OBRAZ DNIA: Fakty: Opozycja potyka się o własną nogę, Wydarzenia: Opozycja w kryzysie, TVP: Schetyna wykorzysta wpadki rywali

— TEMAT ABORCJI WRACA DO SEJMU – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/live/2017/01/05/temat-aborcji-wraca-do-sejmu/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Kijowski: Nie sądzę, żeby Kaczyński mógł wiele zrobić w sytuacji, w której są przygotowywane szczegółowe wyjaśnienia
Kijowski: Nie sądzę, żeby zawieszenie mojej działalności miało obecnie uzasadnienie
Łapiński o deklaracji Karczewskiego: Pytanie czy opozycja temu przyklaśnie wiedząc, że PiS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom
Kijowski: Szumełda powinien był wiedzieć, że otrzymywałem pieniądze za wykonywanie usług informatycznych
Szumełda o Kijowskim: Jeśli wyniki audytów będą wątpliwe, to trzeba będzie podjąć męską decyzję i pożegnać się z KOD
Kijowski: Wszyscy wiedzą, że moja sytuacja materialna jest raczej trudna
Karczewski: Jeśli będzie taka wola, to zgłoszę poprawki opozycji do budżetu na najbliższym posiedzeniu
KOD zapowiada audyt przepływów pieniędzy ze zbiórek
Neumann: 10 stycznia zarząd PO ws. formy protestu. Nie wiemy, czy Kuchciński odważy się rozpocząć posiedzenie
Zarząd PO zwraca się z apelem do partii opozycyjnych o jedność w działaniu
http://300polityka.pl/live/2017/01/05/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— LIDER KOD MATEUSZ KIJOWSKI WYSTAWIAŁ FAKTURY ZA USŁUGI INFORMATYCZNE I DOSTAWAŁ Z KOD-U PIENIĄDZE NA KONTO FIRMY SWOJEJ ŻONY.

— WĄTPLIWOŚCI SĄ OGROMNE – Jan Mikruta.

— JAK MÓWIĄ NIEOFICJALNIE DZIAŁACZE KOD, BEZROBOTNY KIJOWSKI MIAŁ Z CZEGO ŻYĆ – Mikruta dalej.

— ZARZĄD KOD ZAPOWIEDZIAŁ AUDYT FINANSÓW KOMITETU – Mikruta dalej.

— OPOZYCJA PARLAMENTARNA DZIŚ OD KIJOWSKIEGO SIĘ DYSTANSUJE I APELUJE O WYJAŚNIENIE KWESTII FINANSOWANIA JEGO DZIAŁALNOŚCI – Mikruta.

— WEDŁUG KIJOWSKIEGO, PROBLEM FAKTUR TO EFEKT WEWNĘTRZNEJ ROZGRYWKI – Mikruta.

— O PODZIAŁACH W KOMITECIE DZIAŁACZE MÓWIĄ OD DAWNA – Mikruta dalej.

— TO KOLEJNY PREZENT DLA RZĄDU – Mikruta.

— MÓWIENIE O KOŃCU OPOZYCJI JEST PRZESADĄ – konkluzja Mikruty: Mówienie dziś o końcu opozycji jest przesadą, ale to, że przeciwnicy rządu pogrążają się w coraz głębszym kryzysie – także z powodów pozapolitycznych, i na własną prośbę – wątpliwości nie budzi.

— NAGRANIE Z SALI KOLUMNOWEJ JESZCZE BARDZIEJ SKOMPLIKOWAŁO SYTUACJĘ.

— NA JEGO PODSTAWIE TRUDNO JEST POLICZYĆ I ZIDENTYFIKOWAĆ UCZESTNIKÓW GŁOSOWAŃ ORAZ STWIERDZIĆ KWORUM – Jarosław Gugała.

— JAKOŚĆ NAGRANIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA – Dariusz Ociepa.

— NA NIEKTÓRYCH UJĘCIACH TRUDNO ROZPOZNAĆ TWARZE – Ociepa dalej.

— NA PODSTAWIE TEGO NAGRANIA TRUDNO JEDNOZNACZNIE ROZSTRZYGNĄĆ CZY BYŁO KWORUM – Ociepa.

— JAK PODKREŚLA OPOZYCJA, NA SALI OBOK POSŁÓW SIEDZIELI TEŻ PRACOWNICY BIURA PIS – Ociepa dalej.

— W CZASIE GŁOSOWAŃ NA SALI NIE BYŁO DZIENNIKARZY – Ociepa. Przypomnienie art. 61 Konstytucji.

— WIECZOREM MARSZAŁEK KARCZEWSKI PODCHWYCIŁ PROPOZYCJĘ SKŁADANĄ WCZEŚNIEJ PRZEZ CZĘŚĆ OPOZYCJI – Ociepa.

— TO POZWOLIŁOBY JESZCZE RAZ PRZEGŁOSOWAĆ BUDŻET – Ociepa: O taki ruch od wczoraj apeluje Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna uznaje go za absurdalny.

— ODPOWIEDŹ MARSZAŁKA SENATU MOŻE SKUTECZNIE PORÓŻNIĆ OPOZYCJĘ – Ociepa dalej.

— MIAŁY BYĆ TAŚMY PRAWDY, A SĄ TAŚMY NIEZGODY – konkluzja Ociepy: Nagrania z kamery bezpieczeństw – nazywane też w Sejmie taśmami – nie zbliżyły nas do kompromisu ani o centymetr. Miały być taśmy prawdy, a są taśmy niezgody.

— MARSZAŁEK SENATU POINFORMOWAŁ, ŻE PROPOZYCJE ORGANIZACJI PRACY DZIENNIKARZY W PARLAMENCIE PRZEDSTAWI W PRZYSZŁYM TYGODNIU.

— Przypomnienie, że propozycje miały być zaprezentowane do 6 stycznia.

— JEŻELI CHODZI O GALERIĘ SEJMOWĄ, NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO – Agnieszka Milczarz: Dziennikarze nadal nie mają dostępu na lożę prasową.

— DOPIERO DZIŚ, KIEDY OPOZYCJA JEST OSŁABIONA PO WIZERUNKOWYCH WPADKACH, POZWOLONO WEJŚĆ DO SEJMU DZIENNIKARZOM, KTÓRZY NIE MAJĄ STAŁYCH PRZEPUSTEK – Milczarz dalej.

— MARSZAŁEK KUCHCIŃSKI SPOTKAŁ SIĘ W SEJMIE Z SZEFAMI, ALE TYLKO PRAWICOWYCH MEDIÓW – Milczarz.

*****

FAKTY TVN

— OPOZYCJA POTYKA SIĘ O WŁASNĄ NOGĘ – zapowiedź: Po tym, jak Ryszard Petru wyciągnął do PiS rękę, opozycja potyka się o własną nogę.

— JAKUB SOBIENIOWSKI O NOWYCH WĄTPLIWOŚCIACH PO PUBLIKACJI ZAPISÓW KAMER, ONE NIE UNIEWAŻNIAJĄ INNYCH NAGRAŃ DOKUMENTUJĄCYCH PROBLEMY POSŁÓW OPOZYCJI Z PRZEDOSTANIEM SIĘ DO SALI KOLUMNOWEJ – Jakub Sobieniowski.

— PROPOZYCJA PETRU OKAZAŁA SIĘ SZOKUJĄCA DLA SENATORÓW PIS – Sobieniowski.

— NOWOCZESNA NIE MA SENATORÓW – Beata Mazurek.

— NIE MOŻEMY ROBIĆ POPRAWEK DO WADLIWIE PRZYJĘTEGO DOKUMENTU – Małgorzata Kidawa-Błońska.

— TARCIOM W OPOZYCJI ŻYCZLIWIE PRZYGLĄDA SIĘ PIS – Sobieniowski.

— PO PRZYJĘCIU PROPOZYCJI NOWOCZESNEJ ŁATWO BYŁOBY PLATFORMĘ OSKARŻYĆ O KŁÓTLIWOŚĆ – Sobieniowski.

— ZADAJEMY PYTANIE CZY SCHETYNA ODCINA SIĘ OD TEGO, CO PROPONUJE NOWOCZESNA – Beata Mazurek.

— FAKTURY KOD POD LUPĄ – zapowiedź: KOD pod lupą – są faktury na dziesiątki tysięcy i jest pytanie: czy pieniądze z publicznych zbiórek trafiły do prywatnej firmy przewodniczącego? Portal Onet.pl i “Rzeczpospolita” ujawniają szczegóły, a Mateusz Kijowski przyznaje: wyszło niezręcznie.

— LUDZIE PRZED SEJMEM PRZYJMUJĄ ZA DOBRĄ MONETĘ TŁUMACZENIA KIJOWSKIEGO – Maciej Knapik.

— NIE BYŁO TO ZRĘCZNE, ZWŁASZCZA, ŻE TWIERDZIŁ CO INNEGO – Knapik.

— SPOTKANIE W SŁUPSKU i wypowiedź Kijowskiego, że nie zarabia w KOD.

— KNAPIK O WYBORACH W KOD.

— KACZYŃSKI OBŻERA SIĘ KANAPKAMI I BRZUCH GO BOLI ZE ŚMIECHU JAK TO OGLĄDA – Władysław Frasyniuk.

— CORAZ WIĘCEJ ATAKÓW NA IMIGRANTÓW – zapowiedź: Cios za wyznanie, za kolor skóry, pochodzenie. Asmat z Pakistanu dostał w Polsce w zęby. Serdar z Egiptu w prezencie dostał płonącą butelkę z benzyną, a Shully z Bangladeszu – namazane na murze jej baru przesłanie dla Państwa Islamskiego. Szef MSW niezmiennie mówi, że takie ataki to margines – tyle, że ten margines nie mieści się już w dotychczasowych statystykach.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZARZĄD KOD ZAPOWIADA AUDYT, ALE NIE ODCINA SIĘ OD KIJOWSKIEGO. Wg ustaleń portalu wPolityce, w rocznym sprawozdaniu finansowym KOD zabrakło wydatków na firmie Kijowskiego – Ewa Bugała.

— DZIŚ NA RÓŻNE SPOSOBY KIJOWSKI TŁUMACZYŁ SIĘ Z FAKTUR. Sprawę komentują politycy opozycji, którzy wspierali KOD – Bugała.

— WYPOWIEDZI PETRU I SCHETYNY.

— SPRAWA MOŻE BYĆ TEŻ NIEZRĘCZNA DLA NIEKTÓRYCH MEDIÓW, W INTERNECIE POJAWIŁY SIĘ INFORMACJE, ŻE O FAKTURACH KIJOWSKIEGO WIEDZIAŁY CO NAJMNIEJ DWIE REDAKCJE – Bugała.

— SCHETYNA BĘDZIE CHCIAŁ WYKORZYSTAĆ WPADKI RYWALI: Afera z udziałem Mateusza Kijowskiego wybuchła tuż po kompromitacji Ryszarda Petru, związanej z jego tajemniczą podróżą do Portugalii. Wpadki rywali aspirujących do tytułu lidera opozycji zapewne będzie chciał wykorzystać Grzegorz Schetyna – zapowiedź.

— PODCZAS OKUPACJI SEJMU UJAWNIŁY SIĘ GŁĘBOKIE PODZIAŁY W SAMEJ PO. Na kontynuowanie protestu za wszelką cenę naciskała grupa młodszych posłów, której zachowanie nie spotkało się z uznaniem przewodniczącego – Karol Jałtuszewski.

— DUŻYM PROBLEMEM SCHETYNY MOŻE BYĆ TEŻ POWRÓT DO POLSKI DONALDA TUSKA. Niektórzy już wypatrują jego powrotu- Jałtuszewski.

— SCHETYNA JEST TERAZ W TRUDNEJ SYTUACJI, BO STRACIŁ WAŻNEGO POLITYCZNEGO SOJUSZNIKA W WALCE Z PIS, DLATEGO MOŻLIWE ŻE PROTEST RADYKALNEJ OPOZYCJI MOŻE SIĘ ZAOSTRZYĆ – Jałtuszewski.

— 16 GRUDNIA WIELU POLITYKÓW OPOZYCJI ALARMOWAŁO, ŻE STRAŻ MARSZAŁKOWSKA NIE WPUSZCZA ICH NA SALĘ KOLUMNOWĄ. Tę narrację powtarzało wielu dziennikarzy. Opozycja liczyła na szybkie przejęcie władzy – Jarosław Olechowski.

— TERAZ OKAZAŁO SIĘ, ŻE TEN MIT ZAŁOŻYCIELSKI RUNĄŁ, NA NAGRANIU ZIDENTYFIKOWALIŚMY KILKUNASTU ZNANYCH POSŁÓW OPOZYCJI – Olechowski.

— PO OPUBLIKOWANIU NAGRANIA OPOZYCJA NIE ZMIENIŁA NARRACJI – Olechowski.

— FRAGMENTY NAGRANIA M.IN. ZE STOJĄCYM NA KRZEŚLE GRABCEM.

— OPOZYCJA NIE WIDZI WĄTPLIWOŚCI Z URLOPEM RZEPLIŃSKIEGO: 150 tysięcy złotych dla byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Za niewykorzystany urlop. Taka kwota budzi wątpliwości i rodzi pytania, ale nie u opozycji. Ta albo „nie widzi w tym nic zdrożnego” – albo określa sprawę popularnym w ostatnich dniach słowem „niezręczność” – zapowiedź.

Pozostałe z : Stan gry

Polityczna ramówka wtorkowego poranka: Karczewski, Sasin, Czarzasty, Dworczyk, Lubnauer, Nowacka, Kaleta, Schmidt, Kamiński, Tyszka i Piechociński

7:15 Stanisław Karczewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Barbara Nowacka – Poranek TOK FM 7:30 Jacek Sasin – Jeden na jeden TVN24 7:40 Stanisław Tyszka – Poranek TOK FM 7:15 Sebastian Kaleta – Sygnały dnia PR1 8:02 Włodzimierz Czarzasty – Gość Radia Zet 8:02 Marek Suski – Poranna rozmowa RMF Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Lokator w Faktach o komisji Jakiego: Z tymi ludźmi wygramy, Jaki: 700 tys. ratusza na podważanie decyzji komisji, Ociepa: Sutryk problemem dla Ujazdowskiego

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Kopcińska: Potępiam te głosy, które straszyły osoby protestujące, że będą włączone jakieś alarmy. To absolutna nieprawda Kopcińska: Chcemy dialogu. Bardzo prosimy, żeby osoby, które są w Sejmie, zechciały pochylić się nad tymi propozycjami Kopcińska o protestujących: Rząd przedstawił konkretne propozycje. To są rewolucyjne propozycje Kopcińska: Każda wizyta, Czytaj więcej →

RAMÓWKA PONIEDZIAŁKOWEGO WIECZORU: Wałęsa, Kopcińska, Kopacz, Ochojska, Stefaniak, Gryglas, Zielińska i Jakubiak

17:00 Jakub Stefaniak – TOK FM Wywiad polityczny 18:02 Janina Ochojska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Radomir Szumełda, Ryszard Kalisz, Jan Tomaszewski – POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Lech Wałęsa, Ewa Kopacz – TVN24 FpF 19:57 Joanna Kopcińska – TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Zbigniew Gryglas, Elżbieta Zielińska Czytaj więcej →

STAN GRY: DGP o możliwej rekonstrukcji rządu, GW o dymisji Świrskiego, Zysk: Jaśkowiak jest przede wszystkim ideologiem

— 300LIVE – LECH WAŁĘSA DO PROTESTUJĄCYCH: PRZECIEŻ JA NIE WCHODZĘ W SZCZEGÓŁY: Protestujący proszą, żeby Wałęsa z nimi został. Były prezydent: Na 18:00 muszę być w Puławach, tam mam wielkie spotkanie” http://300polityka.pl/live/2018/05/21/ — DGP O MOŻLIWEJ REKONSTRUKCJI RZĄDU – jak piszą Grzegorz Osiecki i Karolina Baca-Pogorzelska: “Wiele informacji dobiegających z obozu władzy Czytaj więcej →

Polityczna ramówka poniedziałkowego poranka: Kopcińska, Maj, Łapiński, Sellin, Sasin, Jakubiak, Tyszka, Gawkowski, Grabiec i Czarnecki

7:10 Elżbieta Zielińska – PR24 7:15 Jacek Sasin – Sygnały dnia PR1 7:20 Zbigniew Ćwiąkalski – Poranek TOK FM 7:30 Zbigniew Maj – Jeden na jeden TVN24 7:37 Krzysztof Gawkowski – 24 pytania w PR24 7:40 Krzysztof Łapiński – Poranek TOK FM 8:02 Joanna Kopcińska – Gość Radia Zet 8:02 Czytaj więcej →