OBRAZ DNIA: W Wiadomościach laurka o Macierewiczu, IPSOS: Rząd PiS dużo lepiej walczy z oszustwami, Fakty o Polexicie

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
KPRM: Premier oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia będą pracować w duchu konsensusu
BBN: PAD oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy dowodzenia SZ RP
Ziobro rozszerza śledztwo ws. wyłudzeń VAT

Ziobro: Chciałbym zadeklarować pełne poparcie dla komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT
http://300polityka.pl/live/2017/08/10/

*****

FAKTY TVN

— SPÓR WOKÓŁ GENERAŁA KRASZEWSKIEGO.

— MINISTER OBRONY MIAŁ DZIŚ OKAZJĘ, BY ODNIEŚĆ SIĘ DO SPRAWY GEN. KRASZEWSKIEGO – Arleta Zalewska: By odpowiedzieć na formułowane przez prezydenta zarzuty. Antoni Macierewicz wybrał taką odpowiedź [nie chciał odpowiedzieć].

— BRONISŁAW KOMOROWSKI: Byłoby rzeczą nieprawdopodobną, gdyby istniały jakieś rzeczywiste powody, przekonywujące dla cofnięcia dostępu do tajemnicy wojskowej zastępcy szefa BBN. To skandal nieprawdopodobny.

— KILKANAŚCIE DNI TEMU PREMIER SPOTKAŁA SIĘ Z PREZYDENTEM W KWESTII ZABLOKOWANIA NOMINACJI GENERALSKICH, STAJĄC PO STRONIE MINISTRA OBRONY – Zalewska.

— PREMIER DODAŁA JEDNAK, ŻE OD MACIEREWICZA OCZEKUJE, ŻE TOCZĄCE SIĘ POSTĘPOWANIE WOBEC GEN. KRASZEWSKIEGO ZAKOŃCZY SIĘ BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI – Zalewska dalej.

— NAJWAŻNIEJSZYM SKUTKIEM TEGO SPORU BĘDZIE ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO BEZ GENERALSKICH NOMINACJI – Zalewska.

— WASZCZYKOWSKI PISZE DO KE BY DOPRECYZOWAŁA ZALECENIA WS. PRAWORZĄDNOŚCI.

— W MATERIALE SŁOWA SZEFA MSZ O TYM, ŻE KE NĘKA POLSKĘ.

— JEŚLI SZEF DYPLOMACJI TWIERDZI, ŻE KE NĘKA POLSKĘ I DYSKRYMINUJE TO OCZYWISTE JEST PYTANIE, CZY RZEKOMA DYSKRYMINACJA MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ WARIANTEM BRYTYJSKIM – Jakub Sobieniowski.

— DZISIAJ ZBIGNIEW ZIOBRO NIE KRYTYKOWAŁ KOMISJI I WICEPRZEWODNICZĄCEGO, CHOCIAŻ  DWA TYGODNIE TAK WYGLĄDAŁ JEGO DIALOG Z WICEPRZEWODNICZĄCYM KOMISJI – Sobieniowski: W materiale słowa z konferencji.

— GDY POGŁĘBIA SIĘ KONFLIKT Z UE, POLSKA DYPLOMACJA ZACZYNA MÓWIĆ O ODSZKODOWANIACH ZA WOJNĘ OD NIEMIEC – Sobieniowski dalej: Od Rosji nie.

— ZIOBRO POPIERA KOMISJĘ ŚLEDCZĄ DS. WYŁUDZEŃ ZWROTÓW VAT.

— KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE ZASTAWIONE BARIERKAMI Z POWODU MIESIĘCZNICY.

— TA PUSTA PRZESTRZEŃ [NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU] MOŻE ROBIĆ WRAŻENIE – Paweł Płuska: Na pewno na turystach, którzy gubią się w mieście i domysłach.

— PYTANIE POLICJANTÓW O TO, GDZIE DZIŚ PRZYSTANEK JEST MIJAŁO SIĘ Z CELEM – Płuska dalej: Oni często też przyjezdni. Pilnują by traktem królewskim nie chodził nikt nieupoważniony.

— PŁUSKA O KILOMETRACH PŁOTKÓW.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Z budżetu – podczas rządów koalicji PO-PSL wyłudzono ponad ćwierć biliona złotych – wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów. Efektem uszczelnienia systemu podatkowego są rosnące dochody z podatku VAT i to w tempie jakiego dotąd nie było. Większość Polaków ocenia, że rząd Beaty Szydło skuteczniej niż rządy Platformy zwalcza korupcję, oszustwa podatkowe i patologie gospodarcze. Tak wynika z sondażu dla Wiadomości.

— WYŁUDZONY VAT TO SKALA ZANIEDBAŃ RZĄDÓW PO-PSL, POLACY DOSTRZEGAJĄ, ŻE PO WYBORACH PROCEDER ZOSTAŁ POWSTRZYMANY – Bartłomiej Graczak.

— PONAD 2000 OSÓB USŁYSZAŁO ZARZUTY.

— REFORMA ZWIĘKSZYŁA WYKRYWALNOŚĆ PRZESTĘPSTW – Graczak.

— POD RZĄDAMI TUSKA LUKA VAT-OWSKA WZROSŁA, MIMO WPROWADZONEJ STAWKI 23% – Graczak.

— DOCHODY WZROSŁY DOPIERO PO WYBORACH PARLAMENTARNYCH – Graczak.

— ROSNĄ NIE TYLKO WPŁYWY DO BUDŻETU ALE TEŻ WYNAGRODZENIA – Graczak.

— NIEMCY MORDOWALI I RABOWALI – belka.

— Niemiecki rząd uważa kwestię reparacji dla Polski za zamkniętą. Ale Niemcy nadal nie wyrównali krzywd, które wyrządzili w czasie II wojny światowej. Obok straszliwych zbrodni ludobójstwa Niemcy dopuścili się w Polsce także wielu przestępstw kryminalnych – jak choćby masowych rabunków dzieł sztuki. Wiele cennych obrazów i rzeźb nadal pozostaje poza granicami Rzeczpospolitej.

— GRONKIEWICZ-WALTZ KPI Z OFIAR OSZUSTWA – belka.

— Prezydent Warszawy uważa się za ofiarę dzikiej reprywatyzacji – tak wyznała na antenie jednej z komercyjnych rozgłośni radiowych. To szokujące słowa – odpowiadają osoby, które w efekcie złodziejskiej reprywatyzacji straciły dach nad głową. I przypominają, że to rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz wzbogaciła się na krzywdzie innych.

— PO RAZ KOLEJNY ZASKAKUJE I OBURZA – Jan Korab.

— NIECH NIE STRUGA GŁUPKA – jedna z mieszkanek kamienicy.

— W KAMIENICY NA POZNAŃSKIEJ EKSMITUJĄ LUDZI BO POWSTANĄ APARTAMENTOWCE – Korab.

— SZWEDZI POPIERAJĄ POLITYKĘ POLSKIEGO RZĄDU – belka.

— Sześć lat spędził w niewoli terrorystów z Al Kaidy. Teraz mówi jak udało mu się przetrwać. Obywatel Szwecji to kolejny turysta uwolniony z rąk dżihadystów. A ci mają nowego przywódcę. Na czele Al Kaidy stanął syn Osamy Bin Ladena. Zapowiada kolejne ataki i zemstę za śmierć ojca. Twardą politykę polskiego rządu dotyczącą imigrantów popierają między innymi Szwedzi. W sondażu jednej ze szwedzkich gazet aż 98 procent poparło polski brak zgody na relokację uchodźców.

— RZĄD KONSEKWENTNIE REFORMUJE POLSKĄ ARMIĘ – belka.

— Konieczność przywrócenia jednolitego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi była i jest priorytetem rządu premier Beaty Szydło i ministra Antoniego Macierewicza – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi na odwołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę uroczystości wręczenia nominacji generalskich, która powinna odbyć się 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej podkreśla, że kwestie personalne to sprawa drugoplanowa, najważniejsza jest naprawa polskiej armii.

— MACIEREWICZ MÓWIŁ JAK WAŻNA JEST SILNA ARMIA – Ewa Bugała.

— MON KONCENTRUJE SIĘ NA REFORMOWANIU I WZMACNIANIU POLSKIEJ ARMII – Bugała.

— ZMIANY WYMAGA ZWŁASZCZA KADRA DOWÓDCZA – Bugała.

— NA RAZIE DECYZJĄ PREZYDENTA WSTRZYMANE ZOSTAŁY AWANSE, DECYZJA ZBIEGŁA SIĘ W CZASIE Z POSTĘPOWANIEM JAKIE SKW WSZCZĘŁA WOBEC DYR. DEPARTAMENTU BBN. DZIŚ PO KONSULTACJACH, SPRAWĘ SKOMENTOWAŁA PBS.

— W OPINII PREMIERA POSTĘPOWANIE NIE POWINNO MIEĆ WPŁYWU NA PROCEDURĘ AWANSÓW – oświadczenie PBS.

— REFORMA POSZERZA KOMPETENCJE PREZYDENTA NA TYLE NA ILE POZWALA KONSTYTUCJA – Bugała.

— W KWIETNIU POPIERSIE LECHA KACZYŃSKIEGO ODSŁONIĘTO OBOK BUDYNKU MON NA PL. PIŁSUDSKIEGO – Bugała.

— LECH KACZYŃSKI ZAWSZE PODKREŚLAŁ JAK WAŻNA JEST SIŁA ARMII – Bugała.

— 88. MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o zaprzestanie zakłócania Marszu Pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Grupa „Obywatele RP” ponownie zapowiada jednak blokadę Marszu, domagając się wstrzymania ekshumacji ciał ofiar katastrofy. Dotychczas przeprowadzone badania ujawniły szokującą skalę zaniedbań.

— POLICJA JAK PRZED MIESIĄCEM ZABEZPIECZA OBSZAR PRZEMARSZU – Karol Jałtuszewski.

— WYDARZENIA OSTATNICH DNI POKAZUJĄ OGROMNĄ SKALĘ ZANIEDBAŃ PRZY WYJAŚNIANIU TRAGEDII – Jałtuszewski.

— ZBEZCZESZCZONO ZWŁOKI ADM. KARWETY – Jałtuszewski.

— DZIĘKI PRACY PODKOMISJI DOWIADUJEMY SIĘ O NOWYCH SZCZEGÓŁACH – Jałtuszewski.

— OBYWATELE RP DOMAGAJĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM WSTRZYMANIA EKSHUMACJI – Jałtuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— BARIERKI I POLICYJNE WOZY NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU – TO PRZYGOTOWANIA DO 88. MIESIĘCZNICY SMOLEŃSKIEJ.

— Z PUNKTU WIDZENIA PIS TAKIE ŚRODKI SĄ KONIECZNE DO TEGO, BY ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ PRZEMARSZ – Robert Gusta z Krakowskiego Przedmieścia.

— Z KOLEI Z PUNKTU WIDZENIA OPOZYCJI TO PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ I NIEPOTRZEBNE, OGROMNE WYDATKI DLA WSZYSTKICH PODATNIKÓW – Gusta.

— OPOZYCJA NIE ZAPOWIADA DZIŚ UDZIAŁU W WIECZORNEJ KONTRMANIFESTACJI – Gusta dalej.

— DYMISJA ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI DS. PREWENCJI. CHODZI O SOBOTNIĄ USTAWKĘ PSEUDOKIBICÓW.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Karnowski: Zaplecze III RP zapewniło sobie bezpieczeństwo, Lisicki: Macierewicz nie przedstawił żadnego dowodu istnienia środków wybuchowych, GW: Rząd dla deweloperów

— WE WTOREK KRS, W ŚRODĘ EXPOSE CZAPUTOWICZA – 300POLITYKA: http://300polityka.pl/news/2018/03/17/we-wtorek-ii-czytanie-projektu-nowelizacji-ustawy-o-krs-w-srode-expose-szefa-msz/ — ZAPLECZE III RP ZAPEWNIŁO SOBIE BEZPIECZEŃSTWO, ZACZYNA ODZYSKIWAĆ WPŁYWY – pisze Jacek Karnowski: “Liczne ośrodki tradycyjnie stanowiące zaplecze III RP (medialne, biznesowe, lobbingowe) wyraźnie poczuły, że osiągnęły swój cel numer jeden, czyli zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Wpisały się w Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia o porozumieniu opozycji: Po grudzie, ale idzie, Wiadomości: Widać zmiany w podejściu UE do Polski

— PREZYDENT ANDRZEJ DUDA DLA 300POLITYKI: Szef MSZ Niemiec wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości. http://300polityka.pl/news/2018/03/16/pad-dla-300-szef-msz-niemiec-wyrazil-uznanie-za-moja-interwencje-w-proces-legislacyjny-ustaw-dot-wymiaru-sprawiedliwosci/ — LIVEBLOG 300POLITYKI: Czaputowicz: Nie możemy wrócić do sytuacji sprzed 2,5 roku i uznać nielegalność części sędziów TK Czaputowicz: Niemcy są naszym strategicznym sojusznikiem. Polska jest gotowa do rozwiązywania Czytaj więcej →

STAN GRY: Jan Olszewski: Nie podejrzewałem PAD o taki talent polityczny, Gądek: Powrót Solvere to utrata instynktu PiS, SE: Solvere zaszkodzi Dworczykowi, Olgierd Łukaszewicz: Nie widzę, żeby PO grała

— ADAM BIELAN O DECYZJI WS WARSZAWY W CIĄGU KILKUNASTU DNI, JAKI O TYM, ŻE WAŻNE JEST BY WARSZAWĘ WYRWAĆ Z RĄK MAFII REPRYWATYZACYJNEJ: http://300polityka.pl/live/2018/03/16/ — SENATOR JAN ŻARYN na Dworcu Gdańskim mówi o wydarzeniach 68, o źródłach antysemityzmu wywołanego przez komunistów, o tym, że w Senacie nie myślano o Czytaj więcej →