Tomasz Nałęcz w JNJ TVN24: Podejrzewam, że prezydent będzie [w Sejmie w czwartek] i to co powie Schetyna nie będzie dla niego zaskoczeniem.

Nałęcz o Sikorskim: Myślę, że życie już tak sponiewierawało pana marszałka, trudno o bardziej upokarzającą sytuację. Gdyby to ode mnie zależało, to myśl o odwołaniu marszałka odłożyłbym bardzo, bardzo daleko.

Tomasz Nałęcz w Salonie politycznym Trójki o komisji ds. likwidacji WSI: To byłaby operacja na otwartym sercu przeprowadzana przez ludzi, którzy z chirurgią nie mają nic wspólnego. Zbyt wiele widziałem, by nie przewidywać, że byłyby tam też gorszące sceny czy niebezpieczne dla państwa. Jest potworny dylemat: to się powinno zrobić, ale jeśli się zrobi, to też nie będzie najlepiej. Całe szczęście, że to Sejm będzie decydował.

Leszek Miller w Radiu ZET: Sikorski gdy obejmował tę funkcję, dosyć sarkastycznie wypowiadał się o niskiej wiarygodności sejmu. Deklarował, że chce wydźwignąć go poziomu niskiego zaufania. Po tym co się stało, czyli gdy Sikorski przypomniał sobie o rozmowie między Putinem a Tuskiem o rozbiorze Ukrainy, a potem przypomniał sobie, że takiej rozmowy nie było, Sikorski stał się obciążeniem dla Sejmu.

Miller o głosowaniu ws. wniosku PiS:  To jest wniosek wiązany, nie tylko się głosuje za odwołaniem ale też za powołaniem, a SLD nie będzie głosować za powołaniem marszałka PiS, więc SLD raczej wstrzyma się od głosu.

Andrzej Duda w Kontrwywiadzie RMF o spocie MSZ: Powiem szczerze, zrobiło mi się nieswojo jak zobaczyłem panoramę Tatr bez krzyża. Mnie się to nie spodobało. Nie wykluczam tutaj pewnej ideologii.

Duda o propozycji współpracy PiS z premier Kopacz:My chcemy takiej Polski, w której nie trzeba się martwić że przyjdzie komornik. Dlatego chcemy współpracy i mobilizujemy premier do współpracy.

Duda o starcie w wyborach prezydenckich: PiS wskaże swojego kandydata w odpowiednim momencie. Ja uważam, że polityka to jest rozumna troska o dobro wspólne, a zatem jest to wysiłek, a zatem jest to służba. Ja jestem gotów służyć.

Małgorzata Kidawa-Błońska w TVP Info o sondażach: Początek Ewy Kopacz jest bardzo dobry. Notowania i oceny Ewy Kopacz są dobre, nie ma dużych emocji, ale emocje w polityce nie są najlepsze. Polacy obserwują i czekają.

Kidawa-Błońska o kampanii: Tak naprawdę te eventy ogólnokrajowe są ciekawe dla mediów, ale dla wyborców ciekawe jest to, co dzieje się w ich miasteczkach i gminach. Ta kampania nie jest nudna, każdy region jest inny. Ona budzi emocje, tam gdzie się odbywa.

Kidawa-Błońska o problemach PO: Bieżąca sytuacja polityczna to jest jedno, a drugie to jest kampania. Nie sądzę, aby to się przenosiło. Ja dużo rozmawiam z Polakami, oni chcą wiedzieć kiedy będzie wyremontowana szkoła, czy zostanie odnowiony dom kultury, to ludzi interesuje. Oczywiście interesują się polityką ogólnokrajową, ale to nie jest tak, że [ta polityka] zdominowała wybory samorządowe. To nie jest tak, że PO nie ma narracji, my mówimy o tym, że ważne będzie wydawanie środków europejskich.

fot. RMF