Włodzimierz Czarzasty w Polskim Radiu o wywiadzie Palikota i słowach o Napieralskim i Czarzastym: To tak można podsumować: choroba psychiczna Palikota rozwija się w szybkim tempie. Zaczyna szukać źródeł swojej porażki.  Jeśli chodzi o SLD, to przynajmniej od dwóch lat idzie w jednym szeregu, rozsądnie i spokojnie, w sposób poukładany. Mamy jednego szefa i z tego się cieszymy. Palikot ma bardzo dużo konfliktów wewnętrznych.  (…) Ani Grzegorz Napieralski, ani Włodzimierz Czarzasty, ani żadna inna osoba z SLD nie patrzą w kierunku żadnej inne partii. 

Jan Krzysztof Bielecki w TOK FM o sytuacji PO: Widać wolę walki na każdym kroku,  jeszcze 2-3 miesiące temu wszyscy mówili o tym, że PO już tonie, zajmowali się statystyką, mówili, że trendy prowadzą PO do zniknięcia. Wszystko  okazało się jak zwykle nieprawdą. Teraz PO wyraźnie się odbiła po tych kilku gorszych miesiącach.  W kampanii wszyscy pracują.

O zarzutach Piskorskiego:  Nie rozmawiałem o tym z Kohlem, mam świadków. Państwo robicie tylko fantastyczną kampanię [Piskorskiemu], zaciera ręce, że kolejna stacja, kolejny dziennikarz chciałby usłyszeć po raz 59 te same słowa.

Adam Hofman w Kontrwywiadzie RMF o wynikach Eurowizji: To nie jest moja Europa. Powiem trochę pół żartem, pół serio: jak widziałem pana w sukni czy panią z brodą – ja nie wnikam, obie formy mi nie odpowiadają. Nie odpowiada mi żadna forma przebieranek w tej sprawie ani niegolenia się. Widziałem w oczach tego pana trochę oczy Tuska, dlatego że jeśli będziemy szli drogą takiej Europy, którą w Polsce promuje Tusk – on to nazywa: „otwartej”, ale kończy się to panem w sukni albo panią z brodą – to to jest właśnie ta różnica między nami a Platforma.

O tym czy PiS modyfikuje przekaz na czas kampanii: (…) jak się ogląda główne media, to nasze przekazy merytoryczne w nich znikają, ale jak sprawdzi pan w internecie wczorajsze ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który krytykuje oszusta Tuska za to, co zrobił ze stoczniami. Bardzo ostre wystąpienie na Śląsku o władzy, która wcześniej strzelała, teraz oszukuje. Jarosław Kaczyński w ważnych sprawach mówi twardo. Tu nie ma żadnego ocieplania, zmieniania wizerunku. To wszystko jest bzdura.

fot. RMF24.pl