Małgorzata Kidawa-Błońska w Politycznym Graffiti Polsat News o transferze 19 mld złotych z OFE: „Oczywiście, że wiem. To rzeczywiście moja niezręczność. Wiadomo, że te środki zostały przekazane na fundusz rezerwy demograficznej. (…) Żadne pieniądze nie zginęły, są bezpieczne, a nawet ta transakcja jest tak naprawdę korzystna dla osób, które myślą o przyszłych emeryturach, bo te pieniądze będą mocniej i lepiej gwarantowane niż w OFE”.

Tomasz Siemoniak w TOK FM o sprawie Macierewicza: To złożona sprawa. Siłą rzeczy media i dyskusja publiczna zmierzają do tego, że należałoby stosować odpowiedzialność karną. Jeśli urzędnik, funkcjonariusz publiczny popełnia błędy, nie zawsze jest to kwestia odpowiedzialności karnej. Jest jeszcze ocena polityczna, merytoryczna. Ta sprawa nie wydaje mi się zero-jedynkowa. Nie zawsze ktoś, kto popełnia błędy, kwalifikuje się, żeby zamykać go w więzieniu.

Joachim Brudziński w TVN24 o wypowiedzi Grupińskiego o Macierewiczu: Poseł Grupiński próbuje się licytować ze swoim byłym partyjnym kolegą Januszem Palikotem na grubiaństwo. Przykro, bo pan Grupiński przynajmniej próbował uchodzić w ostatnich latach za osobę zrównoważoną, platformerskiego intelektualistę, różniącego się w werbalnej aktywności od polityków takich, jak Palikot czy Niesiołowski, a dziś staje z nimi w jednym szeregu w tym werbalnym grubiaństwie.

O Macierewiczu: W komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza nie chodzi o to, aby króliczka złapać, tylko gonić. Macierewicz ma instrumenty do obrony, więc niejedna aureola spadnie.

Antoni Macierewicz w TVP Info: Bardzo chętnie stanę przed każdym gronem i bardzo chętnie porozmawiam o tym, jak WSI niszczyły finanse państwa, jak wywierały presję, jak doprowadziły do nieprawidłowości skutkujących przekazywaniem polskiej broni mafii rosyjskiej. Tych nieprawidłowości było tak dużo, że rozwiązanie WSI było istotnym krokiem na rzecz dekomunizacji Polski.

Paweł Wojtunik w Sygnałach Dnia Polskiego Radia o szpitalu w Mysłowicach: Nie jestem prorokiem i absolutnie nie chciałbym deklarować jakichkolwiek efektów w tej sprawie. Mogę zapewnić, że sprawa nas interesuje, analizujemy obecnie wszelkie dokumenty, które zostały w tej sprawie uzyskane i od tej analizy i od oceny przez… nie przeze mnie jako szefa, a przez fachowców, którzy znają tę sprawę bliżej, będą zależały następne kroki, czy to kroki prawne, czy dalsze działania. Ale jeszcze raz chcę podkreślić, nie zwykłem stygmatyzować spraw na początku, bo może się okazać, że sprawa jest prozaiczna, a tylko wiadomości mają posmak skandaliczny, natomiast wszystko może być okay.

O swojej przyszłości: Wiem, kiedy się kończy moja kadencja. Jeżeli dotrwam do jej końca, a kończy się w 2017 roku i nie mam możliwości, abym pełnił tę funkcję dłużej. Jeżeli chodzi o politykę, wolę się jej przyglądać jako szef CBA z boku, a nie w niej uczestniczyć. Nie mam ku temu ani kompetencji, ani kwalifikacji, ani ochoty.

fot. TOK FM