Jan Krzysztof Bielecki w „Gościu Poranka” TVP Info o wniosku Snowdena ws. azylu: Jeśli potwierdzi się informacja dot. wniosku ws. azylu Edwarda Snowdena, MSZ powinien rozpatrzyć go odmownie. Jesteśmy państwem sojuszniczym USA […] nie można igrać z bezpieczeństwem.

O Balcerowiczu i zmianach w OFE: Zachowanie L.Balcerowicza jest przykre; decydują dziwne emocje. Dlatego debata TV z ministrem finansów ws.OFE jest zbędna. Wygląda na to, że zmierzamy do dobrowolności. Nie można rozdzielić ZUS od OFE i o tym trzeba pamiętać.

O sytuacji w PO: Sobotni uścisk Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny to było podanie dłoni z rozsądku.

Leszek Miller w Sygnałach Dnia PR1 o OFE: To, że OFE okazały się pomysłem całkowicie błędnym jest już oczywiste. OFE okazały się bardzo kosztowne dla budżetu. Są nieprzydatne dla emerytur, bo trudno uznać 80 zł po 13 latach inwestowania za coś dobrego.

O możliwych nieprawidłowościach: Ja nie chcę niczego przesądzać, nie mamy wiarygodnych danych. Kupowały tanie spółki, a potem, kiedy były już napompowane i ich cena wzrosła, spieniężano zyski. Gdyby to się okazało prawdziwe, to mielibyśmy taki polski Enron.

Piotr Duda w TVN24 o rządzie: Będziemy nękać ten rząd non-stop, trzeba zrobić z nim porządek. Polska idzie w kierunku ludzi bardzo bogatych i bardzo biednych, a średnia klasa wyjeżdża do pracy za granicę. My ich powstrzymujemy, jeśli związek zawodowy „Solidarność” i pozostałe związki nie staną na czele tych protestów, to ludzie sami wyjdą na ulicę, a wtedy przelewek nie będzie. Ludzie mówią, że już mają tego wszystkiego dosyć i że trzeba zakasać rękawy i jechać do Warszawy i zrobić porządek z tym rządem.

Władysław Kosiniak-Kamysz w Polityce przy kawie: Zmiany w OFE nie wejdą w tym roku więc zarzut o chęć latania budżetu jest nietrafiony. Państwo jest gwarantem wypłaty emerytur. ZUS nigdy nie miał z tym problemu. Od krytyków słyszymy hasła, potok słów, a nie ma odniesień do wyników finansowych systemu emerytalnego.

Małgorzata Kidawa-Błońska w Radiu ZET o wystąpieniu Kaczyńskiego: Skrajna centralizacja, którą zaproponował Kaczyński może budzić niepokój. Mają powstać specjalne uczelnie, które będą nadawały tytuły naukowe jeśli ktoś nie dostanie tytułu naukowego. Jeżeli się tego słucha, to ma się wrażenie że to jest tak oderwane od rzeczywistości. Mam wrażenie, że pan prezes i część jego współpracowników żyje w świecie obok.

fot. polskieradio.pl