OBRAZ DNIA: Jaki: Jeżeli Niemcy niedawno przestali płacić Francji to czemu nie Polsce? Wydarzenia o Solvere, Fakty o kadencji w SN

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: konsultacje PAD ws. sądów, Sejm po przerwie, legalność wyboru Przyłębskiej, rząd o nawałnicach. http://300polityka.pl/news/2017/09/10/polityczny-plan-tygodnia-konsultacje-pad-ws-sadow-sejm-po-przerwie-legalnosc-wyboru-przylebskiej-rzad-o-nawalnicach/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
“Powrót szeryfa” – Ziobro na okładce DoRze
Łapiński: Ustawy zostaną pokazane w drugiej połowie września
Trzaskowski: Jeżeli Kaczyński chce podejmować decyzje, niech weźmie odpowiedzialność i zostanie premierem
Jaki: Kaczyński to nie jest zwykły poseł. To lider naszej większości
Łapiński: Nie zarzucałbym Królikowskiemu, że był w rządzie PO. Doszlibyśmy do absurdu, że np. Jaki był radnym PO
http://300polityka.pl/live/2017/09/10/

*****

FAKTY TVN

— W CZASIE SĄDÓW DZIŚ KONFRONTACJA, NIE KOMPROMIS, WIĘC PYTAMY O KONSULTACJE – zapowiedź.

— RELACJE TYCH DWÓCH MINISTRÓW [KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO I PATRYKA JAKIEGO], TU PRZED PROGRAMEM W TVN24, DOSKONALE ODDAJĄ ATMOSFERĘ PANUJĄCĄ DZIŚ MIĘDZY ICH SZEFAMI – Arleta Zalewska: I szerzej między Pałacem Prezydenckim. Nieufność, wzajemne pretensje i konieczność zawarcia choćby pozornego porozumienia.

— KRZYSZTOF ŁAPIŃSKI: Emocje nie powinny nam przysłaniać celu, jakim jest reforma wymiaru sprawiedliwości.

— PATRYK JAKI: Jestem przekonany, że jeżeli będziemy tylko pudrowali sądownictwo, to będziemy oszukiwali ludzi, że coś się realni.

— WYMIANA ZDAŃ MIĘDZY ŁAPIŃSKIM I JAKIM Z KAWY NA ŁAWĘ.

— TAKIE GESTY JAK TEN MOŻNA UZNAĆ ZA PUDROWANIE ALE ISTNIEJĄCEGO KONFLIKTU – Zalewska.

— NA RAZIE NIE MA DECYZJI CZY PREZYDENT SWOJE PROPOZYCJE BĘDZIE Z MINISTERSTWEM SPRAWIEDLIWOŚCI W OGÓLE KONSULTOWAŁ – Zalewska dalej.

— W TLE TYCH WZAJEMNYCH USZCZYPLIWOŚCI TOCZY SIĘ GRA O OSTATECZNY KSZTAŁT PREZYDENCKICH PROJEKTÓW – Zalewska.

— BO TO, ŻE STRACI NA NICH MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI I OSOBIŚCIE MINISTER ZIOBRO, WĄTPLIWOŚCI NIE MA – Zalewska dalej.

— Z NASZYCH NIEOFICJALNYCH INFORMACJI WYNIKA, ŻE PODCZAS ROZMOWY W BELWEDERZE PREZYDENT MIAŁ PODKREŚLAĆ ZŁĄ WSPÓŁPRACĘ Z MINISTREM W CZASIE PRAC NAD USTAWAMI I BRAK JAKICHKOLWIEK KONSULTACJI – Zalewska.

— JEDNYM Z PRZEPISÓW, NA KTÓRYM MA ZALEŻEĆ PREZYDENTOWI, JEST NIEPRZERWANIE ZAPISANEJ W KONSTYTUCJI KADENCJI I PREZES SN – Zalewska dalej.

— MINISTER [JAKI] PRZYZNAŁ DZIŚ, ŻE TA WYMIANA KADROWA NIE JEST DLA NICH KLUCZOWE – Zalewska.

— Z PUNKTU WIDZENIA TOCZĄCEJ SIĘ WOJNY NA GÓRZE SPOTKANIE W BELWEDERZE MIAŁO BYĆ PRZEŁOMOWE – Zalewska dalej: Miało być sukcesem zwolenników kompromisu. Szczególnie że według naszych informacji to nie było pierwsze, ale jedno z kilku w ciągu pierwszego półtora roku kadencji spotkań prezesa z prezydentem w Belwederze. Przerwa w kontakcie miała trwać od 3 maja.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Niemcy muszą zapłacić za swoje zbrodnie – belka.

— Polska ma prawo domagać się odszkodowań od Niemiec, za straty i zniszczenia dokonane podczas II wojny światowej. Biuro Analiz Sejmowych zakończyło prace nad ekspertyzą w tej sprawie. Do raportu dotarł portal tvp.info. Wnioski ekspertów są jednoznaczne: roszczenia nie wygasły.

— TO FINAŁ 1,5 MIES.PRAC EKSPERTÓW BAS, KTÓRY ZOSTAŁ PRZEKAZANY POSŁOWI MULARCZYKOWI WNIOSKUJĄCEMU O TEN MATERIAŁ – Andrzej Grzegrzółka.

— SAMUEL PEREIRA: To 40 stronicowy materiał, porównanie odszkodowań jakie otrzymały kraje Europy Zachodniej, USA i Izraela i Polski.

— SKORO NIEMCY CAŁKIEM NIEDAWNO SKOŃCZYŁY PŁACIĆ NIEMCOM I FRANCJI TO DLACZEGO NIE POLSCE? – Patryk Jaki.

— NIE NALEŻY KIEROWAĆ SIĘ KOMPLEKSAMI I POPRAWNOŚCIĄ JAK REAGUJE OPOZYCJA, DRŻĄC GDY SIĘ PODNOSI TEN TEMAT – Michał Dworczyk.

— POLSKA WSCHODNIA WYCHODZI Z CIENIA – belka.

— Przez lata niedoceniany, często pomijany przy podziale środków. Nierzadko określany mianem „Polski B”. Dziś wschodni region naszego kraju powoli odbudowuje swoją pozycję. W Białymstoku, Siedlcach, czy Lublinie pojawiają się nowi inwestorzy. Budowane są nowe drogi, a bezrobocie spada.

— RZĄD PO-PSL NIE DBAŁ O ROZWÓJ POLSKI WSCHODNIEJ.

— POLACY TUTAJ MAJĄ TAKIE SAME PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA JAK MIESZKAŃCY WIELKICH MIAST – Joachim Brudziński w Siedlcach.

— ZBEZCZESZCZONA PAMIĘĆ O POLSKIM ZWYCIĘSTWIE: W Austrii na wzgórzu Kahlenberg zbezczeszczono cokół na którym ma powstać pomnik Jana III Sobieskiego. Nieznani sprawcy namalowali na nim wulgarne napisy i oblali farbą. Zniszczono także postument postawiony przez Ukraińców. Policja już zabezpieczyła miejsca i zatrzymała dwóch podejrzanych. Sprawę wyjaśnia Polska ambasada w Wiedniu.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— ZAWIADOMIENIA DO PROKURATURY I NIK NA DZIAŁALNOŚĆ POLSKIEJ FUNDACJI NARODOWEJ ZŁOŻĄ POSŁOWIE OPOZYCJI.

— POWIERZCHNIA REKLAMOWA W CENTRUM MIASTA MA SWOJĄ CENĘ, W TYM WYPADKU TO 19 MLN PRZEZNACZONYCH NA KAMPANIĘ INFORMACYJNĄ O REFORMIE SĄDOWNICTWA – Dominika Długosz.

— SKORO ANI PIS-U ANI RZĄDU, TO DZIWIĆ JEDYNIE MOŻE ZAANGAŻOWANIE PANI PREMIER I LUDZI ZWIĄZANYCH Z PIS-EM W CAŁĄ SPRAWĘ – Długosz dalej.

— POLSKA FUNDACJA NARODOWA, KTÓRA KAMPANIĘ POSTANOWIŁA PRZEPROWADZIĆ, MIAŁA DBAĆ O WIZERUNEK POLSKI ZA GRANICĄ – Długosz dalej: Pieniądze na działalność dostaje od spółek Skarbu Państwa. Na razie to prawie 100 mln i na razie to jedyna kampania, jaką organizuje.

— FUNDACJA NIE BYŁA ZOBOWIĄZANA DO OGŁASZANIA PRZETARGU NA REALIZACJĘ KAMPANII – Długosz.

— A WIĘC WYBRAŁA WEDLE UZNANIA, WYBRAŁA DEBIUTANTÓW BEZ DOŚWIADCZENIA NA RYNKU REKLAMOWYM – Długosz dalej: Na razie w miejscu siedziby spółki nie ma nawet tabliczki, że to tu.

— SPÓŁKA POWSTAŁA W MAJU TEGO ROKU, DO TEJ PORY ZAŁOŻYCIELE DZIAŁALI RACZEJ NA RYNKU POLITYCZNYM – Długosz: Najpierw w biurze prasowym PiS, a potem w KPRM. Anna Plakwicz była nawet szefową CIR. Piotr Matczuk natomiast pracował także w biurze prasowym Ministerstwa Sprawiedliwości w kadencji 2005-2007. Wówczas ministrem był także Zbigniew Ziobro.

— SPÓŁKA SOLVERE DOMENĘ SPRAWIEDLIWESADY.PL ZAREJESTROWAŁA DZIEŃ PO ZAPOWIEDZI PREZYDENTA, ŻE ZAWETUJE USTAWY O SN I KRS – Długosz dalej: Może to oznaczać, że kampanię planowano od półtora miesiąca. Bowiem od piątku można ją śledzić tym właśnie adresem.

— SAMA KAMPANIA JUŻ DOCZEKAŁA SIĘ PRZERÓBEK W INTERNECIE – Długosz.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Morawiecki: Szef tego obozu politycznego podkreślał zawsze, że…, Polsat: Prztyczek PiS w nos Gowina, Fakty o bankach, które płacą za SKOK-i

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński: Prezydent nie zajmuje się kampaniami, tylko pisze ustawy Łapiński o reparacjach: To jest kwestia tego, czy się to robi umiejętnie czy nieumiejętnie Łapiński o ustawie Błaszczaka: Trzeba ustalić czy tej służbie potrzebne są takie kompetencje Łapiński: Powinniśmy respektować orzeczenia ETS Łapiński wyklucza konsultowanie projektów z rządem Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Łapiński, Radziwiłł, Petru, Jaki, Komorowski, Balcerowicz, Zandberg, Budka i Siarkowska

18:00 Ryszard Petru – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Barbara Nowacka, Elżbieta Jakubiak, Adam Szłapka – TVN24 Tak jest 18:02 Bronisław Komorowski – RMF FM Popołudniowa rozmowa 18:25 Patryk Jaki – TVP Info O co chodzi 19:15 Leszek Balcerowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Borys Budka, Agnieszka Ścigaj – TVN24 Czytaj więcej →

STAN GRY: Krytyka Polityczna chwali PiS za Warszawę, GPC: Dekoncentracja wczesną jesienią, DGP: Prof. Bojańczyk za Bodnara?

— PREZYDENT POMAGA KOLEDZE Z SLD BUDOWAĆ SMART CITY – jedynka Gazety Krakowskiej: “Spółka, której właścicielem jest Krzysztof Klimczak, były działacz SLD, dostała pełnomocnictwa prezydenta na wykonywanie projektów „inteligentnego miasta”. Ma ona m.in. stworzyć miejską wypożyczalnię aut”. http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/czlowiek-z-sld-kolega-prezydenta-i-jego-mala-firma-zrobia-nam-smart-city,12498848/ — MOŻNA PIS-U NIE LUBIĆ ALE TO PIS DAŁ LOKATOROM NADZIEJE NA Czytaj więcej →