OBRAZ DNIA: Serwisy o szczycie PAD-PJK, Skórzyński: Rządowa kampania partyjnych haseł, Wiadomości z animacją o aferze toaletowej

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Zakończyło się spotkanie Duda-Kaczyński
Macierewicz o konflikcie między Pałacem a MON: Ja takiego konfliktu nie dostrzegam. Bywają różnice zdań
Dorn: Posypała się cała konstrukcja obozu władzy, którą prezes wyłożył na kongresie PiS
Schetyna: Jeżeli będą konsultacje z PAD, jesteśmy gotowi do rozmowy, ale na poziomie merytorycznym
Jaki: Będę głosował za odrzuceniem weta prezydenta
Schetyna: To polski rząd musi być aktywny jeśli chodzi o aplikację do Funduszu Solidarności
Karczewski: Wszystkie rozmowy JK i PAD były niezwykle konstruktywne i owocne. To, na które czekamy, też takie będzie
PAD w przyszłym tygodniu zaprosi na spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych
http://300polityka.pl/live/2017/09/08/

*****

FAKTY TVN

— NIEOFICJALNE INFORMACJE BOJU O PRESTIŻ GDZIE MIAŁO SIĘ ODBYĆ SPOTKANIE – Jakub Sobieniowski.

—  Politycy PiS są przekonani, że Jarosław Kaczyński nie zechce rozmawiać nawet z prezydentem o obecności Antoniego Macierewicza w rządzie. Przedstawiciele partii uważają, że Jarosław Kaczyński nie poświęci ministra obrony nawet w imię polepszenia relacji z Andrzejem Dudą – Sobieniowski.

— RAFAŁ GRUPIŃSKI: Mamy wojnę na prężenie muskułów, że tak powiem. Andrzej Duda chce usunięcia Antoniego Macierewicza. Słusznie, bo zbyt wiele także rosyjskich tropów się wokół niego uwidacznia. Z drugiej strony, Jarosław Kaczyński jest uzależniony od Antoniego Macierewicza.

— ALE MAM BRANIE DZISIAJ – Gliński wychodząc z Nowogrodzkiej.

— TO BĘDZIE DOBRE SPOTKANIE – Morawiecki wychodząc z Nowogrodzkiej.

— W piątek doszło do nadzwyczajnego spotkania przy Nowogrodzkiej. Nie ma po nim oficjalnych informacji. Beata Szydło także przyjechała do siedziby PiS, ale wyjechała z Nowogrodzkiej szybciej niż wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. Kolejne spotkania prezydenta z politykami PiS, w tym z marszałkami Senatu i Sejmu, są zaplanowane na przyszły tydzień – Sobieniowski.

— REFORMĘ NA SZTANDARACH MA PIS, CZY TO DBANIE O WIZERUNEK POLSKI CZY PARTII?

— PREMIER ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE RZEKOMO APOLITYCZNEJ KAMPANII – Krzysztof Skórzyński.

— KTÓRY ELEMENT MISJI FUNDACJI UZASADNIA TAK MIŁĄ RZĄDOWI KAMPANIĘ? – pytanie Skórzyńskiego.

— KAMPANIA PROMUJĄCA USTAWY PIS MA KOSZTOWAĆ 19 MLN ZŁ  – Skórzyński.

— PROMOWAĆ POLSKĘ MAJĄ HISTORIĘ O PIJANYM SĘDZI CZY SĘDZI KTÓRY UKRADŁ KIEŁBASĘ, NA BILLBOARDACH POJAWIAJĄ SIĘ KOPIE HASEŁ, KTÓRYMI PIS PROMOWAŁ ZAWETOWANE USTAWY – Skórzyński.

— KAMPANIA PROMUJĄCA WPROST PARTYJNĄ WERSJĘ PRZEWROTU W SĄDACH, MA BYĆ ELEMENTEM PRESJI NA PREZYDENTA, APARTYJNA FUNDACJA PRZEDSTAWIA – Skórzyński.

— KAMPANIA PODWAŻA ARGUMENTY KTÓRE STAŁY ZA WETEM USTAWY O SN – Skórzyński.

— EPISKOPAT APELUJE O POJEDNANIE Z NIEMCAMI: „Reparacje wojenne Polsce się należą” – tak mówi premier i PiS, a w Niemczech te głosy odbijają się szerokim echem. Kiedy słychać demony, z Kościoła słychać głos rozsądku. „Trzeba chronić kapitał pojednania” pisze Episkopat i prosi o roztropną dyplomację.

— KOŚCIÓŁ ABSOLUTNIE NIE WYSTĘPUJE PRZECIW REPARACJOM, APELUJE O TO, ŻEBY NIE BYŁO EMOCJI – Ryszard Czarnecki.

— NIE NAKRĘCAJMY EMOCJI – Grzegorz Długi z Kukiz ’15.

— ZARZUTY WOBEC PREZESA NIK BRZMIĄ GROŹNIE, JEST OSKARŻONY O NADUŻYCIE WŁADZY.

— Czy o pieniądzach organizacji pozarządowych zdecyduje minister kultury? Temat dotacji rządowych dla organizacji pozarządowych wraca po wakacjach. Dotacje są udzielane przez różne ministerstwa, ale wicepremier Piotr Gliński chciałby scentralizować ten proces.

— Ma być powołany Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Opozycja protestuje.

— RYSZARD PETRU: Organizacje pozarządowe pod butem rządu to kuriozum na skalę światową. Albo coś jest pozarządowe albo kontrolowane przez rząd – skomentował Ryszard Petru.

— ADAM STRZEMBOSZ: Monopolizuje sobie prawo do decyzji przede wszystkim finansowych, ale też do głośnego kwalifikowania, która organizacja jest cacy, a która be.

— Premier Beata Szydło mówiła, że pieniądze dostają fundacje, które były podporządkowane politykom poprzedniego układu rządzącego. To wzbudziło obawy, że po zmianach, środki dostanie ten, kto wspiera PiS, a kto podpadł władzy, ten nie ma na co liczyć – Maciej Knapik.

— HATAKUMBA: „Niemiecka hatakumba” i internetowy szał. Patryk Jaki zabłysnął nowym słowem. Jaki minister taka hatakumba.

— RÓŻNICA JAK POMIĘDZY KARIMATA A MATA HARI.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SPOTKANIE W BELWEDERZE – na jedynce.

— Wiadomości zaczynamy od trwającego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy są projekty ustaw reformujących polskie sądownictwo.

— RZĄD CHCE ZMIAN W SĄDOWNICTWIE – belka.

— „Nie zgadzajmy się, żeby było tak jak było, zróbmy dobrą reformę sądownictwa” – mówi premier Beata Szydło. W internecie pojawiły się spoty kampanii informacyjnej o reformie sądownictwa, a w całej Polsce można zobaczyć billboardy z hasłem: „Niech zostanie tak, jak było”, które jest nawiązaniem do słów byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego.

— FRAGMENTY SPOTÓW PFN.

— OD 16.08 ZACZYNA DZIAŁAĆ SYSTEM LOSOWANIA SĘDZIÓW.

— PRZYKŁADÓW PATOLOGII JEST WIELE – Ewa Bugała.

— PREZES NIK OSKARŻONY O NADUŻYCIE WŁADZY – belka.

— 4 zarzuty wobec prezesa NIK – rzeczniczka prokuratury.

— BEZCZELNE ŻĄDANIA HANDLARKI ROSZCZEŃ – belka.

— ZAOGNIANIE RELACJI Z UE TO POKŁOSIE RZĄDÓW EWY KOPACZ – Bartłomiej Graczak.

— KEMPA WE WSCHODNIM LIBANIE NA TEMAT POMOCY UCHODŹCOM NA MIEJSCU.

— USTAWA MA PRZYWRÓCIĆ PLURALIZM NA RYNKU MEDIÓW – Marcin Szypszak: Głównym celem jest ograniczenie monopolu. Nowa ustawa wzorowana na rozwiązaniach francuskich i niemieckich.

— KAPITAŁ ZAGRANICZNY KONTROLUJE ¾ RYNKU MEDIALNEGO – Szypszak.

— ZAGRANICZNI WŁAŚCICIELE MAJĄ AMBICJE WPŁYWANIA NA POLSKĄ OPINIĘ PUBLICZNĄ CZEGO DOWODEM JEST NIEDAWNY LIST PREZESA RASP.

— AFERA TOALETOWA – belka.

— Chociaż Platforma Obywatelska przyjechała na zakończone w Krynicy Forum Ekonomiczne z gotowym programem gospodarczym – cały show skradł jej poseł Michał Szczerba. Podstępnie wdarł się do… toalety, przed którą oczekiwali inni. Zaatakował też dziennikarza. To nie pierwsza wpadka tego polityka Platformy.

— W MATERIALE ANIMACJA. http://wiadomosci.tvp.pl/33919054/afera-toaletowa

— FRAGMENT: https://twitter.com/gd7171/status/906226197381578752

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SPOTKANIE PREZESA PIS Z PREZYDENTEM DUDĄ TO DZIŚ TEMAT NUMER JEDEN – zapowiedź.

— NIE DOŚĆ ŻE TRUDNE TO JESZCZE BARDZO TAJEMNICZE – Dorota Gawryluk.

— DO 13:00 NIKT NIE CHCIAŁ TEGO OFICJALNIE POTWIERDZIĆ – Dariusz Ociepa: O spotkaniu na szczycie prezydent mówił rano: to medialne spekulacje.

— TEMAT ZACZĄŁ ŻYĆ WCZESNYM POPOŁUDNIEM, TUŻ PO POWROCIE PREZYDENTA Z KAZACHSTANU – Ociepa dalej: W siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej odbywało się spotkanie prezydium partii. To tu zyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że dojdzie do rozmowy prezydenta z prezesem.

— MIEJSCE I CZAS DO OSTATNIEJ CHWILI TRZYMANE BYŁY W TAJEMNICY – Ociepa: Ze względów wizerunkowych prezydent nie mógł sobie jednak pozwolić na inne miejsce niż jego.

— DO SPOTKANIA DOSZŁO OSTATECZNIE W BELWEDERZE O 18:00 – Ociepa: I tu kolejna rzecz warta odnotowania. Pierwszym który przyjechał do Belwederu był Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda dotarł minutę później. To oczywiście drobiazg, ale wymowny.

— DO SPOTKAŃ PREZYDENTA Z PREZESEM PIS DOCHODZI ZWYKLE PODCZAS OFICJALNYCH UROCZYSTOŚCI – Ociepa dalej: Poza uroczystościami to rzadkość. Wiadomo jednak, że w przeszłości Andrzej Duda był u Jarosława Kaczyńskiego w domu na Żoliborzu.

— TEMAT DZISIEJSZEJ ROZMOWY NASUWA SIĘ SAM – Ociepa: Po zawetowaniu dwóch kluczowych dla PiS ustaw, między prezydentem i jego środowiskiem zawiało chłodem. Na otwartą wojnę ani jedna ani druga strona nie może sobie jednak pozwolić.

— NAJBLIŻSZE TYGODNIE BĘDĄ KLUCZOWE – Ociepa dalej: Prezydenckie projekty ustaw o sądownictwie mają być gotowe po 20 września. Tak jak zapowiadał prezydent w dniu zawetowania ustaw autorstwa PiS.

— PYTANIE CZY PIS JE ZAAKCEPTUJE CZY TEŻ ZMIENI NIE DO POZNANIA – Ociepa.

— PRAWDOPODOBNIE W PONIEDZIAŁEK ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE PREZYDENTA MARSZAŁKIEM SENATU – Ociepa dalej: Później spotkania z liderami.

— TA OFENSYWA URUCHOMIŁA SZEREG SPEKULACJI – Ociepa: Nawet o przedterminowych wyborach.

— PREZYDENT MUSI ODPOWIEDZIEĆ PREZESOWI, CZY NADAL JEST LOJALNYM CZŁONKIEM DRUŻYNY DOBREJ ZMIANY CZY PROWADZI JUŻ WŁASNĄ POLITYKĘ – Ociepa dalej.

— ZŁOŚLIWOŚCI I CIĘTE RIPOSTY – TAK ROZMAWIAJĄ LUDZIE PREZYDENTA Z LUDŹMI OBOZU RZĄDZĄCEGO – zapowiedź.

— RZECZNIK PREZYDENTA NIE ODPUSZCZA – Agnieszka Milczarz: Przy każdej okazji – mówiąc kolokwialnie – wbija szpilę Patrykowi Jakiemu.

— ŻARTOBLIWE WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO TO EFEKT WPISU PATRYKA JAKIEGO – Milczarz dalej.

— TA ZABAWNA – WYDAWAŁOBY SIĘ – WYMIANA USZCZYPLIWOŚCI WPISUJE SIĘ W STAN NAPIĘCIA MIĘDZY KANCELARIĄ PREZYDENTA, RZĄDEM A PREZESEM PIS W KONFLIKCIE O MINISTRA MACIEREWICZA I SĄDY – Milczarz.

— SPORNA KAMPANIA – zapowiedź.

— JEST ICH DUŻO W WIELU MIEJSCACH POLSKI, A BĘDZIE JESZCZE WIĘCEJ – Grzegorz Kępka: To kampania billboardowa przekonująca do reformy sądownictwa.

— KAMPANIĘ FINANSUJE POLSKA FUNDACJA NARODOWA – Kępka dalej: Powołana ponad rok temu by reklamować nasz kraj.

— Najważniejszą misją fundacji miała być poprawa wizerunku Polski na świecie. Jednak kampania dot. sądownictwa niemal na pewno pogorszy wizerunek samej fundacji – konkluzja Kępki.

— JEST AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO PREZESOWI NIK – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →