OBRAZ DNIA: TVN i Polsat: Tusk sam apelował żeby nie było wiecu, TVP: Miał być wielki spacer, była wielka klapa, Graś: Pytają co się u was dzieje

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Giertych: Oczywiście, że chciałbym aby Tusk wrócił do krajowej polityki
Giertych: Głównym planem Kaczyńskiego jest dopaść Tuska
Giertych: Jutro zwrócę się do prokuratora generalnego, czy Kaczyńskiemu są przedstawiane dane ze śledztwa
Tusk o powrocie do polskiej polityki: Wszystko jest możliwe. Na razie tego nie planuję
Tusk: Przyszłość europejska Polski staje dzisiaj pod znakiem zapytania
Tusk: Znam Kaczyńskiego dziesiątki lat i jego obsesję dot. konspiracji, spisków
Tusk
: Nie wykluczam, że znajdą się jeszcze powody lub preteksty żebym zeznawał
Tusk: Nie mam się czego bać. Prezes Kaczyński mnie nie przestraszy
BBN: PAD oczekuje od Macierewicza szybkiego wyjaśnienia sprawy gen. Kraszewskiego
Schetyna na Woodstocku: Chcieliśmy tu być symbolicznie żeby pokazać, że wspieramy Jurka Owsiaka
http://300polityka.pl/live/2017/08/03/

*****

FAKTY TVN

— 8 godziny był przesłuchiwany w prokuraturze Donald Tusk. Chodzi o śledztwo smoleńskie i nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar. – Nie mam się czego bać, prezes Kaczyński mnie nie przestraszy – mówił były premier po przesłuchaniu.

— JAK WIDAĆ NIE BYŁO TUSK APELOWAŁ W INTERNECIE ABY NIE BYŁO PIKIET I MARSZÓW W DRODZE NA PRZESŁUCHANIE – Jakub Sobieniowski.

— PROKURATURA PRZESŁUCHIWAŁA W ROLI ŚWIADKA CHOĆ WTEDY NIE MIAŁ WPŁYWU NA PRACE PROKURATURY, BO WTEDY PROKURATURA BYŁA NIEZALEŻNA, NIE KIEROWAŁ NIĄ POLITYK – Sobieniowski.

— TEORETYCZNIE SZEREGOWY POSEŁ JAK KACZYŃSKI NIE POWINIEN MIEĆ WIEDZY O ŚLEDZTWACH I NIE POWINIEN PRZESĄDZAĆ O WINIE KOGOKOLWIEK – Sobieniowski.

— WYWIAD JK.

— CHCĘ WALCZYĆ O NIEZALEŻNĄ PROKURATURĘ I SĄDY – Cezary Tomczyk.

— ONI SIĘ CIĄGLE WSZYSTKIEGO BOJĄ, JAKBY MIELI CZYSTE SUMIENIE TO BY SIĘ NIE BALI – Krystyna Pawłowicz.

— CO SIĘ U WAS DZIEJE? – Paweł Graś na pytanie Sobieniowskiego jakie pytanie najczęściej słyszy w Brukseli.

— ZESPÓŁ PASIONKA NIE PRZESŁUCHAŁ PASIONKA JAK TUSKA CHOĆ TO PASIONEK DECYDOWAŁ O ŚLEDZTWIE – Sobieniowski.

— OPRAWA MECZU WPISUJE SIĘ W PODSYCANE PRZEZ POLITYKÓW ANTYNIEMIECKIE NASTROJE.

— MAMY PRAWO O TYM MÓWIĆ ALE NIE MAMY PRAWA OBCIĄŻAĆ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ WSPÓŁCZESNYCH NIEMIEC – Jan Ołdakowski.

— KOKTAJL NIEBEZPIECZNY DLA POLSKI – Paweł Kowal.

— ATAK NA HARVESTERA: To była brawurowa i niebezpieczna akcja, ale pierwszy raz ekologom udało się zatrzymać harwester w Puszczy Białowieskiej. Ekolodzy przykuli się do maszyny, interweniowała straż leśna. To kolejna odsłona wojny ekologów z leśnikami i rządu z Brukselą.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— Po wyjściu z prokuratury atakował prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził nawet – tu cytat: ” nie mam czego się bać i pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy”. Powiedział też, że w 2010 roku, nikt nie wydał zakazu otwierania trumien w Polsce. Ale jego słowa przeczą temu, co mówią bliscy ofiar.

— DLACZEGO NIE POZWALALIŚCIE OTWIERAĆ TRUMIEN? – pytanie do Tuska na briefingu.

— W TEJ SPRAWIE KŁAMIE TUSK, ODPOWIADAJĄ BLISCY – Jakub Wojtanowski.

— TUSK KONSEKWENTNIE ZAPEWNIA, ŻE NIE BYŁO ZAKAZU, KONSEKWENTNIE TAKĄ NARRACJĘ LANSUJE ARABSKI – Wojtanowski.

— GDYBY 7 LAT TEMU OTWORZONO, JUŻ WTEDY WYSZŁYBY NA JAW SKANDALICZNE ZANIEDBANIA – Wojtanowski.

— POLSKA POD WŁADZĄ TAMTYCH PODŁYCH LUDZI NIE BYŁA WSTANIE ICH GODNIE POCHOWAĆ – Ewa Błasik.

— W POLSCE WBREW PRZEPISOM KK SAMI NIE ZLECILI SEKCJI – Wojtanowski.

— TUSK PO PRZESŁUCHANIU BYŁ AROGANCKI – Wojtanowski.

— GRONO ZWOLENNIKÓW JEGO TEŻ SZYBKO TOPNIEJE, TUSKOWI TOWARZYSZYŁA GARSTKA SYMPATYKÓW, ZABRAKŁO SZEFA PO I POLITYKÓW TEJ PARTII – Wojtanowski.

— TUSK PODZIĘKOWAŁ OSOBIŚCIE ZA AKCJĘ DŁUGI SPACER, ALE OKAZAŁO SIĘ ŻE NA TO GOTOWI SĄ TYLKO NAJBARDZIEJ ZAGORZALI ZWOLENNICY TUSKA – Wojtanowski.

— NADPOBUDLIWY MĘŻCZYZNA, KTÓRY MÓWIŁ O ROZCIAPCIANYM W BŁOCIE LECHU KACZYŃSKIM.

— MIAŁ BYĆ WIELKI SPACER, BYŁA WIELKA KLAPA – Wojtanowski.

— CZY TO PORAŻKA OPOZYCJI? Sejm skutecznie unieważnił wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych głosami Platformy Obywatelskiej w październiku 2015 roku – taki wniosek można wyciągnąć z odpowiedzi Naczelnego Sądu Administracyjnego na pytania dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Czy to koniec głośnego sporu o wybór sędziów Trybunału Konstytucyjnego i porażka opozycji, która sędziów wybranych głosami Prawa i Sprawiedliwości nazwała „dublerami”?

— OŚWIADCZENIE NSA WYTRĄCA BROŃ TOTALNEJ OPOZYCJI – Jan Korab.

— OBURZENIA STANOWISKIEM NSA NIE KRYJĄ CI, KTÓRZY NAMAWIALI DO OBRONY SĘDZIÓW, UZNALI, ŻE STANOWISKO NIE PASUJĄCE DO ICH TEZ PO PROSTU NIE MA ZNACZENIA – Korab.

— TO JEDNA Z OPINII – KGP.

— OD 2 LAT WIDAĆ, ŻE PRAWNE ARGUMENTY NIE ROBIĄ NA TOTALNEJ OPOZYCJI ŻADNEGO ZNACZENIA – Korab.

— To koniec przygody Legii Warszawa z Ligą Mistrzów. Mistrzowie Polski wygrali 1 do 0 z klubem z Astany, ale to nie wystarczyło. Za to na wysokości zadania stanęli kibice, którzy w związku z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego przygotowali oprawę, o której mówi dziś cały świat. Wyciem syren i minutą ciszy uczcili bohaterów Powstania, a na trybunie zawiesili ogromny transparent z napisem w języku angielskim: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to dzieci”.

— SYMBOLICZNE UPAMIĘTNIENIE, PIĘKNY TRANSPARENT, AKURAT W TYM WYPADKU MOŻNA MÓWIĆ O FANTASTYCZNEJ PRACY KTÓRĄ WYKONANO, ŻEBY ROZSŁAWIAĆ POLSKĄ HISTORIĘ – minister sportu.

— Wiceszefowa PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, aby grzywny nałożone na nią przez Komisję Weryfikacyjną do spraw reprywatyzacji, zapłacili podatnicy. Informację Komisji przekazała pisemnie przez kancelarię adwokacką. Też wynajętą przez Ratusz. Komisja Weryfikacyjna takie uniki nazywa skandalem. I prosi o interwencję warszawską Radę Miasta. Aby zbadała ile miasto wydaje na prawników, reprezentujących Hannę Gronkiewicz-Waltz przed Komisją. I czy może to być niegospodarność.

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DONALD TUSK PRZEZ PONAD 8 GODZIN ZEZNAWAŁ W PROKURATURZE.

— TYM RAZEM NIE NA CZELE POCHODU ZWOLENNIKÓW I BEZ OCZEKIWAŃ W ZWIĄZKU Z PRZESŁUCHANIEM – Jan Mikruta.

— TUSK BYŁ PRZYGOTOWANY NA KOLEJNE PYTANIA DOT. TEGO, CO DZIAŁO SIĘ PO 10 KWIETNIA 2010 ROKU – Mikruta dalej.

— TUSK APELOWAŁ ABY PRZED PROKURATURĄ NIE BYŁO WIELKIEGO SPACERU – Mikruta.

— SŁOWA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NT. TUSKA.

— ZWOLENNIKÓW [PRZED PROKURATURĄ] BYŁO ZDECYDOWANIE WIĘCEJ, ALE W SZCZYTOWYM MOMENCIE TYLKO OK. 100 – Mikruta.

— POLITYCZNA WALKA O KONTROLĘ NAD SĄDAMI TRWA MIMO WAKACJI.

— KOMISJA USTAWODAWCZA ZAJMOWAŁA SIĘ WNIOSKAMI PIS-U DO TK WS. PRAWA ŁASKI I LEGALNOŚCI WYBORU PREZESA TK.

— POSIEDZENIE KOMISJI ZWOŁANE W TRYBIE PILNYM, CHOĆ OD PRAWIE 2 TYGODNI POSŁOWIE SĄ NA WAKACJACH – Grzegorz Kępka.

— MINISTERSTWO ŚRODOWISKA OŚWIADCZYŁO, ŻE W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ PROWADZI SIĘ TYLKO DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO, A TO JEST ZGODNE Z POSTANOWIENIEM TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UE.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Naczelny RZ: Estetyka PiS to obrazy rodem ze stanu wojennego, Żakowski o Trzaskowskim i PO: Dlaczego znów popierać słabego kandydata, by się uratować przed jego fatalnym konkurentem?

— PLATFORMA WYCOFUJE UJAZDOWSKIEGO – REAKCJE: http://300polityka.pl/live/2018/07/23/ — BĘDZIE DWUCYFROWY WZROST POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO – MICHAŁ KRUPIŃSKI BYŁ GOŚCIEM BLOOMBERG TV: Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao S.A. w Bloomberg TV w Nowym Jorku: To idealny czas, aby być wiodącym bankiem korporacyjnym w Polsce – podkreślił prezes Banku Pekao SA. – Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Łapiński, Bielan, Krasnodębski, Fotyga, Kierwiński, Kowal i Rzymkowski

7:10 Marek Jakubiak – PR24 7:15 Anna Fotyga – Sygnały dnia PR1 7:20 Paweł Kowal – Poranek TOK FM 7:37 Marcin Kierwiński – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:10 Barbara Piwnik, Paweł Lisiecki, Grzegorz Długi, Marcin Święcicki, Paweł Kobyliński, Paweł Bejda – Minęła 8 Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński o Trzaskowskim: Kolejna bufonada polityka, którego wszyscy podejrzewają o to, że jest bufonem, Bierzyński: Jaki vs Trzaskowski. Do przerwy 3:0, Szczęśniak: Teraz władza zostanie sama ze sobą

— WPOLITYCE O CIEKAWEJ KAMPANII PŁAŻYŃSKIEGO: “Płażyński postawił na bezpośredni kontakt z gdańszczanami. Codziennie, bez medialnego szumu, spotka się z nimi w poszczególnych dzielnicach. – To setki bezcennych rozmów o Gdańsku widzianym z perspektywy lokalnych społeczności. Spotykam się z doskonałym przyjęciem, ludzie wskazują mi konkretnie, co trzeba w ich dzielnicach Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Kluzik: Biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływach Rosji, Macierewicz nie powinien spać spokojnie, Wiadomości: Kiedy Jaki prezentował program dla warszawskiego sportu, Trzaskowski tłumaczył się z narcystycznego wpisu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Bodnar: Na liście obecności w Sejmie w rubryce I prezes SN nie ma żadnego nazwiska obok. Jak rozumiem, Kancelaria Sejmu nie uznaje Gersdorf Tomczyk: Warto, by opozycja występowała razem, nawet jeżeli arytmetyka jest po stronie rządzących Schetyna: To jest czarny dzień i bardzo smutny dla polskiej demokracji, Czytaj więcej →

STAN GRY: Morawiecki wesprze Ekstraklasę, Michał Olszewski w GW o Trzaskowskim: Rzecz w narcyzmie, Mucha o skalpie PiS wziętym przez futrzarzy, Majmurek i Dąbrowska gorzko o opozycji: Poprawka ze skuteczności

— WYNIKI ORLENU LEPSZE NIŻ PROGNOZY – PB: “W drugim kwartale 2018 r. zysk netto PKN Orlen wyniósł 1,74 mld zł. To o 13 proc. więcej niż przed rokiem i prawie o 45 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków”. https://www.pb.pl/wyniki-pkn-orlen-lepsze-od-konsensu-prognoz-935456 — PKO BP ZAGRA W EKSTRAKLASIE – PB: “Największy polski Czytaj więcej →