OBRAZ DNIA: TVP: Media RASP pompowały marsz KOD jako wydarzenie dnia, Petru: Ci, którzy łamią prawo, odpowiedzą, Fakty o kłopotach KOD

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Sejm o odwołaniu Szyszki i wycince drzew, rząd o handlu w niedziele, szczyt w Rzymie. http://300polityka.pl/news/2017/03/19/polityczna-plantygodnia-sejm-o-odwolaniu-szyszki-i-wycince-drzew-rzad-o-handlu-w-niedziele-szczyt-w-rzymie/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Szydło we wtorek w specjalnym wydaniu “Graffiti” Polsat News
Afera z polskimi europosłami na okładce “Newsweeka”
Magierowski: Zmiany na najwyższych szczeblach armii są konsultowane z prezydentem
Arłukowicz: PO złoży nowelizację ustawy o zgromadzeniach, by bronić praw obywateli
Zgorzelski: Zwycięstwo partii rządzącej w wojnie o TK jest pyrrusowe
http://300polityka.pl/live/2017/03/19/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT NIE WYKLUCZA ZMIAN W PRAWIE O ZGROMADZENIACH.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI OD KILKU MIESIĘCY SPOTYKA SIĘ W TYM MIEJSCU [NA WAWELU] Z PRZESZKODAMI, A NAWET Z AGRESJĄ – Dominika Długosz.

— POLICJA TYM RAZEM ZABLOKOWAŁA DROGĘ NA WZGÓRZA WAWELSKIE – Długosz dalej: Kaczyńskiemu w Krakowie towarzyszyli bowiem marszałek Senatu, marszałek i wicemarszałek Sejmu i minister infrastruktury.

— CZY NA MOCY PODPISANEJ WCZORAJ PRZEZ PREZYDENTA NOWEJ USTAWY O ZGROMADZENIACH BĘDZIE MOŻNA OGRANICZYĆ DEMONSTRACJE PRZED WAWELEM? RACZEJ NIE – Długosz: Bo wizyty prezesa PiS na Wawelu musiałyby zostać zarejestrowane jako wydarzenie cykliczne. A zatem nieprywatne.

— ALE BĘDZIE MIAŁA ZASTOSOWANIE W INNYCH WYPADKACH – Długosz dalej.

— BARTOSZ ARŁUKOWICZ: My będziemy bronić wolności Polaków i złożymy nowelizację ustawy.

— TAKI PLAN, CHOCIAŻ NIE Z TYCH SAMYCH POWODÓW, MOŻE TEŻ MIEĆ PREZYDENT – Długosz: Jak zapowiadają jego doradcy, przyjrzy się jak działa nowe prawo i być może będzie chciał je poprawić. Na razie ustawę – po wyroku TK – musiał podpisać.

— WAŻĄ SIĘ LOSY ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE.

*****

FAKTY TVN

— ZARZUTY RZEPLIŃSKIEGO WOBEC PRZYŁĘBSKIEJ – zapowiedź: Działanie niezgodne z przepisami, oszukanie Sejmu, brak wiedzy i kultury – były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński ma dużo zarzutów do swojej następczyni, Julii Przyłębskiej. Jak dodaje – to, czy jest nią rzeczywiście, rozstrzygnie Sąd Najwyższy. Profesor Andrzej Rzepliński widzi w działaniu Trybunału coraz więcej nieprawidłowości. Widzi też sędziów, którzy się nie poddają i spełniają swój obowiązek.

— PRZYKRE ŻE TO TAK MOŻE WYGLĄDAĆ, BRAK POZIOMU, KULTURY – Andrzej Rzepliński w FpF.

— FRAGMENTY KONFERENCJI PRZYŁĘBSKIEJ.

— PRZYŁĘBSKA NIE ODNIOSŁA SIĘ DO ZARZUTÓW – Arleta Zalewska.

— NIE POTRAFI UZNAĆ, ŻE JEGO CZAS MINĄŁ – Joachim Brudziński.

— OPOZYCJA ZAPOWIADA WNIOSKI PRAWNE WOBEC POLITYKÓW PIS I CZĘŚCI SĘDZIÓW TK – Zalewska.

— ONI SIĘ CZUJĄ BEZKARNI. MUSZĄ ODPOWIEDZIEĆ CI, KTÓRZY ŁAMALI PRAWO – Ryszard Petru.

— JA DAŁBYM SOBIE RADĘ Z JULIĄ PRZYŁĘBSKĄ – fragment rozmowy z Rzeplińskim w FpF.

— FREKWENCJA NA MARSZU POKAZUJE KŁOPOTY KOD – zapowiedź: To dopiero początek nowej fali demonstracji w obronie praworządności i demokracji w Polsce – przekonuje lider Komitetu Obrony Demokracji. Wierzy, że Polacy znowu się zmobilizują, bo PiS daje im coraz więcej ku temu powodów. Nie wierzy natomiast, by sobotnia słaba frekwencja podczas marszu w Warszawie miała jakiś związek z jego kłopotami i konfliktem w KOD-zie.

— WCZORAJSZA DEMONSTRACJA TO PIERWSZY W TYM ROKU MARSZ KOD, KTÓRY OTWIERA NOWY SEZON ANTYRZĄDOWYCH MANIFESTACJI – Dar

— PADAJĄ PYTANIA O KONDYCJĘ KOD. Przyszło znacznie mniej zwolenników niż w maju zeszłego roku. Pogoda raczej nie była jedynym powodem niskiej frekwencji – Prosiecki.

— SZCZODROŚĆ DONATORÓW NA RZECZ PANA KIJOWSKIEGO DIAMETRALNIE SPADŁA I ZMALAŁA – Joachim Brudziński.

— KOD MA SWOJE PROBLEMY, ALE JAK UPADAMY TO TRZEBA SIĘ PODNIEŚĆ I IŚĆ DO PRZODU – Joanna Scheuring-Wielgus.

— WYBORY NOWEGO SZEFA KOD ODBĘDĄ SIĘ DOPIERO W CZERWCU – Prosiecki.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— WNIOSEK PLATFORMY PODZIELIŁ OPOZYCJĘ. Z dystansem podchodzą do niego ludowcy, Politycy Nowoczesnej mają za złe, że PO nie rozmawiała z nimi wcześniej – zapowiedź.

— GRZEGORZ SCHETYNA PRZECHODZI DO OFENSYWY, OTWIERA NOWY FRONT, SZEF PO CHCE PODPORZĄDKOWAĆ SOBIE INNE PARTIE OPOZYCYJNE I DZIĘKI TEMU PO KOLEJNYCH WYBORACH STANĄĆ NA CZELE RZĄDU – Olechowski.

— SCHETYNA: Chcemy podzielić się doświadczeniem z innymi partiami i chcemy stworzyć taką konstrukcję, która wygra z PiS-em.

— WE WNIOSKU SCHETYNA ZOSTAŁ WSKAZANY JAKO KANDYDAT NA PREMIERA, PLATFORMA NIE SKONSULTOWAŁA TEGO Z INNYMI PARTIAMI. Trudno nazwać to inaczej niż dyktatem, bo Nowoczesnej i PSL trudno będzie nie poprzeć wniosku PO – Olechowski.

— SŁAWOMIR NEUMANN: To będzie też test dla wszystkich, czy są opozycję czy mają nastawienie na gry wewnętrzne.

— TEN RUCH EWIDENTNIE ZASKOCZYŁ NOWOCZESNĄ – Olechowski.

— FAKTEM JEST, ŻE OPOZYCYJNE PARTIE CORAZ MOCNIEJ ANGAŻUJĄ SIĘ W POJEDYNKI MIĘDZY SOBĄ – Olechowski.

— ULICZNICY SPOD WAWELU: Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zajść pod Wawelem, gdzie doszło do znieważenia Jarosława Kaczyńskiego. Próby zakłócenia modlitwy nad grobem bliskich zaczęły się niedawno i stają się coraz bardziej brutalne i wulgarne – zapowiedź.

— NA CISZĘ OD WIELU MIESIĘCY NIE MOŻNA LICZYĆ W KRAKOWIE, NA WAWELU GDY JAROSŁAW KACZYŃSKI CHCE SIĘ POMODLIĆ. Paliwem dla niewielkiej grupy są złe polityczne emocje. Jarosław Kaczyński to wróg numer jeden – Marcin Tulicki.

— KTOŚ MÓGŁBY NOWĄ WSTYDLIWĄ TRADYCJĘ ZATRZYMAĆ – MOŻE POLITYCZNI PATRONI TEJ GRUPY? Problem w tym, że wcale się do tego nie kwapią, wręcz przeciwnie – Tulicki.

— PRZYPOMNIENIE WYPOWIEDZI SCHETYNY ZE STYCZNIA: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

— NIEWIELU WYSTARCZY, BY DOKONAĆ PROFANACJI – Tulicki.

— PRZED WAKACJAMI RZĄD PRZEDSTAWI PROJEKT USTAWY REGULUJĄCEJ POLSKI RYNEK MEDIALNY. Zapowiedź padła w naszym studiu, a przyspieszył go list prezesa RASP – zapowiedź.

— ONET.PL RELACJONOWAŁ MINUTA PO MINUCIE MARSZ KOD, NA PORTALU FAKT24 MOŻNA PRZECZYTAĆ O SPOREJ FREKWENCJI. Organizator zapowiedział 10,000 ludzi, na plac Zamkowy przyszło 500 osób. To nie przeszkodziło mediom RASP pompować marsz jako wydarzenie dnia – Jan Korab.

— NEGATYWNE KOMENTARZE DZIAŁACZY KOD NA FB O FREKWENCJI.

— TRUDNO NIE ZAUWAŻYĆ, ŻE TO WŁAŚNIE MEDIA INSTRUOWANE KILKA DNI TEMU PRZEZ MARKA DEKANA WCZORAJ SZEROKO KOMENTOWAŁY MARSZ KOD, NIEWIELE MIEJSCE POŚWIĘCAJAC SZCZYTOWI G-20 – Jan Korab.

— JAROSŁAW SELLIN W SOBOTNIM PROGRAMIE “GOŚĆ WIADOMOŚCI”: Do wakacji przedstawimy projekt.

— POLSKA MOŻE WZOROWAĆ SIĘ NA MODELU NIEMIECKIM LUB FRANCUSKIM – Korab.

Pozostałe z : Stan gry

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Łapiński, Radziwiłł, Petru, Jaki, Komorowski, Balcerowicz, Zandberg, Budka i Siarkowska

18:00 Ryszard Petru – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Barbara Nowacka, Elżbieta Jakubiak, Adam Szłapka – TVN24 Tak jest 18:02 Bronisław Komorowski – RMF FM Popołudniowa rozmowa 18:25 Patryk Jaki – TVP Info O co chodzi 19:15 Leszek Balcerowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Borys Budka, Agnieszka Ścigaj – TVN24 Czytaj więcej →

STAN GRY: Krytyka Polityczna chwali PiS za Warszawę, GPC: Dekoncentracja wczesną jesienią, DGP: Prof. Bojańczyk za Bodnara?

— PREZYDENT POMAGA KOLEDZE Z SLD BUDOWAĆ SMART CITY – jedynka Gazety Krakowskiej: “Spółka, której właścicielem jest Krzysztof Klimczak, były działacz SLD, dostała pełnomocnictwa prezydenta na wykonywanie projektów „inteligentnego miasta”. Ma ona m.in. stworzyć miejską wypożyczalnię aut”. http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/czlowiek-z-sld-kolega-prezydenta-i-jego-mala-firma-zrobia-nam-smart-city,12498848/ — MOŻNA PIS-U NIE LUBIĆ ALE TO PIS DAŁ LOKATOROM NADZIEJE NA Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości atakują Gowina, Gersdorf: To nie jest aż taki błąd, żeby mnie obrzucać wyzwiskami, Ociepa: Rządzący się pogubili

— ANNA BOGUCKA-SKOWROŃSKA O WEZWANIU NA PRZESŁUCHANIE WS PROTESTÓW: To prowokacja. Sposób na nękanie obywateli za udział w protestach. Powrót do PRL-u. Broniłam wtedy Lecha Wałęsy, Anny Walentynowicz, Zbigniewa Romaszewskiego… Nie sądziłam, że do Polski zacznie wracać groza tamtych lat. http://natemat.pl/217935,policja-przesluchala-byla-sedzie-trybunalu-stanu-w-zwiazku-z-lancuchem-swiatla-odmowilam-podania-nazwisk-uczestnikow — LIVEBLOG 300POLITYKI: Sellin: TK wreszcie normalnie pracuje i Czytaj więcej →

RAMÓWKA WTORKOWEGO WIECZORU: Waszczykowski, Mucha, Sellin, Kamiński, Morawiecki, Tomczyk i Gawkowski

18:00 Maciej Konieczny, Krzysztof Gawkowski – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:00 Kornel Morawiecki, Cezary Tomczyk, Ryszard Kalisz, Jacek Wilk – TVN24 Tak jest 18:02 Paweł Mucha – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Antoni Dudek – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Tomasz Nałęcz, Michał Kamiński – TVN24 FpF 19:55 Paweł Zalewski, Czytaj więcej →