OBRAZ DNIA: Fakty o łagodnym wystąpieniu Kaczyńskiego, Wiadomości znów o Kramku, Wydarzenia: Do 15 sierpnia nic się nie zmieni

FAKTY TVN

— JESZCZE 8 MIESIĘCZNIC SMOLEŃSKICH I KONIEC – JEŚLI WIERZYĆ JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU – zapowiedź.

— TAKA DEKLARACJA JESZCZE NA SMOLEŃSKICH MIESIĘCZNICACH NIE PADŁA – Jakub Sobieniowski.

— ŁAGODNE WYSTĄPIENIE NA MIESIĘCZNICACH KACZYŃSKI WYGŁASZAŁ W CZASIE WYBORCZYCH KAMPANII – Sobieniowski dalej: I wczoraj też. Nie było śladu po niedawnym sejmowym wystąpieniu.

— TA ZAPOWIEDŹ EWENTUALNEGO ZAKOŃCZENIA PARTYJNYCH MIESIĘCZNIC MA SIĘ WIĄZAĆ Z BUDOWĄ POMNIKÓW NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU – Sobieniowski.

— MIESIĘCZNICE OD LAT BYŁY POLITYCZNYM NARZĘDZIEM PIS-U – Sobieniowski dalej: Kaczyński w przemówieniach nie zawsze wspominał nawet Lecha Kaczyńskiego. Często atakował przeciwników i zawsze mówił o zbliżaniu się do prawdy. Wczoraj też.

— KOLEJNE NOWE INFORMACJE, CZĘSTO WYKLUCZAJĄCE SIĘ I NIEPOPARTE DOWODAMI, RACZEJ KOMPROMITUJĄ KAŻDE DOCHODZENIE – Sobieniowski: A tak było w dochodzeniu zespołu Macierewicza, a teraz w stworzonej przez niego komisji.

— PO DWÓCH LATACH NIE MA DOWODU NA ZAMACH – Sobieniowski dalej.

— SMOLEŃSKIE MIESIĘCZNICE PIS I JEGO SOJUSZNICY ORGANIZUJĄ TAKŻE W INNYCH MIASTACH – Sobieniowski.

— 150 WYLEGITYMOWANYCH MANIFESTANTÓW, KILKADZIESIĄT WNIOSKÓW DO SĄDU O UKARANIE ZA WYKROCZENIA I KILKADZIESIĄT OSÓB PRZEWIEZIONYCH NA KOMISARIATY – zapowiedź.

— PRZED I W TRAKCIE MIESIĘCZNICY BYŁO SPOKOJNIE – Paweł Płuska.

— GDY OBOK PROTESTUJĄCYCH WOKÓŁ KOLUMNY ZYGMUNTA PRZECHODZIŁ MARSZ PIS, ZAPADŁA CISZA – Płuska dalej.

— ALE NAWET TAKIE ZGROMADZENIE, LICZĄCE OFICJALNIE 500 OSÓB, WEDŁUG WŁADZ I PRAWA BYŁO NIELEGALNE – Płuska: Stąd takie działania i te ogromne policyjne siły.

— O KOSZTACH DZIŚ ANI KOMENDANT GŁÓWNY ANI MINISTER ZIELIŃSKI NIE MÓWILI – Płuska dalej: Moralnie, według ministra, za to, że aż tyle sił zgromadzono, odpowiada druga strona.

— MINISTER SAM DZIŚ NAPOMINAŁ O KOSZTACH, JAKIE PONIÓSŁ PODATNIK W ZWIĄZKU Z OCHRONĄ PRZYSTANKU WOODSTOCK – Płuska.

— NIE WSPOMINAŁ, ŻE TAMTEJ IMPREZIE STATUS PODWYŻSZONEGO RYZYKA NADAŁ SAM MINISTER – Płuska dalej.

— WEDŁUG OFICJALNYCH DANYCH, BAWIĄCYCH SIĘ PRZEZ 3 DNI ĆWIERĆ MILIONA LUDZI PILNOWAŁO 1600 POLICJANTÓW, TU GRUPĘ 2,5 TYSIĄCA MASZERUJĄCYCH OCHRANIAŁO 2100 – Płuska.

— PŁUSKA O PROTESTACH AKTORÓW, LUDZI KULTURY I SZTUKI.

— ROK SZKOLNY ZACZNIE SIĘ OD GŁOŚNEGO PROTESTU.

— TO JUŻ JEST DUŻO WIĘCEJ NIŻ RÓŻNICA ZDAŃ – zapowiedź.

— ROZEJMU NIE MA, WALKA O WPŁYWY W POLSKIEJ ARMII TRWA – Grzegorz Kajdanowicz.

— DZIŚ JUŻ WIEMY, ŻE TAKICH SPOTKAŃ BYŁO W OSTATNIM CZASIE WIĘCEJ [PREZYDENT-PREMIER] – Arleta Zalewska: A złe relacje z ministrem obrony zmieniły się w poważny kryzys po wybuchu sprawy gen. Kraszewskiego.

— TO NA TYM SPOTKANIU PREZYDENT MIAŁ ZAŻĄDAĆ JEJ NATYCHMIASTOWEGO ROZWIĄZANIA – Zalewska dalej: Jak na razie bezskutecznie, bo od spotkania mija już kolejny tydzień.

— DZIŚ JUŻ NIKT NIE MÓWI, ŻE SPORU NIE MA – Zalewska: Na razie trwa próba sił, która w sferze retoryki na czas święta Wojska Polskiego wyraźnie łagodnieje.

— SZEF GABINETU PAD DODAJE, ŻE NOMINACJE GENERALSKIE ODBĘDĄ SIĘ W BARDZIEJ SPRZYJAJĄCYCH WARUNKACH – Zalewska dalej.

— RODZINA MAGDALENY ŻUK PROSI ZIOBRĘ O POMOC.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PRAWDA O SMOLEŃSKU W ÓSMĄ ROCZNICĘ TRAGEDII – zapowiedź: 96 comiesięcznych uroczystości, by oddać hołd 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w przyszłym roku, dokładnie w ósmą rocznicę tragedii, możemy poznać prawdę o jej przyczynach. Na Krakowskim Przedmieściu staną pomniki upamiętniające prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałe ofiary katastrofy.

— OD 10 KWIETNIA 2010 ROKU POLACY SPONTANICZNIE I Z POTRZEBY SERCA PRZYCHODZILI PRZED PAŁAC PREZYDENCKI NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU – Jan Korab.

— PÓŹNIEJSZE MIESIĘCZNICE I MARSZE PAMIĘCI BYłY TAKŻE REAKCJĄ NA BRAK WOLI POLITYCZNEJ BY WYJAŚNIĆ WSZYSTKIE OKOLICZNOŚCI KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – Korab dalej.

— PRZYCZYNY KATASTROFY CAŁY CZAS BADA PROKURATURA ORAZ PODKOMISJA SMOLEŃSKA – Korab: Jej szef Kazimierz Nowaczyk w studiu “Wiadomości” wczoraj tłumaczył, że rozerwanie poszycia lewego skrzydła, od którego prawdopodobnie rozpoczęła się katastrofa, nastąpiło przez osławioną brzozą.

— USTALENIA KOMISJI KWESTIONUJE MACIEJ LASEK – Korab dalej.

— BARTOSZ KRAMEK RAZEM Z ŻONĄ PRZYSZLI NA KONTRMANIFESTACJĘ OBYWATELI RP, KTÓRZY CO MIESIĄC PRÓBUJĄ ZAKŁÓCAĆ MODLITEWNE WSPOMINANIE OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ I NAWOŁUJĄ DO OBALENIA POLSKIEGO RZĄDU – Ewa Bugała.

— W MATERIALE ROZMOWA TVP INFO Z KRAMKIEM.

— KRAMEK PRZEZ WALKĘ O WOLNOŚĆ ROZUMIE NAJWYRAŹNIEJ MANIFESTOWANIE U BOKU NP. OFICERÓW Z CZASU STANU WOJENNEGO TAKICH JAK PŁK MAZGUŁA – Bugała.

— FUNDACJA OTWARTY DIALOG AKTYWNIE WŁĄCZYŁA SIĘ W ORGANIZACJĘ LIPCOWYCH I GRUDNIOWYCH DEMONSTRACJI PRZED SEJMEM I PAŁACEM PREZYDENCKIM – Bugała dalej.

— KRAMEK OPUBLIKOWAŁ NAWET INSTRUKCJĘ JAK OBALIĆ POLSKI RZĄD – Bugała.

— JEGO INICJATYWĘ, RZEKOMO OBYWATELSKĄ WSPIERAJĄ POLITYCY PLATFORMY – Bugała dalej.

— DUŻE WĄTPLIWOŚCI BUDZI TAKŻE ZAGROŻENIE FINANSOWANIE FUNDACJI OTWARTY DIALOG – Bugała.

— WIELE MOŻNA O KRAMKU I JEGO ŻONIE POWIEDZIEĆ, ALE NA PEWNO NIE TO, ŻE DZIAŁAJĄ W INTERESIE POLSKI – Bugała.

— SONDAŻ: RZĄD BRONI INTERESU NARODOWEGO – zapowiedź: Rząd Prawa i Sprawiedliwości lepiej dba o interes narodowy niż gabinety Donalda Tuska i Ewy Kopacz – tak wynika z sondażu Ipsos dla Wiadomości. W badaniu 45 procent ankietowanych wskazało na rząd Beaty Szydło, a 33 procent na poprzednich dwóch premierów. Dobre oceny dla obecnego rządu to efekt między innymi repolonizacji banków i energetyki, odbudowy przemysłu oraz jasnego zdefiniowania celów polityki zagranicznej.

— WÓJT Z PLATFORMY ZAORAŁ GMINĘ – zapowiedź: Pierwszy raz w historii polska gmina zostanie zlikwidowana z powodu ogromnych długów. Wójt gminy Ostrowice w Zachodniopomorskiem, który w wyborach startował z komitetu Platformy Obywatelskiej, przez lata brał pożyczki w parabankach, ale nie wziął pod uwagę, że to doprowadzi do katastrofy, a jego być może za kratki.

— SŁAWOMIR NOWAK ROZBIŁ BANK – zapowiedź: Olbrzymia podwyżka dla byłego ministra. Sławomir Nowak – niegdyś, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, od października zarządza Ukraińską Państwową Agencją Drogową. Okazuje się, że w ostatnich miesiącach jego pensja wzrosła aż 9-krotnie. Mimo, że ukraińscy dziennikarze od dawna zarzucają mu, że większość tygodnia spędza na odpoczynku.

— PODWYŻKA Z PEWNOŚCIĄ GO UCIESZYŁA, BO DOTĄD ZARABIAŁ NIESPEŁNA 2 TYS. ZŁ – Karol Jatłuszowski.

— UKRAIŃSKIE DROGI NALEŻĄ DO NAJGORSZYCH NA ŚWIECIE, A POPRAWY SYTUACJI NIE WIDAĆ – Jatłuszowski: Dlatego sowita podwyżka dla Nowaka wzbudza zrozumiałe protesty.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— JAROSŁAW KACZYŃSKI POWIEDZIAŁ, ŻE OSTATNIA MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA POWINNA ODBYĆ SIĘ 10 KWIETNIA PRZYSZŁEGO ROKU – zapowiedź.

— NIEWIELKIE PRZEPYCHANKI, TYSIĄCE FUNKCJONARIUSZY, BYŁA TEŻ MODLITWA I PRZEMÓWIENIE ZAPOWIADAJĄCE KONIEC MIESIĘCZNIC – Robert Gusta.

— PRAWDA – WEDŁUG SŁÓW PREZESA PIS – POWINNA BYĆ ZNANA I UJAWNIONA 10 KWIETNIA PRZYSZŁEGO ROKU – Gusta dalej.

— TO WŁAŚNIE ZAGROŻENIE OBYWATELAMI RP MIAŁO ZMUSIĆ MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH DO ZASTOSOWANIA TAK WIELKICH ZABEZPIECZEŃ – Gusta.

— KOSZT OPERACJI TO SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH – Gusta dalej.

— OBYWATELE RP NIEZMIENNIE POWTARZAJĄ, ŻE TO SPRZECIW WOBEC WPROWADZENIA PRZEZ PIS PRZEPISÓW O WYŻSZOŚCI ZGROMADZEŃ CYKLICZNYCH – Gusta.

— NIE PRZESTAJE ISKRZYĆ NA LINII RZĄD-PREZYDENT – zapowiedź.

— MIĘDZY KANCELARIAMI PREZYDENTA I PREMIERA TRWA WYMIANA DOBRYCH RAD – Dariusz Ociepa: A mówiąc bez politycznego pudru, trwa wymiana uszczypliwości i aluzji.

— KRZYSZTOF SZCZERSKI DAŁ MINISTROM RZĄDU BEATY SZYDŁO RADĘ – Ociepa dalej: Co robić, żeby tak jak ministrowie Macierewicz i Ziobro nie narazić się na prezydenckie weto.

— W MATERIALE O SPOTKANIU PAD-SZYDŁO.

— PREMIER MUSIAŁA WIEDZIEĆ O WSZYSTKICH ZASTRZEŻENIACH PREZYDENTA POD ADRESEM MINISTRA OBRONY – Ociepa: A jednak nie zdołała zapobiec eskalacji konfliktu i odwołaniu generalskich nominacji.

— MOŻNA SIĘ ZASTANAWIAĆ, CO DZIŚ – W SENSIE POLITYCZNYM – ŁĄCZY PREZYDENTA Z BEATĄ SZYDŁO – Ociepa dalej: Być może jest to już tylko polityczny sentyment. Beata Szydło była szefową kampanii Andrzeja Dudy.

— PO STRONIE PREZYDENTA STANĘŁA KOLEJNY RAZ OPOZYCJA – Ociepa.

— WYMIANA NA LINII KANCELARIA PREZYDENTA-KANCELARIA PREMIERA PRZYPOMINA SYTUACJĘ SPRZED 2 TYGODNI, CZYLI PUBLICZNĄ DYSKUSJĘ LUDZI ZIOBRY ZE WSPÓŁPRACOWNIKAMI PREZYDENTA – Ociepa dalej.

— DO 15 SIERPNIA NIC SIĘ ZAPEWNE NIE ZMIENI – Ociepa: Będzie defilada, ale bez nominacji.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Mastalerek o drugim expose, Fijołek o bliskim kompromisie z KE i scenariuszu wejścia PiS do EPP, GPC: Ruszyły prace nad ochroną zwierząt

— MASTALEREK O ZMARNOWANEJ SZANSIE NA 2 EXPOSE I SPROWADZENIE OPOZYCJI DO DEFENSYWY, KORNEL MORAWIECKI O TYM, ŻE PREMIER NIE MOŻE MÓWIĆ JAK EKSPERT – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/03/22/ — 300POLITYKA W TOP 3 MEDIÓW OBSERWOWANYCH NA TWITTERZE PRZEZ POSŁÓW I SENATORÓW – w RZ MICHAŁ KOLANKO RELACJONUJE RAPORT: “Hill+Knowlton Strategies sprawdziło Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: W Europie mamy spore szanse na sankcje i małe na kolejne sojusze, Wydarzenia o 500+: Opozycja pyta o sukcesy 100 dni, nie poprzedniego rządu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Gliński: Nikt rozsądny w Polsce nie chce wyprowadzać Polski z UE Bielan: Nie ma zawodu z premiera Morawieckiego. Rozmawiałem z prezesem Bielan: Prezes Kaczyński jest przeziębiony Szefernaker o MC: Dziś nadzór pełni premier bezpośrednio przez sekretarza stanu i pewnie decyzje czy będzie nowy minister zostaną ogłoszone Hermeliński: Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Gliński, Szefernaker, Bielan, Dera, Kukiz, Piebiak, Horała, Dorn i Żurek

17:45 Paweł Szefernaker – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Andrzej Dera – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Adam Bielan – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adam Strzembosz – TVN24 FpF 19:57 Piotr Gliński, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Halicki – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Paweł Kukiz – TVN24 Kropka nad i Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński: Z technokraty w gawędziarza, Słojewska: Morawiecki wypada znacznie gorzej niż Szydło, GW: Klapa białej księgi, Beylin o SLD: Gigant wśród karłów

— 300LIVE: CZAPUTOWICZ O BEZPIECZEŃSTWIE I PARTNERSTWIE Z NIEMCAMI, Mastalerek: W 2010 PO-PSL zmieniło malowanie samolotów LOT. Na 100-lecie niepodległości Dobra Zmiana nie da rady? Damy radę http://300polityka.pl/live/2018/03/21/ — WOJCIECH MUCHA O FAKE NEWS WS FACEBOOKA W KAMPANII DUDY – pisze w GPC: “Nic nie wiadomo o tym, by z usług Czytaj więcej →