OBRAZ DNIA: Wydarzenia: PAD nie zamierza chować głowy w piasek, Wiadomości: PAD opóźnił reformę, której chcą Polacy

PREZYDENT DUDA DLA 300: Nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko PiS-u, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/pad-dla-300-nieprzemyslane-zachowania-dzielace-w-szczegolnosci-srodowisko-pis-u-szkodza-calemu-projektowi-dobrej-zmiany/

POLITYCZNY PLAN TYGODNIA: KPRP o 2 latach prezydentury, miesięcznica smoleńska, wejście w życie ustawy dot. sądów. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/polityczny-plan-tygodnia-kprp-o-2-latach-prezydentury-miesiecznica-smolenska-wejscie-w-zycie-ustawy-dot-sadow/

*****

FAKTY TVN

— OWSIAK O PAWŁOWICZ: NIECH SPRÓBUJE SEKSU. PIS ODPOWIADA – bez materiału.

— DWA LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY.

— DLA ANDRZEJA DUDY TO BYŁY CHWILE CHWAŁY – Paweł Płuska: Dwa lata temu, gdy podczas zaprzysiężenia i nieco później, przed Pałacem gdy czekającym na niego tłumom wciąż obiecywał spełnienie wyborczych obietnic.

— GRUPĄ, KTÓRA CHYBA NAJBARDZIEJ NA TO CZEKAŁA, BYLI TZW. FRANKOWICZE – Płuska dalej: I oni najszybciej przekonali się, że realia mają się nijak do tych obietnic.

— PRZEZ DWA LATA PADAŁY RÓŻNE PROPOZYCJE – Płuska: Różne od składanych obietnic. Najnowszy pomysł to modyfikacja tego sprzed roku.

— FRAGMENT WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM.

— PŁUSKA O NOWYM PROJEKCIE PREZYDENCKIM DOT. FRANKOWICZÓW.

— FRANKOWICZOM CHYBA NIE O TO CHODZIŁO – Płuska.

— KACZYŃSKI NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY. SŁUCHAŁ WYSTĘPU BOCELLEGO – bez materiału.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TAŚMY NA JEDYNCE.

— Zaczynamy od nowych, niepublikowanych dotąd nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele, do których dotarł dziennikarz portalu TVP Info Samuel Pereira. To zapis rozmowy ze spotkania ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Możemy się z niej dowiedzieć, co obydwaj sadzą na przykład o Grzegorzu Schetynie, jego politycznych zdolnościach i predyspozycjach do bycia na premierem, czy – tu cytat – „knajackim stylu”. To i tak delikatne określenie, bo inny polityk PO, nazywany został w rozmowie „debilem”.

— TAŚMY.

— GIERTYCH TO UCZESTNIK ANTYRZĄDOWYCH DEMONSTRACJI I PEŁNOMOCNIK DONALDA TUSKA – Ewa Bugała.

— TAŚMY POKAZUJĄ PRAWDZIWĄ TWARZ PO – Bugała.

— STANOWISKA ROZDAWANO NIE ZE WZGLĘDU NA KOMPETENCJE – MAREK SUSKI.

— KOLEJNY POLITYK PO MIJA SIĘ Z PRAWDĄ WS TRUMIEN: Kolejny polityk Platformy Obywatelskiej mija się z prawdą w sprawie zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem robi to sam przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna. Ewa Kopacz nigdy nie mówiła, że trumien otwierać nie było wolno – stwierdził w rozmowie z TVP INFO. Archiwalne nagrania dowodzą jednak jasno, że to nieprawda.

— FESTIWAL POLITYCZNEGO OBCIACHU – belka.

— Politycy Platformy Obywatelskiej próbują zmienić historię muzyki rockowej. Festiwale były zwykle miejscami buntu przeciwko politykom, ale PO spróbowała na rockowym festiwalu Przystanek Woodstock poszukać politycznego poparcia. Liderów Platformy fani przyjęli bez entuzjazmu. Podobnie – plażowicze w kolejnych nadmorskich kurortach, które nawiedzają Grzegorz Schetyna, Borys Budka i ich partyjni towarzysze.

— WOODSTOK TO WYRAZ BUNTU PRZECIW POLITYKOM, TAK JAK JAROCIN, GDZIE POLITYKOM WSTĘP WZBRONIONY – Marcin Tulicki.

— POLITYCY NIE UKRYWAJĄ CELU SWOJEJ WIZYTY – AGITACJĘ – Tulicki.

— W SKANDALICZNY SPOSÓB ZAGRAŁ OWSIAK, W CHAMSKI SPOSÓB OBRAŻAJĄC KRYSTYNĘ PAWŁOWICZ – Tulicki.

— BIEDROŃ NIE PO RAZ PIERWSZY PRZYŁAPANY NA SŁUŻBOWYM WYJEŹDZIE NA IMPREZIE KTÓRA Z SAMORZĄDEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO – Tulicki.

— NA WOODSTOCK ZAPROSZONO TEŻ UCHODŹCÓW – Tulicki.

— Dokładnie dwa lata temu Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta. W tym czasie prezydent odbył szereg spotkań ze światowymi przywódcami. Podpisał blisko pół tysiąca ustaw – choć, znalazły się takie, które odesłał do Sejmu. Zawetował między innymi dwie ustawy reformujące sądownictwo. Oczekiwane przez Polaków zmiany w wymiarze sprawiedliwości nastąpią więc później.

— TĄ DECYZJĘ [O WETACH] PREZYDENT OPÓŹNIŁ WEJŚCIE W ŻYCIE REFORM, KTÓRYCH OCZEKUJĄ POLACY – Jakub Wojtanowski.

— DECYZJA PREZYDENTA ZANIEPOKOIŁA POLITYKÓW I WYBORCÓW PIS, BO PREZYDENT REFORMĘ SĄDOWNICTWA ZAPOWIADAŁ W KAMPANII – Wojtanowski dalej.

— PREZES PIS APELOWAŁ O JEDNOŚĆ – Wojtanowski.

— CZASU JEST CORAZ MNIEJ – Wojtanowski dalej: Zgodnie z deklaracją prezydenta, jego propozycje reformy sądownictwa powinniśmy poznać najpóźniej za 49 dni.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— 2 LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY.

— OFICJALNE PODSUMOWANIA PRZESUNIĘTO NA JUTRO – Michał Stela sprzed Belwederu: Niewątpliwie atmosfera wokół Pałacu Prezydenckiego jest lepsza niż jeszcze kilka tygodni temu można było przypuszczać.

— DWA WETA USTAWIŁY PREZYDENTURĘ ANDRZEJA DUDY NA ZUPEŁNIE NOWYM KURSIE – Stela dalej.

— PREZYDENT NAJWYRAŹNIEJ NIE ZAMIERZA CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK – Stela.

— W MATERIALE FRAGMENTY WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM.

— PAD DO REELEKCJI POTRZEBUJE NIE TYLKO POPARCIA WYBORCÓW PIS – Stela.

— PODSUMOWANIE 2 LAT.

— TEN POMYSŁ NA PREZYDENTURĘ NAJWYRAŹNIEJ ZNALAZŁ SAM PREZYDENTA – Stela: Opanował falę społecznych protestów. Teraz może wykorzystać swoje prerogatywy, władze nad nominacjami sędziowskimi i generalskimi.

— CZY SKORZYSTA Z TYCH MOŻLIWOŚCI, BĘDZIE MOŻNA OCENIĆ PRZED KOLEJNĄ ROCZNICĄ ZAPRZYSIĘŻENIA – Stela dalej.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Petru ws pracowników delegowanych: Przez PiS stracicie prace, TVP o niemieckich mediach w Polsce

— JUTRO DECYZJA IPN WS. OŚWIADCZENIA LUSTRACYJNEGO AMBASADORA PRZYŁĘBSKIEGO. NA OSTATNIEJ PROSTEJ ZMIENIONO PROKURATORA: Jutro po południu, najpóźniej w piątek rano, IPN zakończy postępowanie w sprawie oświadczenia lustracyjnego męża prezes Trybunału Konstytucyjnego. Instytut może zamknąć sprawę, albo oskarżyć ambasadora o kłamstwo lustracyjne. I przesłać sprawę do sądu. – Włos mu Czytaj więcej →

STAN GRY: DGP: 500+ dla emerytów realne, Górski: Seweryn zagra Gowina, Rekord poparcia dla PAD, Zaremba: Nie będzie rozwodnionego konserwatyzmu

— 300POLITYKA: JUTRO RZĄD O BUDŻECIE: http://300polityka.pl/news/2017/08/23/rzad-jutro-o-wstepnym-projekcie-budzetu-na-2018-rok/ — PRZEPROŚ I ODEJDŹ – Fakt o wojewodzie pomorskim. — MAŁPA W PARKU NARODOWYM – Adam Wajrak w GW: “Najpierw był odstrzał sanitarny we wschodniej Polsce. Efekt? Rekordowa liczba zakażonych dzików w tym roku, bo polowania powodują większe przemieszczanie się tych zwierząt, a na Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia o rekonstrukcji, Fakty: Rząd ratuje wizerunek atakując samorządy, Bugała o fryzurze Jacka Karnowskiego

FAKTY TVN — POLICYJNE ZWIĄZKI ZAWODOWE PISZĄ DO WŁADZ – zapowiedź. — DZISIAJ MINISTER I SZEF POLICJANTÓW TAK MÓWI O POLICJANCIE, POLICYJNYM ZWIĄZKOWCU Z WIELKOPOLSKI – Jakub Sobieniowski: W wypowiedź Mariusza Błaszczaka o próbie wpisani się w działalność totalnej opozycji. — WIELKOPOLSKI ZARZĄD NSZZ POLICJANTÓW NAPISAŁ LIST DO MINISTRA W Czytaj więcej →