OBRAZ DNIA: Wiadomości: W czasie rządów PO ukradziono 250 miliardów, Mucha o potrzebie nowej partii, serwisy o decyzji PAD

— JOANNA MUCHA W ROZMOWIE Z JUSTYNĄ DOBROSZ-ORACZ NA WYBORCZA.PL: “ – Przed wyborami powstanie jakaś nowa partia?

– To jest bardzo dobre pytanie. Nie wiem, czy tak się stanie.

– A chciałaby pani?

– Jestem przekonana, że jest potrzeba. Jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie. No i żeby pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatni czasie. Przestrzeń i taka potrzeba jest. To jest wyraźne i to jest odczuwalne.

– Pani by się czuła w takiej partii lepiej?

– W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie”. http://wyborcza.pl/10,82983,22208282,joanna-mucha-zaskakujaco-mocno-pis-chce-wyeliminowac-opozycje.html

— MARSZAŁEK W GRZE O WARSZAWĘ. KARCZEWSKI MOŻLIWYM KANDYDATEM PIS – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2017/08/08/marszalek-w-grze-o-warszawe-karczewski-mozliwym-kandydatem-pis/

— BBN: 15 SIERPNIA NIE BĘDZIE NOMINACJI GENERALSKICH. http://300polityka.pl/news/2017/08/08/bbn-15-sierpnia-nie-bedzie-nominacji-generalskich/

*****

FAKTY TVN

— 15 SIERPNIA NIE BĘDZIE AWANSÓW GENERALSKICH.

— TO DECYZJA W HISTORII POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NIESPOTYKANA – Arleta Zalewska: Decyzja dla przyszłości wojska przełomowa.

— NA DECYZJĘ MUSIAŁA MIEĆ WPŁYW WCZEŚNIEJSZA DECYZJA MON – Zalewska dalej: Czyli wszczęcie przez SKW kontroli wobec gen. Kraszewskiego.

— KONTROLA SKW OZNACZA CZASOWE OGRANICZENIE DOSTĘPU DO INFORMACJI NIEJAWNYCH – Zalewska: Czyli wprost – brak możliwości wykonywania przez generała obowiązków służbowych.

— DZISIEJSZĄ DECYZJĘ. PREZYDENTA POPRZEDZIŁA OSTRA WYMIANA STANOWISK – Zalewska.

— PROKURATURA UMARZA ŚLEDZTWO WS. OBRAD SEJMU Z 16 GRUDNIA.

— PÓŁ ROKU ZAJĘŁO PROKURATURZE ZBADANIE CZY TO BYŁO FORMALNIE POSIEDZENIE SEJMU CZY TEŻ NIE – Paweł Płuska.

— PROKURATURA UMORZYŁA, BO NIE DOPATRZYŁA SIĘ W TYM ANI POPEŁNIENIA CZYNÓW ZABRONIONYCH ANI PRZEKROCZENIA UPRAWNIEŃ – Płuska dalej.

— POLITYCY OPOZYCJI ZAPOWIEDZIELI ZŁOŻENIE ZAŻALENIA NA DECYZJĘ PROKURATURY – Płuska.

— WITOLD WASZCZYKOWSKI UDZIELIŁ WYWIADU ROSYJSKIM MEDIOM.

— WASZCZYKOWSKI W WYWIADZIE DLA KOMMIERSANTA STWIERDZIŁ, ŻE SĄSIEDZTWO Z ROSJĄ JEST CIĘŻKI, ALE Z DRUGIEJ STRONY BARDZO OBIECUJĄCE – Jakub Sobieniowski.

— OPOZYCJA ZWRACA UWAGĘ NA TO, CO PISZE RADOSŁAW SIKORSKI – Sobieniowski dalej: Że w wywiadzie dla rosyjskiej gazety Witold Waszczykowski nie domaga się od strony rosyjskiej zwrotu wraku Tupolewa. Nie mówi nawet o tym, a przecież PiS zarzucało poprzednikom zdradę w tej sprawie.

— PO ZMIANIE WŁADZY PIS MIAŁO TO ZAŁATWIĆ – Sobieniowski.

— PO PRAWIE DWÓCH LATACH RZĄDÓW PIS-U WRAKU W POLSCE NIE MA – Sobieniowski: Poprzednie rządy starały się o jego zwrot jeśli nie bardziej, to widoczniej. Do Moskwy jeździli polscy prokuratorzy i ministrowie, w tym Radosław Sikorski.

— TERAZ SZEF MSZ-U Z PIS-U NAWET NIE WSPOMINA O WRAKU – Sobieniowski dalej.

— DZISIAJ NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W PIS-IE NIE CHCĄ ROZMAWIAĆ O WRAKU – Sobieniowski.

— W INNYM WYWIADZIE DLA RIA NOVOSTI WASZCZYKOWSKI JUŻ MÓWIŁ O SMOLEŃSKU – Nie mówił o zamachu, a o katastrofie nie żądał a stwierdził, że Polska nie może się doczekać zwrotu wraku i innych dowodów.oraz rosyjskiej pomocy prawnej. Oprócz tego wyraził nadzieję na spotkanie z Siergiejem Ławrowem.

— OWSIAK PRZEPRASZA PAWŁOWICZ.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— W CZASIE RZĄDÓW PO UKRADZIONO 250 MILIARDÓW – Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT – jej powołania chce wicepremier Mateusz Morawiecki. Zdaniem ministra przestępcy podatkowi wyprowadzili z Polski łącznie nawet 250 miliardów złotych – dlatego Polakom należą się wyjaśnienia. Pomysł już poparł Kukiz’15. PSL i Nowoczesna nie mówią nie. Platforma uważa, że komisja służyłaby wyłącznie do bicia politycznej piany.

— ĆWIERĆ BILIONA ZŁOTYCH – TYLE PRZEZ DWIE KADENCJE KOALICJI PO-PSL WYŁUDZONO W POLSCE PODATKU VAT – Bartłomiej Graczak.

— NIEWYKLUCZONE, ŻE SKALĘ OSZUSTW ZBADA KOMISJA ŚLEDCZA – Graczak.

— WICEPREMIER MORAWIECKI O KOMISJI ROZMAWIAŁ JUŻ Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM – Graczak dalej: Inicjatywa ma poparcie innych partii.

— JUŻ OD PIERWSZYCH LAT RZĄDÓW KOALICJI PO-PSL LUKA W ROZLICZENIACH PODATKU VAT ZACZĘŁA GWAŁTOWNIE ROSNĄĆ – Graczak.

— Z POLSKI WYPROWADZONO OD 200 DO NAWET 250 MLD ZŁ – Graczak dalej.

— POLITYCY PO CHCIELI ODDAĆ RAFINERIE ROSJANOM – zapowiedź: Nagrania z restauracji “Sowa i Przyjaciele”, na których słyszymy rozmowy ówczesnego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem szokują wielu bo pokazują, że nie wszyscy politycy rozumieją strategiczne interesy państwa. Choćby właśnie poprzez gotowość sprzedaży kluczowych dla państwa spółek, nawet Rosjanom. Podobna sytuacja jak z Możejkami, miała miejsce wcześniej z rafinerią Lotos.

— PIS Z REKORDOWYM WYNIKIEM – sondaż IPSOS dla Oko.press.

— WSTRZĄSAJĄCA RELACJA WDOWY PO ADMIRALE – zapowiedź: Kolejne szokujące wyniki ekshumacji ofiary katastrofy smoleńskiej. W trumnie admirała Andrzeja Karwety znaleziono szczątki ośmiu osób. Wśród nich były także worki na śmieci i bielizna innej osoby. Mówiła dziś o tym łamiącym głosem wdowa po byłym dowódcy Marynarki Wojennej. To kolejna ekshumacja ujawniająca skalę zaniedbań przy pochówkach ofiar.

— „NAJBARDZIEJ OBSKURNY FESTIWAL ŚWIATA” – zapowiedź: Festiwal Woodstock “najbardziej obskurnym festiwalem świata”. To nie opinia kogoś niechętnego tylko dosłowne tłumaczenie tytułu jednej z brytyjskich gazet. Tak o zakończonej niedawno w Kostrzynie nad Odrą imprezie pisze Daily Star. Ale festiwal który przyciąga tłumy młodych ludzi, wiele kontrowersji budzi także w Polsce.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— ODMIENNY WIEK EMERYTALNY KOBIET I MĘŻCZYZN JEST FORMĄ DYSKRYMINACJI – TWIERDZĄ UNIJNI KOMISARZE W LIŚCIE DO POLSKIEGO RZĄDU.

— SPRAWĘ PIERWSZY WYWOŁAŁ FRANS TIMMERMANS – Paweł Gadomski: Który dwa tygodnie temu skrytykował nową ustawę o naszych sądach powszechnych. M.in. za to, że różnicuje wiek emerytalny sędziów ze względu na płeć.

— TERAZ KE POSZŁA DALEJ I PRZYWOŁUJĄC ARGUMENT O RÓWNOŚCI PŁCI I POWOŁUJĄC SIĘ NA DYREKTYWĘ SPRZED PRAWIE 40 LAT, W OGÓLE ZAKWESTIONOWAŁA ZRÓŻNICOWANIE WIEKU EMERYTALNEGO W POLSCE – Gadomski dalej.

— Na tle innych państw UE Polska wciąż jest prawdziwym ewenementem, bo to w naszym społeczeństwie jest największy odsetek euroentuzjastów, ale widać KE zaczęło to chyba przeszkadzać – konkluzja Gadomskiego.

— ZNIECIERPLIWIONA KE MONITUJE TEŻ WS. WYCINKI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.

— W PUSZCZY BEZ ZMIAN, WYCINKI NIE WSTRZYMANO – Jan Mikruta: Leśnicy nie dostali takiego polecenia.

— Puszcza Białowieska nie przestaje być frontem sporu między Warszawą a Brukselą. Unijny trybunał sprawiedliwości ma zająć się kwestią wycinki we wrześniu – konkluzja Mikruty.

— ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO BEZ NOMINACJI GENERALSKICH – ZDECYDOWAŁ PREZYDENT – bez materiału.

— PROKURATURA UMORZYŁA POSTĘPOWANIE WS. POSIEDZENIA SEJMU W SALI KOLUMNOWEJ.

— PO PRAWIE OŚMIU MIESIĄCACH ŚLEDZTWA, PO PRZESŁUCHANIU PRAWIE 300 ŚWIADKÓW – W WIĘKSZOŚCI POSŁÓW PIS – WARSZAWSKA PROKURATURA UZNAŁA, ŻE PODCZAS PAMIĘTNYCH GŁOSOWAŃ 16 GRUDNIA NIC SIE NIE STAŁO – Dariusz Ociepa: Nic, co byłoby niezgodne z prawem.

— PROKURATURA PRZEANALIZOWAŁA KROK PO KROKU KOLEJNE ZACHOWANIA POSŁÓW – Ociepa dalej: Od wykluczenia Michała Szczerby, po przeniesienie posiedzenia na salę kolumnową i stwierdzenie kworum.

— Z WYLICZEŃ PROKURATURY WYKLUCZA, ŻE GŁOSOWAŁO OD 236 DO 237 POSŁÓW – Ociepa.

— POSŁOWIE ZŁOŻĄ ZAŻALENIE DO SĄDU – Ociepa dalej.

— POWRACA TEMAT NIEPRAWIDŁOWOŚCI PRZY SEKCJI ZWŁOK OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka wtorkowego poranka: Karczewski, Bielan, Szymański, Kidawa-Błońska, Lubnauer, Czarnecki i Hubner

7:15 Stanisław Karczewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Michał Olszewski – Poranek TOK FM 7:33 Ryszard Czarnecki – 24 pytania w PR24 7:40 Zbigniew Kuźmiuk – Poranek TOK FM 8:00 Leszek Balcerowicz – Onet Rano 8:02 Konrad Szymański – Gość Radia Zet 8:02 Małgorzata Kidawa-Błońska – Poranna rozmowa RMF FM Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Tuleja na jedynce Faktów, Wiadomości: Opozycja sufluje Brukseli niechęć do Polski, Stypendysta Kijowski będzie mógł odpoczywać

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Schetyna: Dalej uważam że opozycja musi się integrować, jednoczyć, iść wspólną drogą Schetyna o zmianach w KPRM: Wymuszone i rozpaczliwe Morawiecki: Szanuję niezależność sądów w Polsce Morawiecki o komisji ds. Amber Gold: Kopcińska i Suski nie dadzą rady łączyć tych funkcji Morawiecki o funkcji Bochenka: Ta rola Czytaj więcej →

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Schetyna, Dera, Emilewicz, Jakubiak, Budka i Marczuk

18:02 Andrzej Dera – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Grzegorz Schetyna – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Wojciech Sadurski, Aleksander Smolar – TVN24 FpF 19:55 Borys Budka, Marek Jakubiak – TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 20:00 Tadeusz Pieronek – TVN24 Kropka nad i 20:12 Jakub Kulesza, Mirosław Suchoń, Ireneusz Zyska, Jadwiga Czytaj więcej →

STAN GRY: Do Rzeczy opisuje dzień Kaczyńskiego, Zaremba o lepszej atmosferze dla PAD, GPC o groźbach ideologicznej cenzury w Internecie, Karnowski: Nie ma powrotu III RP

— WYDAWCY INTERNETOWI RAZEM PRZECIW PODATKOWI OD LINKÓW – Wirtualne Media: “Jesienią Komisja Europejska zaproponowała zmiany w prawie autorskim, które wprowadzają tzw. „podatek od linków”, czyli opłatę od publikacji odnośników chronionych prawem autorskim. Polscy wydawcy internetowi sprzeciwiają się tym zmianom i apelują do rządu o wsparcie. – Należy zachować wolny Czytaj więcej →