Beata Szydło w Sygnałach Dnia PR1 o zmianach w OFE: Tylko i wyłącznie pogarszają sytuację tych, którzy zdecydują się pozostać w OFE. Rozwiązują tak naprawdę problemy finansów publicznych, prawdopodobnie (tylko) na dwa lata. Jeśli do tego nie zostanie zmieniony zakres progów ostrożnościowych, będzie istniała możliwość i pokusa, że w okresie wyborczym rząd i PO zechcą potraktować te zmiany jako swoisty fundusz wyborczy. (…) Chodzi o to, że jeśli ktoś odejdzie z OFE, to z całym zgromadzonym kapitałem. To co zrobił rząd, to proteza, który ma stworzyć wrażenie, że system się poprawia.

O umowach śmieciowych: Walka z umowami śmieciowymi powinna brać pod uwagę również drugą stronę, pracodawców. Natomiast jeżeli Donald Tusk tylko i wyłącznie będzie chciał przerzucić koszty ”szusowania” tych umów na przedsiębiorców, to nie jest to dobry kierunek.

Radosław Sikorski w Radiu ZET o decyzji prokuratury ws. umorzenia śledztwa w sprawie raportu WSI:  Staram być się wstrzemięźliwy w krytykowaniu instytucji państwowych, ale nie rozumiem takiego stanowiska. (…) To byłoby wszystko śmieszne, gdyby nie te zniszczone operacje, złamane życiorysy, koszta dla podatnika wielomilionowe odszkodowania. To jest kolejna odsłona tych kompromitacji i tych szkód, które wyrządza Antoni Macierewicz polskiemu państwu od wielu lat.

O Ławrowie: Mogę powiedzieć, że pan minister Ławrow docenia polską wódkę. To jest stwierdzone organoleptycznie, ponieważ podczas ostatniej wizyty specjalnie zażyczył sobie „Wyborową”, którą wypił szczerze, do dna.

O działaniach prokuratury ws. mowy nienawiści i prezentowania treści antysemickich m.in. na stadionach: Tolerancja i pobłażliwość prokuratury jest zadziwiająca. Myślę, że prokurator generalny chce się tym zająć, ale ma poważny problem: subkulturę pobłażania dla tego typu nienawistnych zachowań wśród prokuratorów. Mamy zbyt wiele przykładów pobłażliwości, żeby do takiego wniosku nie dojść.

O Macierewiczu: Antoni Macierewicz jest sensatem i partaczem.

Joachim Brudziński w TVN24 o kształcie list PiS do PE: Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, jakie kryteria będą brane pod uwagę. W pierwszej kolejności te, dotyczące kompetencji i merytorycznego przygotowania, bo tam się przede wszystkim reprezentuje Polskę, a nie partię polityczną .

O apelu rodziców Przemysława Gosiewskiego: Nie będziemy odpowiadać na ten apel. Przy olbrzymim szacunku dla państwa Gosiewskich, to nie oni decydują o kształcie list. (…) Ten apel, jeśli chodzi o wymiar polityczny, jest przedwczesny.

O wyjeździe premiera Tuska w Dolomity: Nie chcemy epatować Polaków takim obietnicami, jak pan premier przed wyjazdem w Dolomity. Na konferencji prasowej zadał pytanie, jak żyć, po czym odpowiedział, jak się będzie żyło przez najbliższe lata, jakie dobrodziejstwa spłyną z jego rąk, a dziś, jak można zaobserwować, daje osobiste świadectwo, jak żyć, zapakować narty, pojechać w Dolomity, odpalić cygaro za 50 zł. (…) Nie mam nic przeciwko temu, aby premier wypoczywał, mam jednak wrażenie, że podczas 6,5 lat rządów PO premier nic innego nie robi, jak tylko wypoczywa.

Janusz Palikot w TVP Info: Jestem po rozmowach z Kazimierą Szczuką i Magdaleną Środą. Decyzja ws. ich startu do PE zapadnie 30 stycznia. Aleksander Kwaśniewski będzie zaangażowany w kampanię. Wystartujemy pod połączonym szyldem np.”Twoj Ruch Europa Plus”.

Mariusz Kamiński w Polityce przy kawie TVP1: Partia, którą tworzy Gowin jest dużym znakiem zapytania. Chcemy sojuszników na scenie politycznej. Być może ugrupowanie Gowina nim będzie.

Roman Giertych w TOK FM: Nie lubię określeń typu „idziemy po was”, bo to fanfaronada. Ale chcę ostrzec, że wielu moich klientów zbiera dowody na naruszenie dóbr osobistych na forach internetowych.  Na przykład w przypadku Radka Sikorskiego to różnego rodzaju wpisy – ewidentne naruszenia dóbr osobistych. A każdy taki przypadek po wyroku Sądu Najwyższego może być ścigany na drodze cywilnej. Za chwilę to mogą być bardzo poważne procesy.

fot.radiozet.pl