OBRAZ DNIA: Szokująca instrukcja dla dziennikarzy RASP, Petru inaczej rozumie lojalność wobec kraju, Zoll: Trudno mówić o wyroku

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Magierowski: PAD w sondażach cieszy się największym zaufaniem, ale nie oznacza to, jaki będzie ostatecznie wynik wyborów w 2020 roku
Mazurek: Petru miał już tyle wpadek, że zasługuje na tytuł naczelnego klauna RP
Mazurek: Chcielibyśmy doprowadzić do tego, by zmniejszyć udział kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym
Schetyna: W przyszłym tygodniu będziemy konsultować wniosek o wotum z innymi partiami opozycyjnymi
Schetyna: Nie szanuję tego wyroku i nie traktuję TK jako instytucji niezależnej
Kaczyński o zarzutach dla Tuska: Mam pewną wiedzę dotyczącą Smoleńska, a raczej do działań rządu po katastrofie
Kaczyński o wyborze Tuska: Legalność jest oczywista
Wyrok TK ws. zgromadzeń opublikowany w Monitorze Polskim
Kaczyński: Misiewicz powinien zniknąć ze sceny publicznej. Moje stanowisko jest całkowicie jednoznaczne
Magierowski: Prezydent podtrzymuje swoje wątpliwości
http://300polityka.pl/live/2017/03/16/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— WIELU PRAWNIKÓW UWAŻA, ŻE ORZECZENIE TK JEST NIEWAŻNE, BO SKŁAD BYŁ NIEZGODNY Z PRZEPISAMI.

— TO PIERWSZA ROZPRAWA W PEŁNYM SKŁADZIE OD CZASU, GDY 3 MIESIĄCE TEMU PREZESEM TK ZOSTAŁA JULIA PRZYŁĘBSKA – Grzegorz Kępka.

— NOWA PREZES TO NOWE PORZĄDKI – Kępka dalej: Na salę nie wpuszczono kamer. Rozprawę można było śledzić w internecie, choć przekaz momentami był daleki od doskonałości.

— WEDŁUG WIĘKSZOŚCI SĘDZIÓW PRZEPISY O TAK ZWANYCH DEMONSTRACJACH CYKLICZNYCH NIE ŁAMIĄ KONSTYTUCJI – Kępka.

— MIMO WYROKU, PREZYDENT CIĄGLE UWAŻA, ŻE USTAWA UPRZYWILEJOWUJE ZGROMADZENIA CYKLICZNE – Kępka dalej: Jej przepisy działają wstecz i nie ma instancji odwoławczej.

— ZDANIE ODRĘBNE OD WYROKU ZGŁOSIŁO 4 SĘDZIÓW – Kępka.

— WĄTPLIWOŚCI BUDZIŁ TEŻ SKŁAD ORZEKAJĄCY BEZ WICEPREZESA TK, KTÓREGO PREZES WYSŁAŁA NA URLOP – Kępka dalej: Bez Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika, których wybór sprzed 6 lat zakwestionował prokurator generalny.

— W SKŁADZIE ORZEKAJĄCYM BYŁ ZA TO MICHAŁ WARCIŃSKI, KTÓRY JESZCZE JAKO DYREKTOR BAS PROJEKT USTAWY O ZGROMADZENIACH OCENIAŁ POZYTYWNIE – Kępka: Prezes Trybunału nie widzi w tym konfliktu interesu.

— SENATOROWIE PIS PRZEGŁOSOWALI ZMIANY W USTAWIE O GÓRNICTWIE

— GRUPA POSŁÓW PIS-U ZWIĄZANYCH Z RADIEM MARYJA PRZYGOTOWAŁA UCHWAŁĘ Z OKAZJI 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH.

— UCHWAŁĘ MOŻNA PRZYJĄĆ PRZEZ AKLAMACJĘ, ALE MARSZAŁEK SEJMU ODESŁAŁ PROJEKT DO SEJMOWEJ KOMISJI – Agnieszka Milczarz.

*****

FAKTY TVN

— NOWY TK WYDAJE WYROK, NOWE TEŻ METODY, ZAMIAST TRANSMISJI JEST CIEMNOŚĆ A Z CIEMNOŚCI WYŁANIAJĄ SIĘ WĄTPLIWOŚCI – Justyna Pochanke.

— WIDZOWIE SĄ SKAZANI NA FATALNĄ JAKOŚĆ, A W WIELU MIEJSCACH W OGÓLE JEJ NIE BYŁO – Krzysztof Skórzyński.

— OBARCZONE TAK LICZNYMI WADAMI FORMALNYMI, ŻE TRUDNO MÓWIĆ O WYROKU – Andrzej Zoll

— SKÓRZYŃSKI O DUBLERACH.

— SKÓRZYŃSKI DO PRZYŁĘBSKIEJ: Skoro wyroki są ostateczne i podlegają natychmiastowej publikacji to czy zwróci się pani o druk wyroku TK?

— KOLEJNE MARZENIE WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO ZA MILIARDY – Pochanke o pomyśle lotniska.

— EKSPERCI MINISTROWI PODCINAJĄ SKRZYDŁA – zapowiedź.

— TO POMYSŁ SZALONY – przedstawiciel tanich linii.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— POLSKA WYKORZYSTA SZCZYT G20 BY UPOMNIEĆ SIĘ O PODATKI, KTÓRYCH NIE PŁACĄ MIĘDZYNARODOWE KORPORACJE – TAK WYNIKA Z ZAPOWIEDZI WICEPREMIERA MORAWIECKIEGO – zapowiedź.

— EKSPERCI JUŻ MÓWIĄ O WYJĄTKOWOŚCI TEGO SZCZYTU. Przy stole po raz pierwszy będzie po raz pierwszy reprezentowana Polska – Damian Diaz.

— ZDANIEM EKSPERTÓW TO SYGNAŁ, ŻE POLSKA GOSPODARKA CORAZ BARDZIEJ LICZY SIĘ NA ŚWIECIE – Diaz.

— TK ZNÓW MOŻE PRACOWAĆ NORMALNIE, PO RAZ PIERWSZY OD ZMIANY PREZESA ORZEKAŁ W PEŁNYM SKŁADZIE. Przyłębska zapewnila na konferencji prasowej, że atomosfera w Trybunale zmienia się na lepsze – Jan Korab.

— PRZYŁĘBSKA O TYM, ŻE NIE SZYKANUJE SĘDZIÓW TK ZA POGLĄDY.

— AUTORZY USTAWY PODKREŚLAJĄ, ŻE JEJ CEL ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY. Jest nowy typ zgromadzeń: cykliczne. Do tej pory obok jednego legalnego zgromadzenia mogło zbierać się drugie, często tylko po to, by je zakłócać – Korab.

— PETRU NAPISAŁ LIST DO EUROPEJSKICH PRZYWÓDCÓW, W KTÓRYM KWESTIONUJE LEGITYMACJE POLSKIEGO RZĄDU DO SPRAWOWANIA WŁADZY – zapowiedź.

— FRAGMENTY LISTU PETRU.

— KWESTIONOWANIE MANDATU LEGALNIE WYBRANEJ WŁADZY, KTÓRA CAŁY CZAS CIESZY SIĘ UZNANIEM RODAKÓW, TO EWENEMENT W EUROPIE – Ewa Bugała.

— TWEET JSW O TARGOWICY.

— WYGLĄDA NA TO, ŻE LIDER NOWOCZESNEJ NIE ROZUMIE KONSEKWENCJI TAKIEGO ZACHOWANIA, INACZEJ ROZUMIE LOJALNOŚĆ DLA KRAJU. POPARCIE DLA PIS JEST 4X WIĘKSZE NIŻ DLA NOWOCZESNEJ – Bugała.

— SZOKUJĄCA INSTRUKCJA DLA DZIENNIKARZY: Szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer instruuje podległych mu dziennikarzy, jaka powinna być ocena polskiego rządu. Sam w swoim liście ostro skrytykował polski rząd za brak poparcia dla Donalda Tuska. I apeluje do dziennikarzy w swoich redakcjach: nadszedł czas żeby włączyć się do gry – zapowiedź.

— REDAKCJE RASP NIEZWYKLE KRYTYCZNIE OCENIAJĄ BRAK POPARCIA DLA DONALDA TUSKA. Teraz okazało się, że publikowania takich opinii od swoich dziennikarzy oczekuje szefostwo tego niemiecko-szwajcarskiego koncernu – Jarosław Olechowski.

— FRAGMENTY LISTU MARKA DEKANA.

— LIST SPROWOKOWAŁ BURZĘ W POLSKIM ŚRODOWISKU DZIENNIKARSKIM. Firma nie widzi w liście nic złego – Olechowski.

— TE SŁOWA NIE POZOSTAJĄ BEZ KONSEKWENCJI, DO ZAGORZAŁYCH PRZECIWNIKÓW RZĄDU NALEŻY TOMASZ LIS, RED. NACZELNY NEWSWEEKA KTÓREGO WYDAWCĄ JEST RASP – Olechowski.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Fakty: PiS się nie wycofa ze zmian w KRS, Wiadomości: Szydło w Hanowerze traktowana jak współgospodarz

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: RE o Brexicie, targi w Hanowerze, Senat o wycince drzew, PAD w Meksyku. http://300polityka.pl/news/2017/04/23/polityczny-plan-tygodnia-re-o-brexicie-targi-w-hanowerze-senat-o-wycince-drzew-pad-w-meksyku/ — LIVEBLOG 300POLITYKI: Szydło w Hanowerze o wnioskach z tego, co dzieje się w UE, Sellin o dacie kongresu PiS, SLD przegania Nowoczesną w sondażu Pollstera w SE: http://300polityka.pl/live/2017/04/23/ ***** FAKTY TVN Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości o różnicach między PO a PiS: PO nie chce walki z korupcją, chce ograniczenia 500+, odwrócenia reform i polityki Berlina

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Szydło o tym, na co zwróci podczas kolacji w niedzielę uwagę Merkel, Tusk o urodzinach bez haratania w gałę, Schetyna o Berczyńskim: Potrzebna jest interwencja państwa, Schetyna chce Tuska na prezydenta: http://300polityka.pl/live/2017/04/22/ ***** WYDARZENIA POLSATU — PAWEŁ SOLOCH: To decyzje dr Berczyńskiego i myślę, że to bardziej pytanie Czytaj więcej →

STAN GRY: Fakt o audycie CBA w MON i PiSie, który zamyka fronty, Piasecki: Komisja śledcza, Rabiej: Jestem konserwatywnym gejem

— DONALD TUSK KOŃCZY 60 LAT. — 49:39 dla Tuska – sondaż prezydencki na jedynce SE. http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/najnowszy-sondaz-prezydencki-andrzej-duda-przegrywa-wybory-w-ii-turze_983927.html — 23 KWIETNIA 1994 z połączenia Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno- Demokratycznego powstała Unia Wolności. — PODCZAS WSPÓLNEJ KOLACJI SZYDŁO I MERKEL POZNAJĄ WYNIK I TURY WE FRANCJI – 300POLITYKA: http://300polityka.pl/live/2017/04/22/szydlo-i-merkel-podczas-prywatnej-kolacji-dowiedza-sie-kto-wszedl-do-drugiej-tury-wyborow-prezydenckich-we-francji/ — 300LIVE: Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty i Wydarzenia: Wniosek PO wzmacnia Macierewicza, Wiadomości: Tusk apelował o przyjmowanie imigrantów

— SEJM NA PIERWSZYM MAJOWYM POSIEDZENIU O PIGUŁCE “DZIEŃ PO”, KRS I REFORMIE SĄDOWNICTWA – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/news/2017/04/21/sejm-na-pierwszym-majowym-posiedzeniu-o-pigulce-dzien-po-krs-i-reformie-sadownictwa/ — LIVEBLOG 300POLITYKI: Morawiecki o podniesieniu kwoty wolnej, Tusk wygrywa z Dudą w sondażu, 9 maja SPC o KRS: http://300polityka.pl/live/2017/04/21/ ***** FAKTY TVN — MACIEREWICZ TRACI POZYCJĘ – zapowiedź: Niedoszły minister Czytaj więcej →