OBRAZ DNIA: Wydarzenia: PAD nie zamierza chować głowy w piasek, Wiadomości: PAD opóźnił reformę, której chcą Polacy

PREZYDENT DUDA DLA 300: Nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko PiS-u, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/pad-dla-300-nieprzemyslane-zachowania-dzielace-w-szczegolnosci-srodowisko-pis-u-szkodza-calemu-projektowi-dobrej-zmiany/

POLITYCZNY PLAN TYGODNIA: KPRP o 2 latach prezydentury, miesięcznica smoleńska, wejście w życie ustawy dot. sądów. http://300polityka.pl/news/2017/08/06/polityczny-plan-tygodnia-kprp-o-2-latach-prezydentury-miesiecznica-smolenska-wejscie-w-zycie-ustawy-dot-sadow/

*****

FAKTY TVN

— OWSIAK O PAWŁOWICZ: NIECH SPRÓBUJE SEKSU. PIS ODPOWIADA – bez materiału.

— DWA LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY.

— DLA ANDRZEJA DUDY TO BYŁY CHWILE CHWAŁY – Paweł Płuska: Dwa lata temu, gdy podczas zaprzysiężenia i nieco później, przed Pałacem gdy czekającym na niego tłumom wciąż obiecywał spełnienie wyborczych obietnic.

— GRUPĄ, KTÓRA CHYBA NAJBARDZIEJ NA TO CZEKAŁA, BYLI TZW. FRANKOWICZE – Płuska dalej: I oni najszybciej przekonali się, że realia mają się nijak do tych obietnic.

— PRZEZ DWA LATA PADAŁY RÓŻNE PROPOZYCJE – Płuska: Różne od składanych obietnic. Najnowszy pomysł to modyfikacja tego sprzed roku.

— FRAGMENT WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM.

— PŁUSKA O NOWYM PROJEKCIE PREZYDENCKIM DOT. FRANKOWICZÓW.

— FRANKOWICZOM CHYBA NIE O TO CHODZIŁO – Płuska.

— KACZYŃSKI NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY. SŁUCHAŁ WYSTĘPU BOCELLEGO – bez materiału.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— TAŚMY NA JEDYNCE.

— Zaczynamy od nowych, niepublikowanych dotąd nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele, do których dotarł dziennikarz portalu TVP Info Samuel Pereira. To zapis rozmowy ze spotkania ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Możemy się z niej dowiedzieć, co obydwaj sadzą na przykład o Grzegorzu Schetynie, jego politycznych zdolnościach i predyspozycjach do bycia na premierem, czy – tu cytat – „knajackim stylu”. To i tak delikatne określenie, bo inny polityk PO, nazywany został w rozmowie „debilem”.

— TAŚMY.

— GIERTYCH TO UCZESTNIK ANTYRZĄDOWYCH DEMONSTRACJI I PEŁNOMOCNIK DONALDA TUSKA – Ewa Bugała.

— TAŚMY POKAZUJĄ PRAWDZIWĄ TWARZ PO – Bugała.

— STANOWISKA ROZDAWANO NIE ZE WZGLĘDU NA KOMPETENCJE – MAREK SUSKI.

— KOLEJNY POLITYK PO MIJA SIĘ Z PRAWDĄ WS TRUMIEN: Kolejny polityk Platformy Obywatelskiej mija się z prawdą w sprawie zakazu otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Tym razem robi to sam przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna. Ewa Kopacz nigdy nie mówiła, że trumien otwierać nie było wolno – stwierdził w rozmowie z TVP INFO. Archiwalne nagrania dowodzą jednak jasno, że to nieprawda.

— FESTIWAL POLITYCZNEGO OBCIACHU – belka.

— Politycy Platformy Obywatelskiej próbują zmienić historię muzyki rockowej. Festiwale były zwykle miejscami buntu przeciwko politykom, ale PO spróbowała na rockowym festiwalu Przystanek Woodstock poszukać politycznego poparcia. Liderów Platformy fani przyjęli bez entuzjazmu. Podobnie – plażowicze w kolejnych nadmorskich kurortach, które nawiedzają Grzegorz Schetyna, Borys Budka i ich partyjni towarzysze.

— WOODSTOK TO WYRAZ BUNTU PRZECIW POLITYKOM, TAK JAK JAROCIN, GDZIE POLITYKOM WSTĘP WZBRONIONY – Marcin Tulicki.

— POLITYCY NIE UKRYWAJĄ CELU SWOJEJ WIZYTY – AGITACJĘ – Tulicki.

— W SKANDALICZNY SPOSÓB ZAGRAŁ OWSIAK, W CHAMSKI SPOSÓB OBRAŻAJĄC KRYSTYNĘ PAWŁOWICZ – Tulicki.

— BIEDROŃ NIE PO RAZ PIERWSZY PRZYŁAPANY NA SŁUŻBOWYM WYJEŹDZIE NA IMPREZIE KTÓRA Z SAMORZĄDEM NIE MA NIC WSPÓLNEGO – Tulicki.

— NA WOODSTOCK ZAPROSZONO TEŻ UCHODŹCÓW – Tulicki.

— Dokładnie dwa lata temu Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta. W tym czasie prezydent odbył szereg spotkań ze światowymi przywódcami. Podpisał blisko pół tysiąca ustaw – choć, znalazły się takie, które odesłał do Sejmu. Zawetował między innymi dwie ustawy reformujące sądownictwo. Oczekiwane przez Polaków zmiany w wymiarze sprawiedliwości nastąpią więc później.

— TĄ DECYZJĘ [O WETACH] PREZYDENT OPÓŹNIŁ WEJŚCIE W ŻYCIE REFORM, KTÓRYCH OCZEKUJĄ POLACY – Jakub Wojtanowski.

— DECYZJA PREZYDENTA ZANIEPOKOIŁA POLITYKÓW I WYBORCÓW PIS, BO PREZYDENT REFORMĘ SĄDOWNICTWA ZAPOWIADAŁ W KAMPANII – Wojtanowski dalej.

— PREZES PIS APELOWAŁ O JEDNOŚĆ – Wojtanowski.

— CZASU JEST CORAZ MNIEJ – Wojtanowski dalej: Zgodnie z deklaracją prezydenta, jego propozycje reformy sądownictwa powinniśmy poznać najpóźniej za 49 dni.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— 2 LATA PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY.

— OFICJALNE PODSUMOWANIA PRZESUNIĘTO NA JUTRO – Michał Stela sprzed Belwederu: Niewątpliwie atmosfera wokół Pałacu Prezydenckiego jest lepsza niż jeszcze kilka tygodni temu można było przypuszczać.

— DWA WETA USTAWIŁY PREZYDENTURĘ ANDRZEJA DUDY NA ZUPEŁNIE NOWYM KURSIE – Stela dalej.

— PREZYDENT NAJWYRAŹNIEJ NIE ZAMIERZA CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK – Stela.

— W MATERIALE FRAGMENTY WYWIADU 300POLITYKI Z PREZYDENTEM.

— PAD DO REELEKCJI POTRZEBUJE NIE TYLKO POPARCIA WYBORCÓW PIS – Stela.

— PODSUMOWANIE 2 LAT.

— TEN POMYSŁ NA PREZYDENTURĘ NAJWYRAŹNIEJ ZNALAZŁ SAM PREZYDENTA – Stela: Opanował falę społecznych protestów. Teraz może wykorzystać swoje prerogatywy, władze nad nominacjami sędziowskimi i generalskimi.

— CZY SKORZYSTA Z TYCH MOŻLIWOŚCI, BĘDZIE MOŻNA OCENIĆ PRZED KOLEJNĄ ROCZNICĄ ZAPRZYSIĘŻENIA – Stela dalej.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka wtorkowego poranka: Karczewski, Bielan, Szymański, Kidawa-Błońska, Lubnauer, Czarnecki i Hubner

7:15 Stanisław Karczewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Michał Olszewski – Poranek TOK FM 7:33 Ryszard Czarnecki – 24 pytania w PR24 7:40 Zbigniew Kuźmiuk – Poranek TOK FM 8:00 Leszek Balcerowicz – Onet Rano 8:02 Konrad Szymański – Gość Radia Zet 8:02 Małgorzata Kidawa-Błońska – Poranna rozmowa RMF FM Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Tuleja na jedynce Faktów, Wiadomości: Opozycja sufluje Brukseli niechęć do Polski, Stypendysta Kijowski będzie mógł odpoczywać

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Schetyna: Dalej uważam że opozycja musi się integrować, jednoczyć, iść wspólną drogą Schetyna o zmianach w KPRM: Wymuszone i rozpaczliwe Morawiecki: Szanuję niezależność sądów w Polsce Morawiecki o komisji ds. Amber Gold: Kopcińska i Suski nie dadzą rady łączyć tych funkcji Morawiecki o funkcji Bochenka: Ta rola Czytaj więcej →

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Schetyna, Dera, Emilewicz, Jakubiak, Budka i Marczuk

18:02 Andrzej Dera – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Grzegorz Schetyna – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Wojciech Sadurski, Aleksander Smolar – TVN24 FpF 19:55 Borys Budka, Marek Jakubiak – TVN24BiŚ Fakty z zagranicy 20:00 Tadeusz Pieronek – TVN24 Kropka nad i 20:12 Jakub Kulesza, Mirosław Suchoń, Ireneusz Zyska, Jadwiga Czytaj więcej →

STAN GRY: Do Rzeczy opisuje dzień Kaczyńskiego, Zaremba o lepszej atmosferze dla PAD, GPC o groźbach ideologicznej cenzury w Internecie, Karnowski: Nie ma powrotu III RP

— WYDAWCY INTERNETOWI RAZEM PRZECIW PODATKOWI OD LINKÓW – Wirtualne Media: “Jesienią Komisja Europejska zaproponowała zmiany w prawie autorskim, które wprowadzają tzw. „podatek od linków”, czyli opłatę od publikacji odnośników chronionych prawem autorskim. Polscy wydawcy internetowi sprzeciwiają się tym zmianom i apelują do rządu o wsparcie. – Należy zachować wolny Czytaj więcej →