Grzegorz Schetyna w Sygnałach Dnia Polskiego Radia o swojej decyzji: Patrzyłem na interes i potrzebę tego, co jest najważniejsze dla Platformy Obywatelskiej. Nic się nie kończy w polityce, te wybory niczego nie kończą. Mam nadzieję, że wszystko zaczynają. Zaczynają też nowym etap dla Platformy Obywatelskiej. Wszystko przed nami.

Jacek Rostowski w TVN24: Nie będę przyjmował politycznych lekcji od Leszka Balcerowicza, który doprowadził dwa rządy, reformatorskie i liberalne, do katastrofy politycznej. Trudno powiedzieć, aby miał szczególne sukcesy polityczne.

O Gowinie: Ja wiem, że Jarosław Gowin jest ekspertem od wszystkiego. Od prawa, a teraz okazuje się, że także od ekonomii.

O OFE: To, że przekazano znaczną część składki ZUS do OFE powoduje, iż jest gigantyczny wzrost zadłużenia państwa.

Jan Krzysztof Bielecki w TOK FM o Schetynie: Sala tego oczekiwała od Grzegorza Schetyny, i podżyrowała to aplauzem. To był kongres na Śląsku, który mówił o Śląsku. W wystąpieniu Donalda Tuska było wiele konkretnych rzeczy, mówiących o tym jak on widzi Śląsk. Dobry kongres, dobrzy przywódcy.

O Gowinie: Powtarzał to, co już wcześniej mówił, nie było elementu zaskoczenia. Nie wyczuł, że to jest kongres gdzie najważniejsze jest uporządkowanie partii.

Adam Hofman w Salonie politycznym Trójki: Donald Tusk zrobił źle dla Polski podpisując pakt klimatyczny. Teraz zastosował najbardziej brudną socjotechnikę, czyli kłamstwo i manipulację.

Marcin Korolec w Polsat News: Myślę, że za parę lat będzie można śmieci oddawać za darmo, bo będą firmy, które wprowadzą taką technologię, że będą potrzebowały tych tworzyw.

Piotr Gliński w „Gościu Poranka” TVP Info: Dwa kongresy w jeden weekend to akcja zaplanowana przez PO. Konfrontacja sprowokowana przez jedną stronę. Wszystko, żeby z polskiej polityki zrobić awanturę i zaatakować personalnie w najgorszy sposób. To wyłączna odpowiedzialność premiera Donalda Tuska.

O współpracy z PiS i wyborach w Warszawie: Nie jestem członkiem drużyny, o której w sobotę mówił prezes Kaczyński. Nic mi o tym nie wiadomo. Jestem współpracownikiem PiS, można powiedzieć „do dyspozycji” prezesa. Moja kandydatura na prezydenta Warszawy to political fiction. Nie otrzymałem żadnej oficjalnej propozycji. Jeśli takowa padnie, oczywiście ją rozważę. Jestem Warszawiakiem.

O sytuacji na polskich uczelniach: Na wielu polskich uczelniach awanse naukowe są blokowane z powodów politycznych. Sam byłem tego świadkiem. Niektórzy mają nawet kłopoty z rezerwacją sal na wykłady.

Jadwiga Staniszkis w Polityce przy kawie TVP1: Cały czas powtarzam i apeluje- konieczna jest integracja prawicy, ale wewnątrz PiSu jest opór. Warto zapłacić każda cenę za powrót ziobrystów i PJNu. To ważne przed wyborami.

Leszek Miller w Radiu ZET o słowach Dudy: O ile Tuskowi zdarza się oszczędnie gospodarować prawdą, to na pewno nie jest tchórzem.

O OFE: OFE przejadły 18 mld złotych. To jest skandal, który nadaje na komisję śledczą. Jeden z największych przekrętów współczesnej Europy.

fot. tvn24