— LIVEBLOG 300POLITYKI:
Napieralski wystąpił z SLD
PEK w rozmowach pociągu: “Dzień dobry, nazywam się Ewa Kopacz”
PEK: “Chcę konsultować mój program z Polakami”. Rząd do Katowic pojedzie pociągiem
PEK na Pomorzu. Targ Śniadaniowy w Sopocie, spacer na Monciaku i spotkanie z Biedroniem
http://300polityka.pl/live/2015/06/27/

— PIERWSZA DAMA ZACZĘŁA 5 LAT WAKACJI: “Nowa pierwsza dama przez 5 lat kadencji męża będzie oficjalnie bezrobotna, co nie oznacza, że nie będzie miała co robić”.

— MĄŻ SZYDŁO JEST MYŚLIWYM – tytuł w SE: “- Jest nie tylko zapalonym pszczelarzem i myśliwym, należy nawet do koła łowieckiego, więc doskonale zna życie roślin i zwierząt. Opowiada o nim z wielką pasją, dzieci uwielbiają go słuchać – mówi dyrektor Maria Polak”.
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/maz-beaty-szydo-edward-jest-mysliwym_632959.html

— KOPACZ RUSZY W POLSKĘ PENDOLINO – Fakt cytuje 300POLITYKĘ.

— TAJNY SONDAŻ PO – CO CZWARTY WYBORCA PLATFORMY CHCIAŁBY PREMIER SZYDŁO – pisze Fakt: “Spece od badania opinii publicznej na zlecenie Platformy Obywatelskiej zapytali niedawno wyborców opowiadających się za PO, kogo zaakceptowaliby w roli nowego premiera. Nie mogli wyjść ze zdziwienia, gdy dostali odpowiedzi. Okazało się bowiem, że aż 25 proc. pytanych wskazało na główną konkurentkę obecnej szefowej rządu i partii, czyli kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło (52 l.)!”
http://www.fakt.pl/polityka/co-czwarty-wyborca-po-chce-szydlo-,artykuly,555068.html

— JERZY POLACZEK NA TWITTERZE: DOFINANSOWANIE Z BUDŻETU 1 PASAŻERA PKP IC W 2009R. 4,48zł W 2014R. 18,16zł (LICZBA PASAŻERÓW W 2009R. 51mln w 2014R. 25 mln) #kolejnaewę

— LICYTACJA NA PREZENTY- W GW WITOLD GADOMSKI KRYTYKUJE PO: “Premier Ewa Kopacz obiecuje, że po wakacjach PO przedstawi propozycje obniżenia podatków, pomocy dla spłacających kredyty hipoteczne także w złotych, rocznego zasiłku na nowo narodzone dzieci dla matek niepracujących. Miłe prezenty, ale czy pani premier policzyła koszty? – Udało się znaleźć pieniądze – powtarzają politycy PO za „przekazem dnia”. Zaraz, zaraz, procedura została zdjęta dlatego, że Bruksela uznała, iż w tym roku Polska zdoła zbić deficyt finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB. Ale wciąż będzie to spory deficyt, a nie żadna nadwyżka”.

— RYWALIZACJĘ O DOSTĘP DO UCHA KUKIZA – opisuje Jacek Harłukowicz w GW: “Kolejny z jego współpracowników (prosił o niepodawanie nazwiska: „Po co zaogniać sytuację?”) powiedział nam tylko, że słowa Kukiza wywołały szok. Inny załamuje ręce: – Przecież Raczyński nic złego nie powiedział! Paweł tego typu wystąpieniami nie atakuje nas, tylko szkodzi sobie. To podcinanie gałęzi, na której wszyscy razem siedzimy! W Lubinie dominuje przeświadczenie, że rozpoczęła się rywalizacja o dostęp do ucha popularnego muzyka. Część związanych wcześniej z muzykiem środowisk – Zmieleni.pl, Ruch na rzecz JOW-ów czy Ruch Oburzonych – pozazdrościła lubinianom, że namówili Kukiza na start w wyborach prezydenckich, i jego 20-proc. wynik traktuje również jako swój sukces”.

— HARŁUKOWICZ O PERSONALIACH U KUKIZA: “Wczoraj na nowo utworzonej stronie Ruchkukiza.pl muzyk ogłosił skład „centrum logistycznego”. Nie ma nikogo z Lubina. Szefem został Marek Mnich ze śląskiej Solidarności ’80. Działalność powstających komitetów referendalnych koordynować będzie Janusz Sanocki, b. burmistrz Nysy, w 2011 r. bezskutecznie walczący o mandat senatora z listy PiS. Za finanse odpowiada Cezary Lesisz związany z Solidarnością Walczącą, a rzecznikiem został pełniący tę funkcję w kampanii prezydenckiej Kukiza Miłosz Lodowski ze stowarzyszenia KoLiber, zaangażowany w internetową stronę tygodnika „Do Rzeczy”.

— AGNIESZKA KUBLIK W GW CYTUJE CBOS O WYBORCACH KUKIZA: “*Co czwarty – państwa opiekuńczego z dobrą opieką zdrowotną i edukacją; *66 proc. nie chce do strefy euro; *60 proc. oczekuje progresywnego podatku; *59 proc. – by „znaczna liczba przedsiębiorstw została własnością państwową”; *52 proc. – wypowiedzenia konkordatu, ale 31 proc. wręcz przeciwnie; *38 proc. chce, by aborcja była dozwolona bez ograniczeń, ale 28 proc. chce całkowitego jej zakazu; *47 proc. – by państwo nie dopuściło do formalnych związków partnerskich osób tej samej płci, ale 33 proc. jest za”.

— GIERTYCH PRACOWAŁ DLA STONOGI – tytuł w SE.

— TELEWIZJA NIE OBJAŚNIA ŚWIATA – mówi Jacek Merkel w rozmowie z Elizą Olczyk w RZ: “ – Opinia publiczna jest kształtowana przez telewizję, która od dawna już nie objaśnia świata, tylko sprzedaje reklamy. Innymi słowy, walczy o oglądalność, eksploatując negatywne emocje ludzi. Jeżeli ktoś jest politykiem i chce zdobyć władzę, musi odpowiadać na najważniejsze potrzeby wyborców, a są one kształtowane tą koniecznością sprzedaży reklam.
– A więc to media są winne spadkowi poparcia dla PO, a nie politycy, którzy szastali publicznymi pieniędzmi i opowiadali rzeczy naganne?
– Media w pogoni za zyskiem zaspokajają niewybredne gusta konsumenta wiadomości telewizyjnych i prasowych, który lubi się sycić podłą strawą nielegalnie nagranych prywatnych rozmów. W Wielkiej Brytanii, kraju o nieco bardziej ugruntowanej demokracji niż nasza, tamtejszy Sąd Najwyższy wydał wyrok, że nigdy przed brytyjskimi sądami żadne nagrania dokonane nielegalnie nie będą dowodem w sprawie. Uważam, że to jest słuszne, bo w przeciwnym razie nie dałoby się żyć”.

— DONALD TUSK JEST POLITYKIEM WIELKIEGO FORMATU – mówi dalej Merkel: “Nie można tak stawiać sprawy. Co miał zrobić Tusk, pozbawić Polskę stanowiska szefa Rady Europejskiej? Przecież gdyby go nie objął, to przeszłoby ono Polsce koło nosa. Zrezygnowanie z tego byłoby głupotą. Poza tym nie ma mowy o ucieczce. Tusk jest politykiem wielkiego formatu, tak jak Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, a z przeciwnego obozu Wojciech Jaruzelski i Aleksander Kwaśniewski. Odniósł ogromny sukces. Przez półtorej kadencji był premierem, a potem został szefem Rady Europejskiej. Takie rzeczy same się nie robią. Trzeba być Tuskiem, mieć jego dorobek i pozycję, żeby to osiągnąć. Choć gdy tak wybitny lider wyjeżdża z kraju, to jest to oczywiście duża strata. Dla PO był olbrzymim atutem. Gdy jego zabrakło, jest – powiedzmy – odmiennie.
– Gdyby Tusk nadal był szefem PO, to radziłby sobie lepiej?
– Nie odpowiem na to pytanie. To jest gdybanie, a ja nie jestem wróżbitą”.

— PLATFORMA TO PARTIA KONFORMISTYCZNA – jeszcze Merkel: “PO na pewno przeżywa trudne chwile. Ale trochę na to zasłużyła. To jest partia konformistyczna. Mistrzyni w uprawianiu polityki pod wieczorne serwisy telewizyjne. W takim systemie można wyłącznie opędzać bieżące potrzeby. A w państwie jest wiele problemów, które wymagają dłuższej perspektywy, np. 50 lat. Jeżeli pewnych rzeczy się nie zaplanuje, to w przyszłości ich nie będzie. Francuzi swoją energetykę atomową zaplanowali dawno temu i w konsekwencji są niepodlegli energetycznie. PO jest niestety mniej wyczulona na strategiczne działania. Naszą polityką energetyczną targają antyrosyjskie fobie, a to nie sprzyja racjonalnym decyzjom”.

— OTO MAJĄTEK KIDAWY-BŁOŃSKIEJ – pisze Fakt: “Dom o powierzchni ponad 400 m kwadratowych wart 1,4 mln zł – to tę nieruchomość przed II wojną światową kupił premier Grabski dla swojego syna Władysława. Należał doń jeszcze 40-hektarowy folwark stanowiący część podwarszawskiej wsi Gołąbki. Po Powstaniu Warszawskim w domu zamieszkali prezydent Stanisław Wojciechowski (†84 l.) z żoną Marią uratowani ze zburzonej stolicy. Przebywali tu do śmierci. Teraz połowa domu należy do marszałek Kidawy-Błońskiej, a mieszka w nim jej ojciec. Z 40 ha zostało ponad 2, ale to wystarczyło, by postawić obok jeszcze jeden dom. To nieco ponad 140-metrowa nieruchomość warta ok. 640 tys. zł, a żyje w nim właśnie pani marszałek”. http://www.fakt.pl/polityka/oto-majatek-malgorzaty-kidawy-blonskiej,artykuly,555065.html

— TYTUŁ W GW: PiS chce odkręcić ustawę o in vitro.

— EWA SIEDLECKA W GW O UDZIALE OBYWATELI WE WŁADZY I WKURZONYCH: “Władza właśnie zatrzasnęła furtkę innej obywatelskiej partycypacji: gremia prawnicze nie będą mogły zgłaszać kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiadomo, czy by z tego korzystały, ale politycy boją się stracić monopol. Z jednej strony: bierne społeczeństwo, z drugiej: zazdrosna władza. Z trzeciej: „neurotyczna mniejszość”, która chce czegoś niekoniecznie dobrego dla wszystkich. A z czwartej: Kukiz, który nie wie, czego chce, ale jest efektownie wkurzony”.

— POŻEGNAŁA SZKOŁĘ – Fakt o Agacie Dudzie.

— PEDOFILSKA PORNOGRAFIA W DOMU TYMOCHOWICZA? – tytuł w Fakcie.

— URODZINY DZIŚ: Gabriela Masłowska, Janina Okrągły, Wojciech Cejrowski, Grzegorz Janik, Władysław Ortyl, Krzysztof Hetman.

— URODZINY W NIEDZIELĘ: Marek Jurek, Krystyna Szumilas, Ewelina Lach, Ewa Kierzkowska, Piotr Szarek, Radosław Parda.