OBRAZ DNIA: Fakty: Duda mediuje w kontrze do orędzia Szydło, Wydarzenia: Ujazdowski odda legitymację, TVP: Komorowski nawołuje do przemocy

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA WEDŁUG 300POLITYKI: dalszy ciąg kryzysu parlamentarnego i kolejna odsłona sporu o TK. http://300polityka.pl/news/2016/12/18/polityczny-plan-tygodnia-dalszy-ciag-kryzysu-parlamentarnego-i-kolejna-odslona-sporu-o-tk/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Posłowie w Sejmie: Straż informuje, że mamy opuścić salę plenarną
Szefowa Kancelarii Sejmu: W związku z zastosowanym sposobem głosowania nie ma możliwości niezwłocznego podania wyników
TVP wyemituje powtórkę orędzia premier Szydło
Jaki: Jestem przeciwny ograniczeniom dla mediów
Nitras na FB Live odpowiada Brudzińskiemu i próbuje wprowadzić kobietę na teren Sejmu: To jest twoja wolność!
Brudziński o opozycji: Amber Gold, ustawa dezubekizacyjna, korupcja – tego się boją
http://300polityka.pl/live/2016/12/18/

— SPOT PO: Platforma przerabia spot PiS z ubieraniem choinki scenami z interwencji policji przed Sejmem, ale jest krytykowana za manipulację z poszkodowanym mężczyzną.
http://300polityka.pl/news/2016/12/18/po-przerabia-spot-pis-z-ubieraniem-choinki-scenami-z-interwencji-policji-przed-sejmem-ale-jest-krytykowana-za-manipulacje-z-poszkodowanym-mezczyzna/

— ADWOKACI WARSZAWSCY OFERUJĄ DARMOWĄ POMOC PRAWNĄ PROTESTUJĄCYM. http://www.ora-warszawa.com.pl/pl/7955852-komunikat-w-zwiazku-z-demonstracjami-pod-sejmem-rp

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DRUGA DOBA PROTESTU NA ULICACH WARSZAWY. LUDZIE NIE PRZESTAJĄ UPOMINAĆ SIĘ O FUNDAMENTY DEMOKRACJI.

— WSPÓŁPRACA OPOZYCJI Z KUCHCIŃSKIM WYDAJE SIĘ W TEJ CHWILI NIEMOŻLIWA – Dominika Długosz sprzed Sejmu: Z wypowiedzi liderów Platformy można było dzisiaj wyciągnąć wniosek, że Grzegorz Schetyna do Pałacu Prezydenckiego pojedzie, chociaż to nie było pewne i usłyszy ostre stanowisko Platformy. Współpraca opozycji z marszałkiem Kuchcińskim jest tak trudna, że wydaje się – w tej chwili – być niemożliwa. Chyba, że prezydent przekona marszałka Sejmu, żeby zrobił krok w tył.

— ZAPROSZENIE DLA DZIENNIKARZY BYŁY DOŚĆ NIEZWYKŁE – Długosz o tym, że spotkanie z marszałkiem Senatu było zwoływane w ostatniej chwili.

— ZAŁATWIENIE SPRAWY Z MEDIAMI TO JEDNO, ALE TERAZ CHODZI JUŻ NIE TYLKO O DZIENNIKARZY W SEJMIE – Długosz.

— NA RAZIE NIC NIE WSKAZUJE NA TO, ŻEBY OPOZYCJA MIAŁA ODPUŚCIĆ – Długosz.

— MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ, ŻE EUROPOSEŁ ODDA LEGITYMACJĘ – Długosz dalej

— TRWA KRYZYS POLITYCZNY, TRWAJĄ PROTESTY NA ULICACH.

— PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM NIE DOSZŁO DO ŻADNYCH NIEPRZYJEMNYCH SYTUACJI – Grzegorz Kępka sprzed Pałacu: Ta demonstracja przed Pałacem się zakończyła. Nie doszło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Przedstawiciele klubów Gazety Polskiej i zwolennicy rządu zorganizowali manifestację, która miała być odpowiedzią i była odpowiedzią na te demonstracje i protesty, które trwają od piątku.

— KONIEC KADENCJI ANDRZEJA RZEPLIŃSKIEGO.

— W OSTATNICH DNIACH DZIENNIKARZOM ZNACZNIE OGRANICZONO DOSTĘP DO SEJMU, DLATEGO FILMOWAĆ ZACZĘLI SAMI POLITYCY.

— Fragmenty transmisji z FB m.in. Sławomira Nitrasa.

*****

FAKTY TVN

— PREZYDENT DUDA WCHODZI DO GRY- zapowiedź: Prezydent Andrzej Duda wchodzi do gry i zaprasza do pałacu opozycję i następnego dnia prezesa PiS. Prezydent usłyszał dziś postulaty – o wolność dla mediów w Sejmie i przegłosowanie ustaw zgodnie z prawem. Liczy na uspokojenie nastrojów. Takiego efektu nie dało wystąpienie premier Beaty Szydło, które nikogo nie uspokoiło.

— PO RAZ PIERWSZY W TAKIEJ ROLI, PO RAZ PIERWSZY Z PROPOZYCJĄ MEDIACJI – Arleta Zalewska.

— PIS MUSI SIĘ COFNĄĆ NA KROK, BO SYTUACJA BĘDZIE ESKALOWAŁA, NIE WIEM CZY ROZMOWA COŚ ZMIENI, BO TO NIE OD NIEGO ZALEŻY – Ryszard Petru.

— POLITYCZNA DECYZJA JAK POKAZUJE HISTORIA TEJ PREZYDENTURY JEST PO STRONIE PREZESA PIS – Zalewska.

— PRÓBA MEDIACJI DUDY W KONTRZE DO ORĘDZIA SZYDŁO – Zalewska.

— OD PIĄTKU OPOZYCJA NIE WYCHODZI Z SALI- Zalewska.

— ZALEWSKA O SPOTKANIU KARCZEWSKIEGO Z MEDIAMI.

— ZNÓW TYSIĄCE NA ULICACH – zapowiedź: Znów tysiące osób wyszło na ulice. Zaczęło się pod Trybunałem Konstytucyjnym – od symbolicznego pożegnania kończącego kadencję prezesa Rzeplińskiego. Antypisowski protest przeniósł się później pod Sejm. W kontrze kluby Gazety Polskiej zorganizowały manifestację poparcia dla władzy – pod Pałacem Prezydenckim.

— OPOZYCJA PODKREŚLAŁA ŻE JEST ZJEDNOCZONA – Maciej Knapik.

— INCYDENT Z KRAKOWA – zapowiedź: Incydent z Krakowa sprzed ponad godziny – grupa ludzi próbowała zablokować wjazd na Wawel prezesa Jarosława Kaczyńskiego i wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Prezes PiS pojawia się tam co miesiąc – przyjeżdża na grób brata, Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

— LUDZIE BYLI PRZEPYCHANI PRZEZ POLICJĘ – jeden z protestujących.

— OPOZYCJA NIE MA WĄTPLIWOŚCI WS NIELEGALNOŚCI PRZYJĘCIA USTAW – zapowiedź: Ani budżet, ani ustawa dezubekizacyjna nie zostały przyjęte zgodnie z prawem – nie ma wątpliwości opozycja, a prezydent prosi o analizy prawne. Projekty przegłosowane nocą w piątek w sali kolumnowej trzeba przegłosować raz jeszcze. PiS ma wystarczającą liczbę głosów, by to zrobić – ale musi jeszcze chcieć.

— JEST POWÓD ŻEBY PREZYDENT TAKICH USTAW NIE PODPISYWAŁ – PROF. ZOLL.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PREZYDENT ROZMAWIA Z OPOZYCJĄ, ALE TA MÓWI, ŻE NIE USTĄPI. W PIĄTEK STARAŁA SIĘ NIE DOPUŚCIĆ DO GŁOSOWANIA NAD BUDŻETEM, TERAZ OPOZYCJA DOMAGA SIĘ POWTÓRZENIA GŁOSOWAŃ – zapowiedź.

— W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ SEJM STAŁ SIĘ ARENĄ POLITYCZNEJ WALKI. Czasem dosłownej – poseł PiS Marek Suski został powalony na ziemię posła PO. Opozycja przyznaj też satysfakcję z brutalnego traktowania posłów PiS – Graczak.

— WYPOWIEDŹ PBK O PAWŁOWICZ.

— PAWŁOWICZ ZOSTAŁA ZAATAKOWANA PRZEZ AKTYWISTÓW KOD GDY WYCHODZIŁA Z SEJMU. Komorowski już kilka tygodni nawoływał do przemocy. Radykalizację działań opozycji w orędziu skrytykowała premier – Graczak.

— DUDA APELUJE O USPOKOJENIE EMOCJI – Graczak.

— KUCHCIŃSKI WYKLUCZYŁ POSŁA SZCZERBĘ, ALE W PRZESZŁOŚCI POSŁOWIE TEŻ BYLI WYKLUCZANI – Graczak.

— PRZYPOMNIENIE JAK M.IN. ZOSTAŁ WYKLUCZONY RYFIŃSKI I WYKLUCZENIE LEPPERA PRZEZ DONALDA TUSKA W 2002 ROKU.

— PRZED PAŁACEM DEMONSTROWALI TEŻ ZWOLENNICY PAD – Graczak.

— ZDJĘCIA MĘŻCZYZNY MIAŁY POKAZAĆ BRUTALNOŚĆ POLICJI. Internauci szybko zdemaskowali prowokację, w której wzięła udział Platforma Obywatelska, bo wykorzystała te zdjęcia w swoim najnowszym spocie mimo, że „Wiadomości” już wczoraj informowały o manipulacji – zapowiedź.

— TE ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT, POKAZAŁY JE MEDIA POLSKIE I ZAGRANICZNE. W rzeczywistości mężczyzna pozujący na ofiarę sam położył się na ziemię. Mimo to, opozycja natychmiast zbudowała przekaz o krwawej pacyfikacji. Okazało się, że to zwolniony pracownik TVP.

— W SPOCIE PO MÓWI O KOLEJNYM POLSKIM GRUDNIU. Seria prowokacji i destabilizacji nastąpiła, gdy parlament przegłosował ustawę obniżającą emerytury funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa. Wielu z nich demonstrowało wczoraj, m.in. były szef WSI.

— JUTRO KONIEC KADENCJI PROF. RZEPLIŃSKIEGO. Dziś żegnali go prawie wszyscy przedstawiciele opozycji oraz KOD – zapowiedź.

— Z ODEJŚCIEM RZEPLIŃSKIEGO TRUDNO SIĘ POGODZIĆ OPOZYCJI. RZEPLIŃSKI ZAMIAST ORZEKAĆ, UPRAWIAŁ POLITYKĘ. Ignorował przepisy ustaw. Protestujący liczą na to, że Rzepliński zacznie polityczną karierę. Zaangażowanie prawników w spory polityczne jest normę – Jan Korab.

— OKRĘGOWA RADA ADWOKACKA JAKBY SPODZIEWAŁA SIĘ PRÓBY DESTABILIZACJI – Korab.

— OBOK PROF. RZEPLIŃSKIEGO BOHATEREM DEMONSTRACJI BYŁ MICHAŁ SZCZERBA – Korab.

–MARSZAŁEK SENATU ZAPEWNIA – NOWE PLANOWANE ZASADY PRAC DZIENNIKARZY NIE OZNACZAJĄ CENZURY – Jarosław Olechowski.

— SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI TRANSMITOWAŁ POSEŁ PO. Atmosfera była gorąca – Olechowski.

— WYPOWIEDZI KARCZEWSKIEGO I RENATY KIM.

— WIĘKSZOŚĆ DZIENNIKARZY ZOSTAŁA DO KOŃCA ROZMOWY – Olechowski.

— PEŁNEJ SWOBODY NIE MAJĄ DZIENNIKARZE TVP RELACJONUJĄCY PROTESTY OPOZYCJI. SĄ ATAKOWANI. W atakach uczestniczył były wojewoda Jacek Kozłowski – Olechowski.

— TAJEMNICZĄ AWARIĘ KOMENTOWALI DZIŚ POLITYCY – Od wczoraj nasi widzowie z różnych regionów Polski mają problemy z odbiorem programów Telewizji Polskiej. Władze TVP poinformowały o tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW. Tajemniczą awarię komentowali dziś politycy – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Fakty: Tryb przesłuchania odpowiadał Rostowskiemu, Wydarzenia o przesłuchaniu: Złośliwości, arogancja i uciekanie od tematu, TVP: Rząd PO działał sprawnie likwidując stocznie i kopalnie

— MINISTER ROLNICTWA W OBECNOŚCI PREMIERA POTWIERDZA WYCOFANIE SIĘ PIS Z ZAKAZU ZABIJANIA ZWIERZĄT NA FUTRA —  — LIVEBLOG 300POLITYKI: Rostowski: Teraz mamy do czynienia z GetBack na pięciokrotnie wiekszą skalę niż Amber Gold Rostowski: Wassermann powiedziała jasno, jakie są cele PiS-u. Wprowadzenie systemu de facto jednopartyjnego Ardanowski: Wycofujemy z Czytaj więcej →

RAMÓWKA ŚRODOWEGO WIECZORU: Rostowski, Wassermann, Krajewski, Sikorski, Kowal i Rdesiński

19:15 Jarosław Szymczyk, Andrzej Rychard, Antoni Dudek – POLSAT NEWS Wydarzenia i opinie 19:26 Jacek Rostowski, Paweł Kowal, Jerzy Marek Nowakowski – TVN24 FpF 19:57 Krzysztof Paszyk, Jarosław Krajewski – TVP INFO Gość Wiadomości 20:12 Małgorzata Wassermann, Arkadiusz Mularczyk, Jacek Wilk, Adam Andruszkiewicz, Filip Rdesiński – TVP INFO Minęła 20 Czytaj więcej →

STAN GRY: Gądek: Iwulski do dymisji, Dąbrowska: Ardanowski jest jak Szyszko, Leszczyński: Jaki z ludu, Trzaskowski z elit, Stołeczna o planie Trzaskowskiego: Nie dość, że skromnie, to są to inwestycje, których nie zrealizowała HGW mimo obietnic składanych w ciągu 12 lat

— SPIĘCIE WASSERMANN – ROSTOWSKI – 300LIVE: http://300polityka.pl/live/2018/07/18/ — TYLKO 15% W SONDAŻU SE UWAŻA, ŻE KUCHCIŃSKI POWINIEN ZOSTAĆ NA STANOWISKU, ŻE POWINIEN ODEJŚĆ UWAŻA 47%: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/kuchcinski-musi-odejsc-aa-Lt5Z-drWm-4tSg.html — TRZASKOWSKI Z ELITY, JAKI Z LUDU – ADAM LESZCZYŃSKI W GAETA.PL:“Patryk Jaki – jak w ogóle zresztą populistyczna prawica w Europie i Czytaj więcej →

Polityczna ramówka środowego poranka: Trzaskowski, Majchrowski, Stachowiak-Różecka, Czarzasty, Kowalczyk, Lubnauer, Waszczykowski i Myrcha

7:15 Jarosław Krajewski – Sygnały dnia PR1 7:20 Jacek Majchrowski – Poranek TOK FM 7:37 Witold Waszczykowski – 24 pytania w PR24 7:40 Rafał Trzaskowski – Poranek TOK FM 8:00 Andrzej Rzepliński – Onet Rano 8:10 Mirosława Stachowiak-Różecka, Marek Sowa, Iwona Michałek, Krzysztof Paszyk – Minęła 8 TVP Info 8:13 Czytaj więcej →