OBRAZ DNIA: Wiadomości: W czasie rządów PO ukradziono 250 miliardów, Mucha o potrzebie nowej partii, serwisy o decyzji PAD

— JOANNA MUCHA W ROZMOWIE Z JUSTYNĄ DOBROSZ-ORACZ NA WYBORCZA.PL: “ – Przed wyborami powstanie jakaś nowa partia?

– To jest bardzo dobre pytanie. Nie wiem, czy tak się stanie.

– A chciałaby pani?

– Jestem przekonana, że jest potrzeba. Jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie. No i żeby pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatni czasie. Przestrzeń i taka potrzeba jest. To jest wyraźne i to jest odczuwalne.

– Pani by się czuła w takiej partii lepiej?

– W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie”. http://wyborcza.pl/10,82983,22208282,joanna-mucha-zaskakujaco-mocno-pis-chce-wyeliminowac-opozycje.html

— MARSZAŁEK W GRZE O WARSZAWĘ. KARCZEWSKI MOŻLIWYM KANDYDATEM PIS – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2017/08/08/marszalek-w-grze-o-warszawe-karczewski-mozliwym-kandydatem-pis/

— BBN: 15 SIERPNIA NIE BĘDZIE NOMINACJI GENERALSKICH. http://300polityka.pl/news/2017/08/08/bbn-15-sierpnia-nie-bedzie-nominacji-generalskich/

*****

FAKTY TVN

— 15 SIERPNIA NIE BĘDZIE AWANSÓW GENERALSKICH.

— TO DECYZJA W HISTORII POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NIESPOTYKANA – Arleta Zalewska: Decyzja dla przyszłości wojska przełomowa.

— NA DECYZJĘ MUSIAŁA MIEĆ WPŁYW WCZEŚNIEJSZA DECYZJA MON – Zalewska dalej: Czyli wszczęcie przez SKW kontroli wobec gen. Kraszewskiego.

— KONTROLA SKW OZNACZA CZASOWE OGRANICZENIE DOSTĘPU DO INFORMACJI NIEJAWNYCH – Zalewska: Czyli wprost – brak możliwości wykonywania przez generała obowiązków służbowych.

— DZISIEJSZĄ DECYZJĘ. PREZYDENTA POPRZEDZIŁA OSTRA WYMIANA STANOWISK – Zalewska.

— PROKURATURA UMARZA ŚLEDZTWO WS. OBRAD SEJMU Z 16 GRUDNIA.

— PÓŁ ROKU ZAJĘŁO PROKURATURZE ZBADANIE CZY TO BYŁO FORMALNIE POSIEDZENIE SEJMU CZY TEŻ NIE – Paweł Płuska.

— PROKURATURA UMORZYŁA, BO NIE DOPATRZYŁA SIĘ W TYM ANI POPEŁNIENIA CZYNÓW ZABRONIONYCH ANI PRZEKROCZENIA UPRAWNIEŃ – Płuska dalej.

— POLITYCY OPOZYCJI ZAPOWIEDZIELI ZŁOŻENIE ZAŻALENIA NA DECYZJĘ PROKURATURY – Płuska.

— WITOLD WASZCZYKOWSKI UDZIELIŁ WYWIADU ROSYJSKIM MEDIOM.

— WASZCZYKOWSKI W WYWIADZIE DLA KOMMIERSANTA STWIERDZIŁ, ŻE SĄSIEDZTWO Z ROSJĄ JEST CIĘŻKI, ALE Z DRUGIEJ STRONY BARDZO OBIECUJĄCE – Jakub Sobieniowski.

— OPOZYCJA ZWRACA UWAGĘ NA TO, CO PISZE RADOSŁAW SIKORSKI – Sobieniowski dalej: Że w wywiadzie dla rosyjskiej gazety Witold Waszczykowski nie domaga się od strony rosyjskiej zwrotu wraku Tupolewa. Nie mówi nawet o tym, a przecież PiS zarzucało poprzednikom zdradę w tej sprawie.

— PO ZMIANIE WŁADZY PIS MIAŁO TO ZAŁATWIĆ – Sobieniowski.

— PO PRAWIE DWÓCH LATACH RZĄDÓW PIS-U WRAKU W POLSCE NIE MA – Sobieniowski: Poprzednie rządy starały się o jego zwrot jeśli nie bardziej, to widoczniej. Do Moskwy jeździli polscy prokuratorzy i ministrowie, w tym Radosław Sikorski.

— TERAZ SZEF MSZ-U Z PIS-U NAWET NIE WSPOMINA O WRAKU – Sobieniowski dalej.

— DZISIAJ NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W PIS-IE NIE CHCĄ ROZMAWIAĆ O WRAKU – Sobieniowski.

— W INNYM WYWIADZIE DLA RIA NOVOSTI WASZCZYKOWSKI JUŻ MÓWIŁ O SMOLEŃSKU – Nie mówił o zamachu, a o katastrofie nie żądał a stwierdził, że Polska nie może się doczekać zwrotu wraku i innych dowodów.oraz rosyjskiej pomocy prawnej. Oprócz tego wyraził nadzieję na spotkanie z Siergiejem Ławrowem.

— OWSIAK PRZEPRASZA PAWŁOWICZ.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— W CZASIE RZĄDÓW PO UKRADZIONO 250 MILIARDÓW – Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT – jej powołania chce wicepremier Mateusz Morawiecki. Zdaniem ministra przestępcy podatkowi wyprowadzili z Polski łącznie nawet 250 miliardów złotych – dlatego Polakom należą się wyjaśnienia. Pomysł już poparł Kukiz’15. PSL i Nowoczesna nie mówią nie. Platforma uważa, że komisja służyłaby wyłącznie do bicia politycznej piany.

— ĆWIERĆ BILIONA ZŁOTYCH – TYLE PRZEZ DWIE KADENCJE KOALICJI PO-PSL WYŁUDZONO W POLSCE PODATKU VAT – Bartłomiej Graczak.

— NIEWYKLUCZONE, ŻE SKALĘ OSZUSTW ZBADA KOMISJA ŚLEDCZA – Graczak.

— WICEPREMIER MORAWIECKI O KOMISJI ROZMAWIAŁ JUŻ Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM – Graczak dalej: Inicjatywa ma poparcie innych partii.

— JUŻ OD PIERWSZYCH LAT RZĄDÓW KOALICJI PO-PSL LUKA W ROZLICZENIACH PODATKU VAT ZACZĘŁA GWAŁTOWNIE ROSNĄĆ – Graczak.

— Z POLSKI WYPROWADZONO OD 200 DO NAWET 250 MLD ZŁ – Graczak dalej.

— POLITYCY PO CHCIELI ODDAĆ RAFINERIE ROSJANOM – zapowiedź: Nagrania z restauracji “Sowa i Przyjaciele”, na których słyszymy rozmowy ówczesnego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem szokują wielu bo pokazują, że nie wszyscy politycy rozumieją strategiczne interesy państwa. Choćby właśnie poprzez gotowość sprzedaży kluczowych dla państwa spółek, nawet Rosjanom. Podobna sytuacja jak z Możejkami, miała miejsce wcześniej z rafinerią Lotos.

— PIS Z REKORDOWYM WYNIKIEM – sondaż IPSOS dla Oko.press.

— WSTRZĄSAJĄCA RELACJA WDOWY PO ADMIRALE – zapowiedź: Kolejne szokujące wyniki ekshumacji ofiary katastrofy smoleńskiej. W trumnie admirała Andrzeja Karwety znaleziono szczątki ośmiu osób. Wśród nich były także worki na śmieci i bielizna innej osoby. Mówiła dziś o tym łamiącym głosem wdowa po byłym dowódcy Marynarki Wojennej. To kolejna ekshumacja ujawniająca skalę zaniedbań przy pochówkach ofiar.

— „NAJBARDZIEJ OBSKURNY FESTIWAL ŚWIATA” – zapowiedź: Festiwal Woodstock “najbardziej obskurnym festiwalem świata”. To nie opinia kogoś niechętnego tylko dosłowne tłumaczenie tytułu jednej z brytyjskich gazet. Tak o zakończonej niedawno w Kostrzynie nad Odrą imprezie pisze Daily Star. Ale festiwal który przyciąga tłumy młodych ludzi, wiele kontrowersji budzi także w Polsce.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— ODMIENNY WIEK EMERYTALNY KOBIET I MĘŻCZYZN JEST FORMĄ DYSKRYMINACJI – TWIERDZĄ UNIJNI KOMISARZE W LIŚCIE DO POLSKIEGO RZĄDU.

— SPRAWĘ PIERWSZY WYWOŁAŁ FRANS TIMMERMANS – Paweł Gadomski: Który dwa tygodnie temu skrytykował nową ustawę o naszych sądach powszechnych. M.in. za to, że różnicuje wiek emerytalny sędziów ze względu na płeć.

— TERAZ KE POSZŁA DALEJ I PRZYWOŁUJĄC ARGUMENT O RÓWNOŚCI PŁCI I POWOŁUJĄC SIĘ NA DYREKTYWĘ SPRZED PRAWIE 40 LAT, W OGÓLE ZAKWESTIONOWAŁA ZRÓŻNICOWANIE WIEKU EMERYTALNEGO W POLSCE – Gadomski dalej.

— Na tle innych państw UE Polska wciąż jest prawdziwym ewenementem, bo to w naszym społeczeństwie jest największy odsetek euroentuzjastów, ale widać KE zaczęło to chyba przeszkadzać – konkluzja Gadomskiego.

— ZNIECIERPLIWIONA KE MONITUJE TEŻ WS. WYCINKI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.

— W PUSZCZY BEZ ZMIAN, WYCINKI NIE WSTRZYMANO – Jan Mikruta: Leśnicy nie dostali takiego polecenia.

— Puszcza Białowieska nie przestaje być frontem sporu między Warszawą a Brukselą. Unijny trybunał sprawiedliwości ma zająć się kwestią wycinki we wrześniu – konkluzja Mikruty.

— ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO BEZ NOMINACJI GENERALSKICH – ZDECYDOWAŁ PREZYDENT – bez materiału.

— PROKURATURA UMORZYŁA POSTĘPOWANIE WS. POSIEDZENIA SEJMU W SALI KOLUMNOWEJ.

— PO PRAWIE OŚMIU MIESIĄCACH ŚLEDZTWA, PO PRZESŁUCHANIU PRAWIE 300 ŚWIADKÓW – W WIĘKSZOŚCI POSŁÓW PIS – WARSZAWSKA PROKURATURA UZNAŁA, ŻE PODCZAS PAMIĘTNYCH GŁOSOWAŃ 16 GRUDNIA NIC SIE NIE STAŁO – Dariusz Ociepa: Nic, co byłoby niezgodne z prawem.

— PROKURATURA PRZEANALIZOWAŁA KROK PO KROKU KOLEJNE ZACHOWANIA POSŁÓW – Ociepa dalej: Od wykluczenia Michała Szczerby, po przeniesienie posiedzenia na salę kolumnową i stwierdzenie kworum.

— Z WYLICZEŃ PROKURATURY WYKLUCZA, ŻE GŁOSOWAŁO OD 236 DO 237 POSŁÓW – Ociepa.

— POSŁOWIE ZŁOŻĄ ZAŻALENIE DO SĄDU – Ociepa dalej.

— POWRACA TEMAT NIEPRAWIDŁOWOŚCI PRZY SEKCJI ZWŁOK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →