Marcin Korolec w Sygnałach Dnia PR1 o śmieciach: Mamy trudny moment przejścia. System zaczyna funkcjonować od kilku dni. Wydaje mi się, jak firmy zaczną już odbierać te śmieci, jak zaczną funkcjonować w nowym systemie, to wszystko będzie prawie tak jak po staremu.

O swojej porażce w walce o fotel szefa UNIDO: Jesteśmy rzeczywiście bardzo nieobecni w strukturach międzynarodowych: ONZ i UE i powinniśmy starać się naszą obecność zwiększać. W związku z tym uważam, że nawet jeżeli przegraliśmy ten bój, to zaznaczyliśmy, że możemy proponować rozwiązania dla ONZ.

Władysław Kosiniak-Kamysz w TVN24: Nie mam zamiaru ustępować ze stanowiska szefa Komisji Trójstronnej. Postulaty związkowców nie mają charakteru merytorycznego, to jest wpisywanie się w obecny obraz polityczny. Trudno rozpocząć rozmowę, jeżeli  związkowcy zanim się rozmowa zaczęła już opuścili salę.

Ryszard Kalisz w Polityce przy kawie TVP1: Nie chcę żeby moje stowarzyszenie było notowane w sondażach. To inicjatywa obywatelska. Polityka nie powinna sprowadzać się do sondaży. Istotą jest załatwianie interesów obywateli.

O Europie Plus: Europa + będzie kandydować w wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych. Decyzję o kandydowaniu na prezydenta Warszawy podejmę po ogłoszeniu przez PKW terminu wyborów.

Bartłomiej Sienkiewicz w TOK FM o sytuacji w Białymstoku: Wiemy o tym środowisku naprawdę dużo. Wykonano olbrzymią pracę analizując wszystkie wypadki, który były przez lata do tej pory w Białymstoku. Od czasu Białegostoku powstało poczucie, że mamy do czynienia z problemem, który państwo musi rozwiązać. Zarówno po stronie MSW, ministerstwa sprawiedliwości, prokuratury generalnej, ale także tych programów które są w gestii innych ministrów, aby nie dopuszczać do tego rodzaju związków, które mają wpływ na całą lokalną społeczność. Ruchy ekstremistyczne, kibolskie i zorganizowana przestępczość zaczynają mieć ze sobą związek.

O Snowdenie: Nie wydaje mi się, byśmy mieli tu do czynienia z agentem obcego wywiadu. Cokolwiek z nim się stanie – będzie występował w podwójnej roli: zbawcy i przestępcy. Jako członek rządu w pełni zgadzam się z opinią szefa MSZ – azyl dla Snowdena nie służy interesowi RP.

Jacek Rostowski w Salonie politycznym Trójki: Każdy obywatel ma dostęp do samego przeglądu [OFE]. On jest bardzo rzetelny i neutralny. Jeśli chodzi o symulacje, to mamy trochę niefortunne doświadczenie z symulacjami w tym raporcie, który przygotowano przed wprowadzeniem reformy. To co mamy i to co przekazujemy, to jest powiedzieć jak wyglądała sytuacja w ciągu 13 lat. Tu wyniki są niedwuznaczne. Składka wpłacana do ZUS daje trochę więcej niż składka wpłacana do OFE. Składka wpłacana na subkonto daje znaczenie lepsze wyniki.

fot. polskieradio.pl