Grzegorz Schetyna w TOK FM o kampanii wyborczej PO: Jest nietypowa, bo dotyczy bezpieczeństwa europejskiego. Uważam, że mało kto się spodziewał, że dojdzie do takiego zwrotu, tzn. że PiS straci całą przewagę, i że to się stanie w ciągu 2-3 tygodni. Angażuje się regionalnie, pomagam ludziom którzy kandydują. Kampania trwa do ostatniej godziny, wszystko się może zdarzyć. Frekwencja będzie miała wpływ, bardzo mała zmieni wyniki sondażowe, i to może być zaskoczenie.

Paweł Wojtunik w Kontrwywiadzie RMF FM o sprawie opisywanej przez lovekrakow.pl: „To przedsięwzięcie jest przedsięwzięciem dużej rangi, w związku z tym ta sprawa również nas interesuje, choć nie przesądzam o tym, w jakim charakterze się nią interesujemy. (…) Wydaje mi się z pierwszego oglądu, że jest to bardziej incydent natury etycznej, moralnej. Ale my jesteśmy bardzo chłonni, ciekawi wszystkiego, co się dzieje dookoła również tego przedsięwzięcia. Jak duże pieniądze to i duża pokusa. Pieniądze są jednym z czynników korupcjogennych, chociaż chciałbym, żeby korupcja przy tego typu przedsięwzięciu nie wystąpiła”.

O Janie Burym: „Potwierdzam, faktycznie, pan poseł Bury wysyłał w ostatnim czasie, czy wysyła różnorakie skargi czy wnioski o zbadanie tego, czy CBA się nim interesuje czy nie. Ja mogę powiedzieć tylko tyle – nie mnie oceniać, co czuje pan Bury. Jeżeli czuje jakąkolwiek potrzebę wyjaśnienia jakichkolwiek spraw, to zapraszamy do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jesteśmy gotowi na rozmowę”.

Ryszard Czarnecki w Radiu ZET: Ameryka chciała zneutralizować Rosję w kwestii Afganistanu, Iranu i na Bliskim Wschodzie. To jej się udało, ale jednak Obama w pewnym sensie sprzedał Europę środkowowschodnią i w ogóle Europę.

O tym jak Zachód powinien zareagować ws. Ukrainy: Po pierwsze: wykluczenie Rosji z organizacji międzynarodowych, tam gdzie można. Lub przynajmniej groźba, bo to może poskutkować. Po drugie, Unia Europejska wreszcie powinna zawiesić kręcenie lodów z Kremlem i twardo powiedzieć Rosji „nie”. Wreszcie czynnik decydujący, jak się wydaje, to większa obecność i militarna i polityczna Ameryki w Europie. Także w krajach, które graniczą z Rosją.