OBRAZ DNIA: Sobieniowski: PAD odpowiedział internetowym wywiadem, Wydarzenia: Sprawdzianem będzie finał sporu z Macierewiczem

— MORAWIECKI W TV TRWAM: Jestem za komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT. Rozmawiałem o tym z Kaczyńskim. http://300polityka.pl/news/2017/08/07/morawiecki-jestem-za-komisja-sledcza-ds-wyludzen-vat-rozmawialem-o-tym-z-kaczynskim-2/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Miller: Przecież PiS jeśli zechce, a przypuszczam że zechce, to zrobi miazgę z projektów PAD
Miller: Jestem zwolennikiem pasywnego modelu prezydentury
Rosa: Nowoczesna będzie mieć kandydata na prezydenta
Rosa: Jesteśmy w sytuacji, w której PiS prowadzi nas prostą drogą poza UE
Szczerski: Mogę zdradzić jeden szczegół. PAD ma mapę Polski, którą skrupulatnie odznacza
Szczerski: Prezydent jest strażnikiem wspólnoty narodowej w Polsce
Schetyna: Na razie bilans jest dla PAD niekorzystny, ale trzeba dawać szansę
http://300polityka.pl/live/2017/08/07/

*****

FAKTY TVN

— KE PRZYSPIESZA, WYCINKA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ NIE ZWALNIA.

— DWA LATA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY.

— TO JEST PODSUMOWANIE DWÓCH LAT PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY BEZ ANDRZEJA DUDY – Jakub Sobieniowski: A właśnie teraz głos prezydenta zabrzmiałby szczególnie donośnie. Po fali krytyki, jaka na niego spadła w związku z zawetowaniem ustaw o sądach.

— NAJMOCNIEJ KRYTYKOWAŁ ZBIGNIEW ZIOBRO – Sobieniowski dalej.

— PREZYDENT ODPOWIEDZIAŁ WYWIADEM INTERNETOWYM – Sobieniowski: W materiale fragment wywiadu 300POLITYKI z PAD.

— WPROWADZENIE DUDY DO POLITYKI CZĘSTO PRZYPOMINA TAKŻE ZIOBRO – Sobieniowski: Szczególnie od czasu, gdy prezydent zrobił coś, czym zaskoczył PiS [zawetował ustawy], sojuszników PiS-u i opozycję.

— WSZYSCY DZIELĄ TE DWA LATA PREZYDENTURY NA OKRES PRZED WETAMI I PO NICH – Sobieniowski dalej.

— ANTONI MACIEREWICZ DZISIAJ NIE CHCIAŁ KOMENTOWAĆ, A TO ON CHYBA DOSTAŁ PIERWSZY SYGNAŁ, ŻE PREZYDENT ZACZYNA SIĘ ŹLE CZUĆ W TEJ ROLI – Sobieniowski: Głowy państwa, która nie dostaje wyjaśnień o które prosi i prezydenta, który musi komentować nienotowaną w historii wolnej Polski falę odejść generałów.

— SOBIENIOWSKI PRZYPOMINA O NOCNYM POWOŁYWANIU SĘDZIÓW DO TK.

— NA KONFERENCJI [W PAŁACU] OPRÓCZ PREZYDENTA ZABRAKŁO MOŻLIWOŚCI ZADAWANIA PYTAŃ – Sobieniowski.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— SIKORSKI LOBBOWAŁ W INTERESIE ROSJAN – zapowiedź: Kolejny fragment rozmowy nagranej jeszcze w lutym 2014 roku, w restauracji Sowa i Przyjaciele. Wynika z niego, że Radosław Sikorski rozważał sprzedaż, należącej do Orlenu rafinerii w Możejkach, człowiekowi powiązanemu z Władymirem Putinem i FSB. Ówczesny minister spraw zagranicznych dyskutował z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem – o sposobie odsprzedaży rafinerii Igorowi Sieczynowi, którego spółka Rosnieft została objęta amerykańskimi sankcjami już po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

— FRAGMENTY NOWYCH TAŚM.

— GRZEGORZ SCHETYNA, WBREW TEMU, CO WYNIKA Z ROZMOWY SIKORSKIEGO I KRAWCA, CAŁĄ SPRAWĘ SPRAWĘ TŁUMACZY W ZASKAKUJĄCY SPOSÓB – Ewa Bugała.

— GIERTYCH RADZIŁ JAK OBEJŚĆ PRAWO? – zapowiedź: W nowych nagraniach, które ujawnił dziennikarz portalu TVP.INFO Samuel Pereira, słychać jeszcze coś ważnego. Z rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Krawca wynika, że znany mecenas Roman Giertych doradzał Sławomirowi Nowakowi – bohaterowi tzw. afery zegarkowej – jak uniknąć kary przy wpisaniu nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. To nie pierwsze kontrowersyjne metody adwokata wspierającego znanych polityków dzisiejszej opozycji.

— PAŃSTWO PRZESTAŁO BYĆ TEORETYCZNE – zapowiedź: Rekordowe wpływy z VAT do polskiego budżetu. Według “Dziennika Gazety Prawnej” na koniec lipca wyniosły one prawie 95 miliardów złotych. To wzrost o 25 procent w stosunku do ubiegłego roku. Większe wpływy do budżetu to efekt uszczelnienia systemu podatkowego, ale też walki z grupami przestępczymi, które wyłudzały miliardy złotych z publicznej kasy.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DWA LATA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY.

— TO MOGŁA BYĆ JEDNA Z NIELICZNYCH OKAZJI, BY PRZY OKAZJI DWULECIA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY POROZMAWIAĆ Z JEGO BLISKIMI WSPÓŁPRACOWNIKAMI – Agnieszka Milczarz: Ale po 40-minutowej laurce dla prezydenta, jego ministrowie nie dali dziennikarzom szans na zadanie pytań, choć zaproszono nas na konferencję.

— WYSTĄPIENIA MINISTRÓW TO BYŁA GŁÓWNIE STATYSTYKA – Milczarz dalej.

— OPOZYCJA DAJE PREZYDENTOWI KREDYT ZAUFANIA – Milczarz: Kredyt, bo po tej decyzji [o wetach] nie wiadomo, jak napisze swoje projekty ustaw o SN i KRS.

— NA WŁASNYM, PIS-OWSKIM ZAPLECZU PREZYDENT TEŻ WALCZY – Milczarz dalej: Jest w konflikcie z ministrem sprawiedliwości.

— FRAGMENT WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM.

— PREZYDENT WCZORAJ ODGRYZŁ SIĘ ZIOBRZE – Milczarz.

— ARKADIUSZ MULARCZYK: Myślę, że te zmiany powinny być w pewien sposób uzgodnione jednak z władzami PiS dlatego, że one jeszcze muszą być przyjęte przez parlament.

— SPRAWDZIANEM DLA PREZYDENTA BĘDZIE FINAŁ SPORU Z SZEFEM MON – Milczarz.

— Od tego, co prezydent zrobi z ustawami reformującymi sądownictwo w dużej mierze zależy jego przyszłość. Wetując ustawy Andrzej Duda paradoksalnie stał się ich zakładnikiem – konkluzja Milczarz.

— NIEKOŃCZĄCA SIĘ AFERA TAŚMOWA, KOLEJNE NAGRANIA Z RESTAURACJI SOWA & PRZYJACIELE WYSZŁY NA JAW.

— PROKURATURA UZNAŁA, ŻE POSIEDZENIE SEJMU 16 GRUDNIA MIAŁO PRAWIDŁOWY PRZEBIEG.

— JERZY OWSIAK NA CELOWNIKU PO SŁOWACH POD ADRESEM POSŁANKI PAWŁOWICZ.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Petru ws pracowników delegowanych: Przez PiS stracicie prace, TVP o niemieckich mediach w Polsce

— JUTRO DECYZJA IPN WS. OŚWIADCZENIA LUSTRACYJNEGO AMBASADORA PRZYŁĘBSKIEGO. NA OSTATNIEJ PROSTEJ ZMIENIONO PROKURATORA: Jutro po południu, najpóźniej w piątek rano, IPN zakończy postępowanie w sprawie oświadczenia lustracyjnego męża prezes Trybunału Konstytucyjnego. Instytut może zamknąć sprawę, albo oskarżyć ambasadora o kłamstwo lustracyjne. I przesłać sprawę do sądu. – Włos mu Czytaj więcej →

STAN GRY: DGP: 500+ dla emerytów realne, Górski: Seweryn zagra Gowina, Rekord poparcia dla PAD, Zaremba: Nie będzie rozwodnionego konserwatyzmu

— 300POLITYKA: JUTRO RZĄD O BUDŻECIE: http://300polityka.pl/news/2017/08/23/rzad-jutro-o-wstepnym-projekcie-budzetu-na-2018-rok/ — PRZEPROŚ I ODEJDŹ – Fakt o wojewodzie pomorskim. — MAŁPA W PARKU NARODOWYM – Adam Wajrak w GW: “Najpierw był odstrzał sanitarny we wschodniej Polsce. Efekt? Rekordowa liczba zakażonych dzików w tym roku, bo polowania powodują większe przemieszczanie się tych zwierząt, a na Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia o rekonstrukcji, Fakty: Rząd ratuje wizerunek atakując samorządy, Bugała o fryzurze Jacka Karnowskiego

FAKTY TVN — POLICYJNE ZWIĄZKI ZAWODOWE PISZĄ DO WŁADZ – zapowiedź. — DZISIAJ MINISTER I SZEF POLICJANTÓW TAK MÓWI O POLICJANCIE, POLICYJNYM ZWIĄZKOWCU Z WIELKOPOLSKI – Jakub Sobieniowski: W wypowiedź Mariusza Błaszczaka o próbie wpisani się w działalność totalnej opozycji. — WIELKOPOLSKI ZARZĄD NSZZ POLICJANTÓW NAPISAŁ LIST DO MINISTRA W Czytaj więcej →