OBRAZ DNIA: TVP: Media RASP pompowały marsz KOD jako wydarzenie dnia, Petru: Ci, którzy łamią prawo, odpowiedzą, Fakty o kłopotach KOD

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Sejm o odwołaniu Szyszki i wycince drzew, rząd o handlu w niedziele, szczyt w Rzymie. http://300polityka.pl/news/2017/03/19/polityczna-plantygodnia-sejm-o-odwolaniu-szyszki-i-wycince-drzew-rzad-o-handlu-w-niedziele-szczyt-w-rzymie/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Szydło we wtorek w specjalnym wydaniu “Graffiti” Polsat News
Afera z polskimi europosłami na okładce “Newsweeka”
Magierowski: Zmiany na najwyższych szczeblach armii są konsultowane z prezydentem
Arłukowicz: PO złoży nowelizację ustawy o zgromadzeniach, by bronić praw obywateli
Zgorzelski: Zwycięstwo partii rządzącej w wojnie o TK jest pyrrusowe
http://300polityka.pl/live/2017/03/19/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— PREZYDENT NIE WYKLUCZA ZMIAN W PRAWIE O ZGROMADZENIACH.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI OD KILKU MIESIĘCY SPOTYKA SIĘ W TYM MIEJSCU [NA WAWELU] Z PRZESZKODAMI, A NAWET Z AGRESJĄ – Dominika Długosz.

— POLICJA TYM RAZEM ZABLOKOWAŁA DROGĘ NA WZGÓRZA WAWELSKIE – Długosz dalej: Kaczyńskiemu w Krakowie towarzyszyli bowiem marszałek Senatu, marszałek i wicemarszałek Sejmu i minister infrastruktury.

— CZY NA MOCY PODPISANEJ WCZORAJ PRZEZ PREZYDENTA NOWEJ USTAWY O ZGROMADZENIACH BĘDZIE MOŻNA OGRANICZYĆ DEMONSTRACJE PRZED WAWELEM? RACZEJ NIE – Długosz: Bo wizyty prezesa PiS na Wawelu musiałyby zostać zarejestrowane jako wydarzenie cykliczne. A zatem nieprywatne.

— ALE BĘDZIE MIAŁA ZASTOSOWANIE W INNYCH WYPADKACH – Długosz dalej.

— BARTOSZ ARŁUKOWICZ: My będziemy bronić wolności Polaków i złożymy nowelizację ustawy.

— TAKI PLAN, CHOCIAŻ NIE Z TYCH SAMYCH POWODÓW, MOŻE TEŻ MIEĆ PREZYDENT – Długosz: Jak zapowiadają jego doradcy, przyjrzy się jak działa nowe prawo i być może będzie chciał je poprawić. Na razie ustawę – po wyroku TK – musiał podpisać.

— WAŻĄ SIĘ LOSY ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE.

*****

FAKTY TVN

— ZARZUTY RZEPLIŃSKIEGO WOBEC PRZYŁĘBSKIEJ – zapowiedź: Działanie niezgodne z przepisami, oszukanie Sejmu, brak wiedzy i kultury – były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński ma dużo zarzutów do swojej następczyni, Julii Przyłębskiej. Jak dodaje – to, czy jest nią rzeczywiście, rozstrzygnie Sąd Najwyższy. Profesor Andrzej Rzepliński widzi w działaniu Trybunału coraz więcej nieprawidłowości. Widzi też sędziów, którzy się nie poddają i spełniają swój obowiązek.

— PRZYKRE ŻE TO TAK MOŻE WYGLĄDAĆ, BRAK POZIOMU, KULTURY – Andrzej Rzepliński w FpF.

— FRAGMENTY KONFERENCJI PRZYŁĘBSKIEJ.

— PRZYŁĘBSKA NIE ODNIOSŁA SIĘ DO ZARZUTÓW – Arleta Zalewska.

— NIE POTRAFI UZNAĆ, ŻE JEGO CZAS MINĄŁ – Joachim Brudziński.

— OPOZYCJA ZAPOWIADA WNIOSKI PRAWNE WOBEC POLITYKÓW PIS I CZĘŚCI SĘDZIÓW TK – Zalewska.

— ONI SIĘ CZUJĄ BEZKARNI. MUSZĄ ODPOWIEDZIEĆ CI, KTÓRZY ŁAMALI PRAWO – Ryszard Petru.

— JA DAŁBYM SOBIE RADĘ Z JULIĄ PRZYŁĘBSKĄ – fragment rozmowy z Rzeplińskim w FpF.

— FREKWENCJA NA MARSZU POKAZUJE KŁOPOTY KOD – zapowiedź: To dopiero początek nowej fali demonstracji w obronie praworządności i demokracji w Polsce – przekonuje lider Komitetu Obrony Demokracji. Wierzy, że Polacy znowu się zmobilizują, bo PiS daje im coraz więcej ku temu powodów. Nie wierzy natomiast, by sobotnia słaba frekwencja podczas marszu w Warszawie miała jakiś związek z jego kłopotami i konfliktem w KOD-zie.

— WCZORAJSZA DEMONSTRACJA TO PIERWSZY W TYM ROKU MARSZ KOD, KTÓRY OTWIERA NOWY SEZON ANTYRZĄDOWYCH MANIFESTACJI – Dar

— PADAJĄ PYTANIA O KONDYCJĘ KOD. Przyszło znacznie mniej zwolenników niż w maju zeszłego roku. Pogoda raczej nie była jedynym powodem niskiej frekwencji – Prosiecki.

— SZCZODROŚĆ DONATORÓW NA RZECZ PANA KIJOWSKIEGO DIAMETRALNIE SPADŁA I ZMALAŁA – Joachim Brudziński.

— KOD MA SWOJE PROBLEMY, ALE JAK UPADAMY TO TRZEBA SIĘ PODNIEŚĆ I IŚĆ DO PRZODU – Joanna Scheuring-Wielgus.

— WYBORY NOWEGO SZEFA KOD ODBĘDĄ SIĘ DOPIERO W CZERWCU – Prosiecki.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— WNIOSEK PLATFORMY PODZIELIŁ OPOZYCJĘ. Z dystansem podchodzą do niego ludowcy, Politycy Nowoczesnej mają za złe, że PO nie rozmawiała z nimi wcześniej – zapowiedź.

— GRZEGORZ SCHETYNA PRZECHODZI DO OFENSYWY, OTWIERA NOWY FRONT, SZEF PO CHCE PODPORZĄDKOWAĆ SOBIE INNE PARTIE OPOZYCYJNE I DZIĘKI TEMU PO KOLEJNYCH WYBORACH STANĄĆ NA CZELE RZĄDU – Olechowski.

— SCHETYNA: Chcemy podzielić się doświadczeniem z innymi partiami i chcemy stworzyć taką konstrukcję, która wygra z PiS-em.

— WE WNIOSKU SCHETYNA ZOSTAŁ WSKAZANY JAKO KANDYDAT NA PREMIERA, PLATFORMA NIE SKONSULTOWAŁA TEGO Z INNYMI PARTIAMI. Trudno nazwać to inaczej niż dyktatem, bo Nowoczesnej i PSL trudno będzie nie poprzeć wniosku PO – Olechowski.

— SŁAWOMIR NEUMANN: To będzie też test dla wszystkich, czy są opozycję czy mają nastawienie na gry wewnętrzne.

— TEN RUCH EWIDENTNIE ZASKOCZYŁ NOWOCZESNĄ – Olechowski.

— FAKTEM JEST, ŻE OPOZYCYJNE PARTIE CORAZ MOCNIEJ ANGAŻUJĄ SIĘ W POJEDYNKI MIĘDZY SOBĄ – Olechowski.

— ULICZNICY SPOD WAWELU: Jest zawiadomienie do prokuratury ws. zajść pod Wawelem, gdzie doszło do znieważenia Jarosława Kaczyńskiego. Próby zakłócenia modlitwy nad grobem bliskich zaczęły się niedawno i stają się coraz bardziej brutalne i wulgarne – zapowiedź.

— NA CISZĘ OD WIELU MIESIĘCY NIE MOŻNA LICZYĆ W KRAKOWIE, NA WAWELU GDY JAROSŁAW KACZYŃSKI CHCE SIĘ POMODLIĆ. Paliwem dla niewielkiej grupy są złe polityczne emocje. Jarosław Kaczyński to wróg numer jeden – Marcin Tulicki.

— KTOŚ MÓGŁBY NOWĄ WSTYDLIWĄ TRADYCJĘ ZATRZYMAĆ – MOŻE POLITYCZNI PATRONI TEJ GRUPY? Problem w tym, że wcale się do tego nie kwapią, wręcz przeciwnie – Tulicki.

— PRZYPOMNIENIE WYPOWIEDZI SCHETYNY ZE STYCZNIA: Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

— NIEWIELU WYSTARCZY, BY DOKONAĆ PROFANACJI – Tulicki.

— PRZED WAKACJAMI RZĄD PRZEDSTAWI PROJEKT USTAWY REGULUJĄCEJ POLSKI RYNEK MEDIALNY. Zapowiedź padła w naszym studiu, a przyspieszył go list prezesa RASP – zapowiedź.

— ONET.PL RELACJONOWAŁ MINUTA PO MINUCIE MARSZ KOD, NA PORTALU FAKT24 MOŻNA PRZECZYTAĆ O SPOREJ FREKWENCJI. Organizator zapowiedział 10,000 ludzi, na plac Zamkowy przyszło 500 osób. To nie przeszkodziło mediom RASP pompować marsz jako wydarzenie dnia – Jan Korab.

— NEGATYWNE KOMENTARZE DZIAŁACZY KOD NA FB O FREKWENCJI.

— TRUDNO NIE ZAUWAŻYĆ, ŻE TO WŁAŚNIE MEDIA INSTRUOWANE KILKA DNI TEMU PRZEZ MARKA DEKANA WCZORAJ SZEROKO KOMENTOWAŁY MARSZ KOD, NIEWIELE MIEJSCE POŚWIĘCAJAC SZCZYTOWI G-20 – Jan Korab.

— JAROSŁAW SELLIN W SOBOTNIM PROGRAMIE “GOŚĆ WIADOMOŚCI”: Do wakacji przedstawimy projekt.

— POLSKA MOŻE WZOROWAĆ SIĘ NA MODELU NIEMIECKIM LUB FRANCUSKIM – Korab.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Mastalerek o drugim expose, Fijołek o bliskim kompromisie z KE i scenariuszu wejścia PiS do EPP, GPC: Ruszyły prace nad ochroną zwierząt

— MASTALEREK O ZMARNOWANEJ SZANSIE NA 2 EXPOSE I SPROWADZENIE OPOZYCJI DO DEFENSYWY, KORNEL MORAWIECKI O TYM, ŻE PREMIER NIE MOŻE MÓWIĆ JAK EKSPERT – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/03/22/ — 300POLITYKA W TOP 3 MEDIÓW OBSERWOWANYCH NA TWITTERZE PRZEZ POSŁÓW I SENATORÓW – w RZ MICHAŁ KOLANKO RELACJONUJE RAPORT: “Hill+Knowlton Strategies sprawdziło Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: W Europie mamy spore szanse na sankcje i małe na kolejne sojusze, Wydarzenia o 500+: Opozycja pyta o sukcesy 100 dni, nie poprzedniego rządu

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Gliński: Nikt rozsądny w Polsce nie chce wyprowadzać Polski z UE Bielan: Nie ma zawodu z premiera Morawieckiego. Rozmawiałem z prezesem Bielan: Prezes Kaczyński jest przeziębiony Szefernaker o MC: Dziś nadzór pełni premier bezpośrednio przez sekretarza stanu i pewnie decyzje czy będzie nowy minister zostaną ogłoszone Hermeliński: Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Gliński, Szefernaker, Bielan, Dera, Kukiz, Piebiak, Horała, Dorn i Żurek

17:45 Paweł Szefernaker – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Andrzej Dera – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Adam Bielan – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Adam Strzembosz – TVN24 FpF 19:57 Piotr Gliński, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Halicki – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Paweł Kukiz – TVN24 Kropka nad i Czytaj więcej →

STAN GRY: Szułdrzyński: Z technokraty w gawędziarza, Słojewska: Morawiecki wypada znacznie gorzej niż Szydło, GW: Klapa białej księgi, Beylin o SLD: Gigant wśród karłów

— 300LIVE: CZAPUTOWICZ O BEZPIECZEŃSTWIE I PARTNERSTWIE Z NIEMCAMI, Mastalerek: W 2010 PO-PSL zmieniło malowanie samolotów LOT. Na 100-lecie niepodległości Dobra Zmiana nie da rady? Damy radę http://300polityka.pl/live/2018/03/21/ — WOJCIECH MUCHA O FAKE NEWS WS FACEBOOKA W KAMPANII DUDY – pisze w GPC: “Nic nie wiadomo o tym, by z usług Czytaj więcej →