Michał Kamiński w Sygnałach Dnia PR1 o kampanii do PE: Ważne, aby do Polaków dotarł ten przekaz, z którym ta dobra drużyna, mocna drużyna [PO] idzie do PE. A to jest przekaz dobrego zabezpieczenia naszych interesów, bezpieczeństwa kraju, rozumianego na wielu płaszczyznach.  Ostatnio mówimy o bezpieczeństwie energetycznym, bo to dotyka każdego człowieka. (…) Kampania powinna być o miejscu Polski w Europie i o Polski w świecie. Sytuacja geopolityczna zmienia się na niekorzyść. Jest to związane z dużo bardziej agresywną polityką Rosji. Polska powinna prowadzić politykę stanowczą, ale rozważną.  (…) Dziś musimy się zastanowić, jak zabezpieczyć Polskę. I tu PE jest bardzo ważny. (…) Ta kolejna, trzecia kadencja [Polski w PE] będzie  upływała pod znakiem polityki zagranicznej i energetycznej.  My chcemy polskie bezpieczeństwo wzmocnić, do tego potrzebujemy tam silnej, wiarygodnej reprezentacji. Chciałbym, żebyśmy o tym rozmawiali. Chciałbym, aby nie była to kampania agresywna, aby nie była to kampania w której następuje tylko wymiana ciosów.

Andrzej Duda w Jeden na jeden TVN24 o tym, czy Adam Hofman został odsunięty od pracy w sztabie: To insynuacje medialne, nic takiego nie miało miejsca. Adam ma bardzo poważne zadania w sztabie. (…) Adam Hofman jest bardzo ważnym członkiem naszego sztabu, uczestniczy w naszych spotkaniach i dyskusjach, które prowadzimy na temat różnych koncepcji.

Jan Krzysztof Bielecki w Kontrwywiadzie RMF o wpływie kryzysu ukraińskiego na gospodarkę: Teoretycznie możemy odczuć po spadku eksportu, bo wiemy to również z doświadczenia transformacji wielu krajów, ponad 27 krajów, które dokonywały tego procesu – że jednak import w tych krajach spada, że niestety recesja jest nieuchronna. Jak u nich import spada, to te parę miliardów, które eksportujemy do nich, może być mniejsza kwotą (…) To może być 30 punktów bazowych, czyli 0,3 proc. wzrostu PKB – czyli załóżmy, że jeśli będziemy mieli 3 proc. – to będziemy mieli 2,7 proc.

O OFE: Ja mogę przede wszystkim powiedzieć, że cieszę się, że ludzie urodzeni po 1968 roku mają po raz pierwszy wybór i mogą zdecydować – o to się biliśmy. (…) Mam nadzieję, że tyle osób się przeniesie, ile będzie miało na to ochotę. Mają to prawo. Wolno im po raz pierwszy wybierać. Przedtem byli zapisani jak chłop pańszczyźniany do jedynie słusznego modelu, teraz mogą wybierać.

O reformie podatkowej: Jestem zdecydowanie, w tym przypadku, za dużą zmianą, o takiej zmianie od dłuższego czasu się mówi i dobrze by było ją zrobić.

Jacek Majchrowski w TOK FM o referendum w Krakowie: Do tego referendum troszeczkę mnie przymusiły te wszystkie stowarzyszenia i grupy polityczne, który się dobijały o olimpiadę, czy o to, żeby jej nie było. Gdy mówiliśmy o Euro 2012, nikt na temat referendum się nie zająknął, wszyscy się cieszyli. (…) Cały dowcip polega na tym, że chodzi nam o pewne gwarancje. Jeżeli będzie bicz olimpiady, będą budowane drogi, remontowane koleje, remontowane lotnisko, będzie wszystko to, co być powinno już parę lat temu, a na co mimo podpisanych umów nie mogliśmy liczyć.