OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Kaczyński odjeżdżał wyraźnie zadowolony, Brudziński: Gwiazdki wydziwiały że się nad Bałtyk nie da pojechać

— NISKA SKUTECZNOŚĆ KAMPANII O SĄDACH – wynika z analizy portalu Politykawsieci.pl. http://politykawsieci.pl/analiza-czy-kampania-sprawiedliwesady-jest-skuteczna-w-socialmedia/

— JUTRO W KAWIE NA ŁAWĘ: Krzysztof Łapiński, Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Hetman, Agnieszka Ścigaj, Paweł Rabiej.

 

*****

FAKTY TVN

— DUDA I KACZYŃSKI PONAD DWIE GODZINY W CZTERY OCZY – zapowiedź.

— TO BYŁO PIERWSZE OD DWÓCH LAT SPOTKANIE W TAKIEJ FORMULE – Arleta Zalewska: Pierwsza rozmowa od zawetowania ustaw PiS-u przez prezydenta.

— OBIE STRONY PODKREŚLAJĄ KONSTRUKTYWNĄ I DOBRĄ ATMOSFERĘ ROZMOWY – Zalewska dalej: I to miał być jej zasadniczy polityczny cel.

— CZYLI JASNY SYGNAŁ DO POLITYKÓW PIS-U DO GASZENIA, A NIE – JAK W OSTATNICH TYGODNIACH – PODGRZEWANIA EMOCJI WOKÓŁ TRWAJĄCEJ WOJNY NA GÓRZE – Zalewska.

— TO BYŁA ROZMOWA PREZYDENTA Z LIDEREM PARTII, Z KTÓRĄ TEN WSZEDŁ NA KURS KOLIZYJNY – Zalewska dalej: Od tej decyzji [dwóch wet] ograniczone zaufanie jest w tę relację wpisane.

— Z NIEOFICJALNYCH INFORMACJI, JAKIE DOBIEGAJĄ Z OBU STRON, WYNIKA ŻE PODCZAS ROZMOWY PADŁY RACZEJ OGÓLNE DEKLARACJE GOTOWOŚCI DO WSPÓLNEGO DOKOŃCZENIA REFORMY SĄDOWNICTWA – Zalewska: Wciąż nie znamy więc kluczowej granicy kompromisu, czyli tego na jak daleko idące zmiany w prezydenckich ustawach zgodzi się PiS.

— JUŻ NA ŚRODĘ PREZYDENT ZAPROSIŁ DO PAŁACU SZEFÓW PARLAMENTARNYCH KLUBÓW – Zalewska: Wszyscy liderzy zapowiedzieli swoją obecność.

— ZA TYDZIEŃ STARTUJE SEJM, A TU REMONT JAKOŚ NIE MOŻE DOBIĆ DO METY – zapowiedź.

— PRZEZ PONAD MIESIĄC SYSTEM [DO GŁOSOWANIA] WART 5 MLN ZŁ TESTOWANO I CHOĆ BYŁ TAKI ŁADNY I NOWOCZESNY NIE ZADZIAŁAŁ JAK NALEŻY, WIĘC WRÓCIŁO STARE – Paweł Płuska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZIELONE ŚWIATŁO DLA REFORMY SĄDÓW – belka.

— 2,5 godziny trwała rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Głównym, choć nie jedynym tematem, była reforma sądownictwa. To spotkanie stało się impulsem do kolejnych rozmów. W przyszłym tygodniu w Pałacu Prezydenckim zaplanowano rozmowy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych.

— BARDZO DOBRE, WAŻNE SPOTKANIE, MYŚLĘ, ŻE BARDZO OWOCNE – Krzysztof Szczerski.

— KRZYSZTOF SZCZERSKI: Jest wspólna płaszczyzna, przekonanie prezydenta i większości, żeby przeprowadzić reformę i że powinna przywrócić Polakom zaufanie do sądownictwa.

— MICHAŁ WÓJCIK: Nie ma absolutnie żadnego pęknięcia, jest dyskusja na temat kształtu wymiaru sprawiedliwości.

— GRZEGORZ DŁUGI Z KUKIZ’15: Myślę, że wszystko zmierza ku dobremu i bardzo się z tego cieszę.

— RZĄD KONSEKWENTNIE REALIZUJE OBIETNICE WYBORCZE – belka.

— Reforma sądownictwa to jedna z obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory większość reform, które w swoim expose zapowiedziała premier Beata Szydło zostało już wprowadzona w życie lub jest w trakcie realizacji. W Siedlcach zorganizowano dziś wiec poparcia dla zmian, jakie przeprowadza w Polsce Prawo i Sprawiedliwość.

— Zebrali się w Siedlcach, żeby wyrazić poparcie dla działań rządu – Dominik Cierpioł.

— GWIAZDEK, KTÓRE WYDZIWIAŁY, MARUDZIŁY, ŻE TERAZ NAD BAŁTYK TRUDNO POJECHAĆ, BO SIĘ NAJECHAŁO TYCH WĄSATYCH JANUSZÓW, TE GRAŻYNY, ŻE SIĘ NAJECHAŁO TYLE TYCH DZIECIAKÓW, KTÓRE NIGDY NIE BYŁY NA WAKACJACH – Joachim Brudziński.

— POLITYCY PO MIELI SPECYFICZNE PODEJŚCIE DO PUBLICZNYCH PIENIĘDZY – Cierpioł.

— CZY KTOŚ Z NASZYCH KRYTYKÓW POWIEDZIAŁ SKĄD SIĘ TERAZ TE PIENIĄDZE WZIĘŁÁ A WCZEŚNIEJ ICH NIE BYŁO – Krzysztof Tchórzewski.

— Od 2 lat wiadomo, że Rostowski się mylił a na światło wychodzą kolejne przykłady marnotrawienia publicznych pieniędzy.

— POLSKI BUDŻET STABILNY I BEZPIECZNY – belka.

— POLSKA KOMISARZ PRZECIW POLSCE – belka.

— To nie Brexit, a kraje takie jak Polska – są dzisiaj problemem Europy. Tak sytuację wspólnoty, na łamach niemieckiego tygodnika Der Spiegel, skomentowała jedna z komisarzy Unii Europejskiej. Komisarz z Polski – Elżbieta Bieńkowska, była minister rozwoju regionalnego w rządzie Donalda Tuska.

— TO KOLEJNY RAZ KIEDY W NIEMIECKICH MEDIACH POLSKA KRYTYKOWANA JEST PRZEZ POLSKICH POLITYKÓW – Kamil Trzaska.

— PRÓBA ODDZIAŁYWANIA NA SYTUACJĘ W POLSCE WSZYSTKIMI MOŻLIWYMI METODAMI JAK PRÓBOWAŁ W GRUDNIU DONALD TUSK, GDY W POLSKIM SEJMIE TRWAŁ PUCZ OPOZYCJI – Trzaska.

— FRAGMENTY WYPOWIEDZI BIERZYŃSKIEGO O MOŻLIWYM ROZLEWIE KRWI PODCZAS PUCZU.

— NIE MA INNYCH POMYSŁÓW, SĄ KRZYKI, PRZEPYCHANKI, NAGRYWANIE TELEFONAMI A POTEM WYWIADY W NIEMIECKICH GAZETACH – Trzaska.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PONAD DWUGODZINNE SPOTKANIE PREZYDENTA Z PREZESEM PIS – zapowiedź.

— ZMIANY W SĄDOWNICTWIE BYŁY TYLKO JEDNYM Z TEMATÓW SPOTKANIA.

— SPOTKANIE MIAŁO POKAZAĆ PAD, GDZIE PIS MOŻE USTĄPIĆ – Dominika Długosz sprzed Belwederu: Uważam, że wczorajsza rozmowa prezydent z prezesem Kaczyńskim miała przede wszystkim pokazać prezydentowi Dudzie bardzo wyraźnie, które opinie pojawiające się od jego wet są opiniami Kaczyńskiego, a które pomniejszych członków PiS. Co za tym idzie – wyraźnie pokazać prezydentowi, gdzie PiS może ustąpić, a gdzie nie ruszy się nawet na milimetr i na co on, prezydent będzie mógł sobie jeszcze w tej sprawie pozwolić.

— W TYM SPOTKANIU WSZYSTKO JEST WAŻNE – Długosz dalej: Gdzie się odbyło, ile trwało i komu na nim zależało. Odpowiedzi są co najmniej wymijające [Andrzeja Zybertowicza].

— INFORMACJE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH TEŻ NIE ZDRADZAJĄ ZBYT WIELU SZCZEGÓŁÓW – Długosz: Jedynie wspólny przekaz o dobrej atmosferze i ważnych tematach.

— CHOCIAŻ KACZYŃSKI OPUSZCZAŁ BELWEDER WYRAŹNIE ZADOWOLONY, TO NIEKTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE BRAK INFORMACJI O TYM, CO USTALONO TO TEŻ INFORMACJA – Długosz dalej.

— NIE SŁYCHAĆ NIC O TYM, CZY PREZYDENT DOSTAŁ GWARANCJĘ, ŻE PIS NIE ODRZUCI JEGO WETA I CZY PARTIA POPRZE PREZYDENCKIE PROJEKTY – Długosz: Jedynie ogólne zapewnienia, że stanowisko głowy państwa się nie zmieniło.

— POJAWIAJĄ SIĘ TEŻ INFORMACJE, ŻE PRZY OKAZJI ROZMÓW O ZMIANACH W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI, MÓWIONO TAKŻE O ZMIANACH PERSONALNYCH W RZĄDZIE – Długosz dalej.

— OSTATNIO W MEDIACH POJAWIŁY SIĘ INFORMACJE, ŻE ZWOLNIENIE RZECZNIKA PREZYDENTA JEST WARUNKIEM ZGODY PIS-U NA REFERENDUM KONSTYTUCYJNE – Długosz: Podobno temat wrócił, ale już nie chodzi o głowę rzecznika, tylko o kształt ustaw sądowych. Nie przypadkiem wczoraj prezydent zaprosił szefów klubów do siebie na środę.

— BYĆ MOŻE PREZYDENTOWI PO PROSTU NIE CHODZI O KONSULTACJE, A O WYSŁANIE SYGNAŁU, ŻE SZUKA INNEJ WIĘKSZOŚCI W SEJMIE – Długosz dalej: Tak jak wysłał sygnał, że tym razem to on jest gospodarzem spotkania.

— CHYBA PO RAZ PIERWSZY TO PREZES CZEKAŁ NA PREZYDENTA – Długosz: Bo na miejsce spotkania przejechał przed Andrzejem Dudą.

— NIEOFICJALNE INFORMACJE MÓWIĄ, ŻE TO PREZES KACZYŃSKI WYSTĄPIŁ Z INICJATYWĄ SPOTKANIA – Długosz dalej.

— BYĆ MOŻE TERAZ WYSTRZAŁY BĘDĄ TROCHĘ SŁABIEJ SŁYSZALNE, ALE W ZAKOŃCZENIE TEJ POTYCZKI RACZEJ NIE NALEŻY WIERZYĆ – Długosz.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →