Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF o propozycji Camerona: (…) to sama propozycja, żeby nie wypłacać, żeby zmienić prawo europejskie tak, aby nie wypłacać zasiłków dzieciom Polaków i wszystkich obywateli UE, którzy są w Wielkiej Brytanii a dzieci są za granicą, jest pomysłem kompletnie idiotycznym.

O bojkocie Tesco: Uważam, że skoro tego nie będzie, bo to jest tak głupi pomysł, to nie ma specjalnie powodu bojkotować Tesco. Osobiście wolę kupować w Auchan, więc nie mam tego problemu.

O sukcesie Polski: Myślę, że najważniejsze jest, że dzięki naszej polityce gospodarczej przez te sześć lat kryzysu, to Polska jednak osiągnęła to, że ten dystans między nami i średnią unijną – jeśli chodzi o PKB na głowę – zmniejszyliśmy więcej niż kiedykolwiek w historii – o jakieś 30 proc. Przy tym tempie oznacza, że dogonimy średnią unijna gdzieś w 2026 roku. Gdybyśmy szli w tempie, w którym kiedyś doganialiśmy, to trwałoby nie 14 lat, a 40.

O ewentualnym starcie w eurowyborach: Jestem na ławce rezerwowej i natura ławki rezerwowej jest taka, że jak powstaje potrzeba, że mogę się przyczynić do dalszego rozwoju, szczególnie gospodarczego Polski, walczyć o interesy Polski, to będę gotów to robić. Ale gdzie to by było dokładnie, to później zobaczymy.

Radosław Sikorski w Sygnałach Dnia PR1: Gdyby europarlamentarzyści PiS byli w głównej partii rządzącej to polska frakcja w niej byłaby większa  i bylibyśmy bardziej wpływowi. Przez dziwną decyzję PiS o wyjściu z Europejskiej Partii Ludowej głos Polski jest słabsza.

O stanowisku Wielkiej Brytanii: Natomiast jeśli poszczególne kraje chcą luki w swoich systemach ochrony socjalnej zatykać, to my to przecież też robimy. To trzeba robić, bo w Europie wydajemy połowę globalnych wydatków na cele socjalne i nawet tak zamożnego kraju jak Wielka Brytania na to nie stać. Ale to trzeba robić szanując prawa wszystkich podatników i wszystkich obywateli Unii Europejskiej.

Andrzej Duda w TVP Info: Premier David Cameron powiedział prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu: jeszcze będziemy rozmawiać, może się zobaczymy. Choć nie padły żadne szczegóły. (…) Początek rozmowy był wręcz ostry. Prezes, w bardzo zdecydowany sposób, powiedział, że tego typu wypowiedzi są nie na miejscu. I my jako PiS i jako Polacy sobie ich po prostu nie życzymy. I, że one utrudniają zdecydowanie współpracę także w ramach parlamentu europejskiego.

O Nowaku: Gdybym był na jego miejscu, zrezygnowałbym z funkcji barona pomorskiego i udziału w klubie parlamentarnym. Ale tam, jak widać są inne standardy. Wszyscy go wspierają i oklaskują.

Małgorzata Kidawa-Błońska w Salonie politycznym Trójki o rozmowie Tusk-Cameron: To była szczera rozmowa, obaj panowie powiedzieli to, co mają do powiedzenia. Rozmowa nie dotyczyła tylko spraw emigrantów z Polski, ale także spraw wspólnych w Unii, m.in. spraw gazu łupkowego. Pan premier Tusk bardzo twardo powiedział, że nie może zgodzić się z takim traktowaniem Polaków, bo żyjemy w Unii. Polacy płacą w Wielkiej Brytanii podatki i mają prawo korzystać ze wszystkich praw, które w tym kraju przysługują.

O planach związanych z nową funkcją: am taki plan i chciałabym, żeby rzecznik rządu nie tylko spotykał się z dziennikarzami na konferencjach, w których bierze udział premier, ale żeby były spotkania dotyczące ważnych problemów poszerzone czy o ministrów, czy o specjalistów  w danej sprawie

Jarosław Gowin w TOK FM o „ustawie o bestiach”: Kiedy w maju odchodziłem z rządu, ta ustawa była gotowa. Można ją było natychmiast skierować do Sejmu. Zwlekano z tym. Ostatecznie parlament stanął na głowie, by uchwalić ją jak najszybciej, szybko podpisał ją także prezydent. Potem zdarzyła się rzecz niewybaczalna i niewytłumaczalna. Ustawa trafiła do kancelarii premiera i tam leżakowała trzy tygodnie. Co więcej, KPRM zainteresowała się sprawą dopiero, kiedy Tomasz Sekielski zapytał, co się z nią dzieje. (…) Kiedy Trynkiewicz opuści więzienie, moim zdaniem nie będzie mógł być nią objęty. W momencie, gdy dobry projekt ustawy został uchwalony, przez partactwo kancelarii premiera mamy z tym ogromny problem.

Krzysztof Gawkowski o postawie Kościoła ws. gender w TOK FM: To sztuczny problem, który został wywołany nawet nie przez Kościół, ale hierarchów kościelnych, episkopat, który broni się przed różnymi oskarżeniami. Ostatni list pasterski daje świadectwo, że księża próbują bronić swojej pozycji nie umacniając wiarę, ale szukając konfliktu. A partie prawicowe podpuszczają i rozpalają ognisko nad całym programem genderyzmu.

Włodzimierz Cimoszewicz w Gościu Radia ZET o alkomatach: Pomysł głupi, po prostu głupi. Jeżeli piłem, to niepotrzebny mi alkomat. Jeżeli nie piłem to też mi nie jest potrzebny. (…) To jest z jednej strony skutek populizmu, a z drugiej rząd nie robi tego, co trzeba i wtedy, kiedy trzeba. Rząd przypomina gromadę dzieci nieświadomych tego, jaki jest świat. Od czasu do czasu dowiadują się, że w tym świecie są problemy i się zajmują tymi problemami.

fot. TVP Info