Jarosław Gowin w Jeden na Jeden TVN24: Polski Kościół nie radzi sobie z problemem pedofilii. Cieszę się, że coraz większą rolę w tych sprawach odgrywają coraz młodsi biskupi, np. biskup Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który do tych spraw podchodzi jednoznacznie.

O wypowiedzi abp. Józefa Michalika: To lapsus językowy. To było bardzo niefortunne sformułowanie. Ks. abp przeprosił za nie, sprawa jest zamknięta.

Sławomir Nitras w TOK FM o pompowaniu kół: Platforma to poważna partia zajmująca się poważną polityką i pewne procedery jej nie przystoją. Dla wielu ludzi w PO ten proceder jest upokarzający i musimy zrobić wszystko, żeby z nim skończyć. Skłamałbym, gdybym powiedział, że ten proces się pogłębia. Ale są takie miejsca, gdzie przekracza się pewne granice. Nie chciałbym być wykorzystywany przez kogokolwiek jako osoba, która szkodzi PO. Nie chciałbym też, by w bieżącym sporze moje słowa szkodziły Platformie. Ale mamy wybory i to jest zwykłe oszustwo. Trzeba je piętnować w imię zasad przejrzystości życia politycznego. Nie jestem idealistą, ale to nie argument, żeby milczeć w obliczu manipulacji i oszustw.

Piotr Guział w Radiu ZET: Jeżeli odwołamy Hannę Gronkiewicz-Waltz, to bardzo poważnie rozważę start w wyborach. Dacie mi do tego zielone światło.

O strategii PO: Platformie Obywatelskiej wygodnie jest sprowadzić referendum obywatelskie do poziomu jatki między PO i PiS, ale to nie jest referendum Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli odwołamy Hannę Gronkiewicz-Waltz, to PiS nie dojdzie do władzy. PiS nie będzie 14 października rządził Warszawą.

O Warszawie: Warszawa niczym się nie wyróżnia. Europa tu przyjeżdża jak do skansenu, zobaczyć blokowisko z wielkiej płyty.

Leszek Miller w Sygnałach Dnia PR1: Uważam to za coś bardzo skandalicznego. Czegoś takiego nie było dotąd nawet w polskim Kościele. Biskup Michalik powiedział po prostu tyle, że żaden papież Franciszek nie jest dla episkopatu straszny. W innych krajach Kościół płaci ofiarom pedofilii odszkodowania, a przede wszystkim obiecuje poprawę. Biskup Michalik mówi: „nic z tego”.

Mariusz Kamiński w Kontrwywiadzie RMF o kampanii PiS i Guziale: Nie, nie ukradliśmy niczego. To jest akcja obywatelska. Ja wiem, że różne osoby chciałyby się wypromować przy tej okazji, ale to nie ma większego znaczenia.

O potencjalnych fałszerstwach wyborczych: Nie, nie mamy obsesji na tym punkcie, natomiast uważamy, że wynik referendum, wynik wyborów, powinien zawsze bezwzględnie odzwierciedlać wolę mieszkańców. Nie może dojść do żadnych manipulacji, a czasami dochodzi do takich manipulacji.

O Tusku: Ja uważam, że to co zrobił zwłaszcza Donald Tusk, jako premier, podkreślam jako premier rządu, te wezwania do bojkotu, są sprzeczne z europejskimi standardami. To jest zaniżanie poziomu demokracji w naszym kraju.

fot. rmf24