— 300LIVE Z KAMPANII:
Kidawa marszałkiem Sejmu
Sejm nie zajmie się wnioskiem o skrócenie kadencji
Tomczyk: Za chwilę mogą rządzić ludzie, którzy Polski nie akceptują
Gawkowski: Wolałbym, żeby Wenderlich mógł dłużej grozić palcem i mówić: „uważajcie”
Kamiński: W PO przejmujemy się sondażami.
PEK o Kidawie: Ponad wszystko uwielbia spokój
http://300polityka.pl/live/2015/06/25/

— KOBOSKO DEMENTUJE W RDC: SIKORSKI NIE TRAFI DO ATLANTIC COUNCIL: http://rdc.pl/informacje/sikorski-nie-trafi-do-antlantic-council-to-oficjalne-stanowisko/

— SZYBKA REWOLUCJA NA DROGACH – na jedynce GW.

— BERLIN DO DUDY: WSPÓŁPRACUJMY – pisze na jedynce RZ Jędrzej Bielecki: “Niemcy są gotowe do rozmów o każdym z czterech warunków prezydenta elekta utrzymania partnerskich relacji. – Liczymy, że po objęciu władzy przez nowego prezydenta będziemy kontynuowali pragmatyczną, ale przede wszystkim bardzo bliską współpracę z Polską – mówi “Rz” wysokiej rangi rozmówca uczestniczący w opracowaniu polityki RFN wobec naszego kraju. – Współpracownicy Dudy wydają się profesjonalni i rzeczowi”.

— FAKT O BYŁYM PREZESIE ZUS: “Derdziuk nowej pracy długo nie szukał. Kilka dni temu został szefem rady nadzorczej grupy Amica Wronki. Na tym stanowisku jego poprzednik rocznie dostawał nawet 429 tys. zł, czyli około 36 tys. zł miesięcznie!”

— STONOGA NA JEDYNCE SE: Obalił rząd, zamkną go w więzieniu.

— GLIŃSKI WICEPREMIEREM U SZYDŁO – piszą Agata Kondzińska i Iwona Szpala w GW: “- Mam nadzieję, że prof. Piotr Gliński będzie wicepremierem w przyszłym rządzie – powiedział na spotkaniu z posłami i senatorami PiS Jarosław Kaczyński. Parlamentarzyści przyjechali do siedziby PiS we wtorek wieczorem. Spotkanie było krótkie – pełna mobilizacja przed lipcową konwencją programową partii w Katowicach. Organizuje ją były kandydat PiS na premiera technicznego prof. Piotr Gliński. Prezes PiS komplementował go i wskazywał jako przyszłego wicepremiera w rządzie Beaty Szydło. – To były bardzo miłe słowa wypowiedziane przez lidera największej partii opozycyjnej. Ale teraz mamy robotę programową do wykonania i personaliami się nie zajmuję – mówi nam Gliński”.

— JAROSŁAW WAŁĘSA PRZECIWNY JOWOM – jak mówi w rozmowie z GW: “- Zły pomysł. Platforma wprowadziła JOW-y tam, gdzie miały one sens – na poziomie samorządowym i do Senatu. W Senacie małe ruchy obywatelskie czy ruchy prezydentów miast się nie przebiły, mamy tam PiS i PO. Myślę, że gdy wprowadzimy JOW-y w wyborach do Sejmu, będzie tak samo albo jeszcze gorzej. Zupełnie zabetonują scenę polityczną, dlatego jestem przeciwny takiemu projektowi. Nie stanie się to, co by chciał osiągnąć Kukiz”.

— WAŁĘSA O PO: “- Po aferze zegarkowej ostrzegałem przed pychą i arogancją, która może doprowadzić nas do zguby. Nie pokazywałem na jednego człowieka, tylko na wszystkich, w tym na siebie. Pytałem, czy nie staliśmy się tłustymi kotami, które nie rozumieją, że zostały wybrane w konkretnym celu – by rozwiązywać problemy Polaków. Pytałem, czy poparcie, wtedy ponad 70-procentowe, dla prezydenta nas nie uśpi, bo nam się wydaje, że należy się ta druga kadencja. Apelowałem też o przewietrzenie kadr na stanowiskach szefów regionów, a także w rządzie. Już wtedy chciałem eksponować nasz potencjał. W PO jest wielu młodych ludzi przygotowanych do rządzenia, z których wiedzy się nie korzystało”.

— PROGRAM PO POWSTAŁ U SOWY – na jedynce Faktu: “– Jak chce wygrać wybory partia, która po 8 latach rządów nie wie, czego oczekują obywatele?! 22 czerwca w TVP Ewa Kopacz (59 l.) jako program PO przedstawiła plan Bartłomieja Sienkiewicza (54 l.) nagranego w restauracji Sowa i Przyjaciele w 2013r. A więc jednak afera taśmowa na coś się przydała…”.

— O CBA I JANIE BURYM na całą stronę GW piszą Wojciech Czuchnowski i Mariusz Jałoszewski: “Prokuratura prawdopodobnie wystąpi o uchylenie immunitetu szefowi klubu PSL – dowiedziała się „Wyborcza”. Nalega na to CBA. Ale prokuratorzy chcą mocniejszych dowodów”.

— GW O PODSŁUCHACH BUREGO: “Z naszych informacji wynika, że prokuratorzy mają więcej podsłuchów, np. rozmowy o załatwianiu spraw na telefon i prośbach o protekcję wpływowych na Podkarpaciu osób. Nie musiała to być jednak twarda korupcja, ale np. tylko przysługa koleżeńska. Według prokuratury mechanizm ten opisany jest w akcie oskarżenia byłego marszałka Karapyty. Chodzi o powoływanie się na wpływy w instytucjach publicznych, korzyści osobiste, załatwianie spraw dla osób poleconych przez znajomych. Karapyta się nie przyznaje”.

— JAROSŁAW KACZYŃSKI NIE BĘDZIE PROBÓWAŁ INGEROWAĆ W PRACE RZĄDU – mówi Beata Szydło w rozmowie z Pawłem Majewskim w RZ: “ – Jak będą podzielone kompetencje między panią i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim?
– Liderem politycznym Zjednoczonej Prawicy jest Jarosław Kaczyński, bo to on doprowadził do zjednoczenia. Teraz budujemy wspólne listy i program.
– Jednym ośrodkiem władzy będzie rząd, a drugim partia?
– Nie będzie dwóch ośrodków władzy. Jeśli Jarosław Kaczyński decyduje się nie być premierem, to nie będzie próbował ingerować w prace rządu”.

— KOALICJANCI PIS WEJDĄ DO RZĄDU – mówi dalej Szydło: “Idziemy teraz razem, więc jeśli będziemy tworzyć rząd, to znajdą się też osoby z zaplecza tych ugrupowań. Myślę, że będzie także wielu ekspertów, którzy nawet nie są politykami. Muszą ten rząd wspierać, bo jest dużo do zrobienia, przede wszystkim w gospodarce. Musimy wziąć do współpracy osoby, które mają nie tylko takie pomysły jak my i zbliżony punkt widzenia, ale też są dobrymi organizatorami i są skuteczne”.

— SZYDŁO O OBNIŻENIU CIT DO 15% DLA MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW: “Nie stosujemy filozofii PO, która przyjęła, że podatki trzeba zwiększać, my wolimy system uszczelnić. Proponujemy wręcz obniżenie danin, jak 15 proc. CIT dla małych przedsiębiorców, żeby dawać im możliwość inwestowania. Już cztery lata temu zaproponowaliśmy ustawy podatkowe, ale nie były przyjęte, dlatego od tego zaczniemy. Proste prawo podatkowe nie może budzić wątpliwości interpretacyjnych”.

— SZYDŁO O KUKIZIE: Poza JOW Kukiz musi pokazać inne elementy swojego programu. Musimy wiedzieć, jak on chce zmieniać Polskę. Nie wydaje mi się, że głównym problemem w Polsce jest ordynacja wyborcza. Ona nie rozwiąże tych problemów, o których mówi Kukiz, a z pewnymi jego tezami się zgadzamy. My też uważamy, że państwo powinno sprawniej funkcjonować, że trzeba zmienić ten system stworzony przez koalicję PO-PSL przez te osiem lat. JOW tego nie rozwiążą. Sądzę, że w tej sprawie powinna się odbyć dyskusja i wszyscy powinni poznać dobre i złe strony takiej ordynacji. Ja jestem w stanie zaprezentować argumenty, które mówią, że tej zmiany nie powinno się przeprowadzać, ale wysłucham argumentów odwrotnych. Ta kwestia to jednak za mało, by na tym opierać jakiś program dla Polski. Czekamy, jakie pomysły Paweł Kukiz zaprezentuje na gospodarkę, finanse czy wymiar sprawiedliwości”.

— SZYDŁO O OBNIŻENIU WIEKU EMERYTALNEGO: “Nasz projekt to powrót do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Tę propozycję PiS przyjął w swojej kampanii również Andrzej Duda. Ponieważ potem doszło do porozumienia między nim a związkowcami z „Solidarności” i OPZZ, trwają w tej chwili prace nad wspólnym projektem”.

— POLSKA RAZEM CZY PARTIA RAZEM. SĄDOWY SPÓR O NAZWĘ – pisze w RZ Marcin Pieńkowski: “Nowa inicjatywa nie podoba się byłemu ministrowi sprawiedliwości Jarosławowi Gowinowi, liderowi Polski Razem. Ściślej, chodzi o nazwę tworzącej się formacji. – Wydaje się nam, że zbieżność jest zbyt duża. Nawet skrót – PR – jest taki sam jak naszego ugrupowania. Rzadko się zdarza, by jakaś formacja umieszczała w nazwie słowo partia – tłumaczy “Rzeczpospolitej” Gowin, który jest jednym z liderów zjednoczonej prawicy. Postanowił zgłosić sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie. We wniosku domaga się odmowy rejestracji Partii Razem i zmiany jej nazwy na wyraźnie różniącą się od tej, którą posługuje się jego formacja”.

— WENDERLICH SIĘGA DO ZAMRAŻARKI I UDERZA W PO – czytamy w GW: “SLD udało się przechytrzyć Platformę. Sojusz wykorzystał to, że na chwilę marszałkiem seniorem Sejmu został Jerzy Wenderlich, i wprowadził do porządku obrad opozycyjne projekty ustaw, które od dawna czekały w tzw. zamrażarce sejmowej”.

— SENSACYJNY SZEF SZTABU WYBORCZEGO – Fakt o Karczewskim.

— GW O KARCZEWSKIM I POLSKIM HOLLYWOOD: “Senatorem jest od dziesięciu lat, od 2011 r. – wicemarszałkiem Senatu. Zrobiło się o nim głośno przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r., kiedy obiecał budowę miasteczka filmowego w Nowym Mieście nad Pilicą, ochrzczonego natychmiast polskim Hollywood. Senator był twarzą inwestycji szacowanej na 400 mln zł; pieniądze miały pochodzić z funduszy unijnych. Porozumienie w sprawie budowy wytwórni filmowej podpisali w czerwcu 2007 r. m.in. ówcześni pisowscy ministrowie kultury i obrony (miasteczko miało powstać na terenach dawnej bazy wojskowej) w obecności Jarosława Kaczyńskiego. Mieszkańcom obiecywano nowe miejsca pracy. Inwestycja nigdy nie została zrealizowana, a Karczewski mówił w 2008 r., że to polityczny rewanż PO”.

— ZJAWISKOWA CÓRKA KUKIZA – tytuł w SE: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zjawiskowa-corka-kukiza-czy-zacheci-wyborcow-do-glosowania-na-ojca_631290.html

— URODZINY: Piotr Tomański, Wojciech Mojzesowicz, Magdalena Gwóźdź, Janina Sonik.