— ABSURDALNE ODPOWIEDZI “PEŁNOMOCNICZKI KOPACZ” MAŁECKIEJ LIBERY W ROZMOWIE Z SUPER EXPRESSEM:
“[BEATA MAŁECKA-LIBERA] Ale na pewno jest to dla wszystkich bardzo stresujący moment. Natomiast głęboko wierzę, że ministerstwo rozwiąże ten problem jak najszybciej, że te rozmowy w jakiś sposób przez najbliższe dni spowodują, że nie będzie pata, który jest w tej chwili.
[SE]- Jak można rozwiązać ten problem?
– Nie wiem, trudno mi w tej chwili podać tak na gorąco sposób rozwiązania problemu.
– Jest pani wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Zdrowia i wspomnianym pełnomocnikiem rządu. Kto ma wiedzieć, jeśli nie pani…
– Tak, ale to osoby uczestniczące w tych negocjacjach wiedzą, w których momentach pojawiał się największy problem i dlaczego te rozmowy nie posunęły się do końca. Jako osobie nieuczestniczącej w negocjacjach naprawdę jest mi trudno wyrokować, w których momentach było najgorzej, najtrudniej negocjować. Uważam, że tylko rozmowy i negocjacje mogą doprowadzić do przywrócenia tego stanu, który w tej chwili jest rzeczywiście trudny.
– Te rozmowy i negocjacje trwają, a pacjenci nie mają się gdzie leczyć.
– Pacjenci mają się gdzie leczyć, problem dotyczy tylko niektórych miejsc.
– Są miejsca w Polsce, gdzie co czwarta placówka jest zamknięta.
– Nie jest chyba tak źle, jak pan mówi. Ale rzeczywiście rozumiem, że jest to problem i dodatkowe obciążenie dla pacjentów, którzy nie wiedzą, gdzie mają się kierować. Ale jestem głęboko przekonana, że w najbliższych dniach problem się rozwiąże.”
http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/opinie-super-expressu-beata-malecka-libera-nie-wiem-jak-ale-problem-sie-rozwiaze_500104.html

— MINISTERSTWO ZDROWIA NIEUGIĘTE – tytuł w GW.

— TYTUŁY NA 3 STRONACH FAKTU: 5 godzin w kolejce do lekarza, Mamy umierać w kolejkach? Odesłani z chorym dzieckiem.

— LESZEK BALCEROWICZ W FAKCIE O KOPACZ: PIC ZAMIAST POLITYKI- Balcerowicz na pytanie czy Kopacz chce więcej kobiet w polityce: “Jestem za, ale niech to następuje w sposób naturalny, a nie sztuczny. Moim zdaniem to chodzi niestety o pic i nie zasługuje na więcej komentarza”.

— BALCEROWICZ O RAPORCIE, JAKI PRZEDSTAWI ZA 2 MIESIĄCE: “Chcemy dać politykom i wyborcom szansę na to, by skupili się na najważniejszych dla Polski kwestiach – na tym, jakie reformy są potrzebne, by Polska nadal doganiała Zachód pod względem poziomu życia. W polityce jak w medycynie – najpierw trzeba postawić diagnozę, potem propozycję terapii. I właśnie to w naszym raporcie chcemy przedstawić za 2 miesiące”.

— BALCEROWICZ OCENI PROGRAMY PARTII: “W Polsce jest masa ludzi, którzy mają dosyć polityki prowadzonej w złym stylu. To właśnie do tych ludzi się zwracamy, by zechcieli rzucić okiem na nasze diagnozy i propozycje. Będziemy także chcieli ocenić programy poszczególnych partii politycznych pod kątem tego, czy one w ogóle się odnoszą do najważniejszej kwestii, jaką jest groźba trwałego spowolnienia rozwoju polskiej gospodarki. Jak na razie wrażenie jest takie, że się nie odnoszą. A jeżeli coś mówią, to w ogólnikach i bez konkretów. Mamy taki poziom debaty, na jaki pozwalamy. Dodam, że za debatę u nas uważa się dowolną wymianę dźwięków. W tym świetle ryk krów też można uznać za debatę!”

— BALCEROWICZ O SPRAWIE PAWŁOWICZ JAKO ODWRACACZU UWAGI: “Nie to, że ktoś jadł w Sejmie mnie gorszy, ale to, że z tego zrobiono aferę. O wiele poważniejszą kwestią jest fakt, że partie polityczne uciekają od najważniejszych problemów Polski. A skupiamy uwagę na takich drobiazgach, że ktoś coś jadł… Widocznie posłanka jest tak pracowita, że nie chce tracić czasu, by wyjść do stołówki. To mi się nawet podoba!”

— POPRĘ UGRUPOWANIE WOLNOŚCIOWE MŁODYCH- mówi Faktowi Balcerowicz: “Byłoby dobrze, gdyby w którejś z wielkich partii odżył nurt wolnościowy, zwłaszcza jeśli chodzi o wolność gospodarczą. Alternatywnie: dobrze by było, gdyby młodzi, choćby duchem, wiarygodni ludzie zorganizowali silne ugrupowanie wolnościowe. Chętnie bym ich poparł, ale ich nie zastąpię.”
http://www.fakt.pl/polityka/balcerowicz-o-kobietach-i-picu-w-polityce-wywiad-,artykuly,514295.html

— O MIEJSCACH NA LISTACH PO W WIELKOPOLSCE pisze lokalna GW: “- Od jakiegoś czasu mam z przewodniczącym Grupińskim dobre kontakty. Nie będziemy ze sobą walczyć, żeby media miały z tego pożywkę. Listy w całej Wielkopolsce muszą być jak najbardziej optymalne, żebyśmy wygrali z PiS – odpowiada Dzikowski. Co to może oznaczać w praktyce? Jeden z obecnych parlamentarzystów Platformy mówi tak: – Szkoda energii na walkę w Poznaniu dwóch mocnych liderów. Jest dziura w okręgu pilskim, bo Adam Szejnfeld został europosłem. Jeden z tej dwójki mógłby tam pociągnąć listę – mówi polityk PO. Taki scenariusz wyklucza jednak sam Grupiński. – Nikt nie będzie marginalizował Waldego, ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę – mówi szef wielkopolskiej PO, który potwierdza chęć startu z Poznania. Decydujący głos będzie miała zatem premier Ewa Kopacz”.

— SENATOR ZIÓŁKOWSKI MA ROZPOCZĄĆ PRACĘ W DYPLOMACJI – jak dalej pisze lokalna GW: “Jak ustaliła „Wyborcza”, nie będzie już kandydował były wicemarszałek Senatu, prof. Marek Ziółkowski, który ma rozpocząć pracę w dyplomacji. – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Wszystko rozstrzygnie się w maju. Ale po trzech kadencjach czas na nowe wyzwanie – przyznaje Ziółkowski. Z Poznania do Senatu ma za to ponownie startować Jadwiga Rotnicka”. http://wyborcza.pl/1,75248,17207056,Wybory_parlamentarne_jesienia__a_w_PO_juz_goraco_.html

— WEDŁUG INFORMACJI 300 senator Ziółkowski zostanie ambasadorem Polski w Maroku w momencie, od którego – zgodnie z ordynacją nie będzie potrzeby przeprowadzania wyborów uzupełniających.

— TAJNA OPERACJA BOR. PREZYDENT W PENDOLINO JEDZIE DO AMMY – pisze Fakt: “Jadwiga Komorowska (94 l.) pożaliła się ostatnio, że syn prezydent w natłoku obowiązków nie ma czasu jej odwiedzić. Dlatego Bronisław Komorowski (63 l.), gdy tylko znalazł wolną chwilę, wskoczył w pendolino i pognał do mamy do Gdańska! Towarzyszył mu oczywiście BOR”

— PREZYDENT W POCIĄGU CZYTAŁ KSIĄŻKĘ O PUTINIE – pisze Fakt: http://www.fakt.pl/polityka/prezydent-bronislaw-komorowski-pojechal-pendolino,artykuly,514304,1,1,2.html

— BEZ DELEGACJI RZĄDOWEJ NA POGRZEBIE MARIANA JURCZYKA – pisze szczecińska GW: “Na uroczystości pogrzebowe przyjedzie m.in. senator Jan Rulewski. Będą też zachodniopomorscy parlamentarzyści, wojewoda, władze miasta. Delegacji rządowa się nie zapowiedziała”.

— CZESŁAW BIELECKI O STANIE POLITYKI W ROZMOWIE Z ELIZĄ OLCZYK w Plusie Minusie RZ: “Zrewanżuję się anegdotą. Pewien mój współpracownik z czasów posłowania, świetnie wykształcony, znający trzy języki, marzył od młodości o pracy w Kancelarii Sejmu. Dekadę później powiedział: – Kiedyś mówiłem, że pracuję w Kancelarii Sejmu, a teraz mówię, że pracuję w śródmieściu”.

— JESZCZE CZESŁAW BIELECKI: “To, co pokazała grupa madrycka z wyjazdami zagranicznymi czy Radosław Sikorski z tzw. kilometrówkami, jest obciachem. Kto jak kto, ale posłowie nie mogą zakładać, że to, co nie jest literalnie zabronione, jest dozwolone. Świetnie wiedzą, jaka idea przyświecała konkretnym regulacjom: poseł dysponuje pewną pulą pieniędzy po to, żeby zajmować się sprawami państwa i nie myśleć, za co dojedzie tam, gdzie powinien. Nie może to być okazją do drobnych kombinacji”.

— BIELECKI O RZĄDZIE KOPACZ I FEMINIZMIE: “Doprawdy, jeżeli ktoś nie jest fanatycznym feministą, to patrząc na gabinet Ewy Kopacz, nie jest w stanie uwierzyć, że ma on jakieś inne zalety poza tą, że zasiada w nim dużo kobiet, a kobiety, jak wiadomo, są lepszą częścią polskiego społeczeństwa”.

— RZĄDZĄCY ZDEPRAWOWANI PRZEZ BEZSILNOŚĆ PIS – mówi jeszcze Bielecki: “Mamy sytuację najgorszą z możliwych – rządzący są zdeprawowani przez bezsilność PIS. Zaś PiS przyzwyczaiło się do życia w opozycji”.

— AGATA KONDZIŃSKA O RUCHU NARODOWYM pisze w GW: “W maju przegrali wybory europejskie, w listopadzie – samorządowe, ale rejestrują partię i wystawiają kandydata na prezydenta. Skrupulatnie liczą oddane na nich głosy, żeby w wyborach parlamentarnych przekroczyć 3 proc. i sięgnąć po pieniądze z budżetu”.

— SE O GOSIEWSKIEJ: POSŁANKA PO PIWIE AWANTUROWAŁA SIĘ NA LOTNISKU: http://www.se.pl/wydarzenia/politycy/posanka-pis-po-piwie-awanturowaa-sie-na-lotnisku_500091.html

— JEDYNY AKAPIT O POLITYCE W ROZMOWIE DONATY SUBBOTKO Z WOJCIECHEM MANNEM W GW: “- Niech maszerują, co nie znaczy, że podobają mi się ich hasła. Zresztą co ja gadam, ja jestem od puszczania piosenek. Nie wartościuję, która strona jest gorsza. Nie wymieniam nazwisk. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której musiałbym – nikt mnie do tego nie zmusi – coś dementować. To, co drukuje się w wywiadzie, żyje potem swoim życiem. Nie chcę, żeby jakiś szmondak dopisywał historię do czegoś, czego nie myślę naprawdę”.

— POPULARNE NA WYKOPIE: JAN BURY 25 LAT TEMU: http://www.wykop.pl/link/2306138/szef-klubu-psl-jan-bury-25-lat-temu/

— 24 LATA TEMU Jan Krzysztof Bielecki został powołany na stanowisko premiera.

— URODZINY DZIŚ: Alicja Pacewicz, Arleta Zalewska, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Artur Balazs, Ewa Czeszejko-Sochacka, Miron Sycz.

— URODZINY W NIEDZIELĘ: Mariusz Walter, Marek Borowski, Bartosz Węglarczyk.