Józef Pinior w Polsat News: Mamy kaca po 89 roku, bo z czasem rewolucji jest tak, że nie wszystko się udaje. Udał się nam przełom. Trzeba świętować wolność, ale pamiętać o tych, którym się nie udało. Zmiana gospodarcza i rynek, który w Polsce zbudowano skrzywdził wielu ludzi.Jednym z naszych dorobków jest niezależne sądownictwo. Konserwujemy tę wartość dlatego szanuje wyrok ws Stanisława Kani. Lech Wałęsa jest kontrowersyjny i wciąż mierzy się z historią, ale ta historia go doceni.

Bronisław Komorowski
w Sygnałach Dnia PR1: Do mnie przemawia święto polskiej wolności, bez jednej przelanej kropli. „Solidarność” wygrała i powinniśmy się z tego cieszyć, to zwycięstwo nie ma sobie równych w historii Polski.

Przemysław Wipler w TVN24: Odejście z PiS to był mój wybór. Jest olbrzymia liczba Polaków, którzy są potrzebni w polityce, a ich w niej nie ma. Tacy, którzy w ramach PiS nigdy nie będą chcieli zmieniać Polski. Ludzie, którzy uważają, że nie można poprawiać sytuacji gospodarczej przez podnoszenie podatków, a wśród moich kolegów z PiS są tacy, którzy tak uważają. To ma być ruch pokoleniowy 20-30,40-latków, których nie ma teraz w polityce, ludzi, którzy chcą mieszkać w Polsce. Liczę na osoby związane z Ruchem Narodowego, Kongresem Nowej Prawicy. To są ludzie bardzo młodzi, zbuntowani przeciw polskiej klasie politycznej. (…) Nie widzę istotnej sprawy, w której nie zgadzałbym się z Jarosławem Gowinem. Razem otwieraliśmy 50 zawodów. Zapraszamy na pokład

Joanna Senyszyn w TOK FM: Jestem rozczarowana, że mamy państwo, w którym prawo boskie jest ważniejsze od stanowionego. Żyjemy w państwie wyznaniowym, to nie ulega wątpliwości.

Stanisław Ciosek w Gościu Poranka TVP Info:24 lata temu zadziwiliśmy świat. Dziś niektórzy zawłaszczają to święto stosując kłamstwo, przeinaczenia. To obrzydliwe i niedopuszczalne.

O wizycie sejmowej delegacji w Chinach: Wizyta sejmowej delegacji w Chinach to niezręczność, ale nie dramat. Nie robiłbym z tego narodowej tragedii.

Jerzy Osiatyński w Gościu Poranka TVP Info: Dziś jestem w stanie zrozumieć samotność L.Wałęsy, jego bardzo nieszczęśliwe, okropne wypowiedzi. Ale nie ma zgody na odbieranie bohaterstwa ani jemu, ani Borusewiczowi, Frasyniukowi i innym.

Michał Boni w RMF o przesunięciu pieniędzy z rezerwy powodziowej na matki I kwartału: Powiedziałbym, że [przesunięto] około 8 proc. tych pieniędzy. To trzeba wziąć pod uwagę. To jest kwota 150 milionów złotych na prawie 1,5 miliarda. Jeśli te pieniądze zostały zmniejszone, to zostały zmniejszone w sprawach, które dotyczą inwestycji przyszłościowych, ponieważ już dzisiaj widzimy, że pewne umowy zostaną zawarte tak, że będzie można za realizację zadań zapłacić w roku 2014.

O sytuacji powodziowej: Mamy prawie 40 ostrzeżeń alarmowych, głównie w dorzeczu Odry i na Wiśle. To nie jest jakoś dużo – z reguły o tej porze roku, tzn. późną wiosną, to wygląda mniej więcej podobnie. Co nie zmienia faktu, że musimy codziennie patrzeć, monitorować i być w gotowości – szczególnie strażacy.

fot. tokfm.pl