OBRAZ DNIA: Fakty: Duda mediuje w kontrze do orędzia Szydło, Wydarzenia: Ujazdowski odda legitymację, TVP: Komorowski nawołuje do przemocy

— POLITYCZNY PLAN TYGODNIA WEDŁUG 300POLITYKI: dalszy ciąg kryzysu parlamentarnego i kolejna odsłona sporu o TK. http://300polityka.pl/news/2016/12/18/polityczny-plan-tygodnia-dalszy-ciag-kryzysu-parlamentarnego-i-kolejna-odslona-sporu-o-tk/

— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Posłowie w Sejmie: Straż informuje, że mamy opuścić salę plenarną
Szefowa Kancelarii Sejmu: W związku z zastosowanym sposobem głosowania nie ma możliwości niezwłocznego podania wyników
TVP wyemituje powtórkę orędzia premier Szydło
Jaki: Jestem przeciwny ograniczeniom dla mediów
Nitras na FB Live odpowiada Brudzińskiemu i próbuje wprowadzić kobietę na teren Sejmu: To jest twoja wolność!
Brudziński o opozycji: Amber Gold, ustawa dezubekizacyjna, korupcja – tego się boją
http://300polityka.pl/live/2016/12/18/

— SPOT PO: Platforma przerabia spot PiS z ubieraniem choinki scenami z interwencji policji przed Sejmem, ale jest krytykowana za manipulację z poszkodowanym mężczyzną.
http://300polityka.pl/news/2016/12/18/po-przerabia-spot-pis-z-ubieraniem-choinki-scenami-z-interwencji-policji-przed-sejmem-ale-jest-krytykowana-za-manipulacje-z-poszkodowanym-mezczyzna/

— ADWOKACI WARSZAWSCY OFERUJĄ DARMOWĄ POMOC PRAWNĄ PROTESTUJĄCYM. http://www.ora-warszawa.com.pl/pl/7955852-komunikat-w-zwiazku-z-demonstracjami-pod-sejmem-rp

*****

WYDARZENIA POLSATU

— DRUGA DOBA PROTESTU NA ULICACH WARSZAWY. LUDZIE NIE PRZESTAJĄ UPOMINAĆ SIĘ O FUNDAMENTY DEMOKRACJI.

— WSPÓŁPRACA OPOZYCJI Z KUCHCIŃSKIM WYDAJE SIĘ W TEJ CHWILI NIEMOŻLIWA – Dominika Długosz sprzed Sejmu: Z wypowiedzi liderów Platformy można było dzisiaj wyciągnąć wniosek, że Grzegorz Schetyna do Pałacu Prezydenckiego pojedzie, chociaż to nie było pewne i usłyszy ostre stanowisko Platformy. Współpraca opozycji z marszałkiem Kuchcińskim jest tak trudna, że wydaje się – w tej chwili – być niemożliwa. Chyba, że prezydent przekona marszałka Sejmu, żeby zrobił krok w tył.

— ZAPROSZENIE DLA DZIENNIKARZY BYŁY DOŚĆ NIEZWYKŁE – Długosz o tym, że spotkanie z marszałkiem Senatu było zwoływane w ostatniej chwili.

— ZAŁATWIENIE SPRAWY Z MEDIAMI TO JEDNO, ALE TERAZ CHODZI JUŻ NIE TYLKO O DZIENNIKARZY W SEJMIE – Długosz.

— NA RAZIE NIC NIE WSKAZUJE NA TO, ŻEBY OPOZYCJA MIAŁA ODPUŚCIĆ – Długosz.

— MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ, ŻE EUROPOSEŁ ODDA LEGITYMACJĘ – Długosz dalej

— TRWA KRYZYS POLITYCZNY, TRWAJĄ PROTESTY NA ULICACH.

— PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM NIE DOSZŁO DO ŻADNYCH NIEPRZYJEMNYCH SYTUACJI – Grzegorz Kępka sprzed Pałacu: Ta demonstracja przed Pałacem się zakończyła. Nie doszło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Przedstawiciele klubów Gazety Polskiej i zwolennicy rządu zorganizowali manifestację, która miała być odpowiedzią i była odpowiedzią na te demonstracje i protesty, które trwają od piątku.

— KONIEC KADENCJI ANDRZEJA RZEPLIŃSKIEGO.

— W OSTATNICH DNIACH DZIENNIKARZOM ZNACZNIE OGRANICZONO DOSTĘP DO SEJMU, DLATEGO FILMOWAĆ ZACZĘLI SAMI POLITYCY.

— Fragmenty transmisji z FB m.in. Sławomira Nitrasa.

*****

FAKTY TVN

— PREZYDENT DUDA WCHODZI DO GRY- zapowiedź: Prezydent Andrzej Duda wchodzi do gry i zaprasza do pałacu opozycję i następnego dnia prezesa PiS. Prezydent usłyszał dziś postulaty – o wolność dla mediów w Sejmie i przegłosowanie ustaw zgodnie z prawem. Liczy na uspokojenie nastrojów. Takiego efektu nie dało wystąpienie premier Beaty Szydło, które nikogo nie uspokoiło.

— PO RAZ PIERWSZY W TAKIEJ ROLI, PO RAZ PIERWSZY Z PROPOZYCJĄ MEDIACJI – Arleta Zalewska.

— PIS MUSI SIĘ COFNĄĆ NA KROK, BO SYTUACJA BĘDZIE ESKALOWAŁA, NIE WIEM CZY ROZMOWA COŚ ZMIENI, BO TO NIE OD NIEGO ZALEŻY – Ryszard Petru.

— POLITYCZNA DECYZJA JAK POKAZUJE HISTORIA TEJ PREZYDENTURY JEST PO STRONIE PREZESA PIS – Zalewska.

— PRÓBA MEDIACJI DUDY W KONTRZE DO ORĘDZIA SZYDŁO – Zalewska.

— OD PIĄTKU OPOZYCJA NIE WYCHODZI Z SALI- Zalewska.

— ZALEWSKA O SPOTKANIU KARCZEWSKIEGO Z MEDIAMI.

— ZNÓW TYSIĄCE NA ULICACH – zapowiedź: Znów tysiące osób wyszło na ulice. Zaczęło się pod Trybunałem Konstytucyjnym – od symbolicznego pożegnania kończącego kadencję prezesa Rzeplińskiego. Antypisowski protest przeniósł się później pod Sejm. W kontrze kluby Gazety Polskiej zorganizowały manifestację poparcia dla władzy – pod Pałacem Prezydenckim.

— OPOZYCJA PODKREŚLAŁA ŻE JEST ZJEDNOCZONA – Maciej Knapik.

— INCYDENT Z KRAKOWA – zapowiedź: Incydent z Krakowa sprzed ponad godziny – grupa ludzi próbowała zablokować wjazd na Wawel prezesa Jarosława Kaczyńskiego i wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. Prezes PiS pojawia się tam co miesiąc – przyjeżdża na grób brata, Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

— LUDZIE BYLI PRZEPYCHANI PRZEZ POLICJĘ – jeden z protestujących.

— OPOZYCJA NIE MA WĄTPLIWOŚCI WS NIELEGALNOŚCI PRZYJĘCIA USTAW – zapowiedź: Ani budżet, ani ustawa dezubekizacyjna nie zostały przyjęte zgodnie z prawem – nie ma wątpliwości opozycja, a prezydent prosi o analizy prawne. Projekty przegłosowane nocą w piątek w sali kolumnowej trzeba przegłosować raz jeszcze. PiS ma wystarczającą liczbę głosów, by to zrobić – ale musi jeszcze chcieć.

— JEST POWÓD ŻEBY PREZYDENT TAKICH USTAW NIE PODPISYWAŁ – PROF. ZOLL.

*****

WIADOMOŚCI TVP

— PREZYDENT ROZMAWIA Z OPOZYCJĄ, ALE TA MÓWI, ŻE NIE USTĄPI. W PIĄTEK STARAŁA SIĘ NIE DOPUŚCIĆ DO GŁOSOWANIA NAD BUDŻETEM, TERAZ OPOZYCJA DOMAGA SIĘ POWTÓRZENIA GŁOSOWAŃ – zapowiedź.

— W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ SEJM STAŁ SIĘ ARENĄ POLITYCZNEJ WALKI. Czasem dosłownej – poseł PiS Marek Suski został powalony na ziemię posła PO. Opozycja przyznaj też satysfakcję z brutalnego traktowania posłów PiS – Graczak.

— WYPOWIEDŹ PBK O PAWŁOWICZ.

— PAWŁOWICZ ZOSTAŁA ZAATAKOWANA PRZEZ AKTYWISTÓW KOD GDY WYCHODZIŁA Z SEJMU. Komorowski już kilka tygodni nawoływał do przemocy. Radykalizację działań opozycji w orędziu skrytykowała premier – Graczak.

— DUDA APELUJE O USPOKOJENIE EMOCJI – Graczak.

— KUCHCIŃSKI WYKLUCZYŁ POSŁA SZCZERBĘ, ALE W PRZESZŁOŚCI POSŁOWIE TEŻ BYLI WYKLUCZANI – Graczak.

— PRZYPOMNIENIE JAK M.IN. ZOSTAŁ WYKLUCZONY RYFIŃSKI I WYKLUCZENIE LEPPERA PRZEZ DONALDA TUSKA W 2002 ROKU.

— PRZED PAŁACEM DEMONSTROWALI TEŻ ZWOLENNICY PAD – Graczak.

— ZDJĘCIA MĘŻCZYZNY MIAŁY POKAZAĆ BRUTALNOŚĆ POLICJI. Internauci szybko zdemaskowali prowokację, w której wzięła udział Platforma Obywatelska, bo wykorzystała te zdjęcia w swoim najnowszym spocie mimo, że „Wiadomości” już wczoraj informowały o manipulacji – zapowiedź.

— TE ZDJĘCIA OBIEGŁY CAŁY ŚWIAT, POKAZAŁY JE MEDIA POLSKIE I ZAGRANICZNE. W rzeczywistości mężczyzna pozujący na ofiarę sam położył się na ziemię. Mimo to, opozycja natychmiast zbudowała przekaz o krwawej pacyfikacji. Okazało się, że to zwolniony pracownik TVP.

— W SPOCIE PO MÓWI O KOLEJNYM POLSKIM GRUDNIU. Seria prowokacji i destabilizacji nastąpiła, gdy parlament przegłosował ustawę obniżającą emerytury funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa. Wielu z nich demonstrowało wczoraj, m.in. były szef WSI.

— JUTRO KONIEC KADENCJI PROF. RZEPLIŃSKIEGO. Dziś żegnali go prawie wszyscy przedstawiciele opozycji oraz KOD – zapowiedź.

— Z ODEJŚCIEM RZEPLIŃSKIEGO TRUDNO SIĘ POGODZIĆ OPOZYCJI. RZEPLIŃSKI ZAMIAST ORZEKAĆ, UPRAWIAŁ POLITYKĘ. Ignorował przepisy ustaw. Protestujący liczą na to, że Rzepliński zacznie polityczną karierę. Zaangażowanie prawników w spory polityczne jest normę – Jan Korab.

— OKRĘGOWA RADA ADWOKACKA JAKBY SPODZIEWAŁA SIĘ PRÓBY DESTABILIZACJI – Korab.

— OBOK PROF. RZEPLIŃSKIEGO BOHATEREM DEMONSTRACJI BYŁ MICHAŁ SZCZERBA – Korab.

–MARSZAŁEK SENATU ZAPEWNIA – NOWE PLANOWANE ZASADY PRAC DZIENNIKARZY NIE OZNACZAJĄ CENZURY – Jarosław Olechowski.

— SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI TRANSMITOWAŁ POSEŁ PO. Atmosfera była gorąca – Olechowski.

— WYPOWIEDZI KARCZEWSKIEGO I RENATY KIM.

— WIĘKSZOŚĆ DZIENNIKARZY ZOSTAŁA DO KOŃCA ROZMOWY – Olechowski.

— PEŁNEJ SWOBODY NIE MAJĄ DZIENNIKARZE TVP RELACJONUJĄCY PROTESTY OPOZYCJI. SĄ ATAKOWANI. W atakach uczestniczył były wojewoda Jacek Kozłowski – Olechowski.

— TAJEMNICZĄ AWARIĘ KOMENTOWALI DZIŚ POLITYCY – Od wczoraj nasi widzowie z różnych regionów Polski mają problemy z odbiorem programów Telewizji Polskiej. Władze TVP poinformowały o tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW. Tajemniczą awarię komentowali dziś politycy – bez materiału.

Pozostałe z : Stan gry

OBRAZ DNIA: Skórzyński: Poprawki były w rządzie gotowe szybko, ale zielonego światła nie dawał Kaczyński, Wiadomości: Zimna wojna KE z Polską zakończy się w kilka tygodni

— LIVEBLOG 300POLITYKI: Jaki: Kiedy przychodziłem do Ministerstwa sprawiedliwości, to nad Warszawą wisiała mafia reprywatyzacyjna, dzisiaj jest w odwrocie albo w aresztach Jaki: Gdybym odpowiadał za sprawy międzynarodowe, to trzeba byłoby zliwidować placówki a do komisji reprywatyzacyjnej zatrudnić ekspertów od polityki wewnętrznej Izraela Jaki: To nie jest odwrót, to jest Czytaj więcej →

RAMÓWKA PIĄTKOWEGO WIECZORU: Jaki, Gasiuk-Pihowicz, Stachowiak-Różecka, Wielichowska, Godek, Czarnecki i Ostaszewska

17:45 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk – POLSAT NEWS Popołudniowe Graffiti 18:02 Janina Zgrzembska – RMF FM Popołudniowa rozmowa 19:15 Kamila Gasiuk-Pihowicz – POLSAT NEWS Gość Wydarzeń 19:26 Maja Ostaszewska, Grzegorz Długi, Monika Wielichowska – TVN24 FpF 20:00 Patryk Jaki – TVN24 Piaskiem po oczach 20:00 Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Czarnecki, Kaja Godek, Anna-Maria Żukowska – Czytaj więcej →

STAN GRY: Skwieciński: To nie jest koniec nacisku na Polskę, ale po raz pierwszy widać światełko w tunelu, Sakiewicz o udających prawicę, GPC pozytywnie o pomyśle Mastalerka

— MARSZAŁEK JÓZEF ZYCH KOŃCZY DZIŚ 80 LAT, PIOTR ZAREMBA 55! — WARCHOŁ O ZMIANACH KTÓRE POPIERA MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, BŁASZCZAK O UMOWIE Z AMERYKANAMI, NITRAS O SCHETYNIE: http://300polityka.pl/live/2018/03/23/ — PREMIER OGŁOSI SUKCES WS POLITYKI KLIMATYCZNEJ – podaje wPolityce: “Z informacji, do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że w piątek premier Mateusz Czytaj więcej →

Polityczna ramówka piątkowego poranka: Czaputowicz, Schetyna, Nitras, Ast, Lubnauer, Dera, Marczuk i Kidawa-Błońska

7:15 Katarzyna Lubnauer – Sygnały dnia PR1 7:20 Weronika Paszewska – Poranek TOK FM 7:33 Paweł Zalewski – 24 pytania w PR24 7:35 Małgorzata Kidawa-Błońska – Nowy dzień z Polsat News 7:40 Grzegorz Schetyna – Poranek TOK FM 8:02 Bartosz Marczuk – Gość Radia Zet 8:02 Sławomir Nitras – Poranna rozmowa Czytaj więcej →

OBRAZ DNIA: Fakty: To Morawiecki zabiegał o korektę ustaw sądowych przed szczytem, Wiadomości: Politycy PO brali udział w ulicznych manifestacjach SB-ów

— JEST PRÓBA DELEGITYMIZACJI PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ OPOZYCJĘ, PODTRZYMYWANA PRZEZ KE – mówi Jacek Czaputowicz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz na Wyborcza.pl. http://wyborcza.pl/10,155168,23176379,szef-msz-ostro-prawo-jest-dobre-jest-proba-delegitymizacji.html — LIVEBLOG 300POLITYKI: Gawłowski: Wniosek w mojej sprawie jest ukoronowaniem niszczenia całego polskiego systemu konstytucyjnego Bielan: Na decyzję TK ws. IPN musimy poczekać – jak sądzę – Czytaj więcej →