Beata Szydło w Sygnałach Dnia PR1 o postawie PO przed głosowaniem ws. uboju rytualnego: To PSL postawiło Donalda Tuska przed tym problemem. Donald Tusk, nie chcąc stwarzać sobie większych kłopotów łamie sumienia swoim posłom. Najczęściej słyszymy o tym, że to uderzy w polską wieś, że stracą na tym rolnicy, polska wieś, że straci na tym gospodarka. Tymczasem dane ekonomiczne, które zostały przedstawione, są wręcz odwrotne.

Grzegorz Schetyna w TVN24: Posłowie, którzy nie popierają uboju rytualnego, powinni mieć możliwość, by nie brać udziału w głosowaniu. Warto zrobić dużo, aby głosy się nie rozbiły, żebyśmy nie głosowali na „tak” czy „nie”, i by nie łamać poselskich sumień. To będzie trudne głosowanie, bo z jednej strony jest kwestia projektu rządowego, a z drugiej sumienia. Ludzie mają inne spojrzenie w bolesnej sprawie i trzeba to uszanować.

Jarosław Kalinowski w Polityce przy kawie TVP1: Eksport mięsa z uboju rytualnego to ponad miliard złotych rocznie. Producenci mięsa z Holandii Niemiec o Francji zacierają ręce i kibicują przeciwnikom uboju.

O Januszu Piechocińskim: Piechociński zapowiadał ze poparcie dla PSL wzrośnie o będzie wynosiło kilkanaście procent.

Leszek Miller w TOK FM: Eksport wołowiny nawet nieco wzrósł, a nie zmalał, mimo, że zakaz uboju rytualnego obowiązuje. Chodzi o krzykliwe lobby związane z PSL, które chce na tym haniebnym mordowaniu zwierząt zarabiać. Ja się dziwę premierowi Tuskowi, że dał się w to wplątać. Ja rozumiem, jak premier mówi „zajmijmy się OFE”. To jest poważny problem dotyczący milionów Polaków i przyszłości emerytur. To jest poważna gra. Ale żeby wymuszać na swoich parlamentarzystach dyscyplinę ws. uboju rytualnego? Przecież podrzynanie gardeł zwierzętom jest jak podobne do podrzynania gardeł ludziom. To jest po prostu haniebne, jeśli polski Sejm przyjmie ustawę ws. uboju to postawimy się w gronie barbarzyńców, państw-barbarzyńców.

fot. tvn24.pl