OBRAZ DNIA: Fakty: Opozycja potyka się o własną nogę, Wydarzenia: Opozycja w kryzysie, TVP: Schetyna wykorzysta wpadki rywali

— TEMAT ABORCJI WRACA DO SEJMU – piszemy na 300POLITYCE. http://300polityka.pl/live/2017/01/05/temat-aborcji-wraca-do-sejmu/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Kijowski: Nie sądzę, żeby Kaczyński mógł wiele zrobić w sytuacji, w której są przygotowywane szczegółowe wyjaśnienia
Kijowski: Nie sądzę, żeby zawieszenie mojej działalności miało obecnie uzasadnienie
Łapiński o deklaracji Karczewskiego: Pytanie czy opozycja temu przyklaśnie wiedząc, że PiS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom
Kijowski: Szumełda powinien był wiedzieć, że otrzymywałem pieniądze za wykonywanie usług informatycznych
Szumełda o Kijowskim: Jeśli wyniki audytów będą wątpliwe, to trzeba będzie podjąć męską decyzję i pożegnać się z KOD
Kijowski: Wszyscy wiedzą, że moja sytuacja materialna jest raczej trudna
Karczewski: Jeśli będzie taka wola, to zgłoszę poprawki opozycji do budżetu na najbliższym posiedzeniu
KOD zapowiada audyt przepływów pieniędzy ze zbiórek
Neumann: 10 stycznia zarząd PO ws. formy protestu. Nie wiemy, czy Kuchciński odważy się rozpocząć posiedzenie
Zarząd PO zwraca się z apelem do partii opozycyjnych o jedność w działaniu
http://300polityka.pl/live/2017/01/05/

*****

WYDARZENIA POLSATU

— LIDER KOD MATEUSZ KIJOWSKI WYSTAWIAŁ FAKTURY ZA USŁUGI INFORMATYCZNE I DOSTAWAŁ Z KOD-U PIENIĄDZE NA KONTO FIRMY SWOJEJ ŻONY.

— WĄTPLIWOŚCI SĄ OGROMNE – Jan Mikruta.

— JAK MÓWIĄ NIEOFICJALNIE DZIAŁACZE KOD, BEZROBOTNY KIJOWSKI MIAŁ Z CZEGO ŻYĆ – Mikruta dalej.

— ZARZĄD KOD ZAPOWIEDZIAŁ AUDYT FINANSÓW KOMITETU – Mikruta dalej.

— OPOZYCJA PARLAMENTARNA DZIŚ OD KIJOWSKIEGO SIĘ DYSTANSUJE I APELUJE O WYJAŚNIENIE KWESTII FINANSOWANIA JEGO DZIAŁALNOŚCI – Mikruta.

— WEDŁUG KIJOWSKIEGO, PROBLEM FAKTUR TO EFEKT WEWNĘTRZNEJ ROZGRYWKI – Mikruta.

— O PODZIAŁACH W KOMITECIE DZIAŁACZE MÓWIĄ OD DAWNA – Mikruta dalej.

— TO KOLEJNY PREZENT DLA RZĄDU – Mikruta.

— MÓWIENIE O KOŃCU OPOZYCJI JEST PRZESADĄ – konkluzja Mikruty: Mówienie dziś o końcu opozycji jest przesadą, ale to, że przeciwnicy rządu pogrążają się w coraz głębszym kryzysie – także z powodów pozapolitycznych, i na własną prośbę – wątpliwości nie budzi.

— NAGRANIE Z SALI KOLUMNOWEJ JESZCZE BARDZIEJ SKOMPLIKOWAŁO SYTUACJĘ.

— NA JEGO PODSTAWIE TRUDNO JEST POLICZYĆ I ZIDENTYFIKOWAĆ UCZESTNIKÓW GŁOSOWAŃ ORAZ STWIERDZIĆ KWORUM – Jarosław Gugała.

— JAKOŚĆ NAGRANIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA – Dariusz Ociepa.

— NA NIEKTÓRYCH UJĘCIACH TRUDNO ROZPOZNAĆ TWARZE – Ociepa dalej.

— NA PODSTAWIE TEGO NAGRANIA TRUDNO JEDNOZNACZNIE ROZSTRZYGNĄĆ CZY BYŁO KWORUM – Ociepa.

— JAK PODKREŚLA OPOZYCJA, NA SALI OBOK POSŁÓW SIEDZIELI TEŻ PRACOWNICY BIURA PIS – Ociepa dalej.

— W CZASIE GŁOSOWAŃ NA SALI NIE BYŁO DZIENNIKARZY – Ociepa. Przypomnienie art. 61 Konstytucji.

— WIECZOREM MARSZAŁEK KARCZEWSKI PODCHWYCIŁ PROPOZYCJĘ SKŁADANĄ WCZEŚNIEJ PRZEZ CZĘŚĆ OPOZYCJI – Ociepa.

— TO POZWOLIŁOBY JESZCZE RAZ PRZEGŁOSOWAĆ BUDŻET – Ociepa: O taki ruch od wczoraj apeluje Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna uznaje go za absurdalny.

— ODPOWIEDŹ MARSZAŁKA SENATU MOŻE SKUTECZNIE PORÓŻNIĆ OPOZYCJĘ – Ociepa dalej.

— MIAŁY BYĆ TAŚMY PRAWDY, A SĄ TAŚMY NIEZGODY – konkluzja Ociepy: Nagrania z kamery bezpieczeństw – nazywane też w Sejmie taśmami – nie zbliżyły nas do kompromisu ani o centymetr. Miały być taśmy prawdy, a są taśmy niezgody.

— MARSZAŁEK SENATU POINFORMOWAŁ, ŻE PROPOZYCJE ORGANIZACJI PRACY DZIENNIKARZY W PARLAMENCIE PRZEDSTAWI W PRZYSZŁYM TYGODNIU.

— Przypomnienie, że propozycje miały być zaprezentowane do 6 stycznia.

— JEŻELI CHODZI O GALERIĘ SEJMOWĄ, NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO – Agnieszka Milczarz: Dziennikarze nadal nie mają dostępu na lożę prasową.

— DOPIERO DZIŚ, KIEDY OPOZYCJA JEST OSŁABIONA PO WIZERUNKOWYCH WPADKACH, POZWOLONO WEJŚĆ DO SEJMU DZIENNIKARZOM, KTÓRZY NIE MAJĄ STAŁYCH PRZEPUSTEK – Milczarz dalej.

— MARSZAŁEK KUCHCIŃSKI SPOTKAŁ SIĘ W SEJMIE Z SZEFAMI, ALE TYLKO PRAWICOWYCH MEDIÓW – Milczarz.

*****

FAKTY TVN

— OPOZYCJA POTYKA SIĘ O WŁASNĄ NOGĘ – zapowiedź: Po tym, jak Ryszard Petru wyciągnął do PiS rękę, opozycja potyka się o własną nogę.

— JAKUB SOBIENIOWSKI O NOWYCH WĄTPLIWOŚCIACH PO PUBLIKACJI ZAPISÓW KAMER, ONE NIE UNIEWAŻNIAJĄ INNYCH NAGRAŃ DOKUMENTUJĄCYCH PROBLEMY POSŁÓW OPOZYCJI Z PRZEDOSTANIEM SIĘ DO SALI KOLUMNOWEJ – Jakub Sobieniowski.

— PROPOZYCJA PETRU OKAZAŁA SIĘ SZOKUJĄCA DLA SENATORÓW PIS – Sobieniowski.

— NOWOCZESNA NIE MA SENATORÓW – Beata Mazurek.

— NIE MOŻEMY ROBIĆ POPRAWEK DO WADLIWIE PRZYJĘTEGO DOKUMENTU – Małgorzata Kidawa-Błońska.

— TARCIOM W OPOZYCJI ŻYCZLIWIE PRZYGLĄDA SIĘ PIS – Sobieniowski.

— PO PRZYJĘCIU PROPOZYCJI NOWOCZESNEJ ŁATWO BYŁOBY PLATFORMĘ OSKARŻYĆ O KŁÓTLIWOŚĆ – Sobieniowski.

— ZADAJEMY PYTANIE CZY SCHETYNA ODCINA SIĘ OD TEGO, CO PROPONUJE NOWOCZESNA – Beata Mazurek.

— FAKTURY KOD POD LUPĄ – zapowiedź: KOD pod lupą – są faktury na dziesiątki tysięcy i jest pytanie: czy pieniądze z publicznych zbiórek trafiły do prywatnej firmy przewodniczącego? Portal Onet.pl i “Rzeczpospolita” ujawniają szczegóły, a Mateusz Kijowski przyznaje: wyszło niezręcznie.

— LUDZIE PRZED SEJMEM PRZYJMUJĄ ZA DOBRĄ MONETĘ TŁUMACZENIA KIJOWSKIEGO – Maciej Knapik.

— NIE BYŁO TO ZRĘCZNE, ZWŁASZCZA, ŻE TWIERDZIŁ CO INNEGO – Knapik.

— SPOTKANIE W SŁUPSKU i wypowiedź Kijowskiego, że nie zarabia w KOD.

— KNAPIK O WYBORACH W KOD.

— KACZYŃSKI OBŻERA SIĘ KANAPKAMI I BRZUCH GO BOLI ZE ŚMIECHU JAK TO OGLĄDA – Władysław Frasyniuk.

— CORAZ WIĘCEJ ATAKÓW NA IMIGRANTÓW – zapowiedź: Cios za wyznanie, za kolor skóry, pochodzenie. Asmat z Pakistanu dostał w Polsce w zęby. Serdar z Egiptu w prezencie dostał płonącą butelkę z benzyną, a Shully z Bangladeszu – namazane na murze jej baru przesłanie dla Państwa Islamskiego. Szef MSW niezmiennie mówi, że takie ataki to margines – tyle, że ten margines nie mieści się już w dotychczasowych statystykach.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— ZARZĄD KOD ZAPOWIADA AUDYT, ALE NIE ODCINA SIĘ OD KIJOWSKIEGO. Wg ustaleń portalu wPolityce, w rocznym sprawozdaniu finansowym KOD zabrakło wydatków na firmie Kijowskiego – Ewa Bugała.

— DZIŚ NA RÓŻNE SPOSOBY KIJOWSKI TŁUMACZYŁ SIĘ Z FAKTUR. Sprawę komentują politycy opozycji, którzy wspierali KOD – Bugała.

— WYPOWIEDZI PETRU I SCHETYNY.

— SPRAWA MOŻE BYĆ TEŻ NIEZRĘCZNA DLA NIEKTÓRYCH MEDIÓW, W INTERNECIE POJAWIŁY SIĘ INFORMACJE, ŻE O FAKTURACH KIJOWSKIEGO WIEDZIAŁY CO NAJMNIEJ DWIE REDAKCJE – Bugała.

— SCHETYNA BĘDZIE CHCIAŁ WYKORZYSTAĆ WPADKI RYWALI: Afera z udziałem Mateusza Kijowskiego wybuchła tuż po kompromitacji Ryszarda Petru, związanej z jego tajemniczą podróżą do Portugalii. Wpadki rywali aspirujących do tytułu lidera opozycji zapewne będzie chciał wykorzystać Grzegorz Schetyna – zapowiedź.

— PODCZAS OKUPACJI SEJMU UJAWNIŁY SIĘ GŁĘBOKIE PODZIAŁY W SAMEJ PO. Na kontynuowanie protestu za wszelką cenę naciskała grupa młodszych posłów, której zachowanie nie spotkało się z uznaniem przewodniczącego – Karol Jałtuszewski.

— DUŻYM PROBLEMEM SCHETYNY MOŻE BYĆ TEŻ POWRÓT DO POLSKI DONALDA TUSKA. Niektórzy już wypatrują jego powrotu- Jałtuszewski.

— SCHETYNA JEST TERAZ W TRUDNEJ SYTUACJI, BO STRACIŁ WAŻNEGO POLITYCZNEGO SOJUSZNIKA W WALCE Z PIS, DLATEGO MOŻLIWE ŻE PROTEST RADYKALNEJ OPOZYCJI MOŻE SIĘ ZAOSTRZYĆ – Jałtuszewski.

— 16 GRUDNIA WIELU POLITYKÓW OPOZYCJI ALARMOWAŁO, ŻE STRAŻ MARSZAŁKOWSKA NIE WPUSZCZA ICH NA SALĘ KOLUMNOWĄ. Tę narrację powtarzało wielu dziennikarzy. Opozycja liczyła na szybkie przejęcie władzy – Jarosław Olechowski.

— TERAZ OKAZAŁO SIĘ, ŻE TEN MIT ZAŁOŻYCIELSKI RUNĄŁ, NA NAGRANIU ZIDENTYFIKOWALIŚMY KILKUNASTU ZNANYCH POSŁÓW OPOZYCJI – Olechowski.

— PO OPUBLIKOWANIU NAGRANIA OPOZYCJA NIE ZMIENIŁA NARRACJI – Olechowski.

— FRAGMENTY NAGRANIA M.IN. ZE STOJĄCYM NA KRZEŚLE GRABCEM.

— OPOZYCJA NIE WIDZI WĄTPLIWOŚCI Z URLOPEM RZEPLIŃSKIEGO: 150 tysięcy złotych dla byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Za niewykorzystany urlop. Taka kwota budzi wątpliwości i rodzi pytania, ale nie u opozycji. Ta albo „nie widzi w tym nic zdrożnego” – albo określa sprawę popularnym w ostatnich dniach słowem „niezręczność” – zapowiedź.

Pozostałe z : Stan gry

STAN GRY: GW: PiS ukrywa przeszłość Muszyńskiego w wywiadzie, Kwaśniewski w RZ: Macierewicz silniejszy od Dudy

— PIS UKRYWA PRZESZŁOŚĆ SĘDZIEGO MUSZYŃSKIEGO – Wojciech Czuchnowski w GW: “Jak podają nasi informatorzy z kręgu służb specjalnych, w latach 90. podczas pracy wywiadowczej w Niemczech i Polsce Muszyński używał nazwiska operacyjnego „Badeński”. Zanim został wysłany do Niemiec, pracował w centrali wywiadu przy ul. Miłobędzkiej. W Ośrodku Kształcenia Wywiadu Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Misiewicz świadczy o sile Macierewicza, Fakty o Dudzie i wypowiedzi Schetyny o podpisywaniu wszystkiego

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA 300POLITYKI: Kongres EPP, spotkanie Dudy z Macierewiczem, Kongres Innowatorów, konferencja Morawieckiego i Bieńkowskiej. http://300polityka.pl/news/2017/03/26/polityczny-plan-tygodnia-kongres-epp-spotkanie-dudy-z-macierewiczem-kongres-innowatorow-konferencja-morawieckiego-i-bienkowskiej/ — LIVEBLOG 300POLITYKI: PAD: Z dużym rozczarowaniem przyjąłem informacje o tym jak Łukaszenka traktuje opozycję Szydło o Tusku: Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd Halicki: Prezydent powinien zwołać RBN. Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty o ostentacji w proeuropejskości PiS, TVP: Na marszu flagi unijne zastąpiły biało-czerwone

— WŁODZIMIERZ CZARZASTY NA TWITTERZE: W związku z licznymi telefonami i komentarzami zawieszam chodzenie w żółtym swetrze do końca marca. https://twitter.com/wlodekczarzasty/status/845633823668875264 — LIVEBLOG 300POLITYKI: PAD o Misiewiczu: Powinien najpierw dojrzeć. To jest niepoważna sytuacja PAD: Gdybym chciał odwołania szefa MON, to pismo byłoby skierowane do premier Duda: Tusk został wybrany, Czytaj więcej →