OBRAZ DNIA: Szokująca instrukcja dla dziennikarzy RASP, Petru inaczej rozumie lojalność wobec kraju, Zoll: Trudno mówić o wyroku

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Magierowski: PAD w sondażach cieszy się największym zaufaniem, ale nie oznacza to, jaki będzie ostatecznie wynik wyborów w 2020 roku
Mazurek: Petru miał już tyle wpadek, że zasługuje na tytuł naczelnego klauna RP
Mazurek: Chcielibyśmy doprowadzić do tego, by zmniejszyć udział kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym
Schetyna: W przyszłym tygodniu będziemy konsultować wniosek o wotum z innymi partiami opozycyjnymi
Schetyna: Nie szanuję tego wyroku i nie traktuję TK jako instytucji niezależnej
Kaczyński o zarzutach dla Tuska: Mam pewną wiedzę dotyczącą Smoleńska, a raczej do działań rządu po katastrofie
Kaczyński o wyborze Tuska: Legalność jest oczywista
Wyrok TK ws. zgromadzeń opublikowany w Monitorze Polskim
Kaczyński: Misiewicz powinien zniknąć ze sceny publicznej. Moje stanowisko jest całkowicie jednoznaczne
Magierowski: Prezydent podtrzymuje swoje wątpliwości
http://300polityka.pl/live/2017/03/16/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— WIELU PRAWNIKÓW UWAŻA, ŻE ORZECZENIE TK JEST NIEWAŻNE, BO SKŁAD BYŁ NIEZGODNY Z PRZEPISAMI.

— TO PIERWSZA ROZPRAWA W PEŁNYM SKŁADZIE OD CZASU, GDY 3 MIESIĄCE TEMU PREZESEM TK ZOSTAŁA JULIA PRZYŁĘBSKA – Grzegorz Kępka.

— NOWA PREZES TO NOWE PORZĄDKI – Kępka dalej: Na salę nie wpuszczono kamer. Rozprawę można było śledzić w internecie, choć przekaz momentami był daleki od doskonałości.

— WEDŁUG WIĘKSZOŚCI SĘDZIÓW PRZEPISY O TAK ZWANYCH DEMONSTRACJACH CYKLICZNYCH NIE ŁAMIĄ KONSTYTUCJI – Kępka.

— MIMO WYROKU, PREZYDENT CIĄGLE UWAŻA, ŻE USTAWA UPRZYWILEJOWUJE ZGROMADZENIA CYKLICZNE – Kępka dalej: Jej przepisy działają wstecz i nie ma instancji odwoławczej.

— ZDANIE ODRĘBNE OD WYROKU ZGŁOSIŁO 4 SĘDZIÓW – Kępka.

— WĄTPLIWOŚCI BUDZIŁ TEŻ SKŁAD ORZEKAJĄCY BEZ WICEPREZESA TK, KTÓREGO PREZES WYSŁAŁA NA URLOP – Kępka dalej: Bez Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika, których wybór sprzed 6 lat zakwestionował prokurator generalny.

— W SKŁADZIE ORZEKAJĄCYM BYŁ ZA TO MICHAŁ WARCIŃSKI, KTÓRY JESZCZE JAKO DYREKTOR BAS PROJEKT USTAWY O ZGROMADZENIACH OCENIAŁ POZYTYWNIE – Kępka: Prezes Trybunału nie widzi w tym konfliktu interesu.

— SENATOROWIE PIS PRZEGŁOSOWALI ZMIANY W USTAWIE O GÓRNICTWIE

— GRUPA POSŁÓW PIS-U ZWIĄZANYCH Z RADIEM MARYJA PRZYGOTOWAŁA UCHWAŁĘ Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH.

— UCHWAŁĘ MOŻNA PRZYJĄĆ PRZEZ AKLAMACJĘ, ALE MARSZAŁEK SEJMU ODESŁAŁ PROJEKT DO SEJMOWEJ KOMISJI – Agnieszka Milczarz.

*****

FAKTY TVN

— NOWY TK WYDAJE WYROK, NOWE TEŻ METODY, ZAMIAST TRANSMISJI JEST CIEMNOŚĆ A Z CIEMNOŚCI WYŁANIAJĄ SIĘ WĄTPLIWOŚCI – Justyna Pochanke.

— WIDZOWIE SĄ SKAZANI NA FATALNĄ JAKOŚĆ, A W WIELU MIEJSCACH W OGÓLE JEJ NIE BYŁO – Krzysztof Skórzyński.

— OBARCZONE TAK LICZNYMI WADAMI FORMALNYMI, ŻE TRUDNO MÓWIĆ O WYROKU – Andrzej Zoll

— SKÓRZYŃSKI O DUBLERACH.

— SKÓRZYŃSKI DO PRZYŁĘBSKIEJ: Skoro wyroki są ostateczne i podlegają natychmiastowej publikacji to czy zwróci się pani o druk wyroku TK?

— KOLEJNE MARZENIE WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO ZA MILIARDY – Pochanke o pomyśle lotniska.

— EKSPERCI MINISTROWI PODCINAJĄ SKRZYDŁA – zapowiedź.

— TO POMYSŁ SZALONY – przedstawiciel tanich linii.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKA WYKORZYSTA SZCZYT G20 BY UPOMNIEĆ SIĘ O PODATKI, KTÓRYCH NIE PŁACĄ MIĘDZYNARODOWE KORPORACJE – TAK WYNIKA Z ZAPOWIEDZI WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO – zapowiedź.

— EKSPERCI JUŻ MÓWIĄ O WYJĄTKOWOŚCI TEGO SZCZYTU. Przy stole po raz pierwszy będzie po raz pierwszy reprezentowana Polska – Damian Diaz.

— ZDANIEM EKSPERTÓW TO SYGNAŁ, ŻE POLSKA GOSPODARKA CORAZ BARDZIEJ LICZY SIĘ NA ŚWIECIE – Diaz.

— TK ZNÓW MOŻE PRACOWAĆ NORMALNIE, PO RAZ PIERWSZY OD ZMIANY PREZESA ORZEKAŁ W PEŁNYM SKŁADZIE. Przyłębska zapewnila na konferencji prasowej, że atomosfera w Trybunale zmienia się na lepsze – Jan Korab.

— PRZYŁĘBSKA O TYM, ŻE NIE SZYKANUJE SĘDZIÓW TK ZA POGLĄDY.

— AUTORZY USTAWY PODKREŚLAJĄ, ŻE JEJ CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY. Jest nowy typ zgromadzeń: cykliczne. Do tej pory obok jednego legalnego zgromadzenia mogło zbierać się drugie, często tylko po to, by je zakłócać – Korab.

— PETRU NAPISAŁ LIST DO EUROPEJSKICH PRZYWÓDCÓW, W KTÓRYM KWESTIONUJE LEGITYMACJE POLSKIEGO RZĄDU DO SPRAWOWANIA WŁADZY – zapowiedź.

— FRAGMENTY LISTU PETRU.

— KWESTIONOWANIE MANDATU LEGALNIE WYBRANEJ WŁADZY, KTÓRA CAŁY CZAS CIESZY SIĘ UZNANIEM RODAKÓW, TO EWENEMENT W EUROPIE – Ewa Bugała.

— TWEET JSW O TARGOWICY.

— WYGLĄDA NA TO, ŻE LIDER NOWOCZESNEJ NIE ROZUMIE KONSEKWENCJI TAKIEGO ZACHOWANIA, INACZEJ ROZUMIE LOJALNOŚĆ DLA KRAJU. POPARCIE DLA PIS JEST 4X WIĘKSZE NIŻ DLA NOWOCZESNEJ – Bugała.

— SZOKUJĄCA INSTRUKCJA DLA DZIENNIKARZY: Szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy, jaka powinna być ocena polskiego rządu. Sam w swoim liście ostro skrytykował polski rząd za brak poparcia dla Donalda Tuska. I apeluje do dziennikarzy w swoich redakcjach: nadszedł czas żeby włączyć się do gry – zapowiedź.

— REDAKCJE RASP NIEZWYKLE KRYTYCZNIE OCENIAJĄ BRAK POPARCIA DLA DONALDA TUSKA. Teraz okazało się, że publikowania takich opinii od swoich dziennikarzy oczekuje szefostwo tego niemiecko-szwajcarskiego koncernu – Jarosław Olechowski.

— FRAGMENTY LISTU MARKA DEKANA.

— LIST SPROWOKOWAŁ BURZĘ W POLSKIM ŚRODOWISKU DZIENNIKARSKIM. Firma nie widzi w liście nic złego – Olechowski.

— TE SŁOWA NIE POZOSTAJĄ BEZ KONSEKWENCJI, DO ZAGORZAŁYCH PRZECIWNIKÓW RZĄDU NALEŻY TOMASZ LIS, RED. NACZELNY NEWSWEEKA KTÓREGO WYDAWCĄ JEST RASP – Olechowski.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: Zaremba: Czy Janda była gotowa do płaczu z matkami w 2014? Fakt o kompromitacji PO z deklaracją, Robert Górski o ławce Trzaskowskiego

— PREMIER O OKRĄGŁYM STOLE WS PIŁKI NOŻNEJ WE WTOREK I O POSTAWIENIU SPRAW Z GŁOWY NA NOGI WS WRAŻLIWOŚCI TURBO LIBERALNEJ OPOZYCJI — 11 CYTATÓW Z ROZMOWY W RMF: http://300polityka.pl/news/2018/05/26/premier-o-bezpieczenstwie-na-stadionach-i-wtorkowym-okraglym-stole-w-pilce-noznej-i-o-stawianiu-swiata-z-glowy-na-nogi-w-sprawie-braku-wrazliwosci-turbo-liberalnej-opozycji-11-cytatow/ — JAKI STAWIA ULTIMATUM TRZASKOWSKIEMU: Daję 24 godziny Trzaskowskiemu na to, aby sprawił, żeby ratusz wycofał skargi na korzystne Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości o prywatyzacji spółek komunalnych w miastach rządzonych przez PO, Fakty: Wśród sygnatariuszy zabrakło PO, Wydarzenia o pakcie: PO nie chce obiecywać gruszek na wierzbie

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Scheuring-Wielgus: Potrzebna jest partia, która prowadzi politykę odpowiedzialną społecznie, centro-lewicowa i mam nadzieję, że po wyborach samorządowych taka powstanie Scheuring-Wielgus: Wyszłam z Nowoczesnej, ponieważ nie mogłam zgodzić się z tym, w jaką stronę zmierza Scheuring-Wielgus: Dziennikarze wyprowadzeni z Sejmu. W tym miejscu są tylko strażnicy i osoby Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Scheuring-Wielgus, Gowin, Skurkiewicz, Szczerba, Kaleta, Boni, Piechociński, Zielińska i Śpiewak

18:02 Michał Boni – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Jerzy Marek Nowakowski, Paweł Zalewski, Paweł Śpiewak – TVN24 FpF 20:00 Joanna Scheuring-Wielgus – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Jarosław Gowin, Krzysztof Gawkowski, Michał Szczerba, Sebastian Kaleta – POLSAT NEWS Dobry wieczór Polsko 20:12 Wojciech Skurkiewicz, Paweł Bejda, Adam Andruszkiewicz, Elżbieta Zielińska, Marek Czytaj więcej →

STAN GRY: Sierakowski o nowym podziale sceny politycznej pomiędzy prawicę i prawicę populistyczną, RZ o 3 latach PAD: Niewiele z tego wynika poza setkami selfie, SE: PO nadal bez przekonującej opowieści o Polsce

— 300LIVE: Ziobro zapowiada projekt ustawy o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych http://300polityka.pl/live/2018/05/25/ — PLATFORMA NADAL NIE MA PRZEKONUJĄCEJ OPOWIEŚCI O POLSCE – Tomasz Walczak w SE: “Schetyna i jego ludzie nadal nie potrafią zbudować przekonującej opowieści o Polsce, która zaintryguje wyborców odmawiających uczestnictwa w plemiennej wojnie domowej POPiS-u. Prawica zarzuca Czytaj więcej →