OBRAZ DNIA: Skórzyński: Projekty PAD w pierwszej połowie września, Wiadomości o największej aferze III RP

— SCHETYNA APELUJE O OGŁOSZENIE STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ. http://300polityka.pl/news/2017/08/17/schetyna-apeluje-o-ogloszenie-stanu-kleski-zywiolowej/

— JUSTYN PISKORSKI KANDYDATEM PIS NA SĘDZIEGO TK. http://300polityka.pl/news/2017/08/17/justyn-piskorski-kandydatem-pis-na-sedziego-tk/

*****

FAKTY TVN

— MARIUSZ BŁASZCZAK PORADZIŁ WOJEWODZIE POMORSKIEMU MNIEJ MÓWIĆ, A WIĘCEJ ROBIĆ – zapowiedź.

— WOJEWODA POMORSKI: Do zbierania gałęzi, zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska [wypowiedź z wczoraj].

— ODPOWIEDŹ MOŻE DZIWIĆ I DZIWI TYM BARDZIEJ, ŻE ZANIM POJAWIŁO SIĘ WOJSKO, DO USUWANIA SKUTKÓW NAWAŁNICY STRAŻAKOM POMAGALI I POMAGAJĄ ZWYKLI LUDZIE, HARCERZE A NAWET DZIECI – Maciej Knapik.

— SOŁTYS RYTLA NIE CHCE PODGRZEWAĆ ATMOSFERY – Knapik dalej.

— OPOZYCJA MÓWI JUŻ INNYM JĘZYKIEM – Knapik.

— MINISTER BŁASZCZAK WCALE BO NIE BRONI – Knapik dalej.

— MINISTERSTWO OBRONY – NIEJAKO W USPRAWIEDLIWIENIU – POKAZUJE WNIOSEK O POMOC WOJSKA Z PONIEDZIAŁKU, 3 DNI PO NAWAŁNICY I Z BŁĘDAMI – Knapik: Gmina Rytel nie istnieje, Rytel to miejscowość.

— OPOZYCJA PODEJRZEWA, ŻE WOJEWODA BĘDZIE TERAZ DLA RZĄDU KOZŁEM OFIARNYM WINNYM ZAMIESZANIA I OPÓŹNIEŃ – Knapik dalej.

— W MATERIALE FOTOMONTAŻ DONALDA TUSKA W STROJU WIĘZIENNYM Z FB WOJEWODY.

— WOJSKO DO WOJEWODY JUŻ SIĘ NIE PRZYZNAJE – Knapik.

— ANTONI MACIEREWICZ MIMO TAKICH WSPÓLNYCH ZDJĘĆ TERAZ W DALSZYCH USTALENIACH POMIJA WOJEWODĘ – Knapik dalej.

— WOJEWODA POMORSKI: To było powiedziane w pewnym kontekście jako przykład. Jako przykład.

— OPOZYCJA DOMAGA SIĘ OD RZĄDU WPROWADZENIA STANU KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ – Knapik: Rząd twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

— FORUM WSPÓŁPRACY SĘDZIÓW APELUJE, BY NIE PRZYJMOWAĆ STANOWISK OD ZIOBRY – zapowiedź.

— WICEMINISTROWI SPRAWIEDLIWOŚCI WYSTARCZYŁY 4 SEKUNDY, BY ODPOWIEDZIEĆ NA APEL WPŁYWOWEJ GRUPY SĘDZIÓW – Krzysztof Skórzyński.

— SKÓRZYŃSKI O TYM, ŻE ZIOBRO BĘDZIE MÓGŁ ODWOŁAĆ PREZESÓW SĄDÓW I DAĆ AWANS SWOIM NOMINANTOM.

— JEST PRAWDOPODOBNE, ŻE ZBIGNIEW ZIOBRO Z WYMIANĄ KADR W SĄDACH BĘDZIE NA RAZIE CZEKAŁ – Skórzyński: Bo według naszych informacji już w pierwszej połowie września prezydent ma przedstawić dwie ustawy na które czeka PiS po słynnych dwóch wetach.

— USTAWY DLA PREZYDENTA PISZE TEN CENIONY PRAWNIK, CO W TYM PRZYPADKU JEST RÓWNIE WAŻNE JAK TO, ŻE MICHAŁ KRÓLIKOWSKI BYŁ WICEMINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI ZA PLATFORMY GDY MINISTREM BYŁ JAROSŁAW GOWIN – Skórzyński dalej: Ustawy zaraz po wakacjach trafią do prezydenta, a od niego prosto do Sejmu.

— AUTOR USTAW DLA PREZYDENTA TO KOLEJNY JUŻ POLITYCZNY TROP WSKAZUJĄCY NA TO, ŻE ANDRZEJ DUDA WSPÓŁPRACUJE NA ODCINKU REFORMA SĄDÓW Z JAROSŁAWEM GOWINEM – Skórzyński.

— WSPÓŁPRACOWNICY PREZYDENTA NIEOFICJALNIE SUGERUJĄ, ŻE JEŻELI PIS RADYKALNIE ZMIENI W SEJMIE PREZYDENCKIE USTAWY, RYZYKUJE KOLEJNE WETA – Skórzyński dalej.

— JEŻELI JAKIŚ POLITYK CHOĆ PRZEZ CHWILĘ MYŚLAŁ O WYPROWADZENIU POLSKI Z UE, TO POWINIEN ZOBACZYĆ TEN SONDAŻ – zapowiedź.

— 88% POLAKÓW POPIERA NASZE CZŁONKOSTWO W UE.

— KOLIZYJNY KURS RZĄDU Z BRUKSELĄ MOŻE W KOŃCU NIE SPODOBAĆ SIĘ SUWERENOWI – Grzegorz Kajdanowicz.

— ROBERT BIEDROŃ: Polacy kochają UE, Polacy są europejczykami i nie widzą alternatywy.

— BO OD 13 LAT WIDZĄ, JAK ZMIENIAJĄ SIĘ ICH MIASTA – Arleta Zalewska.

— POLACY SĄ TU EUROPEJSKIM FENOMENEM, CO POTWIERDZAJĄ KOLEJNE SONDAŻE – Zalewska o badaniu CBOS.

— W MATERIALE O KONFLIKCIE Z KE, IGNOROWANIU ZALECEŃ WS. PRAWORZĄDNOŚCI I ODMOWIE PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW.

— TRUDNO WSKAZAĆ NA DZIAŁANIE PIS-U WSPIERAJĄCE UNIĘ W POLSCE – Zalewska.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— WOJSKO URATOWAŁO RYTEL PRZED POWODZIĄ – zapowiedź: Na Pomorzu trwa usuwanie skutków nawałnic. I walka z czasem. Bo koryto rzeki Brdy trzeba jak najszybciej oczyścić, żeby zapobiec kolejnej katastrofie. Na miejscu pracuje ponad stu żołnierzy, a będzie ich jeszcze więcej.

— DODATKOWE PIENIĄDZE I SZYBSZE PROCEDURY – zapowiedź: Rząd przeznaczy więcej pieniędzy na odbudowę zniszczonych w czasie nawałnic domów mieszkalnych – nawet dwieście tysięcy złotych, dla gospodarczych – sto tysięcy. Szef MSWiA, które opublikowało rozporządzenie w tej sprawie twierdzi, że to nie jest ostatnie słowo. Jeżeli będzie potrzeba, kwoty odszkodowań będą wyższe. Łatwiej też będzie odbudowywać zniszczone budynki. Tragedia Polaków, których domy zostały zniszczone przez nawałnice jest wykorzystywana przez posłów Platformy do gry politycznej. Posłanka PO Agnieszka Pomaska w towarzystwie reportera TVN24 odwiedza miejscowości dotknięte klęską. Całą akcję szumnie reklamuje na Twitterze. Jednocześnie politycy Platformy oskarżają rząd o zbyt późną reakcję na klęskę.

— JUŻ W SOBOTĘ PREMIER SZYDŁO ODWIEDZIŁA GDAŃSK – Ewa Bugała: Szefowa rządu oraz szef MSWiA wzięli udział w telekonferencji.

— W PONIEDZIAŁEK WOJEWODA ZAWNIOSKOWAŁ O POMOC DLA WOJSKA – Bugała dalej.

— CZĘŚĆ NIECHĘTNYCH RZĄDOWI MEDIÓW NARZEKAŁA, ŻE WOJSKO NIE POMAGA W UPRZĄTANIU LIŚCI, ALE ŻOŁNIERZE PRZYJECHALI DO WSI RYTEL WYKONYWAĆ NAJCIĘŻSZE PRACE – Bugała.

— WCZORAJ MINISTER BŁASZCZAK ODWIEDZIŁ MIESZKAŃCÓW GNIEZNA, DZIŚ ZAPOWIEDZIAŁ WYDANIE SPECJALNEGO ROZPORZĄDZENIA – Bugała dalej.

— NAJWIĘKSZA AFERA III RP – zapowiedź: Czy Donald Tusk i Jacek Rostowski staną przed komisją śledczą ds. gigantycznych wyłudzeń podatku VAT? Zdaniem ruchu Kukiz’15, to naturalni kandydaci. Posłowie tej formacji popierają pomysł wicepremiera Mateusza Morawieckiego i zapowiadają własny wniosek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Ekonomiści nie mają wątpliwości, że to największa afera finansowa III RP, a skala wyłudzeń jest trudna do wyobrażenia.

— RUCH KUKIZ ‘15 ZAPOWIADA ZŁOŻENIE PO WAKACJACH WŁASNEGO WNIOSKU – Karol Jatłuszewski.

— EKONOMIŚCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI – MAMY DO CZYNIENIA Z FINANSOWĄ AFERĄ STULECIA – Jatłuszewski dalej.

— W GRONIE NATURALNYCH KANDYDATÓW DO PRZESŁUCHANIA WYMIENIA SIĘ DONALDA TUSKA I JACKA ROSTOWSKIEGO – Jatłuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— RZĄD NIE PRZYZNAJE SIĘ DO SPÓŹNIONEJ REAKCJI PO NAWAŁNICY – zapowiedź.

— Z DRUGIEJ STRONY MINISTROWIE JUŻ UPOMINAJĄ KONKRETNĄ OSOBĘ – CHODZI O WOJEWODĘ POMORSKIEGO – Dorota Gawryluk.

— WOJEWODA POPROSIŁ O POMOC WOJSKA DOPIERO W PONIEDZIAŁEK, A NIE W SOBOTĘ – Jan Mikruta sprzed siedziby MSWiA: Według opozycji, przedstawiciel rządu w terenie zawiódł. Dokładnie tak, jak cały rząd. Szef MSWiA swojej winy nie widzi, ale podwładnego upomina i zapowiada dokładną analizę tego, czy wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Karnowski: Opozycji po prostu nie ma, Dorn: PiS-u nie stać na konfrontację ze skrajną prawicą, Zoll: Dziś uważam, że głosowałem źle i źle orzekliśmy ws religii w szkołach

— DUMNY WŁAŚCICIEL 36 KONT MOŻE OKAZAĆ SIĘ GRABARZEM OPOZYCJI – pisze Michał Karnowski: “Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz (dumny właściciel 36 kont, trudnej do ustalenia liczby mieszkań, trzymający zwyczajowo pieniądze w kopertach, hojnie na dodatek podobno obdarowywany z żoną przez dziadków, którzy przywieźli z wojny walizkę biżuterii) ogłosił samodzielny start, Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Bonkowski na jedynce Faktów, Wiadomości: CBA każdego tygodnia udowadnia, że nie jest policją polityczną

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Hofman: Morawiecki został postawiony w trudnej sytuacji. Dziś coś trzeba zrobić, bo to samo nie zniknie Tusk: Powiedziałem Morawieckiemu że sytuacja jest bardzo poważna Morawiecki: Polska chce eliminacji rabatów i wspiera tzw. digital tax Morawiecki: Polska jest w dobrej pozycji wyjściowej. Rozumiemy potrzeby nowego budżetu, jak i Czytaj więcej →

STAN GRY: Sakiewicz o ochronie relacji z USA i Izraelem: Najważniejsze, by nie eskalować konfliktu, który wyraźnie podgrzewają lewica i siły prorosyjskie, Zaremba o PAD: Wczoraj był prawie wygnańcem z własnego obozu, dziś jest współliderem

— TOMASZ SAKIEWICZ O TYM, BY NIE EKSKALOWAĆ: “Sprawy polsko-żydowskie nie są czarno- białe. Jednak w tej chwili najważniejsze jest to, by nie eskalować konfliktu, który wyraźnie podgrzewają lewica i siły prorosyjskie. Bez wątpienia w interesie Polski jest obrona naszego dobrego imienia, ale przede wszystkim dobre kontakty z USA i Czytaj więcej →