– MARCIN MASTALEREK W TOK FM O DEMOKRACJI: W ostatnich latach jest coraz więcej sfer życia w Polsce, które oddalają nas od krajów zachodnich. Proszę przypomnieć sobie wejście ABW do redakcji „Wprost”. W Niemczech, Francji, do takich sytuacji by nie doszło.

– O DUDZIE I KOMOROWSKIM: Na tle młodego, sympatycznego, wykształconego polityka, będzie widać wszystkie wady Bronisława Komorowskiego. Z jednej strony mamy doktora nauk prawnych, z drugiej magistra historii (…). Myślę, że Komorowski nie wygra wyborów. Kampania wyborcza to nie są słupki zaufania.

– O TYM, PO CO JEST W POLITYCE: Leszkowi Millerowi zawdzięczam to, że jestem w polskiej polityce. Do polityki wszedłem po aferze Rywina, w proteście przeciwko Leszkowi Millerowi.

— O WYBORACH W WARSZAWIE: Trzeba będzie wybrać Jacka Sasina, wtedy nie będzie korków.

— MASTALEREK O DUDZIE W SALONIE POLITYCZNYM TRÓJKI: Na jego tle uwypuklone zostaną wszystkie wady Bronisława Komorowskiego. Duda ma poglądy jak śp. Lech Kaczyński, na którym się wzoruje i którego testament chce wykonywać. Jest bardzo lubiany w partii i ceniony za swoje poglądy. Jeżeli ktoś się pyta, jaka będzie jego prezydentura, myślę, że to będzie prezydentura wzorowana na śp. Lechu Kaczyńskim.

— JACEK SASIN W SYGNAŁACH DNIA PR1 O POLICJI W TRAKCIE 11 XI: Będziemy analizować, czy działania policji były prawidłowe, czy np. nie można było wyizolować chuliganów wcześniej.

— TOMASZ NAŁĘCZ W TOK FM: Trzeba było poczekać, pamiętać, że należy dzień święty święcić i przedstawić kandydaturę pana Dudy np. dzień później, a nie 11 listopada.

– O NIEKANDYDOWANIU PRZEZ JK W WYBORACH PREZYDENCKICH: W kategoriach rycerskich pan prezes zachował się niehonorowo.

– Nie przepadam, jak się komuś wypomina wiek (…). To jest poważny prezydent poważnego państwa, czy on ma z panem Mastalerkiem polemizować? Pan prezydent ma 80 proc. poparcia, to nie są spiski sondażowe.

– KRZYSZTOF BOSAK W RADIU ZET: Wczoraj około 100 tysięcy osób przeszło spokojnie ulicami Warszawy. Media skupiły się na 100 chuliganach (…). Przez 95 proc. czasu poradziliśmy sobie. Gdyby nie niefortunne działania policji – gaz, armatki wodne – to mielibyśmy spokój. Od chuliganów się odcięliśmy. Opublikujemy dziś film, na którym widać cały Marsz.

— RYSZARD KALISZ W PR1 O MARSZU: Policja wyciągnęła wnioski z błędów sprzed roku. Trasa była prostsza, nie bylo na trasie miejsc, które mogłyby wywyoływać agresję. Policja była przygotowana. Nie biorę pod uwagę celowych prowokacji ze strony policji.

— O POSŁACH PIS: Powinno zmienić się system doboru ludzi do parlamentu. Bo jeśli idą tam ludzie, którzy mają niecałe czterdzieści lat, i traktują Sejm wyłącznie pod kątem zawodowego sukcesu, a nie służby, to jest bardzo źle. Parlament powinien być elitą! Niech posłów będzie mniej, ale niech idą tam ludzie niewykuwani przez aparaty partyjne, ludzie nienaganni.

— KALISZ NIE MÓWI, CZY BĘDZIE GŁOSOWAŁ NA KANDYDATA SLD W WARSZAWIE SEBASTIANA WIERZBICKIEGO: Nie powinno pytać się o to, jak kto głosuje. Wybory są tajne.

— MAŁGORZATA KIDAWA-BŁONSKA W RADIU PLUS: PiS potrzebowała szybkiego ruchu. Jak odchodzą inni, to robi się ciśnienie na nowe twarze. Ale nie widzę kandydata, który byłby zagrożeniem dla prezydenta Komorowskiego.

— O PiS: Wokół prezesa jest coraz mniej osób. Właściwie został sam.

— O RYNAIR-GATE: To nie jest nieporozumienie, to jest oszustwo. Z premedytacją. Ci politycy wiedzieli, co robią.

— LESZEK MILLER W KONTRWYWIADZIE RMF: W SLD nie będzie takiego przypadku jak w PiS. Muszą być mechinizmy, które będą działać w takich przypadkach bezwzględnie.

— MILLER O 11 XI: Jest coś niepokojącego, że się to powtarza co rok.

— MILLER O KANDYDACIE PIS: To jest oznaka paniki, a nie racjonalnej działalności. To jest próba, aby ludzie chociaż przez jeden dzień mówili o czymś innym, niż o trzech muszkieterach z PiS.

— MILLER O KANDYDACIE SLD: Jeżeli to będzie to kandydatura, która będzie powszechnie akceptowana przez wszystkich, to po co prawybory? Taka kandydatura się znajdzie.

fot. Salon polityczny Trójki