OBRAZ DNIA: Fakty o prezydenckim wotum nieufności dla Macierewicza, Wiadomości: Polacy chcą, by Niemcy zapłacili za zbrodnie

FAKTY TVN

— CIĄG DALSZY KONFLIKTU DUDA-MACIEREWICZ.

— TO DRUGIE TAK POTĘŻNE UDERZENIE PREZYDENTA W MINISTRA, RZĄD I PIS – Arleta Zalewska.

— NAJWAŻNIEJSI POLITYCY ALBO ODPOWIADAJĄ TAK [MILCZĄ], ALBO ODSYŁALI BEZPOŚREDNIO DO STRON SPORU – Zalewska dalej.

— Z WYMIANY PISM OFICJALNYCH I PUBLICZNYCH JASNO WYNIKA, ŻE TO SPÓR O KWESTIĘ DLA ARMII FUNDAMENTALNE – Zalewska.

— ZALEWSKA O SYGNAŁACH, KTÓRE PAD WYSYŁAŁ OD MIESIĘCY.

— ZABLOKOWANIE PRZEZ PREZYDENTA WSZYSTKICH WNIOSKÓW O AWANSE GENERALSKIE TO WYDARZENIE BEZ PRECEDENSU – Zalewska: W połączeniu z uzasadnieniem jest prezydenckim wotum nieufności dla ministra Macierewicza. Porównywalnym z podwójnym wetem dla ministra sprawiedliwości.

— MIELI POBIĆ OPERATORA W PUSZCZY, ZOSTALI WYPUSZCZENI.

— DZISIAJ JAN SZYSZKO CIESZY SIĘ, ŻE PODEJRZANI O POBICIE DZIENNIKARZA ZOSTALI ZWOLNIENI Z ARESZTU – Jakub Sobieniowski.

— NOWE DONIESIENIA PODKOMISJI SMOLEŃSKIEJ.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— NOWE USTALENIA PODKOMISJI SMOLEŃSKIEJ – zapowiedź: Lewe skrzydło Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, było uszkodzone jeszcze przed zderzeniem z brzozą. To najnowsze ustalenie podkomisji do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Według śledczych, destrukcja skrzydła TU-154M, zaczęła się na długo przez zderzeniem z drzewem. W dodatku jak wynika z ich badań – zniszczenia lewego skrzydła noszą ślady wybuchu.

— SZOKUJĄCA SKALA KRADZIEŻY ZA RZĄDÓW PO-PSL- zapowiedź: Polaków okradziono z ogromnych pieniędzy – twierdzi resort finansów. Chodzi o astronomiczną kwotę nawet 262 miliardów złotych. Tyle wynosi luka podatkowa z czasów rządów PO-PSL. Choć to i tak ostrożne szacunki. Odpowiedzialnych za ten złodziejski proceder może wskazać sejmowa komisja śledcza.

— RESORT FINANSÓW UJAWNIA GIGANTYCZNE ZANIECHANIA POPRZEDNIEGO RZĄDU I PRZECINA SPEKULACJE – Bartłomiej Graczak.

— WEDŁUG DANYCH PWC, W LATACH 2008-2015 NASZE PAŃSTWO ZOSTAŁO OKRADZIONE PRZEZ PODATKOWYCH OSZUSTÓW NA 262 MLD ZŁ – Graczak dalej.

— ZMIANA WŁADZY PRZYNIOSŁA NIE TYLKO USZCZELNIENIE SYSTEMU PODATKOWEGO – Graczak.

— LEPIEJ RADZĄ SOBIE TEŻ SPÓłKI SKARBU PAŃSTWA – Graczak dalej.

— POLACY CHCĄ, BY NIEMCY ZAPŁACILI ZA ZBRODNIE – zapowiedź: Blisko 70 procent Polaków jest zdania, że Niemcy powinni nam wypłacić odszkodowanie za zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej. Blisko dwie trzecie uważa, że należą nam się reparacje za straty materialne – wynika z sondażu Ipsos dla “Wiadomości”. Walkę o należne Polsce pieniądze zapowiadają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska mówi jednym głosem z Niemcami – sprawa jest zamknięta.

— SONDAŻ IPSOS DLA WIADOMOŚCI.

— SŁONY RACHUNEK DLA WARSZAWIAKÓW – zapowiedź: Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznaje, że kancelarie prawnicze, które reprezentują ją przed komisją weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji, dużo kosztują. Jak wyliczył jeden z internautów, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ratusz wydał na ten cel 386 tysięcy złotych. Choć te pieniądze należą do podatników, prezydent Warszawy nie ma sobie nic do zarzucenia.

— BRUKSELA SZUKA HAKÓW NA POLSKĘ – zapowiedź: Komisja Europejska zarzuca Polsce dyskryminację. Bo rząd obniżył wiek emerytalny. I polskie kobiety będą mogły pracować krócej niż mężczyźni. Europejscy urzędnicy napisali list do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które odpowie, że to zgodne z oczekiwaniami społecznymi. A Polki mogą, ale wcale nie muszą pracować krócej. Eksperci zaznaczają, że to szukanie haków i paragrafów na Polskę przez Komisję Europejską, która najwyraźniej zapomniała o tym, że różny wiek emerytalny obowiązuje choćby w Austrii, Bułgarii, Czechach czy w Wielkiej Brytanii.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— KOLEJNY FRONT PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY. PO SĄDACH – WOJSKO.

— PREZYDENT PODJĄŁ DECYZJĘ, ŻE – WBREW WNIOSKOM MINISTRA OBRONY – Z NOMINACJAMI GENERALSKIMI POCZEKA – Dariusz Ociepa.

— KOŚCIĄ NIEZGODY JEST REFORMA DOWODZENIA – Ociepa dalej.

— ANTONI MACIEREWICZ OD WIELU MIESIĘCY IGNORUJE PREZYDENTA – Ociepa.

— PAD UPOMINAŁ JUŻ MINISTRA W LISTACH – Ociepa dalej.

— TYM RAZEM WYGLĄDA NA TO, ŻE MIARKA SIĘ PRZEBRAŁA – Ociepa.

— WEDŁUG NASZYCH INFORMACJI, MINISTER OBRONY PRZEDSTAWIŁ PREZYDENTOWI NIE 46 – JAK WCZEŚNIEJ INFORMOWANO – ALE 16 WNIOSKÓW O NOMINACJE GENERALSKIE – Ociepa dalej.

— PREZYDENT CORAZ CZĘŚCIEJ I ŚMIELEJ DYSTANSUJE SIĘ OD POLITYKÓW PIS – Ociepa.

— PODKOMISJA SMOLEŃSKA POINFORMOWAŁA DZIŚ O ŚLADACH WYBUCHU NA TU-154 – bez materiału.

— EKOLODZY BLOKUJĄCY WYCINKĘ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ STANĘLI DZIŚ PRZED SĄDEM.

— TO JUŻ PEWNE – PIS CHCE POWOŁANIA KOMISJI ŚLEDCZEJ WS. WYŁUDZEŃ PODATKU VAT.

— POMYSŁ RZUCILI POSŁOWIE KUKIZ ‘15, POPIERA GO PIS – Paweł Gadomski.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Petru ws pracowników delegowanych: Przez PiS stracicie prace, TVP o niemieckich mediach w Polsce

— JUTRO DECYZJA IPN WS. OŚWIADCZENIA LUSTRACYJNEGO AMBASADORA PRZYŁĘBSKIEGO. NA OSTATNIEJ PROSTEJ ZMIENIONO PROKURATORA: Jutro po południu, najpóźniej w piątek rano, IPN zakończy postępowanie w sprawie oświadczenia lustracyjnego męża prezes Trybunału Konstytucyjnego. Instytut może zamknąć sprawę, albo oskarżyć ambasadora o kłamstwo lustracyjne. I przesłać sprawę do sądu. – Włos mu Czytaj więcej →

STAN GRY: DGP: 500+ dla emerytów realne, Górski: Seweryn zagra Gowina, Rekord poparcia dla PAD, Zaremba: Nie będzie rozwodnionego konserwatyzmu

— 300POLITYKA: JUTRO RZĄD O BUDŻECIE: http://300polityka.pl/news/2017/08/23/rzad-jutro-o-wstepnym-projekcie-budzetu-na-2018-rok/ — PRZEPROŚ I ODEJDŹ – Fakt o wojewodzie pomorskim. — MAŁPA W PARKU NARODOWYM – Adam Wajrak w GW: “Najpierw był odstrzał sanitarny we wschodniej Polsce. Efekt? Rekordowa liczba zakażonych dzików w tym roku, bo polowania powodują większe przemieszczanie się tych zwierząt, a na Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia o rekonstrukcji, Fakty: Rząd ratuje wizerunek atakując samorządy, Bugała o fryzurze Jacka Karnowskiego

FAKTY TVN — POLICYJNE ZWIĄZKI ZAWODOWE PISZĄ DO WŁADZ – zapowiedź. — DZISIAJ MINISTER I SZEF POLICJANTÓW TAK MÓWI O POLICJANCIE, POLICYJNYM ZWIĄZKOWCU Z WIELKOPOLSKI – Jakub Sobieniowski: W wypowiedź Mariusza Błaszczaka o próbie wpisani się w działalność totalnej opozycji. — WIELKOPOLSKI ZARZĄD NSZZ POLICJANTÓW NAPISAŁ LIST DO MINISTRA W Czytaj więcej →