OBRAZ DNIA: Serwisy o szczycie PAD-PJK, Skórzyński: Rządowa kampania partyjnych haseł, Wiadomości z animacją o aferze toaletowej

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Zakończyło się spotkanie Duda-Kaczyński
Macierewicz o konflikcie między Pałacem a MON: Ja takiego konfliktu nie dostrzegam. Bywają różnice zdań
Dorn: Posypała się cała konstrukcja obozu władzy, którą prezes wyłożył na kongresie PiS
Schetyna: Jeżeli będą konsultacje z PAD, jesteśmy gotowi do rozmowy, ale na poziomie merytorycznym
Jaki: Będę głosował za odrzuceniem weta prezydenta
Schetyna: To polski rząd musi być aktywny jeśli chodzi o aplikację do Funduszu Solidarności
Karczewski: Wszystkie rozmowy JK i PAD były niezwykle konstruktywne i owocne. To, na które czekamy, też takie będzie
PAD w przyszłym tygodniu zaprosi na spotkanie przedstawicieli klubów parlamentarnych
http://300polityka.pl/live/2017/09/08/

*****

FAKTY TVN

— NIEOFICJALNE INFORMACJE BOJU O PRESTIŻ GDZIE MIAŁO SIĘ ODBYĆ SPOTKANIE – Jakub Sobieniowski.

—  Politycy PiS są przekonani, że Jarosław Kaczyński nie zechce rozmawiać nawet z prezydentem o obecności Antoniego Macierewicza w rządzie. Przedstawiciele partii uważają, że Jarosław Kaczyński nie poświęci ministra obrony nawet w imię polepszenia relacji z Andrzejem Dudą – Sobieniowski.

— RAFAŁ GRUPIŃSKI: Mamy wojnę na prężenie muskułów, że tak powiem. Andrzej Duda chce usunięcia Antoniego Macierewicza. Słusznie, bo zbyt wiele także rosyjskich tropów się wokół niego uwidacznia. Z drugiej strony, Jarosław Kaczyński jest uzależniony od Antoniego Macierewicza.

— ALE MAM BRANIE DZISIAJ – Gliński wychodząc z Nowogrodzkiej.

— TO BĘDZIE DOBRE SPOTKANIE – Morawiecki wychodząc z Nowogrodzkiej.

— W piątek doszło do nadzwyczajnego spotkania przy Nowogrodzkiej. Nie ma po nim oficjalnych informacji. Beata Szydło także przyjechała do siedziby PiS, ale wyjechała z Nowogrodzkiej szybciej niż wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki. Kolejne spotkania prezydenta z politykami PiS, w tym z marszałkami Senatu i Sejmu, są zaplanowane na przyszły tydzień – Sobieniowski.

— REFORMĘ NA SZTANDARACH MA PIS, CZY TO DBANIE O WIZERUNEK POLSKI CZY PARTII?

— PREMIER ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE RZEKOMO APOLITYCZNEJ KAMPANII – Krzysztof Skórzyński.

— KTÓRY ELEMENT MISJI FUNDACJI UZASADNIA TAK MIŁĄ RZĄDOWI KAMPANIĘ? – pytanie Skórzyńskiego.

— KAMPANIA PROMUJĄCA USTAWY PIS MA KOSZTOWAĆ 19 MLN ZŁ  – Skórzyński.

— PROMOWAĆ POLSKĘ MAJĄ HISTORIĘ O PIJANYM SĘDZI CZY SĘDZI KTÓRY UKRADŁ KIEŁBASĘ, NA BILLBOARDACH POJAWIAJĄ SIĘ KOPIE HASEŁ, KTÓRYMI PIS PROMOWAŁ ZAWETOWANE USTAWY – Skórzyński.

— KAMPANIA PROMUJĄCA WPROST PARTYJNĄ WERSJĘ PRZEWROTU W SĄDACH, MA BYĆ ELEMENTEM PRESJI NA PREZYDENTA, APARTYJNA FUNDACJA PRZEDSTAWIA – Skórzyński.

— KAMPANIA PODWAŻA ARGUMENTY KTÓRE STAŁY ZA WETEM USTAWY O SN – Skórzyński.

— EPISKOPAT APELUJE O POJEDNANIE Z NIEMCAMI: „Reparacje wojenne Polsce się należą” – tak mówi premier i PiS, a w Niemczech te głosy odbijają się szerokim echem. Kiedy słychać demony, z Kościoła słychać głos rozsądku. „Trzeba chronić kapitał pojednania” pisze Episkopat i prosi o roztropną dyplomację.

— KOŚCIÓŁ ABSOLUTNIE NIE WYSTĘPUJE PRZECIW REPARACJOM, APELUJE O TO, ŻEBY NIE BYŁO EMOCJI – Ryszard Czarnecki.

— NIE NAKRĘCAJMY EMOCJI – Grzegorz Długi z Kukiz ’15.

— ZARZUTY WOBEC PREZESA NIK BRZMIĄ GROŹNIE, JEST OSKARŻONY O NADUŻYCIE WŁADZY.

— Czy o pieniądzach organizacji pozarządowych zdecyduje minister kultury? Temat dotacji rządowych dla organizacji pozarządowych wraca po wakacjach. Dotacje są udzielane przez różne ministerstwa, ale wicepremier Piotr Gliński chciałby scentralizować ten proces.

— Ma być powołany Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Opozycja protestuje.

— RYSZARD PETRU: Organizacje pozarządowe pod butem rządu to kuriozum na skalę światową. Albo coś jest pozarządowe albo kontrolowane przez rząd – skomentował Ryszard Petru.

— ADAM STRZEMBOSZ: Monopolizuje sobie prawo do decyzji przede wszystkim finansowych, ale też do głośnego kwalifikowania, która organizacja jest cacy, a która be.

— Premier Beata Szydło mówiła, że pieniądze dostają fundacje, które były podporządkowane politykom poprzedniego układu rządzącego. To wzbudziło obawy, że po zmianach, środki dostanie ten, kto wspiera PiS, a kto podpadł władzy, ten nie ma na co liczyć – Maciej Knapik.

— HATAKUMBA: „Niemiecka hatakumba” i internetowy szał. Patryk Jaki zabłysnął nowym słowem. Jaki minister taka hatakumba.

— RÓŻNICA JAK POMIĘDZY KARIMATA A MATA HARI.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SPOTKANIE W BELWEDERZE – na jedynce.

— Wiadomości zaczynamy od trwającego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematem rozmowy są projekty ustaw reformujących polskie sądownictwo.

— RZĄD CHCE ZMIAN W SĄDOWNICTWIE – belka.

— „Nie zgadzajmy się, żeby było tak jak było, zróbmy dobrą reformę sądownictwa” – mówi premier Beata Szydło. W internecie pojawiły się spoty kampanii informacyjnej o reformie sądownictwa, a w całej Polsce można zobaczyć billboardy z hasłem: „Niech zostanie tak, jak było”, które jest nawiązaniem do słów byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego.

— FRAGMENTY SPOTÓW PFN.

— OD 16.08 ZACZYNA DZIAŁAĆ SYSTEM LOSOWANIA SĘDZIÓW.

— PRZYKŁADÓW PATOLOGII JEST WIELE – Ewa Bugała.

— PREZES NIK OSKARŻONY O NADUŻYCIE WŁADZY – belka.

— 4 zarzuty wobec prezesa NIK – rzeczniczka prokuratury.

— BEZCZELNE ŻĄDANIA HANDLARKI ROSZCZEŃ – belka.

— ZAOGNIANIE RELACJI Z UE TO POKŁOSIE RZĄDÓW EWY KOPACZ – Bartłomiej Graczak.

— KEMPA WE WSCHODNIM LIBANIE NA TEMAT POMOCY UCHODŹCOM NA MIEJSCU.

— USTAWA MA PRZYWRÓCIĆ PLURALIZM NA RYNKU MEDIÓW – Marcin Szypszak: Głównym celem jest ograniczenie monopolu. Nowa ustawa wzorowana na rozwiązaniach francuskich i niemieckich.

— KAPITAŁ ZAGRANICZNY KONTROLUJE ¾ RYNKU MEDIALNEGO – Szypszak.

— ZAGRANICZNI WŁAŚCICIELE MAJĄ AMBICJE WPŁYWANIA NA POLSKĄ OPINIĘ PUBLICZNĄ CZEGO DOWODEM JEST NIEDAWNY LIST PREZESA RASP.

— AFERA TOALETOWA – belka.

— Chociaż Platforma Obywatelska przyjechała na zakończone w Krynicy Forum Ekonomiczne z gotowym programem gospodarczym – cały show skradł jej poseł Michał Szczerba. Podstępnie wdarł się do… toalety, przed którą oczekiwali inni. Zaatakował też dziennikarza. To nie pierwsza wpadka tego polityka Platformy.

— W MATERIALE ANIMACJA. http://wiadomosci.tvp.pl/33919054/afera-toaletowa

— FRAGMENT: https://twitter.com/gd7171/status/906226197381578752

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SPOTKANIE PREZESA PIS Z PREZYDENTEM DUDĄ TO DZIŚ TEMAT NUMER JEDEN – zapowiedź.

— NIE DOŚĆ ŻE TRUDNE TO JESZCZE BARDZO TAJEMNICZE – Dorota Gawryluk.

— DO 13:00 NIKT NIE CHCIAŁ TEGO OFICJALNIE POTWIERDZIĆ – Dariusz Ociepa: O spotkaniu na szczycie prezydent mówił rano: to medialne spekulacje.

— TEMAT ZACZĄŁ ŻYĆ WCZESNYM POPOŁUDNIEM, TUŻ PO POWROCIE PREZYDENTA Z KAZACHSTANU – Ociepa dalej: W siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej odbywało się spotkanie prezydium partii. To tu zyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że dojdzie do rozmowy prezydenta z prezesem.

— MIEJSCE I CZAS DO OSTATNIEJ CHWILI TRZYMANE BYŁY W TAJEMNICY – Ociepa: Ze względów wizerunkowych prezydent nie mógł sobie jednak pozwolić na inne miejsce niż jego.

— DO SPOTKANIA DOSZŁO OSTATECZNIE W BELWEDERZE O 18:00 – Ociepa: I tu kolejna rzecz warta odnotowania. Pierwszym który przyjechał do Belwederu był Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda dotarł minutę później. To oczywiście drobiazg, ale wymowny.

— DO SPOTKAŃ PREZYDENTA Z PREZESEM PIS DOCHODZI ZWYKLE PODCZAS OFICJALNYCH UROCZYSTOŚCI – Ociepa dalej: Poza uroczystościami to rzadkość. Wiadomo jednak, że w przeszłości Andrzej Duda był u Jarosława Kaczyńskiego w domu na Żoliborzu.

— TEMAT DZISIEJSZEJ ROZMOWY NASUWA SIĘ SAM – Ociepa: Po zawetowaniu dwóch kluczowych dla PiS ustaw, między prezydentem i jego środowiskiem zawiało chłodem. Na otwartą wojnę ani jedna ani druga strona nie może sobie jednak pozwolić.

— NAJBLIŻSZE TYGODNIE BĘDĄ KLUCZOWE – Ociepa dalej: Prezydenckie projekty ustaw o sądownictwie mają być gotowe po 20 września. Tak jak zapowiadał prezydent w dniu zawetowania ustaw autorstwa PiS.

— PYTANIE CZY PIS JE ZAAKCEPTUJE CZY TEŻ ZMIENI NIE DO POZNANIA – Ociepa.

— PRAWDOPODOBNIE W PONIEDZIAŁEK ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE PREZYDENTA MARSZAŁKIEM SENATU – Ociepa dalej: Później spotkania z liderami.

— TA OFENSYWA URUCHOMIŁA SZEREG SPEKULACJI – Ociepa: Nawet o przedterminowych wyborach.

— PREZYDENT MUSI ODPOWIEDZIEĆ PREZESOWI, CZY NADAL JEST LOJALNYM CZŁONKIEM DRUŻYNY DOBREJ ZMIANY CZY PROWADZI JUŻ WŁASNĄ POLITYKĘ – Ociepa dalej.

— ZŁOŚLIWOŚCI I CIĘTE RIPOSTY – TAK ROZMAWIAJĄ LUDZIE PREZYDENTA Z LUDŹMI OBOZU RZĄDZĄCEGO – zapowiedź.

— RZECZNIK PREZYDENTA NIE ODPUSZCZA – Agnieszka Milczarz: Przy każdej okazji – mówiąc kolokwialnie – wbija szpilę Patrykowi Jakiemu.

— ŻARTOBLIWE WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA ŁAPIŃSKIEGO TO EFEKT WPISU PATRYKA JAKIEGO – Milczarz dalej.

— TA ZABAWNA – WYDAWAŁOBY SIĘ – WYMIANA USZCZYPLIWOŚCI WPISUJE SIĘ W STAN NAPIĘCIA MIĘDZY KANCELARIĄ PREZYDENTA, RZĄDEM A PREZESEM PIS W KONFLIKCIE O MINISTRA MACIEREWICZA I SĄDY – Milczarz.

— SPORNA KAMPANIA – zapowiedź.

— JEST ICH DUŻO W WIELU MIEJSCACH POLSKI, A BĘDZIE JESZCZE WIĘCEJ – Grzegorz Kępka: To kampania billboardowa przekonująca do reformy sądownictwa.

— KAMPANIĘ FINANSUJE POLSKA FUNDACJA NARODOWA – Kępka dalej: Powołana ponad rok temu by reklamować nasz kraj.

— Najważniejszą misją fundacji miała być poprawa wizerunku Polski na świecie. Jednak kampania dot. sądownictwa niemal na pewno pogorszy wizerunek samej fundacji – konkluzja Kępki.

— JEST AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO PREZESOWI NIK – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →