OBRAZ DNIA: Wiadomości o “fake news”, Fakty: Fala zmian w wojsku jak tsunami, Wydarzenia: Rząd powinien się mniej zadłużać

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Petru: Trzeba będzie PiS rozliczyć, żeby nie było zachęt w przyszłości do takich agresywnych, nacjonalistycznych rządów
Petru: Strefa euro to 92% dochodów całej UE, Polska może nie dostać ani złotówki z nowej perspektywy
Będzie skarga do sądu na decyzję wojewody ws. stołecznego referendum
Magierowski: W Pałacu Prezydenckim na razie nie myśli się o kolejnych wyborach prezydenckich
Petru: PiS zachowuje się jak gremliny, które jak gdzieś wpadają, to wszystko demolują
Magierowski o szczycie UE: Kiedy spojrzymy na ostateczny wynik tego głosowania, to trudno mówić o sukcesie
Ziobro o reformie sądownictwa: Sądzę, że to będzie dla nas zwycięski spór
Magierowski: PAD nie jest zadowolony z wyboru Tuska, bo wspierał innego kandydata
Magierowski: PAD nie jest zaniepokojony odejściami z armii
Kaczyński: Merkel, stawiając na Tuska, musi mieć pewność, iż poprze on Europę dwóch prędkości
Kaczyński: Państwo, które potrafi postawić się wszystkim, także Niemcom, to państwo o bardzo wysokim statusie
60,000 zł – tyle miało kosztować doradztwo dla Kuchcińskiego
Szydło o 10000+ dla emerytów: To jeden z pomysłów
http://300polityka.pl/live/2017/03/14/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— SZYBSZY ROZWÓJ GOSPODARCZY, STABILIZACJA FINANSÓW I POPRAWA SYTUACJI EKONOMICZNEJ – TO GŁÓWNE CELE RZĄDU NA TEN ROK.

— OSTATNIE DANE WSKAZUJĄ, ŻE GOSPODARKA SIĘ ROZPĘDZA, Z CZYM RZĄD SIĘ NIE KRYJE – Paweł Gadomski.

— PREMIER I WICEPREMIER WYMIENIALI DZIŚ GOSPODARCZE SUKCESY – Gadomski dalej.

— MORAWIECKI POCHWALIŁ SIĘ TEŻ PRZYCIĄGANYMI DO POLSKI INWESTYCJAMI I TYM, ŻE POLSKIE FIRMY SPRZEDAJĄ ZA GRANICĄ CORAZ WIĘCEJ – Gadomski.

— BYŁY TEŻ OBIETNICE UŁATWIEŃ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – Gadomski dalej: Warto byłoby ich dotrzymać, bo z opublikowanego akurat dziś raportu wynika, że największe przeszkody w prowadzeniu u nas biznesu to wciąż biurokracja, skomplikowane przepisy prawne i podatkowe.

— PROBLEM TEŻ W TYM, ŻE PRZEJADAMY PIENIĄDZE, KTÓRYM WIĘKSZYM STRUMIENIEM PŁYNĄ DO PAŃSTWOWEJ KASY – Gadomski: Dług, co pokazuje ten licznik w Warszawie, rośnie, a przecież przy lepszej koniunkturze rząd powinien mniej się zadłużać.

— RZĄDZĄCY CHĘTNIE STAJĄ SIĘ WSPÓŁUDZIAŁOWCAMI SUKCESU – konkluzja Gadomskiego: Gdy niedawno gospodarka hamowała, prezes PiS winił za to przedsiębiorców, którzy na złość rządowi mieli nie inwestować. Teraz, gdy z gospodarki płyną lepsze wieści, co jest zasługą m.in. małych i średnich przedsiębiorców, rządzący chętnie stają się współudziałowcami ich sukcesu.

— RUSZA DEZUBEKIZACJA MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH. RZĄD PRZYJĄŁ PROJEKT ZMIAN – bez materiału.

— BREXIT STAJE SIĘ FAKTEM. BRYTYJSKI UPOWAŻNIŁ PREMIER MAY DO WYNEGOCJOWANIA WARUNKÓW WYJŚCIA WIELKIEJ BRYTANII Z UE.

— USTAWA O BOR MA BYĆ GOTOWA DO KOŃCA TYGODNIA – bez materiału: Wypowiedź Jarosława Zielińskiego z Polsat News.

— CORAZ BARDZIEJ MOŻLIWE DUŻE WYCINKI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ. WSA ODRZUCIŁ SKARGĘ RPO NA DECYZJĘ MINISTRA ŚRODOWISKA.

— SZCZECIŃSKI RADNY DOMAGA SIĘ PRZEMALOWANIA BIAŁO-CZERWONYCH PASÓW NA JEZDNI, BO CHODZENIE PO NICH TO DEPTANIE SYMBOLI NARODOWYCH.

*****

FAKTY TVN

— Płacą tam podatki, mają tam kredyty i wiele pytań. Czy polski rząd złagodzi „twardy Brexit”, którego zwolennikiem jest brytyjska premier Theresa May?

— OD TEGO MOMENTU POLAKOM NA WYSPACH BREXIT KOJARZY SIĘ JESZCZE GORZEJ, NIE MAJĄ GWARANCJI, ŻE BĘDĄ MIELI TAKIE SAME PRAWA JAK DOTYCHCZAS – Krzysztof Skórzyński.

— NAWET PO POWROTACH, NA WYSPACH ZOSTANIE TYLU POLAKÓW ILU MA KRAKÓW – Skórzyński: Nawet, jeżeli sprawdzą się nieoficjalne szacunki i prawie 200 tysięcy Polaków wróci do kraju, to w Wielkiej Brytanii cały czas pozostanie tylu Polaków, ilu mieszkańców ma Kraków. Potężna grupa ludzi, którzy czekają na odpowiedź: czy dalej będą mogli tam pracować, dostawać zasiłki, mieć prawo do żłobków i przedszkoli?

— WASZCZYKOWSKI WSKAZYWAŁ UK JAKO NAJWAŻNIEJSZEGO SOJUSZNIKA – Skórzyński: Szef polskiego MSZ wskazywał Wielką Brytanię jako najważniejszego sojusznika, gdy Brexit jeszcze wisiał w powietrzu. W ostatnim czasie minister Waszczykowski miał co najmniej dwie okazje, by z szefem brytyjskiej dyplomacji porozmawiać o tym, czego oczekujemy i by mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii Polaków uspokoić, że wszystko będzie w porządku.

— DYPLOMACJA DO LUSTRACJI, NIE CHODZI O PRZEGLĄD OSTATNICH WPADEK – zapowiedź.

— PONAD 100 OSÓB PRZYZNAŁO SIĘ DO WSPÓŁPRACY, ALE MSZ CHCE SPRAWDZIĆ WSZYSTKIE 4 TYS. OSÓB – Dariusz Prosiecki.

— PROPONOWAŁABYM ZACZĄĆ OD PANA PRZYŁĘBSKIEGO – Katarzyna Lubnauer.

— SAMO ZATRUDNIENIE NA OKRES PRZEJŚCIOWY OBNIŻY WIARYGODNOŚĆ DYPLOMACJI – Prosiecki.

— OD MIESIĘCY SŁYSZYMY, ŻE SĄDY TRZEBA ZMIENIĆ, BO SĄDY TO KOLESIE, KASTA I ZŁODZIEJE – zapowiedź.

— UPARTYJNIENIE I DYSPOZYCYJNOŚĆ, ŻEBY KACYK Z PIS MÓGŁ WPŁYWAĆ NA WYROKI – Katarzyna Lubnauer.

— STATYSTYKI, ŻE POLSKA NIE ODSTAJE W EUROPIE POD WZGLĘDEM ILOŚCI SĘDZIÓW NA 1000 MIESZKAŃCÓW.

— FALA ZMIAN W MON JAK TSUNAMI, KOLEJNY GENERAŁ, PIERWSZY KOMANDOS ODCHODZI Z WOJSKA – zapowiedź: Kolejny generał odchodzi z armii. Jerzy Gut jest jednym z najważniejszych i najwyższych rangą dowódców – to szef Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie. Dlaczego pierwszy komandos żegna się z wojskiem?

— DOŚWIADCZENIA W ARMII CORAZ MNIEJ – Justyna Pochanke.

— JANUSZ KORWIN-MIKKE UKARANY.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— RZĄDOWE PROGRAMY ZACZYNAJĄ DZIAŁAĆ – PRZEKONUJE MORAWIECKI: Cel jest ambitny – rząd chce by Polska na stałe weszła do grupy najbogatszych państw. Mielibyśmy mieć na to szanse między innymi dzięki sukcesowi nowych polskich firm technologicznych. Rządowe programy gospodarcze, społeczne i inwestycyjne zaczynają działać – ocenia wicepremier Mateusz Morawiecki – zapowiedź.

— NIE MA PLANÓW ANI MOŻLIWOŚCI DEMONTAŻU UE PRZEZ LE PEN I KACZYŃSKIEGO, FAŁSZYWA INFORMACJA WYWOŁAŁA SZTUCZNĄ I BARDZO NIEBEZPIECZNĄ BURZĘ – zapowiedź.

— FAKE NEWS TO NOWY TERMIN, OZNACZA KOLPORTOWANIE FAŁSZYWYCH INFORMACJI PRZEZ MEDIA W SZYBKIM TEMPIE. Tak było z cytatem z Le Pen w Rzeczpospolitej – Graczak.

— MIMO UJAWNIENIA KŁAMSTWA, AUTOR PRZEPROSIŁ PO WIELU GODZINACH. Mleko się rozlało, kłamstwo powieliły polskie i zagraniczne redakcje. PiS nigdy nie postulowało demontażu, lecz reformę którą popiera 78% Polaków – Graczak.

— PLANOWANA REFORMA SĄDOWNICTWA KRYTYCZNIE OCENIONA PRZEZ I PREZES SN, PROF. GERSDORF ZROBIŁA TO – CO MOŻE ZASKAKIWAĆ – NA SPOTKANIU Z FRANSEM TIMMERMANSEM – zapowiedź.

— TIMMERMANS ZNANY JEST Z OSTRYCH ATAKÓW NA POLSKĘ, WŁAŚNIE Z NIM ROZMAWIAŁA PROF. GERSDORF O REFORMIE SĄDOWNICTWA. O spotkaniu poinformował sam Timmermans. I Prezes SN nie ukrywa swojego zaangażowania w spór z rządem – Karol Jałtuszewski.

— CBA ZATRZYMAŁO DZIŚ KOLEJNĄ OSOBĘ Z UKŁADU KORUPCYJNEGO W KRAKOWSKIM SĄDZIE APELACYJNYM. CBA wykryło też aferę w koszalińskiego prokuraturze. Wciąż trwa też seria kradzieży dokonywanych przez sędziów – Jałtuszewski.

— PONAD 100 OSÓB MOŻE ODEJŚĆ ZE SŁUŻBY DYPLOMATYCZNEJ – bez materiału.

— KARIERA JULII PITERY: Pitera zasłynęła m.in. walką z korupcją i słynnym raportem o dorszu – zapowiedź.

— SARYUSZ-WOLSKI PRZEGRAŁ Z TUSKIEM, ZA SWOJĄ DECYZJĘ PŁACI DO DZIŚ. W KOMISJI SPRAW ZAGRANICZNYCH PE ZASTĄPIŁA GO JULIA PITERA, KTÓRA Z POLITYKĄ ZAGRANICZNĄ MIAŁA DO TEJ PORY NIEWIELE WSPÓLNEGO – Marcin Tulicki.

— -W POLITYCZNEJ KARIERZE PITERY NIE ZAWSZE BYŁO POWAŻNIE, GDY WALCZYŁA Z KORUPCJĄ W INSTYTUCJACH RZĄDOWYCH, W JEJ RAPORCIE ZNALAZŁ SIĘ FRAGMENT DORSZA ZA 8 ZŁ – Tulicki.

— PRZYPOMNIENIE WYROKU W SPRAWIE, KTÓRA WYTOCZYŁ JEJ MARIUSZ KAMIŃSKI.

— PITERA PRZEZ 5 LAT NIE WYKONAŁA WYROKU, PO ZAGROZIŁA JEJ WYRZUCENIEM Z PARTII – Tulicki.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Kopcińska, Maj, Łapiński, Sellin, Sasin, Jakubiak, Tyszka, Gawkowski, Grabiec i Czarnecki

7:10 Elżbieta Zielińska – PR24 7:15 Jacek Sasin – Sygnały dnia PR1 7:20 Zbigniew Ćwiąkalski – Poranek TOK FM 7:30 Zbigniew Maj – Jeden na jeden TVN24 7:37 Krzysztof Gawkowski – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:02 Joanna Kopcińska – Gość Radia Zet 8:02 Czytaj więcej →

STAN GRY: Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach, Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego

Sroczyński: Redaktorzy dotąd na dźwięk słowa „niepełnosprawni” ziewali na kolegiach Zaremba: Wieloletni profitenci monopolu występują w roli uciśnionych obrońców wolności mediów, Dorn: Jaki ogrywa Trzaskowskiego ***** — JAKI OGRYWA TRZASKOWSKIEGO – pisze Ludwik Dorn w TVN: “Jaki ogrywa Trzaskowskiego, Nowoczesna walczy o życie, SLD sięga po Jaruzelską, Kukiz obejmuje się Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wiadomości: Politycy PO nie widzą problemu w nagradzaniu skorumpowanych urzędników w warszawie, Wydarzenia: PiS liczy na niespodzianke z Tułajewem w Lublinie

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Dorn: Jeżeli Kuchciński zostanie przez opozycję realnie zdymisjonowany, to w perspektywie mogą go poświęcić Dorn: Sejm zamienił się w jednostronny przekaźnik. Komunikaty płyną tylko z góry do dołu PMM: My jesteśmy władzą, która gwarantuje obywatelom jak najwyższy poziom uczciwości PMM: Od sprawności, uczciwości osób, wybieranych w wyborach Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Ochojska, Sasin, Nowacka, Czempiński, Rokita, Lisiecki, Pociej, Miller i Pawlak

18:02 Barbara Nowacka – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:26 Ludwik Dorn, Gromosław Czempiński – TVN24 FpF 19:57 Paweł Lisiecki, Aleksander Pociej – TVP INFO Gość Wiadomości 20:00 Janina Ochojska, Piotr Pawłowski – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Jacek Sasin – POLSAT NEWS Dobry wieczór Polsko 20:12 Waldemar Buda, Ireneusz Zyska, Czytaj więcej →

STAN GRY: Ochojska: Żaden rząd nie zajął się na poważnie sprawami niepełnosprawnych, Karnowski: Rząd powinien wciągnąć do porozumienia te grupy społeczne, które protest ogniście wspierają

— WIĘCEJ MORAWIECKIEGO I DUDY, MNIEJ KUCHCIŃSKIEGO I TERLECKIEGO – MASTALEREK TEŻ O TYM, ŻE ORLEN DZIAŁA NA RZECZ KIEROWCÓW I GOSPODARKI – 300LIVE:http://300polityka.pl/live/2018/05/18/ — PREZYDENT NAGRADZAŁA ZA PRZEKRĘTY? – FAKT: “Ponad 218 tys. zł dostał przez lata Jakub R., główny podejrzany w sprawie korupcji w Ratuszu. Zatrzymany w grudniu Czytaj więcej →