Bronisław Komorowski w Radiu ZET o konieczności „głębokiej reformy prokuratury”: Jeżeli jest instytucja, która sama realizuje śledztwa i sama się kontroluje z tytułu realizacji tych śledztw, to zawsze o tą skuteczną kontrolę jest trudno. (…) Ja jestem zwolennnikiem powrotu do modelu zbliżonego do tego, co było w Polsce w okresie międzywojennym, że prokuratura nadzorowała śledztwa policyjne, a sama śledztw nie prowadziła. Ale dzisiaj nie ma większości w polskim Sejmie, aby taką głęboką zmianę wprowadzać. (…) W związku z tym ma pani rację, że warto rozważać inne warianty, w których większe znaczenie by się przywiązywało do mechanizmów wewnętrznych w prokuraturze i które mogłyby pozwolić na to, aby prokurator generalny mógł realnie wpływać na bieg spraw i aby też było jasne, że ponosi za to pełną odpowiedzialność.

O Macierewiczu: Jestem pewien, że w jednym miejscu na wschód od Polski otworzono butelkę szampana na wiadomość o tym, co zrobiono z polskim wywiadem i kontrwywiadem. Nigdy, nigdy na świecie nikt tego rodzaju rzeczy nie zrobił z własnym wywiadem i kontrwywiadem. To jest jedyny znany na świecie przypadek zniszczenia własnego wywiadu i jako taki był godny napiętnowania wtedy.

O decyzji prokuratury: Decyzja prokuratury musi budzić zdziwienie i zaniepokojenie. Przypomnę, ze prezydent Lech Kaczyński przepraszał niektóre osoby za pomówienia zawarte w tym raporcie i przypomnę, że sądy zasadzają odszkodowania od państwa polskiego. To już ponad miliona kwota z tytułu odszkodowań wypłacanych dla osób, które poczuły się skrzywdzone przez pana Antoniego Macierewicza.

O kontaktach z WSI: Ja się poczuwam w pełni do kontaktów z WSI, ale jako przełożony, bo byłem ministrem obrony narodowej. Można powiedzieć, że bliżej związany był Antoni Macierewicz, bo miał bardziej intymne relacje z tą instytucją. Być może jako osoba prywatna, być może jako nadzorujący te służby z ramienia rządu Jarosława Kaczyńskiego, nie wiem prywatny, czy oficjalny, człowiek.

O stawieniu się przed komisją śledczą  Naprawdę mam nadzieję, że wielokrotnie to już dałem tego dowód, ja jestem człowiekiem generalnie spokojnym, ale mnie naprawdę jest trudno przestraszyć. Na szczęście nie PiS podejmuje decyzje w tej sprawie, tylko komisja jako całość. Komisja reprezentuje cały parlament, który w świetle konstytucji nie ma żadnych uprawnień w stosunku do prezydenta. Więc warto o tym pamiętać zanim zacznie się tego rodzaju opowiadać historyjki, na użytek bieżącej jakiejś walki politycznej.

Bartłomiej Sienkiewicz o Ukrainie w Sygnałach Dnia PR1: Ukrainie grozi spirala przemocy. (…) Przegapiono moment, w którym można było znaleźć rozwiązanie polityczne. Obawiam się, że teraz uruchomiła się spirala, która może prowadzić do  gorszych scenariuszy.

Stefan Niesiołowski w Kontrwywiadzie RMF o tym, czy Bieńkowka powinna przeprosić za „sorry, mamy taki klimat”: Ależ skąd. Powiedziała absolutną prawdę. (…) Za to w jakimś tam stopniu przeprosił… premier Tusk, za być może niezręczny dla niektórych ludzi, którzy się mogli poczuć dotknięci sformułowaniem. (…) Bieńkowska wypowiedziała stwierdzenie prawdziwe. Udawanie, że od ministra infrastruktury, czy innego ministra zależy to, że nie będą oblodzone trakcje.. A dlaczego nie mówimy tu o tym idiotyzmie Hoffmana, który mówi o jakimś pociągu w Szwecji: o tam jeżdżą, w Norwegii jeżdżą. .. To jest brednia.

Adam Hofman w TOK FM o wyborach prezydenckich w 2015 i starcie Kaczyńskiego: Jest to jeden z wariantów, które się nasuwają. Na dzień dzisiejszy Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem, który ma realne szanse do tego, by walczyć z Bronisławem Komorowskim, by odbyła się II tura, by te wybory odbyły się na poważnie. (…) Rozmowa o tym jest rozmową publicystyczną, nie czysto polityczną. Mamy najpierw wybory europejskie, później samorządowe, od ich wyników będzie zależało postępowanie partii politycznych.

Antoni Macierewicz w Polityce przy kawie TVP1: Byli funkcjonariusze przegrywają sprawy ze mną w sądzie a następnie MON wypłaca im odszkodowania. MON wspiera b. działaczy WSI.

fot. Polskieradio.pl