OBRAZ DNIA: Polsat: Sasin na czele komisji ds. VAT?, Fakty: PiS przykrywa aferę, IPSOS dla TVP: 61% za reparacjami

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Trzaskowski: Jeśli wrócimy do władzy, to nie będzie mowy, że Platforma będzie wyglądała jak kiedyś
PEK: Żałuję, że PAD nie zawetował ustawy u ustroju sądów powszechnych
Ziobro: Rola prokuratury i komisji śledczej nie jest tożsama, ale może się dobrze uzupełniać
Szydło: Nie chcę zajmować się elitami. Jestem tu od tego, żeby stanąć po stronie zwykłych Polaków
Szydło: Nie cofniemy się przed wprowadzeniem zmian w wymiarze sprawiedliwości
http://300polityka.pl/live/2017/09/15/

*****

FAKTY TVN

— Członkowie rządu i politycy PiS nie chcieli w piątek powiedzieć, kto był inicjatorem kampanii billboardowej „Sprawiedliwe sądy”.

— Politycy PiS nie mogą przyznać, że to kampania partyjna, bo partia nie może być finansowana przez żadne firmy, więc kampania za pieniądze spółek Skarbu Państwa byłaby nielegalna – Maciej Knapik.

— Dlatego jedni politycy mówią, że nie mają z tym nic wspólnego, inni, że to kampania rządu, a nie partii, ponieważ Państwowa Komisja Wyborcza już powiedziała, że rządowymi kampaniami się nie zajmuje. Tą jednak zajmie się już w poniedziałek. Prezydent nie komentuje – Knapik.

— Opozycja używa mocnych słów i pyta, czy Polska Fundacja Narodowa, która miała promować Polskę za granicą, może prowadzić kampanię negatywną wobec sądów, i to w kraju, czy to zgodne z jej statutem i czy na jej czele powinni stać działacze PiS, a ją samą powinni realizować specjaliści od PR-u, dobrze znani politykom – Knapik.

— PIS W TYLE, BO NIEDAWNO KOMISJI WS VAT NIE CHCIAŁ: To sprawa dla prokuratorów, ale politycy też chcą się nią zająć. W Sejmie ma powstać komisja śledcza, która zbada sprawę wyłudzeń podatku VAT w ostatnich latach. W wyścigu o to, kto pierwszy złoży wniosek o jej powołanie, prowadzi klub Kukiz’15. PiS jest w tyle, bo niedawno komisji nie chciało.

— HENRYK KOWALCZYK NIE BYŁ ZAINTERESOWANY KOMENTARZEM, BO JESZCZE 2 DNI TEMU MÓWIŁ CO INNEGO O KONIECZNOŚCI POWOŁANIA KOMISJI – Krzysztof Skórzyński.

— RZECZYWISTOŚĆ ZMIENIŁA SIĘ WCZORAJ, AD HOC WCZORAJ, BO BYŁA POTRZEBA CHWILI – Skórzyński.

— SZEF KLUBU PIS NAWET NIE STARAŁ SIĘ UKRYĆ, ŻE POWOŁANIE KOMISJI MA ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD AFERY BILLBOARDOWEJ – Skórzyński.

— Kalendarium jak PiS zmieniał zdanie.

— RADYKALNA ZMIANA ZDANIA DOKONAŁA SIĘ WCZORAJ TUŻ PRZED KONFERENCJĄ NA KTÓREJ PIS MUSIAŁ SIĘ TŁUMACZYĆ Z KAMPANII BILLBOARDOWEJ – Skórzyński.

— TO NA WCZORAJSZEJ PRZEDPOŁUDNIOWEJ NARADZIE PADŁO HASŁO: MUSIMY PRZYKRYĆ AFERĘ BILLBOARDOWĄ – Skórzyński.

— NIE WIDZĘ ZWIĄZKU PRZYCZYNOWO- SKUTKOWEGO – Ryszard Czarnecki.

— WYŁUDZENIA VAT I LEWE FAKTURY SĄ PROBLEMEM, ALE POWOŁANIE KOMISJI MOŻE BYĆ PRZYZNANIEM SIĘ, ŻE PROBLEMU NIE MOGĄ UDŹWIGNĄĆ PAŃSTWOWE SŁUŻBY – Skórzyński.

— Konflikt prezydent z ministrem obrony jeszcze potrwa, jeśli jego powodem jest odebranie dostępu do informacji niejawnych generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu. Procedura sprawdzania wojskowego może trwać nawet rok.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— WIELKI RABUNEK ZA RZĄDÓW PO-PSL – belka.

— Dlaczego miliardy złotych – zamiast do budżetu państwa – trafiały do przestępców – na to pytanie miałaby odpowiedzieć komisja śledcza. Wniosek o jej powołanie złożyli posłowie Kukiz 15, a podpisało się pod nim Prawo i Sprawiedliwość. To oznacza, że komisja powstanie. Politycy chcą zbadać zaniedbania od 2007 roku i wyjaśnić czemu całego procederu wyłudzeń nikt nie zablokował.

— NAWET AFERA AMBER GOLD BLEDNIE PRZY SKALI WYŁUDZEŃ VAT ZA RZĄDÓW PO-PSL – Damian Diaz.

— BYLI MINISTROWIE I WICEMINISTROWIE RZĄDÓW PO TO MUROWANI KANDYDACI DO ZEZNAWANIA PRZED KOMISJĄ – Diaz.

— RZĄD CHCE POMÓC OFIAROM SĄDOWEGO BEZPRAWIA – belka.

— OBRONA POPRZEZ ATAK – belka.

— Założenia reformy od początku krytykuje Krajowa Rada Sądownictwa. Teraz także kampanię „sprawiedliwe sądy”. Rzecznik KRS mówił wczoraj, że połowa z podanych w niej nagannych przypadków zachowań sędziów – to kłamstwa. Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Waldemar Żurek miał je wszystkie prostować, ale okazało się, że sędziemu zabrakło argumentów.

— POLACY STAWIAJĄ NA PIS – belka o sondażu.

— CHCEMY ODSZKODOWAŃ ZA NIEMIECKIE ZBRODNIE – belka.

— Ponad 60% Polaków popiera starania o odszkodowania za niemieckie zbrodnie z czasów drugiej wojny światowej – tak wynika z badania przeprowadzonego przez IPSOS dla Telewizji Polskiej. Wczoraj, rozmawiali też o tym prezydenci Polski i Niemiec. I zgodnie stwierdzili, że „sprawa odszkodowań wymaga spokojnej dyskusji”.

— 61% ZA UBIEGANIEM SIĘ O REPARACJE.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT DUDA POWIEDZIAŁ, ŻE OBECNA FALA TERRORYZMU WIĄŻE SIĘ Z FALĄ MIGRACJI I ZARZUCIŁ EUROPIE NAIWNOŚĆ WOBEC PROBLEMU UCHODŹCÓW – bez materiału.

— PREMIER SZYDŁO SPOTKAŁA SIĘ Z GRUPĄ OSÓB, KTÓRE OKREŚLAJĄ SIĘ JAKO POSZKODOWANE PRZEZ SĄDY – zapowiedź.

— KAMPANIA BILLBOARDOWO-INTERNETOWO-TELEWIZYJNA PFN BUDZI LICZNE KONTROWERSJE – Grzegorz Kępka.

— KĘPKA O BŁĘDACH W KAMPANII PFN.

— DO DZIŚ NIE WIADOMO, CZY KAMPANIA SPRAWIEDLIWE SĄDY JEST RZĄDOWA CZY NIE – Kępka.

— JESZCZE WCZORAJ WICEPREMIER GLIŃSKI MÓWIŁ COŚ INNEGO – Kępka dalej.

— PIS CHCE POWOŁAĆ KOMISJĘ ŚLEDCZĄ DS. WYŁUDZEŃ VAT – zapowiedź.

— WS. KOMISJI ŚLEDCZEJ DS. WYŁUDZEŃ VAT WCIĄŻ JEST WIELE PYTAŃ, ALE DZIŚ MOŻNA JUŻ Z DUŻĄ DOZĄ PRAWDOPODOBIEŃSTWA POWIEDZIEĆ, ŻE TAKA KOMISJA NA PEWNO POWSTANIE – Dariusz Ociepa.

— W NIEOFICJALNYCH ROZMOWACH RZĄDZĄCY PRZYZNAJĄ, ŻE SYTUACJA JEST NIEZRĘCZNA – Ociepa dalej: Trudno byłoby nie poprzeć wniosku Kukiz ‘15, skoro samemu jest się za powołaniem takiej komisji, ale z drugiej strony chodzi o termin.

— PIS CHCIAŁOBY ABY NAJPIERW PRACE SKOŃCZYŁA KOMISJA DS. AMBER GOLD – Ociepa: To może nastąpić w połowie przyszłego roku. Rządzącym chodzi o mocne przebicie się do opinii publicznej. Tak aby celnie uderzyć w Platformę.

— NA CZELE KOMISJI MÓGŁBY STANĄĆ JACEK SASIN – Ociepa dalej: On sam ponoć się do tego nie pali.

Pozostałe z : Stan gry

Lewicowy Stan Gry: Trepka: Lewica nie ma się czego wstydzić, Sroczyński i Major o liberalnych strażnikach konsensu: Lewico walcz o klasę średnią! Terlecki: PO skończy jak Unia Wolności

— KROWA NA GIGANCIE HITEM INTERNETU: “A krowa uciekinierka ma się dobrze w stadzie żubrów, Już prawie 3 miesiące na gigancie! (Puszcza Białowieska, 19.01.2018)” – RAFAŁ KOWALCZYK NA FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2060655020834110&set=a.1545683322331285.1073741831.100006688968458&type=3&theater — WOJCIECH MUCHA ODSŁANIA MANIPULACJĘ LOBBY ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA W FILMIE, KTÓRY MIAŁ KOMPROMITOWAĆ EKOLOGÓW: “W kolejnym etapie sprawdziłem Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości: Biernacki może dołączyć do Gowina, 61% pozytywnie ocenia rekonstrukcję, Fakty: To może być początek nowego okrągłego stołu w zdrowiu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Rezydenci OZZL: Z satysfakcją informujemy że rozpoczęliśmy realny dialog i negocjacje z MZ Szef Kancelarii Senatu: Otrzymałem polecenie przygotowania projektu pilnej nowelizacji regulaminu znoszącej tajność głosowań personalnych Sasin: Senatorowie, którzy głosowali przeciw, chyba chcieli powiedzieć Polakom, że jednak nie ma równości wobec prawa Czarnecki: Mógł zadziałać fakt Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Sasin, Czarnecki, Kamiński, Stefaniak, Morawiecki, Kuźniar i Halicki

17:45 Michał Kamiński – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Jakub Stefaniak, Julia Pitera, Kornel Morawiecki – TVN24 Tak jest 18:02 Adam Sandauer – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Ryszard Czarnecki – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Andrzej Halicki, Stanisław Tyszka, Zbigniew Janas, Tomasz Nałęcz – TVN24 FpF 19:55 Roman Kuźniar Czytaj więcej →

STAN GRY: Krasnodębski i Wiśniewska przeciw zabijaniu na futra, RZ: Prezes nie odpuści myśliwym, Kondzińska: Kaczyński buduje pragmatyczny konserwatyzm, Lisiewicz o 30-letnich karierowiczach

— KOWALCZYK O POWODACH ZMIANY PREMIERA, BRUDZIŃSKI I MORAWIECKI NA NARADACH WS ORKANU – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/01/19/ — ODESŁAĆ FUTRO DO HISTORII – Wojciech Mucha w GPC: “To będzie szok dla zwolenników krwawego biznesu, jakim jest hodowla zwierząt futerkowych. Mieszkańcy miejscowości opanowanych przez hodowców, aktywiści, a także konserwatywni europarlamentarzyści z Prawa Czytaj więcej →