OBRAZ DNIA: TVP: Rząd oddaje to, co zabrała PO, Protestujący w Faktach: Nie zgadzamy się na odwetowywanie zawetowanych ustaw

— LIVEVBLOG 300POLITYKI:
Szydło: Jesteśmy wiarygodni. Polacy nam zaufali i nie zawiedliśmy ich zaufania
Szydło: Życzyłabym sobie przyspieszenia tempa realizacji programu Mieszkanie+
Szydło: Chcemy przygotować pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów

Jest wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu posłance Zwiercan
Lipiński: Jeżeli będzie dwóch kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa, to jest to sytuacja trochę nienormalna
Jaki: Poważnie rozważamy nowelizację ustawy o komisji weryfikacyjnej
Szydło: Mamy pełne zabezpieczenie w budżecie na przywrócenie wieku emerytalnego
http://300polityka.pl/live/2017/10/02/

*****

FAKTY TVN

— PROTEST MŁODYCH LEKARZY: Zamiast leczyć będą głodować, wezmą dzień wolny albo zwolnienie. Młodzi lekarze, domagają się podwyżek i dofinansowania służby zdrowia. Chcą leczyć w Polsce, a nie wyjeżdżać hurtem za granicę. Rezydenci to przyszłość polskiej służby zdrowia – dobrze ich nie tracić.

— SUWEREN MÓWI NIE: Albo będziemy żyli w kraju nowoczesnym i europejskim, albo w izolowanym i poza Unią Europejską – mówił lider KOD-u pod Sądem Najwyższym. Protesty w obronie konstytucji i niezależności sędziów odbyły się w 80 miastach. Wspólne dla wszystkich hasło – „Suweren mówi: nie”.

— Nie zgadzamy się na odwetowywanie zawetowanych ustaw – jedna z protestujących.

— PROTESTY NIE BYŁY TAK LICZNE JAK W LIPOCU, ALE SEJM NIE ROZPOCZĄŁ JESZCZE PRAC – Maciej Knapik.

— W Polsce toczy się wojna hybrydowa w rosyjskim stylu – twierdzi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Agresorem ma być prawicowa, bliska PiS prasa, która wyciąga ludziom z BBN komunistyczną przeszłość. To kolejne starcie w obozie władzy.

— Teraz „Gazeta Polska”, która wielokrotnie publikowała teorie smoleńskie zgodne z teoriami Antoniego Macierewicza, wskazuje komunistów u szefa BBN – Jakub Sobieniowski.

— PAWEŁ SOLOCH U MAZURKA: Mamy pewną telenowelę robioną według scenariuszy nasuwających skojarzenia z wojną informacyjną, hybrydową, w rosyjskim stylu.

— SOBIENIOWSKI O GAZECIE POLSKIEJ: Aluzja jest czytelna, bo o wojnie hybrydowej najczęściej mówi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.Dotychczas naczelny „Gazety Polskiej” atakował KOD, zarzucając wszystkim innym dziennikarzom upolitycznienie, a kluby „Gazety Polskiej” to sojusznicy PiS, którym za pomoc dziękował także Andrzej Duda. Doradcy prezydenta teraz są oskarżani o komunistyczne powiązania i współpracę ze służbami PRL-u.

— PIOTROWICZ NIE BYŁ PROBLEMEM DLA MACIEREWICZA – SOBIENIOWSKI: Dla Antoniego Macierewicza nie było problemem to, że jego bliskim współpracownikiem i zastępcą w smoleńskim poselskim zespole był Stanisław Piotrowicz, który był w i PZPR i jako prokurator pracował w aparacie opresji reżimu komunistycznego. Nikt w PiS tego nie piętnował, nikt się nie oburzał.  Przeszłość Piotrowicz nie przeszkadzał też naczelnemu „Gazety Polskiej”, która jest ściśle powiązana z PiS nie tylko sympatią. 

— STANISŁAW PIĘTA: To najlepszy minister jakiego miała Rzeczypospolita Polska po 1989 roku.

— KATARZYNA LUBNAUER: Prezydentowi Andrzejowi Dudzie wcale nie zależy na dymisji Antoniego Macierewicza. Jeżeli jest on na wojence z najbardziej niepopularnym politykiem w Polsce, to jemu to robi dobrze. Ministrowi Macierewiczowi niekoniecznie.

— RZEPECKI NIE GODZI SIĘ Z DECYZJĄ PARTII: Prezes Kaczyński nie znalazł dla niego czasu, ale należy docenić odwagę młodego posła.. Zawieszony w PiS Łukasz Rzepecki nie godzi się z decyzją partii. Mówi, że realizuje program wyborczy i domaga się wyrzucenia z partii Jarosława Kaczyńskiego.

— ZDANIEM SPISKOWEJ TEORII WPŁYWOWYCH POLITYKÓW PIS WSZYSTKIE ŚLADY PROWADZĄ DO PAŁACU PREZYDENCKIEGO, A WOLTA TO ELEMENT BUDOWANIA PREZYDENCKIEJ FRAKCJI W PARLAMENCIE – Krzysztof Skórzyński.

— WYSYŁANIE PREZESA NA EMERYTURĘ TO W PIS KATEGORIA GRZECHU ZA KTÓRY ROZGRZESZENIA NIE MA – Skórzyński.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄD ODDAŁ POLAKOM TO, CO ZABRAŁA PLATFORMA – belka.

— Zmiany w systemie emerytalnym. Niższy wiek przechodzenia na emeryturę to prawo a nie obowiązek – przypomina premier Beata Szydło. Od wczoraj obowiązuje ustawa, która była obietnicą wyborczą Prawa i Sprawiedliwości i która przywraca wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

— TO COFNIĘCIE REFORMY PO-PSL. BUDŻET PAŃSTWA, Z KTÓREGO PIENIĄDZE WYCIEKAŁY DO MAFII VAT-OWSKIEJ NIE BYŁ W STANIE ZAPEWNIĆ FINANSOWANIA ZUS – Dominik Cierpioł.

— NIENATURALNIE WYSOKIE ŚWIADCZENIA OTRZYMYWALI FUNKCJONARIUSZE SB, ALE ZOSTAŁO TO ZMIENIONE – Cierpioł.

— CO WIEDZIAŁA GRONKIEWICZ-WALTZ – belka.

— Hanna Gronkiewicz-Waltz miała pełną wiedzę na jakich zasadach przez lata reprywatyzowano warte miliony złotych nieruchomości. Takie wnioski płyną z dziennikarskiego śledztwa, przeprowadzonego przez Tygodnik „Do Rzeczy”. Prezydent Warszawy znów zaprzecza zarzutom, ale nie chce tej sprawy wyjaśniać, bo nie chce się stawić przed Komisją Weryfikacyjną.

— GHW TO OD MIESIĘCY ANTYBOHATERKA AFERY REPRYWATYZACYJNEJ – Marcin Tulicki.

— Publikacja DoRzeczy o podpisach HGW pod protokołami.

— POLACY CENIĄ TYCH, KTÓRZY DOTRZYMUJĄ SŁOWA – belka.

— Rekordowe sondażowe poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Według najnowszego badania Kantar TNS dla dziennika Fakt – partia rządząca może liczyć aż na 43 procent głosów. Wyraźnie tracą Platforma Obywatelska i Nowoczesna, dla których nadzieją na poprawę notowań zamiast propozycji programowych jest organizacja ulicznych protestów.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— NIE MA PRZEBACZ DLA MŁODEGO POSŁA RZEPECKIEGO – zapowiedź.

— TO PRAWDOPODOBNIE OSTATNIA WIZYTA 25-LETNIEGO POSŁA W SIEDZIBIE PIS – Dariusz Ociepa: Po tych słowach Łukasz Rzepecki zapewne szybko dołączy do grona posłów niezrzeszonych. Na nic dzisiaj zdały się spacery po piętrach i zabiegi o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim.

— TRUDNO NIE ODNIEŚĆ WRAŻENIA, ŻE TĄ CAŁĄ KONFERENCJĘ I TAKIMI SŁOWAMI O PREZESIE [ŻE POWINIEN ODEJŚĆ] RZEPECKI CHCIAŁ JEDNEGO – Ociepa dalej: Rozstać się z PiS z przytupem.

— TO ŻADNA TAJEMNICA, ŻE RZEPECKIEMU JEST DZISIAJ ZNACZNIE BLIŻEJ DO PREZYDENTA DUDY NIŻ DO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO – Ociepa.

— PO ODEJŚCIU RZEPECKIEGO I Z UWZGLĘDNIENIEM OSTATNIEGO TRANSFERU DWÓCH POSŁANEK, KLUB PIS BĘDZIE MIAŁ 235 POSŁÓW – Ociepa dalej: To niewielka, ale jednak stabilna większość. Pod warunkiem, że nie dojdzie do tarć z Jarosławem Gowinem i jego Polską Razem.

— W SZEREGACH PIS MOŻNA USŁYSZEĆ, ŻE I GOWINOWI JEST DZIŚ BLIŻEJ DO DUDY – Ociepa.

— OCIEPA O JADWIDZE EMILEWICZ I TWEECIE RYSZARDA TERLECKIEGO.

— DOBRE NOTOWANIA PIS, POMYSŁY OPOZYCJI TAKIE JAK ZWYKLE – Dorota Gawryluk.

— JUTRO W ROCZNICĘ CZARNEGO PROTESTU NA ULICE WYJDĄ KOBIETY, WCZORAJ PROTESTOWAŁ KOD – zapowiedź.

— DEMONSTRACJE ODBYŁY SIĘ W KILKUDZIESIĘCIU MIEJSCACH W POLSCE – Grzegorz Kępka: KOD i inne organizacje, a także partie opozycyjne mówią o sukcesie.

— WEDŁUG PIS, DEMONSTRACJE BYŁY FREKWENCYJNĄ KLAPĄ – Kępka dalej.

— PORANNA WYPOWIEDŹ PAWŁA SOLOCHA Z RMF.

— NARASTAJĄCY KONFLIKT WEWNĘTRZNY – konkluzja Kępki: Jutro w rocznicę czarnego protestu w całej Polsce odbędą się demonstracje i pikiety, a przeciwnicy zmian w sądownictwie też planują kolejne wystąpienia, ale groźniejszy dla obozu władzy wydaje się narastający konflikt wewnętrzny.

— PROTEST REZYDENTÓW.

— PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZOSTALIŚMY UZNANI PRZEZ LONDYŃSKICH ANALITYKÓW ZA RYNEK ROZWINIĘTY.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →