OBRAZ DNIA: Szokująca instrukcja dla dziennikarzy RASP, Petru inaczej rozumie lojalność wobec kraju, Zoll: Trudno mówić o wyroku

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Magierowski: PAD w sondażach cieszy się największym zaufaniem, ale nie oznacza to, jaki będzie ostatecznie wynik wyborów w 2020 roku
Mazurek: Petru miał już tyle wpadek, że zasługuje na tytuł naczelnego klauna RP
Mazurek: Chcielibyśmy doprowadzić do tego, by zmniejszyć udział kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym
Schetyna: W przyszłym tygodniu będziemy konsultować wniosek o wotum z innymi partiami opozycyjnymi
Schetyna: Nie szanuję tego wyroku i nie traktuję TK jako instytucji niezależnej
Kaczyński o zarzutach dla Tuska: Mam pewną wiedzę dotyczącą Smoleńska, a raczej do działań rządu po katastrofie
Kaczyński o wyborze Tuska: Legalność jest oczywista
Wyrok TK ws. zgromadzeń opublikowany w Monitorze Polskim
Kaczyński: Misiewicz powinien zniknąć ze sceny publicznej. Moje stanowisko jest całkowicie jednoznaczne
Magierowski: Prezydent podtrzymuje swoje wątpliwości
http://300polityka.pl/live/2017/03/16/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— WIELU PRAWNIKÓW UWAŻA, ŻE ORZECZENIE TK JEST NIEWAŻNE, BO SKŁAD BYŁ NIEZGODNY Z PRZEPISAMI.

— TO PIERWSZA ROZPRAWA W PEŁNYM SKŁADZIE OD CZASU, GDY 3 MIESIĄCE TEMU PREZESEM TK ZOSTAŁA JULIA PRZYŁĘBSKA – Grzegorz Kępka.

— NOWA PREZES TO NOWE PORZĄDKI – Kępka dalej: Na salę nie wpuszczono kamer. Rozprawę można było śledzić w internecie, choć przekaz momentami był daleki od doskonałości.

— WEDŁUG WIĘKSZOŚCI SĘDZIÓW PRZEPISY O TAK ZWANYCH DEMONSTRACJACH CYKLICZNYCH NIE ŁAMIĄ KONSTYTUCJI – Kępka.

— MIMO WYROKU, PREZYDENT CIĄGLE UWAŻA, ŻE USTAWA UPRZYWILEJOWUJE ZGROMADZENIA CYKLICZNE – Kępka dalej: Jej przepisy działają wstecz i nie ma instancji odwoławczej.

— ZDANIE ODRĘBNE OD WYROKU ZGŁOSIŁO 4 SĘDZIÓW – Kępka.

— WĄTPLIWOŚCI BUDZIŁ TEŻ SKŁAD ORZEKAJĄCY BEZ WICEPREZESA TK, KTÓREGO PREZES WYSŁAŁA NA URLOP – Kępka dalej: Bez Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika, których wybór sprzed 6 lat zakwestionował prokurator generalny.

— W SKŁADZIE ORZEKAJĄCYM BYŁ ZA TO MICHAŁ WARCIŃSKI, KTÓRY JESZCZE JAKO DYREKTOR BAS PROJEKT USTAWY O ZGROMADZENIACH OCENIAŁ POZYTYWNIE – Kępka: Prezes Trybunału nie widzi w tym konfliktu interesu.

— SENATOROWIE PIS PRZEGŁOSOWALI ZMIANY W USTAWIE O GÓRNICTWIE

— GRUPA POSŁÓW PIS-U ZWIĄZANYCH Z RADIEM MARYJA PRZYGOTOWAŁA UCHWAŁĘ Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH.

— UCHWAŁĘ MOŻNA PRZYJĄĆ PRZEZ AKLAMACJĘ, ALE MARSZAŁEK SEJMU ODESŁAŁ PROJEKT DO SEJMOWEJ KOMISJI – Agnieszka Milczarz.

*****

FAKTY TVN

— NOWY TK WYDAJE WYROK, NOWE TEŻ METODY, ZAMIAST TRANSMISJI JEST CIEMNOŚĆ A Z CIEMNOŚCI WYŁANIAJĄ SIĘ WĄTPLIWOŚCI – Justyna Pochanke.

— WIDZOWIE SĄ SKAZANI NA FATALNĄ JAKOŚĆ, A W WIELU MIEJSCACH W OGÓLE JEJ NIE BYŁO – Krzysztof Skórzyński.

— OBARCZONE TAK LICZNYMI WADAMI FORMALNYMI, ŻE TRUDNO MÓWIĆ O WYROKU – Andrzej Zoll

— SKÓRZYŃSKI O DUBLERACH.

— SKÓRZYŃSKI DO PRZYŁĘBSKIEJ: Skoro wyroki są ostateczne i podlegają natychmiastowej publikacji to czy zwróci się pani o druk wyroku TK?

— KOLEJNE MARZENIE WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO ZA MILIARDY – Pochanke o pomyśle lotniska.

— EKSPERCI MINISTROWI PODCINAJĄ SKRZYDŁA – zapowiedź.

— TO POMYSŁ SZALONY – przedstawiciel tanich linii.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKA WYKORZYSTA SZCZYT G20 BY UPOMNIEĆ SIĘ O PODATKI, KTÓRYCH NIE PŁACĄ MIĘDZYNARODOWE KORPORACJE – TAK WYNIKA Z ZAPOWIEDZI WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO – zapowiedź.

— EKSPERCI JUŻ MÓWIĄ O WYJĄTKOWOŚCI TEGO SZCZYTU. Przy stole po raz pierwszy będzie po raz pierwszy reprezentowana Polska – Damian Diaz.

— ZDANIEM EKSPERTÓW TO SYGNAŁ, ŻE POLSKA GOSPODARKA CORAZ BARDZIEJ LICZY SIĘ NA ŚWIECIE – Diaz.

— TK ZNÓW MOŻE PRACOWAĆ NORMALNIE, PO RAZ PIERWSZY OD ZMIANY PREZESA ORZEKAŁ W PEŁNYM SKŁADZIE. Przyłębska zapewnila na konferencji prasowej, że atomosfera w Trybunale zmienia się na lepsze – Jan Korab.

— PRZYŁĘBSKA O TYM, ŻE NIE SZYKANUJE SĘDZIÓW TK ZA POGLĄDY.

— AUTORZY USTAWY PODKREŚLAJĄ, ŻE JEJ CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY. Jest nowy typ zgromadzeń: cykliczne. Do tej pory obok jednego legalnego zgromadzenia mogło zbierać się drugie, często tylko po to, by je zakłócać – Korab.

— PETRU NAPISAŁ LIST DO EUROPEJSKICH PRZYWÓDCÓW, W KTÓRYM KWESTIONUJE LEGITYMACJE POLSKIEGO RZĄDU DO SPRAWOWANIA WŁADZY – zapowiedź.

— FRAGMENTY LISTU PETRU.

— KWESTIONOWANIE MANDATU LEGALNIE WYBRANEJ WŁADZY, KTÓRA CAŁY CZAS CIESZY SIĘ UZNANIEM RODAKÓW, TO EWENEMENT W EUROPIE – Ewa Bugała.

— TWEET JSW O TARGOWICY.

— WYGLĄDA NA TO, ŻE LIDER NOWOCZESNEJ NIE ROZUMIE KONSEKWENCJI TAKIEGO ZACHOWANIA, INACZEJ ROZUMIE LOJALNOŚĆ DLA KRAJU. POPARCIE DLA PIS JEST 4X WIĘKSZE NIŻ DLA NOWOCZESNEJ – Bugała.

— SZOKUJĄCA INSTRUKCJA DLA DZIENNIKARZY: Szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy, jaka powinna być ocena polskiego rządu. Sam w swoim liście ostro skrytykował polski rząd za brak poparcia dla Donalda Tuska. I apeluje do dziennikarzy w swoich redakcjach: nadszedł czas żeby włączyć się do gry – zapowiedź.

— REDAKCJE RASP NIEZWYKLE KRYTYCZNIE OCENIAJĄ BRAK POPARCIA DLA DONALDA TUSKA. Teraz okazało się, że publikowania takich opinii od swoich dziennikarzy oczekuje szefostwo tego niemiecko-szwajcarskiego koncernu – Jarosław Olechowski.

— FRAGMENTY LISTU MARKA DEKANA.

— LIST SPROWOKOWAŁ BURZĘ W POLSKIM ŚRODOWISKU DZIENNIKARSKIM. Firma nie widzi w liście nic złego – Olechowski.

— TE SŁOWA NIE POZOSTAJĄ BEZ KONSEKWENCJI, DO ZAGORZAŁYCH PRZECIWNIKÓW RZĄDU NALEŻY TOMASZ LIS, RED. NACZELNY NEWSWEEKA KTÓREGO WYDAWCĄ JEST RASP – Olechowski.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Głosów PO zabrakło Biedroniowi do absolutorium, HGW: Warszawa pomoże uchodźcom, GW: Duda zaprzysiągł oszusta

— ROK TEMU odeszła Janina Paradowska. — 300LIVE: Gowin o zamykaniu frontów, Trybunale dla Tuska, Poseł Nowoczesnej chce przesłuchać prezydenta Gdańska, polityczny plan dnia: http://300polityka.pl/live/2017/06/29/ — SAMI PRZYJMIEMY UCHODŹCÓW – jedynka Gazety Stołecznej: “– O pomocy uchodźcom rozmawiałam z urzędnikami z Wiednia, z mer Paryża. Możemy wykorzystać ich wiedzę. W Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Problemy Platformy z komisjami, Fakty: Plichta odpowiada tylko na wygodne dla siebie pytania, Orlen kończy spór z Litwą

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Wasserman o pokryciu zeznań P. w materiale dowodowym,  Rzymkowski o powrocie do przesłuchania Marcina P., PEK: Nigdy nie lokowałam środków w Amber Gold, Marcin P.: Michał Tusk na pewno rozmawiał ze mną o moich wyrokach http://300polityka.pl/live/2017/06/28/ ***** FAKTY TVN — SZEF AMBER GOLD PRZED KOMISJĄ ŚLEDCZĄ – zapowiedź: Mówił Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Wassermann, Różański, Krajewski, Arłukowicz, Rzymkowski, Suski, Możdżanowska i Latkowski

18:00 Krzysztof Brejza, Jarosław Krajewski – TVN24 Tak jest 18:15 Anna Siarkowska – TV REPUBLIKA Wolne głosy 19:26 Bartosz Arłukowicz, Tomasz Rzymkowski – TVN24 FpF 19:57 Jarosław Krajewski – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Mirosław Różański – TVN24 Kropka nad i 20:00 [brak info] – POLSAT NEWS To był dzień 20:00 Czytaj więcej →

STAN GRY: Skarżyński: Neofaszyści huśtają łodzią PiS, Abp. Gądecki: Kościół nie może być jak politycy, Osiecki: Ciepła woda PiS, Szułdrzyński: PiS masuje siniaki

— 300LIVE: Miller o problemach Tuska z notatką ABW, Błaszczak o winie opozycji i o słowach Mazurek, polityczny plan dnia: http://300polityka.pl/live/2017/06/28 — JASIŃSKI DZIŚ PODPISZE W WILNIE POROZUMIENIE KOŃCZĄCE SPÓR Z LITWĄ – umowa partnerska zakłada zmniejszenie kosztów logistycznych rafinerii w Możejkach. Kancelaria rządu Litwy poinformowała we wtorek, że dziś zostanie Czytaj więcej →