— Listy PO: Trzaskowski jedynką w Krakowie, Kidawa w obwarzanku [CAŁOŚĆ] http://300polityka.pl/news/2015/08/07/listy-po-trzaskowski-jedynka-w-krakowie-kidawa-w-obwarzanku-calosc/

— PEK po posiedzeniu zarządu: Czas zdjąć szpilki, założyć trampki i podwinąć rękawy. Pracujemy od jutra od 6:00 http://300polityka.pl/news/2015/08/07/pek-po-posiedzeniu-zarzadu-czas-zdjac-szpilki-i-podwinac-rekawy-pracujemy-od-jutra-od-600/

— LIVEBLOG 300:
PEK o wyborze Bodnara: Prawica wiecznie narzeka. Niech nie przeszkadza
PEK: 24 godziny na dobę będę odbudowywać wiarygodność PO
PEK o Schetynie: Jestem przekonana, że powtórzy wynik swojego konkurenta z PiS
Szydło na Podkarpaciu. O 12:00 wystąpienie w Stalowej Woli
Duda w woj. lubelskim i małopolskim. W planie m.in. Janów Lubelski i Dąbrowa Tarnowska
Plan PEK na sobotę: wizyta na terenach dotkniętych suszą w woj. mazowieckim
Polityk PO: Z Kamińskim i Giertychem nie odzyskamy zaufania Polaków
PAD nie wyklucza rozszerzenia wrześniowego referendum o kolejne pytania
http://300polityka.pl/live/2015/08/08/

— JEDYNKA DLA PROFESORA – NA JEDYNCE DZIENNIKA ZACHODNIEGO: http://jedynki.press.pl/2015-08-08/dzach.jpg

— WYRZUCILIŚMY BIERNATA Z SEJMU – FAKT NA JEDYNCE.

— KOPACZ WYRZUCA BIERNATA Z LIST – dalej w Fakcie.

— PLATFORMA BEZ BIERNATA – tytuł w SE.

— WICEMARSZAŁEK SENATU JAK WYROWIŃSKI NA FB O NISKIEJ POZYCJI ANTONIEGO MĘŻYDŁY: “Quo vadis Platformo? Miotanie się od ściany do ściany! Każdy dzień utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności decyzji o rozstaniu się z polityką. Mam nadzieję, że po wczorajszych decyzjach Antek Mężydło pójdzie moim śladem!”

— PAWEŁ MAJEWSKI W RZ O LISTACH PO: “Jednak PO trudno będzie głosić nowe otwarcie, skoro jedynką w lubuskim jest Stefan Niesiołowski, polityk znany z ostrej retoryki. Z drugiej strony Niesiołowski ma więcej atutów, by mieć dobry wynik, niż dotychczasowa jedynka Bożena Bukiewicz. Tyle, że w takiej logice zabrakło konsekwencji. Bo optymalizacją wyniku nie jest przesunięcie Schetyny z Legnicy, gdzie jest silny do Kielc, czyli regionu, gdzie z uwagi na niską popularność szyldu PO, nie ma szans na dobry wynik. Pomoże to jednak w partyjnych rozgrywkach po wyborach, bo by rzucić rękawicę premier Kopacz w walce o fotel szefa PO, powinien legitymować się dobrym rezultatem”.

— ROSZADY NA LISTACH PO opisuje Iwona Szpala w GW: “Podwarszawską jedynką Platformy będzie marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, kieleckim liderem – Grzegorz Schetyna. Andrzej Biernat, do niedawna sekretarz generalny PO, w wyborach nie wystartuje”.

— GOSPODARKA PRZEGRYWA Z POLITYKĄ – pisze na jedynce GW Witold Gadomski: “Ani rząd, ani opozycja nie przedstawiają pomysłów na to, jak utrzymać w długim okresie wyższy wzrost gospodarczy. Dla wyborcy wyższy wzrost to abstrakcja. Woli konkret – np. 500 zł na dziecko. Ale politycy powinni być na tyle odpowiedzialni, by wiedzieć, że ich obietnice staną się dla gospodarki dodatkowym ciężarem, więc będzie ona rosła coraz wolniej. Nie będzie nowych miejsc pracy, podwyżek płac, wyższych emerytur ani pieniędzy na lepsze szkoły i szpitale”.

— TOMASZ BIELECKI W GW O KOREKCIE POLITYKI ZAGRANICZNEJ: “Polska jest krajem średniej rangi w Europie. A właśnie takim średniakom bardzo służy obecny ustrój Unii oparty na mozolnym szukaniu konsensusu. Zwykle osiągają więcej nie przez konfrontację, lecz działając „od środka”, gdy dzięki swej niemałej wadze modyfikują decyzje Unii w żmudnych negocjacjach. Powściągliwe wpisywanie się w polityczny i prawniczy język UE, jak np. przy projekcie „unii energetycznej” obudowanym w unijne dogmaty wspólnego rynku, przynosi lepsze owoce od wstrząsania Unią, jak było z „energetycznym NATO” proponowanym za prezydentury Lecha Kaczyńskiego”.

— LUDWIK DORN W ROZMOWIE Z PAWŁEM SMOLEŃSKIM O PROPOZYCJACH DUDY mówi GW: “Czy w przypadku emerytur po prostu przywróci się poprzednie rozwiązania, co byłoby fatalne, czy też obniży się dla niektórych grup wiek emerytalny poprzez wprowadzenie kryterium stażu składkowego, choć oczywiście ostry spór może dotyczyć długości tego okresu. Podobnie jest z podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Jednorazowe jej podniesienie do 8 tysięcy złotych może być ryzykowne dla finansów publicznych, ale rozciągnięcie w czasie do trzech lat z wprowadzeniem hamulców, które zadziałają, gdy zacznie nam zagrażać procedura nadmiernego deficytu, jest możliwe”.

— DORN O ORĘDZIU DUDY: “Na szczęście w orędziu język polityczny prezydenta został bardzo w stosunku do wywiadu dla PAP rozmiękczony i nie budzi już sprzeciwu. Pozytywnie oceniam, że prezydent nie odniósł się wprost do wojny rosyjsko-ukraińskiej, ale mówił o zmianach sytuacji geopolitycznej i bezpieczeństwie Polski. Najwyraźniej nie chce zostać zaetykietowany jako prezydent od konfliktu z Rosją. Dobrze też, że padło stwierdzenie o korekcie, a nie rewolucji w polityce zagranicznej, co uspokaja wiele obaw wewnątrz i na zewnątrz”.

— JANUSZ LEWANDOWSKI W ROZMOWIE Z ADAMEM LESZCZYNSKIM W GW: “”Lanie betonu” było potrzebne. Polska miała gigantyczną lukę infrastrukturalną, i to nie tylko wobec Zachodu. Wystarczyło się przejechać po Czechach, Węgrzech, Słowacji, żeby zobaczyć, jak nędzne i niebezpieczne były polskie drogi. W 2004 r. mieliśmy kawałki autostrad pozostawione przez Niemców, prowincjonalne lotniska oraz kolej w gorszym stanie niż przed wojną. Z takim dziedzictwem wkraczaliśmy w gospodarkę rynkową, która źle funkcjonuje bez odpowiedniej infrastruktury. Ta luka cywilizacyjna w dużej części została nadrobiona. W przypadku lotnisk nawet z nadwyżką”.

— KS KAZIMIERZ SOWA W ROZMOWIE Z GW: “Tak się złożyło, że wszyscy, którzy byliśmy w czwartek przy ołtarzu, znamy prezydenta trochę dłużej i może nawet trochę lepiej niż niektórzy biskupi. I pamiętamy, że w latach 80., gdy nikt nie miał takiej wielkiej odwagi, uczył historii w seminarium duchownym. Paradoksalnie, wychowywał księży. Symptomatyczne było też, że ten przeklęty prezydent ze swoją rodziną i z połową kancelarii szli do komunii. Nie robili tego dla manifestacji, to po prostu od dawna ich sposób przeżywania religijności. Jeśli ktoś taki nagle staje się uosobieniem wszelkiego zła, bo podpisał ustawę o in vitro, nie jest to chyba zgodne z nauczaniem Chrystusa, żeby nigdy nie przekreślać człowieka”.

— OLGA KRZYŻANOWSKA W ROZMOWIE Z RZ O SKALACH ATAKÓW NA LECHA KACZYŃSKIEGO I PBK: “To były zupełnie inne ataki. Z Lecha Kaczyńskiego, którego osobiście znałam i lubiłam, ludzie się jedynie podśmiewali, co też było niewłaściwe. Ale nikt go nie posądzał o współpracę z Rosją albo że nie jest prawdziwym Polakiem. A to właśnie sugerowano w stosunku do Bronisława Komorowskiego i to powinno być karalne. Mam o to pretensje do polityków, ale i do mediów. To one krzewią agresję polityczną. Najchętniej zapraszają polityków, którzy się pokłócą, bo inaczej oglądalność spada. Mogę zrozumieć względy ekonomiczne, ale to kosztuje”.

— KRZYŻANOWSKA O TUSKU I PO: “Już wtedy miał zadatki na wybitnego polityka. Umiał słuchać i trafiać do ludzi. A potem jeszcze się rozwinął. Nie podobało mi się tylko, że odsuwał od siebie długoletnich współpracowników, np. Grzegorza Schetynę. Uważam, że ten ruch źle zrobił PO. Klasa lidera polega na tym, żeby takich mocnych polityków zagospodarować, a nie niszczyć. (…) PO zarzucam, że brakuje jej ideowego gorąca, jest zbyt racjonalna. Polityka potrzebuje emocji. To zresztą świetnie wygrywa PiS. Nie podoba mi się, że PiS żeruje na złych emocjach, ale potrafi dotrzeć do ludzi. Martwię się, że ta partia może dojść do władzy. Szlag mnie trafia, kiedy słyszę, że Polskę trzeba budować od nowa, bo jest w ruinie. I my sami to mówimy, a nie nasi wrogowie. Nie potrafimy przyznać, że coś nam się udało. Zdobyliśmy wolność bez krwi, budowaliśmy państwo przy różnych rządach, a teraz nagle Polska w ruinie. Poza tym PiS zacznie czystki w administracji i państwo stanie”.

— DUDA NIE ZAPALI W PAŁACU – pisze SE: “ – W pałacu obowiązuje rygorystyczny zakaz palenia. Nie ma tam palarni. Prezydent Bronisław Komorowski nie tolerował palaczy. Dlatego Andrzej Duda będzie musiał sobie poradzić jakoś z paleniem – mówi nam Tomasz Nałęcz. Prezydent więc będzie musiał, podobnie jak w kampanii wyborczej, na dymka wychodzić ukradkiem. I koniecznie na zewnątrz”.

— KOMOROWSCY RUSZYLI NA WAKACJE – tytuł w Fakcie.

— PBK z reklamówką Kauflandu – czy będą żarty jak z Marii Kaczynskiej?: http://fakt.pl/polityka/komorowscy-jada-na-wakacje-wakacje-bylego-prezydenta,artykuly,564559,1,1,7.html

— KOMOROWSKI UCIEKA Z WARSZAWY – czytamy w SE: http://se.pl/wiadomosci/polityka/bronislaw-komorowski-ucieka-z-warszawy_658065.html

— SENATOR ŚPI NA KORYTARZU – na jedynce SE śpiący w Sejmie sen. Pęk.

— SENATOR PĘKŁ NA KORYTARZU – dalej w SE: “Ubrany w spodnie, koszulę i letnią kurtkę. Wyciągnięty na korytarzu sejmowego hotelu z błogim grymasem zastygłym na twarzy… Co się stało senatorowi PiS Bogdanowi Pękowi (62 l.), że zaległ w miejscu, w którym senatorom nie wypada zalegać? On twierdzi, że zasłabł. Ale po chwili dodaje, że w ogóle nic nie pamięta”. http://se.pl/wiadomosci/polityka/senator-bogdan-pek-wyleguje-sie-na-korytarzu-sejmowego-hotelu-co-sie-stalo_658165.html

— URODZINY DZIŚ OBCHODZIŁBY JERZY ZIMOWSKI.

— URODZINY: Piotr Cieśliński, Jarosław Sroka, Leszek Aleksandrzak.

— W NIEDZIELĘ: Marek Kuchciński, Dominik Panek.