OBRAZ DNIA: W Wiadomościach laurka o Macierewiczu, IPSOS: Rząd PiS dużo lepiej walczy z oszustwami, Fakty o Polexicie

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
KPRM: Premier oczekuje, że instytucje pracujące nad stworzeniem nowego systemu dowodzenia będą pracować w duchu konsensusu
BBN: PAD oczekuje na szybkie zakończenie prac nad projektem reformy dowodzenia SZ RP
Ziobro rozszerza śledztwo ws. wyłudzeń VAT

Ziobro: Chciałbym zadeklarować pełne poparcie dla komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT
http://300polityka.pl/live/2017/08/10/

*****

FAKTY TVN

— SPÓR WOKÓŁ GENERAŁA KRASZEWSKIEGO.

— MINISTER OBRONY MIAŁ DZIŚ OKAZJĘ, BY ODNIEŚĆ SIĘ DO SPRAWY GEN. KRASZEWSKIEGO – Arleta Zalewska: By odpowiedzieć na formułowane przez prezydenta zarzuty. Antoni Macierewicz wybrał taką odpowiedź [nie chciał odpowiedzieć].

— BRONISŁAW KOMOROWSKI: Byłoby rzeczą nieprawdopodobną, gdyby istniały jakieś rzeczywiste powody, przekonywujące dla cofnięcia dostępu do tajemnicy wojskowej zastępcy szefa BBN. To skandal nieprawdopodobny.

— KILKANAŚCIE DNI TEMU PREMIER SPOTKAŁA SIĘ Z PREZYDENTEM W KWESTII ZABLOKOWANIA NOMINACJI GENERALSKICH, STAJĄC PO STRONIE MINISTRA OBRONY – Zalewska.

— PREMIER DODAŁA JEDNAK, ŻE OD MACIEREWICZA OCZEKUJE, ŻE TOCZĄCE SIĘ POSTĘPOWANIE WOBEC GEN. KRASZEWSKIEGO ZAKOŃCZY SIĘ BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI – Zalewska dalej.

— NAJWAŻNIEJSZYM SKUTKIEM TEGO SPORU BĘDZIE ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO BEZ GENERALSKICH NOMINACJI – Zalewska.

— WASZCZYKOWSKI PISZE DO KE BY DOPRECYZOWAŁA ZALECENIA WS. PRAWORZĄDNOŚCI.

— W MATERIALE SŁOWA SZEFA MSZ O TYM, ŻE KE NĘKA POLSKĘ.

— JEŚLI SZEF DYPLOMACJI TWIERDZI, ŻE KE NĘKA POLSKĘ I DYSKRYMINUJE TO OCZYWISTE JEST PYTANIE, CZY RZEKOMA DYSKRYMINACJA MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ WARIANTEM BRYTYJSKIM – Jakub Sobieniowski.

— DZISIAJ ZBIGNIEW ZIOBRO NIE KRYTYKOWAŁ KOMISJI I WICEPRZEWODNICZĄCEGO, CHOCIAŻ  DWA TYGODNIE TAK WYGLĄDAŁ JEGO DIALOG Z WICEPRZEWODNICZĄCYM KOMISJI – Sobieniowski: W materiale słowa z konferencji.

— GDY POGŁĘBIA SIĘ KONFLIKT Z UE, POLSKA DYPLOMACJA ZACZYNA MÓWIĆ O ODSZKODOWANIACH ZA WOJNĘ OD NIEMIEC – Sobieniowski dalej: Od Rosji nie.

— ZIOBRO POPIERA KOMISJĘ ŚLEDCZĄ DS. WYŁUDZEŃ ZWROTÓW VAT.

— KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE ZASTAWIONE BARIERKAMI Z POWODU MIESIĘCZNICY.

— TA PUSTA PRZESTRZEŃ [NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU] MOŻE ROBIĆ WRAŻENIE – Paweł Płuska: Na pewno na turystach, którzy gubią się w mieście i domysłach.

— PYTANIE POLICJANTÓW O TO, GDZIE DZIŚ PRZYSTANEK JEST MIJAŁO SIĘ Z CELEM – Płuska dalej: Oni często też przyjezdni. Pilnują by traktem królewskim nie chodził nikt nieupoważniony.

— PŁUSKA O KILOMETRACH PŁOTKÓW.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Z budżetu – podczas rządów koalicji PO-PSL wyłudzono ponad ćwierć biliona złotych – wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów. Efektem uszczelnienia systemu podatkowego są rosnące dochody z podatku VAT i to w tempie jakiego dotąd nie było. Większość Polaków ocenia, że rząd Beaty Szydło skuteczniej niż rządy Platformy zwalcza korupcję, oszustwa podatkowe i patologie gospodarcze. Tak wynika z sondażu dla Wiadomości.

— WYŁUDZONY VAT TO SKALA ZANIEDBAŃ RZĄDÓW PO-PSL, POLACY DOSTRZEGAJĄ, ŻE PO WYBORACH PROCEDER ZOSTAŁ POWSTRZYMANY – Bartłomiej Graczak.

— PONAD 2000 OSÓB USŁYSZAŁO ZARZUTY.

— REFORMA ZWIĘKSZYŁA WYKRYWALNOŚĆ PRZESTĘPSTW – Graczak.

— POD RZĄDAMI TUSKA LUKA VAT-OWSKA WZROSŁA, MIMO WPROWADZONEJ STAWKI 23% – Graczak.

— DOCHODY WZROSŁY DOPIERO PO WYBORACH PARLAMENTARNYCH – Graczak.

— ROSNĄ NIE TYLKO WPŁYWY DO BUDŻETU ALE TEŻ WYNAGRODZENIA – Graczak.

— NIEMCY MORDOWALI I RABOWALI – belka.

— Niemiecki rząd uważa kwestię reparacji dla Polski za zamkniętą. Ale Niemcy nadal nie wyrównali krzywd, które wyrządzili w czasie II wojny światowej. Obok straszliwych zbrodni ludobójstwa Niemcy dopuścili się w Polsce także wielu przestępstw kryminalnych – jak choćby masowych rabunków dzieł sztuki. Wiele cennych obrazów i rzeźb nadal pozostaje poza granicami Rzeczpospolitej.

— GRONKIEWICZ-WALTZ KPI Z OFIAR OSZUSTWA – belka.

— Prezydent Warszawy uważa się za ofiarę dzikiej reprywatyzacji – tak wyznała na antenie jednej z komercyjnych rozgłośni radiowych. To szokujące słowa – odpowiadają osoby, które w efekcie złodziejskiej reprywatyzacji straciły dach nad głową. I przypominają, że to rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz wzbogaciła się na krzywdzie innych.

— PO RAZ KOLEJNY ZASKAKUJE I OBURZA – Jan Korab.

— NIECH NIE STRUGA GŁUPKA – jedna z mieszkanek kamienicy.

— W KAMIENICY NA POZNAŃSKIEJ EKSMITUJĄ LUDZI BO POWSTANĄ APARTAMENTOWCE – Korab.

— SZWEDZI POPIERAJĄ POLITYKĘ POLSKIEGO RZĄDU – belka.

— Sześć lat spędził w niewoli terrorystów z Al Kaidy. Teraz mówi jak udało mu się przetrwać. Obywatel Szwecji to kolejny turysta uwolniony z rąk dżihadystów. A ci mają nowego przywódcę. Na czele Al Kaidy stanął syn Osamy Bin Ladena. Zapowiada kolejne ataki i zemstę za śmierć ojca. Twardą politykę polskiego rządu dotyczącą imigrantów popierają między innymi Szwedzi. W sondażu jednej ze szwedzkich gazet aż 98 procent poparło polski brak zgody na relokację uchodźców.

— RZĄD KONSEKWENTNIE REFORMUJE POLSKĄ ARMIĘ – belka.

— Konieczność przywrócenia jednolitego systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi była i jest priorytetem rządu premier Beaty Szydło i ministra Antoniego Macierewicza – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi na odwołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę uroczystości wręczenia nominacji generalskich, która powinna odbyć się 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej podkreśla, że kwestie personalne to sprawa drugoplanowa, najważniejsza jest naprawa polskiej armii.

— MACIEREWICZ MÓWIŁ JAK WAŻNA JEST SILNA ARMIA – Ewa Bugała.

— MON KONCENTRUJE SIĘ NA REFORMOWANIU I WZMACNIANIU POLSKIEJ ARMII – Bugała.

— ZMIANY WYMAGA ZWŁASZCZA KADRA DOWÓDCZA – Bugała.

— NA RAZIE DECYZJĄ PREZYDENTA WSTRZYMANE ZOSTAŁY AWANSE, DECYZJA ZBIEGŁA SIĘ W CZASIE Z POSTĘPOWANIEM JAKIE SKW WSZCZĘŁA WOBEC DYR. DEPARTAMENTU BBN. DZIŚ PO KONSULTACJACH, SPRAWĘ SKOMENTOWAŁA PBS.

— W OPINII PREMIERA POSTĘPOWANIE NIE POWINNO MIEĆ WPŁYWU NA PROCEDURĘ AWANSÓW – oświadczenie PBS.

— REFORMA POSZERZA KOMPETENCJE PREZYDENTA NA TYLE NA ILE POZWALA KONSTYTUCJA – Bugała.

— W KWIETNIU POPIERSIE LECHA KACZYŃSKIEGO ODSŁONIĘTO OBOK BUDYNKU MON NA PL. PIŁSUDSKIEGO – Bugała.

— LECH KACZYŃSKI ZAWSZE PODKREŚLAŁ JAK WAŻNA JEST SIŁA ARMII – Bugała.

— 88. MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o zaprzestanie zakłócania Marszu Pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Grupa „Obywatele RP” ponownie zapowiada jednak blokadę Marszu, domagając się wstrzymania ekshumacji ciał ofiar katastrofy. Dotychczas przeprowadzone badania ujawniły szokującą skalę zaniedbań.

— POLICJA JAK PRZED MIESIĄCEM ZABEZPIECZA OBSZAR PRZEMARSZU – Karol Jałtuszewski.

— WYDARZENIA OSTATNICH DNI POKAZUJĄ OGROMNĄ SKALĘ ZANIEDBAŃ PRZY WYJAŚNIANIU TRAGEDII – Jałtuszewski.

— ZBEZCZESZCZONO ZWŁOKI ADM. KARWETY – Jałtuszewski.

— DZIĘKI PRACY PODKOMISJI DOWIADUJEMY SIĘ O NOWYCH SZCZEGÓŁACH – Jałtuszewski.

— OBYWATELE RP DOMAGAJĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM WSTRZYMANIA EKSHUMACJI – Jałtuszewski.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— BARIERKI I POLICYJNE WOZY NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU – TO PRZYGOTOWANIA DO 88. MIESIĘCZNICY SMOLEŃSKIEJ.

— Z PUNKTU WIDZENIA PIS TAKIE ŚRODKI SĄ KONIECZNE DO TEGO, BY ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ PRZEMARSZ – Robert Gusta z Krakowskiego Przedmieścia.

— Z KOLEI Z PUNKTU WIDZENIA OPOZYCJI TO PRZEROST FORMY NAD TREŚCIĄ I NIEPOTRZEBNE, OGROMNE WYDATKI DLA WSZYSTKICH PODATNIKÓW – Gusta.

— OPOZYCJA NIE ZAPOWIADA DZIŚ UDZIAŁU W WIECZORNEJ KONTRMANIFESTACJI – Gusta dalej.

— DYMISJA ZASTĘPCY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI DS. PREWENCJI. CHODZI O SOBOTNIĄ USTAWKĘ PSEUDOKIBICÓW.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Pochanke: PiS ostatecznie i politycznie chce zdobyć SN, KKZ: Władza chce szybko zapełnić SN, Wiadomości: Manifestujący słabą frekwencję próbują nadrobić agresją

— LIVEBLOG 300POLITYKI: PiS naprawia błąd w ustawie o SN PMM: Nie będzie silnej polskiej gospodarki bez silnego rolnictwa PiS zgłasza poprawki do projektu dot. sądów Ast: Mam nadzieję, że do września poznamy I prezesa SN Gersdorf w liście do PAD wytyka brak formalnego stwierdzenia przejścia w stan spoczynku i Czytaj więcej →