i średnich producentów cydru
Poseł PiS: Mamy tyle zmian w prawie, jeszcze jakieś referendum? Jestem trochę sceptyczny
Szczerski: W piątek spotkanie PAD-JK
Gowin: Polemiki za pośrednictwem mediów w obozie ZP to rozhuśtywanie łódki ze szkodą dla Dobrej Zmiany
Ziobro: Nie ma nic bardziej gorsząco jak prominentny przedstawiciel władzy, który lekceważy prawo
http://300polityka.pl/live/2017/10/04/

— SĄD NAKAZUJE LATKOWSKIEMU USUNIĘCIE WPISÓW Z TWITTERA, DZIENNIKARZ OSKARŻA O ŁAMANIE WOLNOŚCI SŁOWA – PRESS:
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Sylwestrowi Latkowskiemu usunięcie na rok tekstu i wpisów na Twitterze. – To świadczy o łamaniu wolności słowa – ocenia dziennikarz.
http://press.pl/tresc/50277,sad-kazal-latkowskiemu-usnac-tekst-ze-strony-internetowej-i-wpisy-z-twittera

*****

FAKTY TVN

— BĘDZIE KOLEJNE SPOTKANIE NA SZCZYCIE: Będzie kolejne polityczne spotkanie na szczycie w Belwederze. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poprosił o rozmowę prezydenta Andrzeja Dudę. Chodzi o projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Będzie też okazja zapytać, co miał na myśli prezes, mówiąc o politycznej „wojnie czterdziestolatków” w obozie PiS.

— TO KOLEJNY DOWÓD ŻE DECYZJE ZAPADAJĄ NA NOWOGRODZKIEJ: To kolejny dowód na to, gdzie zapadają najważniejsze decyzje. Przy ulicy Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS, odbyło się spotkanie kierownictwa partii z udziałem m.in. premier Beaty Szydło.

— Kancelaria Prezydenta zaznacza, że to na wyraźną prośbę partii rządzącej – Sobieniowski.

— PIS CHCIAŁOBY, ŻEBY DECYDOWAŁA WIĘKSZOŚC ⅗ W SENACIE W ZAMIAN PROPONUJE WPŁYW NA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ Z WPŁYWEM NA OBSADĘ MSZ – Sobieniowski: PiS ciągle się zastanawia, co zrobić z prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Partia rządząca proponuje ustalanie składu KRS większością trzech piątych w senacie, jeśli nie będzie trzech piątych w sejmie. W zamian według nieoficjalnych informacji proponuje prezydentowi wpływ na politykę zagraniczną – nawet z możliwością wyboru szefa MSZ.

— RYSZARD PETRU: Macron przynajmniej pracował w biznesie, a Kaczyński nigdzie nie pracował. Tacy jak on nie rozumieją zwykłych ludzi, nawet zakupów nie robią.

— PFN BĘDZIE PROMOWAŁ POLSKĄ HISTORIĘ I MARTYROLOGIĘ: Już nie będą musieli zajmować się promocją Polski zagranicą. Teraz Polska Fundacja Narodowa – ta od kampanii „Sprawiedliwe sądy” – będzie promować polską historię i martyrologię. Partia rządząca zdecydowała się na zmianę statutu Fundacji, którą finansują spółki Skarbu Państwa. „Żałosna próba dostosowania celów do działalności” – podsumowuje opozycja.

— POLITYCY PIS NIE CHCĄ ROZMAWIAĆ O BILLBOARDACH I KAMPANII WS SĄDÓW – Krzysztof Skórzyński.

— NOWE ZAPISY W STATUCIE PFN: UPOWSZECHNIANIE HISTORII POLSKI, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM NAJNOWSZEJ HISTORII – Skórzyński.

— W STATUCIE ZDANIEM OPOZYCJI MAJSTROWANO TYLKO PO TO, ŻEBY STEROWAĆ KAMPANIAMI WSPIERAJĄCYMI RZĄD I ŁATWIEJ UZASADNIĆ KAMPANIĘ WS SĄDÓW – Skórzyński.

— Skórzyński o zbliżającej się kontroli NIK.

— AFERA REPRYWATYZACYJNA TEŻ W KRAKOWIE: Na prośbę ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry prokuratorzy będą badać, czy w Krakowie też miała miejsce afera reprywatyzacyjna. W grę wchodzą zwroty kamienic i zbadanie wyłudzeń.

— Z. ZIOBRO O PROCEDERZE PRZESTĘPCZYM W KRAKOWIE.

— PROTESTY NIE BYŁY TAK LICZNE JAK ROK TEMU ALE KOBIETY PRZYPOMNIAŁY O SWOICH PRAWACH.

— PROJEKTY IN VITRO W MIASTACH STOJĄ POD ZNAKIEM ZAPYTANIA – Maciej Knapik.

— PIS POWTARZA, ŻE BĘDZIE POPIERAŁ NOWE RESTRYKCYJNE ROZWIĄZANIA W PRAWIE ABORCYJNYM – Barbara Nowacka.

— TO NIE KACZYŃSKI BĘDZIE CIERPIAŁ, TO MATKI BĘDĄ CIERPIAŁY – Nowacka.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZŁODZIEJSKA REPRYWATYZACJA: Nie tylko w Warszawie, ale też w Krakowie mamy do czynienia z wyłudzeniami kamienic. Zbigniew Ziobro powołuje w tej sprawie specjalny zespół prokuratorów. Być może zostaną rozszerzone prace komisji weryfikacyjnej albo powstaną kolejne komisje. Niewykluczone, że kamienic, które bezprawnie zwrócono w Krakowie, jest nawet kilkadziesiąt.

— FRONT OBRONY CZYŚCICIELI KAMIENIC – belka.

— Naczelny Sąd Administracyjny ma jutro zdecydować, czy sprawę złodziejskiej reprywatyzacji ma wyjaśniać komisja weryfikacyjna, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz i inni urzędnicy stołecznego ratusza, którzy oddawali cenne nieruchomości oszustom. W przeddzień tej decyzji, komisję weryfikacyjną ostro zaatakował Rzecznik Praw Obywatelskich. Adam Bodnar stanął po stronie czyścicieli kamienic.

— WIELE WSKAZUJE ŻE JUŻ WCZEŚNIEJ RPO NIE WYPEŁNIAŁ SWOICH ZADAŃ NALEŻYCIE – Bugała.

— NIE BEZ ZNACZENIA, ŻE TO DZIŚ RPO SKRYTYKOWAŁ DZIAŁANIA KW – Bugała.

— DZIAŁANIA KW TO JEDYNA NADZIEJA LOKATORÓW – Bugała.

— PODWÓJNE STANDARDY BRUKSELSKICH ELIT – belka.

— Posłowie Parlamentu Europejskiego debatowali o trudnej sytuacji w Hiszpanii. Jednak Komisja Europejska dotąd nie skrytykowała hiszpańskiego rządu za brutalne tłumienie demonstracji w Barcelonie. To podwójne standardy, alarmują polscy politycy, którzy przypominają, że ta sama Komisja Europejska, chce nałożenia sankcji na Polskę, za wprowadzane reformy przez nasz rząd.

— W PIĄTEK KOLEJNE SPOTKANIE LIDERA PIS Z PAD – bez materiału.

— POLSKA WZOREM WALKI Z MAFIĄ PODATKOWĄ – belka.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZES PIS POPROSIŁ PREZYDENTA DUDĘ O SPOTKANIE WS. USTAW O SN I KRS – zapowiedź.

— OPERUJĄC KATEGORIAMI PARTYJNYMI, ROZWIĄZANIE ZAPROPONOWANE PRZEZ PREZYDENTA DAŁOBY RZĄDZĄCYM WPŁYW NA WYBÓR 8 Z 15 CZŁONKÓW KRS – Dariusz Ociepa: To – zdaniem polityków PiS – mało.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI CHCE NAMÓWIĆ PREZYDENTA BY CZŁONKÓW KRS W DRUGIM KROKU WYBIERAŁ SENAT – Ociepa dalej: Tu na 100 miejsc 64 zajmują senatorowie PiS.

— POLITYCY PIS NIE SĄ PEWNI CZY MOGĄ JESZCZE LICZYĆ NA PREZYDENTA – Ociepa: Wynika to choćby z wypowiedzi Ryszarda Terleckiego. Rządzący myślą o zmianach w ordynacji wyborczej, ale uzależniają to od porozumienia z prezydentem.

— W TLE SPORU O USTAWY O SĄDACH JEST SPÓR PERSONALNY MIĘDZY ANDRZEJEM DUDĄ A ZBIGNIEWEM ZIOBRĄ – Ociepa dalej: Prezes zasugerował, że jest mu bliżej do tego drugiego.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI ZDECYDOWANIE WYPOWIEDZIAŁ SIĘ PRZECIWKO WPROWADZENIU W POLSCE SYSTEMU PREZYDENCKIEGO – Ociepa: To o tyle zaskakujące, że projekt Konstytucji PiS z 2010 roku wzmacniał prezydenta.

— Na pytanie czy PiS zgodzi się na prezydenckie referendum ws. Konstytucji Jarosław Kaczyński odpowiada, że to zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich będzie zapewne wynik piątkowych rozmów. Czy Andrzej Duda ulegnie prezesowi czy pójdzie własną drogą – konkluzja Ociepy.

— ZBIGNIEW ZIOBRO CHCE POWOŁANIA KOLEJNEJ KOMISJI, TYM RAZEM DO ZBADANIA REPRYWATYZACJI W KRAKOWIE – zapowiedź.

— OPOZYCJA PYTA, DLACZEGO SPRAW NIE WYJAŚNI SAMA PROKURATURA – Grzegorz Kępka.

— KRAKOWSKI RATUSZ NIE PROTESTUJE PRZECIWKO EWENTUALNEMU POWSTANIU KOMISJI, ALE ZASTRZEGA, ŻE ZWROT KAMIENIC ODBYWAŁ SIĘ NA INNYCH ZASADACH NIŻ W WARSZAWIE, PO WYROKACH SĄDOWYCH – Kępka dalej.

Pozostałe z : Stan gry

Lewicowy Stan Gry: Trepka: Lewica nie ma się czego wstydzić, Sroczyński i Major o liberalnych strażnikach konsensu: Lewico walcz o klasę średnią! Terlecki: PO skończy jak Unia Wolności

— KROWA NA GIGANCIE HITEM INTERNETU: “A krowa uciekinierka ma się dobrze w stadzie żubrów, Już prawie 3 miesiące na gigancie! (Puszcza Białowieska, 19.01.2018)” – RAFAŁ KOWALCZYK NA FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2060655020834110&set=a.1545683322331285.1073741831.100006688968458&type=3&theater — WOJCIECH MUCHA ODSŁANIA MANIPULACJĘ LOBBY ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA W FILMIE, KTÓRY MIAŁ KOMPROMITOWAĆ EKOLOGÓW: “W kolejnym etapie sprawdziłem Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości: Biernacki może dołączyć do Gowina, 61% pozytywnie ocenia rekonstrukcję, Fakty: To może być początek nowego okrągłego stołu w zdrowiu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Rezydenci OZZL: Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy realny dialog i negocjacje z MZ Szef Kancelarii Senatu: Otrzymałem polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu znoszącej tajność głosowań personalnych Sasin: Senatorowie, którzy głosowali przeciw, chyba chcieli powiedzieć Polakom, że jednak nie ma równości wobec prawa Czarnecki: Mógł zadziałać fakt Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Sasin, Czarnecki, Kamiński, Stefaniak, Morawiecki, Kuźniar i Halicki

17:45 Michał Kamiński – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Jakub Stefaniak, Julia Pitera, Kornel Morawiecki – TVN24 Tak jest 18:02 Adam Sandauer – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Ryszard Czarnecki – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Andrzej Halicki, Stanisław Tyszka, Zbigniew Janas, Tomasz Nałęcz – TVN24 FpF 19:55 Roman Kuźniar Czytaj więcej →

STAN GRY: Krasnodębski i Wiśniewska przeciw zabijaniu na futra, RZ: Prezes nie odpuści myśliwym, Kondzińska: Kaczyński buduje pragmatyczny konserwatyzm, Lisiewicz o 30-letnich karierowiczach

— KOWALCZYK O POWODACH ZMIANY PREMIERA, BRUDZIŃSKI I MORAWIECKI NA NARADACH WS ORKANU – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/01/19/ — ODESŁAĆ FUTRO DO HISTORII – Wojciech Mucha w GPC: “To będzie szok dla zwolenników krwawego biznesu, jakim jest hodowla zwierząt futerkowych. Mieszkańcy miejscowości opanowanych przez hodowców, aktywiści, a także konserwatywni europarlamentarzyści z Prawa Czytaj więcej →