OBRAZ DNIA: TVN i Polsat: Tusk sam apelował żeby nie było wiecu, TVP: Miał być wielki spacer, była wielka klapa, Graś: Pytają co się u was dzieje

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Giertych: Oczywiście, że chciałbym aby Tusk wrócił do krajowej polityki
Giertych: Głównym planem Kaczyńskiego jest dopaść Tuska
Giertych: Jutro zwrócę się do prokuratora generalnego, czy Kaczyńskiemu są przedstawiane dane ze śledztwa
Tusk o powrocie do polskiej polityki: Wszystko jest możliwe. Na razie tego nie planuję
Tusk: Przyszłość europejska Polski staje dzisiaj pod znakiem zapytania
Tusk: Znam Kaczyńskiego dziesiątki lat i jego obsesję dot. konspiracji, spisków
Tusk
: Nie wykluczam, że znajdą się jeszcze powody lub preteksty żebym zeznawał
Tusk: Nie mam się czego bać. Prezes Kaczyński mnie nie przestraszy
BBN: PAD oczekuje od Macierewicza szybkiego wyjaśnienia sprawy gen. Kraszewskiego
Schetyna na Woodstocku: Chcieliśmy tu być symbolicznie żeby pokazać, że wspieramy Jurka Owsiaka
http://300polityka.pl/live/2017/08/03/

*****

FAKTY TVN

— 8 godziny był przesłuchiwany w prokuraturze Donald Tusk. Chodzi o śledztwo smoleńskie i nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar. – Nie mam się czego bać, prezes Kaczyński mnie nie przestraszy – mówił były premier po przesłuchaniu.

— JAK WIDAĆ NIE BYŁO TUSK APELOWAŁ W INTERNECIE ABY NIE BYŁO PIKIET I MARSZÓW W DRODZE NA PRZESŁUCHANIE – Jakub Sobieniowski.

— PROKURATURA PRZESŁUCHIWAŁA W ROLI ŚWIADKA CHOĆ WTEDY NIE MIAŁ WPŁYWU NA PRACE PROKURATURY, BO WTEDY PROKURATURA BYŁA NIEZALEŻNA, NIE KIEROWAŁ NIĄ POLITYK – Sobieniowski.

— TEORETYCZNIE SZEREGOWY POSEŁ JAK KACZYŃSKI NIE POWINIEN MIEĆ WIEDZY O ŚLEDZTWACH I NIE POWINIEN PRZESĄDZAĆ O WINIE KOGOKOLWIEK – Sobieniowski.

— WYWIAD JK.

— CHCĘ WALCZYĆ O NIEZALEŻNĄ PROKURATURĘ I SĄDY – Cezary Tomczyk.

— ONI SIĘ CIĄGLE WSZYSTKIEGO BOJĄ, JAKBY MIELI CZYSTE SUMIENIE TO BY SIĘ NIE BALI – Krystyna Pawłowicz.

— CO SIĘ U WAS DZIEJE? – Paweł Graś na pytanie Sobieniowskiego jakie pytanie najczęściej słyszy w Brukseli.

— ZESPÓŁ PASIONKA NIE PRZESŁUCHAŁ PASIONKA JAK TUSKA CHOĆ TO PASIONEK DECYDOWAŁ O ŚLEDZTWIE – Sobieniowski.

— OPRAWA MECZU WPISUJE SIĘ W PODSYCANE PRZEZ POLITYKÓW ANTYNIEMIECKIE NASTROJE.

— MAMY PRAWO O TYM MÓWIĆ ALE NIE MAMY PRAWA OBCIĄŻAĆ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ WSPÓŁCZESNYCH NIEMIEC – Jan Ołdakowski.

— KOKTAJL NIEBEZPIECZNY DLA POLSKI – Paweł Kowal.

— ATAK NA HARVESTERA: To była brawurowa i niebezpieczna akcja, ale pierwszy raz ekologom udało się zatrzymać harwester w Puszczy Białowieskiej. Ekolodzy przykuli się do maszyny, interweniowała straż leśna. To kolejna odsłona wojny ekologów z leśnikami i rządu z Brukselą.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Po wyjściu z prokuratury atakował prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził nawet – tu cytat: ” nie mam czego się bać i pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy”. Powiedział też, że w 2010 roku, nikt nie wydał zakazu otwierania trumien w Polsce. Ale jego słowa przeczą temu, co mówią bliscy ofiar.

— DLACZEGO NIE POZWALALIŚCIE OTWIERAĆ TRUMIEN? – pytanie do Tuska na briefingu.

— W TEJ SPRAWIE KŁAMIE TUSK, ODPOWIADAJĄ BLISCY – Jakub Wojtanowski.

— TUSK KONSEKWENTNIE ZAPEWNIA, ŻE NIE BYŁO ZAKAZU, KONSEKWENTNIE TAKĄ NARRACJĘ LANSUJE ARABSKI – Wojtanowski.

— GDYBY 7 LAT TEMU OTWORZONO, JUŻ WTEDY WYSZŁYBY NA JAW SKANDALICZNE ZANIEDBANIA – Wojtanowski.

— POLSKA POD WŁADZĄ TAMTYCH PODŁYCH LUDZI NIE BYŁA WSTANIE ICH GODNIE POCHOWAĆ – Ewa Błasik.

— W POLSCE WBREW PRZEPISOM KK SAMI NIE ZLECILI SEKCJI – Wojtanowski.

— TUSK PO PRZESŁUCHANIU BYŁ AROGANCKI – Wojtanowski.

— GRONO ZWOLENNIKÓW JEGO TEŻ SZYBKO TOPNIEJE, TUSKOWI TOWARZYSZYŁA GARSTKA SYMPATYKÓW, ZABRAKŁO SZEFA PO I POLITYKÓW TEJ PARTII – Wojtanowski.

— TUSK PODZIĘKOWAŁ OSOBIŚCIE ZA AKCJĘ DŁUGI SPACER, ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE NA TO GOTOWI SĄ TYLKO NAJBARDZIEJ ZAGORZALI ZWOLENNICY TUSKA – Wojtanowski.

— NADPOBUDLIWY MĘŻCZYZNA, KTÓRY MÓWIŁ O ROZCIAPCIANYM W BŁOCIE LECHU KACZYŃSKIM.

— MIAŁ BYĆ WIELKI SPACER, BYŁA WIELKA KLAPA – Wojtanowski.

— CZY TO PORAŻKA OPOZYCJI? Sejm skutecznie unieważnił wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych głosami Platformy Obywatelskiej w październiku 2015 roku – taki wniosek można wyciągnąć z odpowiedzi Naczelnego Sądu Administracyjnego na pytania dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Czy to koniec głośnego sporu o wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego i porażka opozycji, która sędziów wybranych głosami Prawa i Sprawiedliwości nazwała „dublerami”?

— OŚWIADCZENIE NSA WYTRĄCA BROŃ TOTALNEJ OPOZYCJI – Jan Korab.

— OBURZENIA STANOWISKIEM NSA NIE KRYJĄ CI, KTÓRZY NAMAWIALI DO OBRONY SĘDZIÓW, UZNALI, ŻE STANOWISKO NIE PASUJĄCE DO ICH TEZ PO PROSTU NIE MA ZNACZENIA – Korab.

— TO JEDNA Z OPINII – KGP.

— OD 2 LAT WIDAĆ, ŻE PRAWNE ARGUMENTY NIE ROBIĄ NA TOTALNEJ OPOZYCJI ŻADNEGO ZNACZENIA – Korab.

— To koniec przygody Legii Warszawa z Ligą Mistrzów. Mistrzowie Polski wygrali 1 do 0 z klubem z Astany, ale to nie wystarczyło. Za to na wysokości zadania stanęli kibice, którzy w związku z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego przygotowali oprawę, o której mówi dziś cały świat. Wyciem syren i minutą ciszy uczcili bohaterów Powstania, a na trybunie zawiesili ogromny transparent z napisem w języku angielskim: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to dzieci”.

— SYMBOLICZNE UPAMIĘTNIENIE, PIĘKNY TRANSPARENT, AKURAT W TYM WYPADKU MOŻNA MÓWIĆ O FANTASTYCZNEJ PRACY KTÓRĄ WYKONANO, ŻEBY ROZSŁAWIAĆ POLSKĄ HISTORIĘ – minister sportu.

— Wiceszefowa PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, aby grzywny nałożone na nią przez Komisję Weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji, zapłacili podatnicy. Informację Komisji przekazała pisemnie przez kancelarię adwokacką. Też wynajętą przez Ratusz. Komisja Weryfikacyjna takie uniki nazywa skandalem. I prosi o interwencję warszawską Radę Miasta. Aby zbadała ile miasto wydaje na prawników, reprezentujących Hannę Gronkiewicz-Waltz przed Komisją. I czy może to być niegospodarność.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DONALD TUSK PRZEZ PONAD 8 GODZIN ZEZNAWAŁ W PROKURATURZE.

— TYM RAZEM NIE NA CZELE POCHODU ZWOLENNIKÓW I BEZ OCZEKIWAŃ W ZWIĄZKU Z PRZESŁUCHANIEM – Jan Mikruta.

— TUSK BYŁ PRZYGOTOWANY NA KOLEJNE PYTANIA DOT. TEGO, CO DZIAŁO SIĘ PO 10 KWIETNIA 2010 ROKU – Mikruta dalej.

— TUSK APELOWAŁ ABY PRZED PROKURATURĄ NIE BYŁO WIELKIEGO SPACERU – Mikruta.

— SŁOWA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NT. TUSKA.

— ZWOLENNIKÓW [PRZED PROKURATURĄ] BYŁO ZDECYDOWANIE WIĘCEJ, ALE W SZCZYTOWYM MOMENCIE TYLKO OK. 100 – Mikruta.

— POLITYCZNA WALKA O KONTROLĘ NAD SĄDAMI TRWA MIMO WAKACJI.

— KOMISJA USTAWODAWCZA ZAJMOWAŁA SIĘ WNIOSKAMI PIS-U DO TK WS. PRAWA ŁASKI I LEGALNOŚCI WYBORU PREZESA TK.

— POSIEDZENIE KOMISJI ZWOŁANE W TRYBIE PILNYM, CHOĆ OD PRAWIE 2 TYGODNI POSŁOWIE SĄ NA WAKACJACH – Grzegorz Kępka.

— MINISTERSTWO ŚRODOWISKA OŚWIADCZYŁO, ŻE W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ PROWADZI SIĘ TYLKO DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO, A TO JEST ZGODNE Z POSTANOWIENIEM TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UE.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka środowego poranka: Szymański, Łapiński, Szefernaker, Jaki, Kempa, Trzaskowski, Kukiz i Scheuring-Wielgus

7:15 Władysław Kosiniak-Kamysz – Sygnały dnia PR1 7:20 Piotr Apel – Poranek Radia Wnet 7:30 Konrad Szymański – Jeden na jeden TVN24 7:33 Dorota Arciszewska-Mielewczyk – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 7:40 Witold Waszczykowski – Poranek Radia Wnet 8:02 Beata Kempa – Gość Radia Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: Praworządność to cały czas polski problem, Wydarzenia: Decydujący moment w polsko-unijnym sporze

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Łapiński: Biała księga może nie przekona komisarza Timmermansa, ale przekona przywódców większości państw Łapiński: Prezydent z gratulacjami dla prezydenta Putina poczeka do momentu oficjalnego zaprzysiężenia Łapiński o nieobecności PAD na mundialu w Rosji: Forma zasygnalizowania, że niekoniecznie wszystko w relacji Rosji ze światem jest ok Szydło na Czytaj więcej →

STAN GRY: Myślecki: Będzie ostre starcie między grupą reformatorów a aparatem PiS, GPC: Ordo Iuris zgłosi ustawę porządkującą internet, PAD chwali pomysł Mastalerka

— PAD O POMYŚLE MASTALERKA: BARDZO CIEKAWY, MASTALEREK O TYM, ŻE JAKIEMU BARDZIEJ SIĘ CHCE: http://300polityka.pl/live/2018/03/20/ — SĄDY SĄ DLA LUDZI, NIE DLA CZYŚCICIELI KAMIENIC – KORNEL MORAWIECKI W ROZMOWIE Z ŁUKASZEM PAWŁOWSKIM I FILIPEM RUDNIKIEM W KULTURZE LIBERALNEJ: “Premier ma potencjał. Nie dostrzegam jednak jakiejś wyraźnej wizji. Choć widzę, Czytaj więcej →

Polityczna ramówka wtorkowego poranka: Szczerski, Schetyna, Łapiński, Mastalerek, Dworczyk, Kopcińska, Neumann, Kukiz i Scheuring-Wielgus

7:15 Grzegorz Schetyna – Sygnały dnia PR1 7:20 Marcin Sobotka – Poranek TOK FM 7:30 Marcin Mastalerek – Jeden na jeden TVN24 7:33 Michał Dworczyk – 24 pytania w PR24 7:40 Aleksander Smolar – Poranek TOK FM 8:02 Joanna Scheuring-Wielgus – Gość Radia Zet 8:02 Krzysztof Szczerski – Poranna rozmowa Czytaj więcej →